Skocz do zawartości
pako_kinG

Podział Łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż chciałem założyć sieć z dostępu do internetu od TP 2mb, ale sęk w tym, że nie mam pojęcia jak rozdzielić transfer pomiędzy 2 użytkowników, jest to kwestia routera? Jeżeli tak to proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka opcji.

 

* zewnetrzny spzretowy router - kupujesz, konfigurujesz, i dziala - najmniej roboty IMO.

* komputer jako router - kupujesz cos taniego - stawiasz linuxa i robisz router na dwa PC za pomoca konfiguracji maskarady. Troche roboty, ale dziala wysmienicie.

* robisz w domu siec LAN i jeden komputer podpiety do internetu ma wlaczony "Udostepnianei polaczenia internetowego". To jest ogolnie proste do zrobienia ale wada jset taka ze ten drugi komp ma net tylko jak ten pierwszy jet wlaczony.

 

W zaleznosci co wybierzesz poszukaj na googlach, albo pytaj tu. Pozdrawiam

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są 2 opcje.

2 mbity mają 5 użytkowych ipków. Nie pamiętam, ale powinno się dać zrobić tak: podłączyć modem do switcha i przydzielić te ipki na kompy.

Innym sposobem można wykupić nat u tepsy (odblokowanie funkcji routera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż chciałem założyć sieć z dostępu do internetu od TP 2mb, ale sęk w tym, że nie mam pojęcia jak rozdzielić transfer pomiędzy 2 użytkowników, jest to kwestia routera? Jeżeli tak to proszę o rady.

1527373[/snapback]

zakładasz dsl jesli dobrze rozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...