Skocz do zawartości
sebi0104

Wentylator W Obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko gdzie lepiej umiesic przedni wenntylator w obudowie czy na dole obudowy gdzie jest na niego inby miejsce,czy moze jak mam miejsce to pod napedami na wysokosci procesora ktore z tych miejsc bedzie leprzym????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę, że powinieneś umieścić wentylator w miejscu na niego przeznaczonym. Teoretycznie powinno być to najbardziej odpowiednie miejsce dla dodatkowego wentylatora wszak nie bez powodu przeprowadzane były testy obrazujące przepływ powietrza w obudowie.

Ja mam umieszczone wentyle w przeznaczonych na nie miejscach przez producenta obudowy (Chieftec) i nie narzekam :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę, że powinieneś umieścić wentylator w miejscu na niego przeznaczonym. Teoretycznie powinno być to najbardziej odpowiednie miejsce dla dodatkowego wentylatora wszak nie bez powodu przeprowadzane były testy obrazujące przepływ powietrza w obudowie.

Ja mam umieszczone wentyle w przeznaczonych na nie miejscach przez producenta obudowy (Chieftec) i nie narzekam  :)

Pozdrawiam

1527270[/snapback]

 

tez tak myslalem ale zrobilem maly test po przelozeniu go wyzej czyli pod napedy temp. procka spadla mi o 4 stopnie wiec sam rozumiesz moj pomysl,na dole za wiele on nie daje jedynie co to chlodzi karte i dysk bo za wiele tego powietrza do gory zimnego juz nie dociera,na karcie mam radiator z wentylem wiec powinien sobie poradzic.o dysk aczej nie ma cos ie obawiac do tej pory bez wentyla przez 2 lata bylo ok.am nie wiem teoretycznie miejsce jest na dole na niego i to mialoby byc najleprze by spowodowac cyrkulacje powietrza w tej puszcze ale w praktyce z tego co zrobilem to bedac wyzej chlodzi procek o wiele lepiej.co tu robic:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ludzie poradzcie mi co uwazacie jakie jest wasze zdanie lepiej sie zapewne znacie,czy to dobre miejsce??czy nie zakluci pracy wentylatora na procku czy zimne powietrze nawiewae nie bedzie sie bezposrednio zderzac z cieplym odprowadzanym z procka skoro to na tej samej wysokosci????Prosze o rady im wiecej opini tym lepiej dziekuje z gory za wszytskie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jest cos takiego jak EDYCJA postu, skorzystaj z niej czasami...

Po drugie: piszesz ze temp przy jakims tam ustawieniu wentyla spadla, pomysl, poprobuj i wnioski wyciagnij sam, im mniej stopni tym lepiej

Po trzecie: NIE, nie wydaje mi sie zeby strumienie powietrza z dodatkowego wentyla i tego na procu jakos sobie przeszkadzaly jak pisalem wczesniej, im chlodniej tym lepiej

Po czwarte: zobacz jaki efekt da wentyl ustawiony jako wYciagajacy z tylu obudowy

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebi0104,

zgadzam się z sucharix-em...metoda prób w tym wypadku będzie najlepsza.

Zawsze dodatkowo możesz założyć wentylator "wyciągający" z tyłu obudowy np. 12 cm podłączony na 5V...chyba, że nie pozwala na to konstrukcja Twojej obudowy...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...