Skocz do zawartości
Bhaarth

Acer Aspire 5021wlmi A Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka mozliwosc, ale z tego co sie orintuje, sam tego raczej nie zalozysz.

Rozmawialem w tej sprawie i z Blasciem i Acer Polska - montaz tylko w serwisie - w niektorych modelach mozna montowac samemu ale nie w 4102. Nawet sklep w ktorym kupowalem a ma on swoj maly serwis nie moze tego zamontowac ...

Wysylka srednio mi sie usmiecha ale zauwazylem, ze nie zawsze moge za 1. razem wylaczyc podwietlanie LCD (Fn + F6) wiec cos czuje, ze przy okazji wysylki w ramach gwarancji zainstaluje ten BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: nie mozesz czasem wylaczyc tego podswietlenia bo dlon masz za blisko touchpada :) i reaguje na ruch myszki--sam myslalem,ze mam problem,ale to tylko wina reki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ! skoro jest juz temat o acerach to mam pytanie co do tego modelu

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=14297

nie znam sie nic na laptopach a moj tata zamierza kupic i prosil mnie zebym sie rozeznal troche na ich temat.Mam do wydania ~4000 zl a ten ww model miesci sie w granicy cenowej i chcialbym wiedziec czy jest to wydajny laptop,poza tym wazne jest zeby dalo sie do niego podlaczyc karte telewizyjna i bez problemu ogladac na nim tv,prosilbym o linki z artykulami,testy itp...Mam tez pytanie czy jest wydajny w grach.Jesli jest mozliwe to prosze o propozycje innych modeli.Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zamówić i/lub zamontować wewnętrzny moduł Bluetooth (54.T48V7.001)?

Na moje pytanie o możliwość montażu firma Blasc odpowiedziała dokładnie tak, jak było to tutaj podawane, jednak na zamówienie tego modułu wraz z montażem odpowiedzieli, że zamontowanie wewnętrznego modułu Bluetooth Aspire 5024 jest niemożliwe. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zamówić i/lub zamontować wewnętrzny moduł Bluetooth (54.T48V7.001)?

Na moje pytanie o możliwość montażu firma Blasc odpowiedziała dokładnie tak, jak było to tutaj podawane, jednak na zamówienie tego modułu wraz z montażem odpowiedzieli, że zamontowanie wewnętrznego modułu Bluetooth Aspire 5024 jest niemożliwe.  :mur:

1570292[/snapback]

Samodzielnie jest nimozliwe, ale masz od tego serwis autoryzowany ACer-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie na moduł _wraz_ z montażem - a wtedy dostałem odpowiedź, że serwis nie może zamontować tego modułu ponieważ montaż w notebooku Aspire 5024 WLMi nie jest możliwy. :mur: :mur: :mur:

Dlatego też pytam się czy komukolwiek udało się jednak zamontować wewnętrzny moduł Bluetooth do Acer Aspire seria 5020 w jakimkoliwek serwisie lub poza nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: nie mozesz czasem wylaczyc tego podswietlenia bo dlon masz za blisko touchpada :) i reaguje na ruch myszki--sam myslalem,ze mam problem,ale to tylko wina reki  :wink:

1563321[/snapback]

 

ROTFL ... przetestowalem i .. faktycznie :lol: Dzieki za "naprawe" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie jest nimozliwe, ale masz od tego serwis autoryzowany ACer-a.

1572145[/snapback]

 

Witam.

 

Ja tez zastanawialem sie nad tym wbudowanym bluetoth-em i jak sobie sciagnolem instrukcje serwisowa to wyczytalem jaki tam ma byc modol.

Modol ten znajduje sie dokladnie nad mikrofonem i zeby dostac sie do tego miejsca to trzeba rozkrecic pol laptopa - wyjac matryce itp itd. Ja dla pewnosci ze uda mi sie to zrobic samemu to sobie wszystko na probe porozkrecalem i jedye straty to ulamane drzwiczki od karty PCMCA ;-) (przez przypadek)

Jak lapsa rozkrecilem to w miejscu gdzie powinien byc modol poprostu go nie ma - jest nawet kabelek przyklejony tasma ale modulu nie ma - nie ma rowniez srobek ktoymi modol powinien byc przykrecony ale to juz nie problem.

 

Ja dokladnie mam Aspire 1684 ale mysle ze w innych modelach jest tak samo.

Jak sie pytalem w serwisie czy strace gwarancje montujac sobie sam tego bluetootha to mi w Bielsku powiedizeli ze nie a w Warszawie ze tak. Tak wiec przestudiowalem sobie karte gwarancyja i doczytalem ze gwarancji nie podlegaja te czesci ktore zostaly zepsute podczas ingerencji osoby nieupowaznionej - tak wiec jezeli cos sam sobie zepsuje to mi nie naprawia ale jezeli niczego nie zepsuje a po jakims czasie matryca siadzie to od naprawy sie nie wymigaja.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec rzucielem okiem po sieci i wygladana to ze na 99% da rade ...

 

Modul BT ma oznaczenie 54.T48V7.001 i kosztuje ok 210zl.

 

Problem moze byc z montazem bo w serii 4*** na 99% modul znajduje sie gdzies kolo touchpada i aby go zamontowac trzeba zdemontowac gore kompa. Wyslalem maila do serwisu - ciekawe co powiedza.

 

ps. w niektorych seriach BT jest pod bateria.

ps2. dok. tech. 1527935[/snapback]

Szkoda że link już nie działa :/ Szukam dokumentacji technicznej do acer aspire 3023wlmi. Też jest przycisk do BT a nie ma samego modułu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamontowanie modułu bluetooth w modelu Aspire 5024 jest możliwe i sprowadza się do podłączenia układu do gniazdka pokazanego na wcześniejszych zdjęciach i zainstalowania sterowników oraz oprogramowania.

Wydaje mi się, że nadaje się każdy moduł przeznaczony do wewnętrznego montażu, ponieważ w moim przypadku użyłem układu wyjętego z uszkodzonego HP nc6000 i działa :)

Dołączona grafika, Dołączona grafika, Dołączona grafika,

Podczas montażu nie obyło sie bez pewnych przeszkód, bo w HP jest inna wtyczka niż w Acerze, więc musiałem ją rozebrac i podłączyc "na krótko":

Dołączona grafika Dołączona grafika

Kolejnośc kabelków jest prosta, ponieważ wyjście z modułu łączymy z gniazdkiem w komputerze w takiej samej kolejności, tzn. 1pin w module z 1 pinem w gniazdku itd. Po podłączeniu i uruchomieniu komputera działa przycisk uruchamiający bluetooth-a i świeci na niebiesko.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Po włączeniu urządzenie zostało wykryte jako "Bluetooth by hp". Tutaj pojawił się kolejny problem, bo ściągnięte ze strony HP oprogramowanie Widcomm, nie działa poprawnie, pokazując błąd niezgodności licencji modułu z oprogramowaniem. Troszkę googlowania i dotarłem do następującego forum:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread...dcomm+4.0.1.900

Po zainstalowaniu oprogramowania ściągniętego z linków znajdujących się na powyższym forum (trzeba sie zalogowac), moduł wydaje się pracowac poprawnie. Nie mogę tego stwierdzic na 100%, ponieważ nie mam żadnego urządzenia bluetooth.

Teraz czeka mnie montaż modułu na stałe w komputerze, z czym będzie chyba największy problem, bo nie wiem gdzie najlepiej by go umieścic, a poza tym pewnie trzeba będzie ściągnąc górną pokrywę laptopa.

Jeśli ktoś wie, gdzie umieszczane są moduły w Acerach, to proszę o pomoc. W HP był umieszczony z boku komputera.

 

Pozdrawiam,

Sławek

 

Edycja:

Chyba znalazłem miejsce dla bluetootha. Wewnątrz, troszkę na prawo od gniazdka, w metalowej szynie znajduje się czarna gąbka z taśmą klejącą. Wystarczy zdjąć papier osłaniający klej i przykleić do niej moduł. Wielkość gąbki jest dopasowana.

Dołączona grafika

Edytowane przez Sławek O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro wlasnie wyczailem jeden modul bt do hp6000, kto nastepny ? :), moze teraz ktos z travelmate'em.

 

próbował już ktoś acerowski bluetooth zamontować ??

 

i może ma ktoś jakieś nowe doświadczenia w tym temacie ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujne pytanie :)

Czy w laptopie z siga też da się ten Acerowski BT zamontować?? Też posiadam przycisk kontrolny na froncie i sterowniki na płytce orginalnej... Więc może jest u mnie tak jak u was :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujne pytanie :)

Czy w laptopie z siga też da się ten Acerowski BT zamontować?? Też posiadam przycisk kontrolny na froncie i sterowniki na płytce orginalnej... Więc może jest u mnie tak jak u was :)

Pozdrawiam

Jak zamontujesz BT w swoim 3613- proszę daj znać ... Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja:

Chyba znalazłem miejsce dla bluetootha. Wewnątrz, troszkę na prawo od gniazdka, w metalowej szynie znajduje się czarna gąbka z taśmą klejącą. Wystarczy zdjąć papier osłaniający klej i przykleić do niej moduł. Wielkość gąbki jest dopasowana.

Dołączona grafika

Niedługo również montuję bluetooth, znalazłem Acerowski ale strasznie drogi, więc padło na "zastępczy" z innego notebooka.

Wymieniałeś może procesor w Acerku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

opisze swoje potyczki z acrem aspire 3693 oraz bluetoothem...

kupiłem moduł jak ponizszych fotkach, ale bez kabelka i to był pierwszy problem, kabelek jest nieosiagalny na rynku oprócz serwisu acera gdzie kosztuje 20euro + koszty wysyłki (brrrr). Po dłuższych poszukiwaniach nabyłem kabelek z jakiegoś innego acera który sie rozsypał i serwis wyzbywał się częsci. Wtyczka elelegancko pasowała do modułu ( :-P ), zostało mi rozebrac lapka i zainstalowac ( :D ).

I tu zaczeły się schody... gniazdo modułu jest w poblizu wyjśc audio na płycie głównej od spodu. Totalna rozbiórka laptopa włacznie z demontazem radiatora z procka, wiatrakiem itd. po ok 1,5 godziny walki (urwany jeden zaczep :mad: ) (ale jest super glue :D ) udało mi się wymontowac płyte główną. Jakiez było moje zdziwienie gdy okazało się ze gniazdo na płycie i wtyczka na kabelku nie pasują do siebie....... :mad: obejrzałem dokładnie obudowę od wnetrza i nie znalazłem tez zadnego specjalnie dedykowanego miejsca na moduł, ale kabelek jest długi i bez problemu można moduł wcisnąć w jakąś lukę ( wolnych zakamarków jest kilka :) )

po godzinie pracy - teraz juz szło szybciej kompa złożyłem (wszystkie części zostały zpowrotem wykorzystane i nic nie zostało ( :-P ) i poszedłem wkurzony spać.

 

ps. wcześniej kontaktowałem sie oczywiscie z serwisem acera i tak:

1. montaż modułu w acer serwis Brno ok. 350 PLN +vat czas realizacji ok 3 tyg.

2. zamównienie modułu (22eur) + kabelek (20eur)+ wysyłka 45 PLN (+vat) - termin realizacji ok 3 tyg.

 

pozdr.

 

 

 

http://img261.imageshack.us/img261/1364/95430430yn1.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/8965/33000176zp5.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/1980/45973195lk6.jpg

http://img147.imageshack.us/img147/5759/38729580lu6.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/23/29358997jk6.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/6770/18428898hc9.jpg

http://img67.imageshack.us/img67/8603/12887386ce6.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/6451/17302660lv4.jpg

Edytowane przez lordwader1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...