Skocz do zawartości
GreeN_DG

Reggae ....

Rekomendowane odpowiedzi

A co polecacie, jezeli spodobala mi sie Sizzla? Poleccie cos w podobnym stylu.

1554236[/snapback]

Jeśli spodobał Ci się Sizzla to polecam :

 

- Bounty Killer

- Campleton

- Anthony B.

 

zainspirowany Twoją wypowiedzią zdobyłem 2 płyty Ska-p, bodajże 'El vals del obrero' i 'Planeta Eskoria'. Bardzo fajna muzyka to Ska :wink:.

1551567[/snapback]

sprawdź sobie taki zespół jak - The Reel Big Fish ( najlepiej płyta "Turn The Radio Off" )

 

edit...

 

ostatnio zainspirowany lekturą "Przewodnik po muzyce jamajskiej" pospisywałem sobie nazwy starych zespołów które grają Rocksteady lub Ska :

 

Laurel Aitken

The Maytals

Eric Donaldson

The Clarendonians

The Jamaicans

The Three Tops

The Techniques

The Sensations

The Silvertones

Justin Hinds & The Dominoes

The Melodians

The Paragons

 

no jak dla mnie to wypas :)

 

stare rdzenne kawałki, z szybką gitarką, charczącymi trąbkami, harmonijkami i pięknymi hurkami... Gorąco polecam Laurela Aitkena uważanego za ojca i króla Ska... peace

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nikt nie wspomniał o zespole Akurat??bardzo fajna muza polecam.Habakuk oczywscie tez jest super. a macie jakies zespoły?tworzycie jakies swoje kawałki Reaggae??? Mój brat gra na trąbce i czasami sobie cos z kolegami porgrają.i nie zle im to wychodzi;) Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje Kituska - Akurat bardzo fajne ska i reggae, ostatnio pozyczylem od kolegi i mi sie spodobala, najbardziej chyba "Lubie mowic z Toba" :)

 

osobiscie najbardziej lubie roots, ale nie wiem co macie do ragga, muzyka z rownie waznym przeslaniem jak reggae, tylko o wiele szybsza i majaca pewne cechy ktore bez watpienia ja odrozniaja od tradycyjnego reggae, przesluchajcie sobie jak macie plytke Vavamuffin :)

 

odbiegajac od tematu muzyki polecam wam wszystkim The Rockers - bardzo ciekawy film o Rasta na Jamajce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje Ci sie, zobacz mojego posta na 1 stronie :), tylko sie pomylilem i napisalem przez "s" zamiast "z"

 

moim zdaniem najlepszy polski zespol reggae, jak sie nie myle to drugi w Polsce po Brygadzie Kryzys

 

wlasnie leci: ...dajcie nam rowne prawa... :)

Edytowane przez qba_sowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobał Ci się Sizzla to polecam :

 

- Bounty Killer

- Campleton

- Anthony B.

sprawdź sobie taki zespół jak - The Reel Big Fish ( najlepiej płyta "Turn The Radio Off" )

 

edit...

 

ostatnio zainspirowany lekturą "Przewodnik po muzyce jamajskiej" pospisywałem sobie nazwy starych zespołów które grają Rocksteady lub Ska :

 

Laurel Aitken

The Maytals

Eric Donaldson

The Clarendonians

The Jamaicans

The Three Tops

The Techniques

The Sensations

The Silvertones

Justin Hinds & The Dominoes

The Melodians

The Paragons

 

no jak dla mnie to wypas :)

 

stare rdzenne kawałki, z szybką gitarką, charczącymi trąbkami, harmonijkami i pięknymi hurkami... Gorąco polecam Laurela Aitkena uważanego za ojca i króla Ska... peace

Mam do Ciebie tylko jedno zastrzenie...Nie pisze sie Campleton tylko Capleton..Poza tym ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

to ja dorzuce cos od siebie

jak dla mnie absolutna perelka

mozliwosc poznania chyba najpiekniejszych PIESNI jamajskich

nowa plyta Sinead O'Connor - "Throw down your arms" - nagrana z legandarnymi Sly i Robbiem (kiedys sekcja rytmiczna Black Uhuru, czesc z was moze ich kojarzy jako autorow motywu muzycznego z Ghost in the shell), oraz przy legendarnego Studio One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece plytke MATTAFIX'a - Sings of a strunggle ;) Jest naprawde niezla i godna niejednokrotnego odsluchu. Jak dla mnie duet Marlon Roudette i Preetesh Hirji rzadzi :) Posluchajcie ich kompozycji sa naprawde swietne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pomoże mi ktoś :?:

Bad Boys spiewal jeszcze wczesniej bodajze Peter Tosh (ten od Legalize it)

w filmie wykorzystana byla wersja Inner Circle, nagrana specjalnie na soundtrack do filmu. Bob Marley byl jednym z wielu wykonawcow (zapozyczanie piosenek jest w reggae dosc popularnym zjawiskiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Tak, tylko że te wersje są niemal identyczne :?

Wiec wybierz ta, ktora Ci sie bardziej podoba. Nie widze w czym problem. Starsza jest wersja Marleya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ... Przez tą przerwe nasłuchałem się duuuuuużo muzyki. Moja kolekcja się powiększyła. Bylem na kilkunastu ciekawych koncertach min. New York Ska-Jazz Ensemble, Mark Foggo. The Skatalites i inni... Zdobyłem także wiele koncertów na CD. Jak znajdę tylko troszkę czasu wystukam ciekawego posta o zespołach reggae, ska, rocksteady.

 

Pozdrawiam

GreeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...