Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Hydro: chyba masz super mega pecha z tą płytką asusa. Jakoś ludzie bardzo sobie ją chwalą. Może nowy bios by pomógł?

1657095[/snapback]

Zaktualizowalem i nic to nie dalo,bylo jeszcze gorzej a pozatym mam znow epoxa a co do napiec to juz tak kombinowalem jak kon pod gorke.Co do sterow 78.03 to one sa nieoficjalne z tego co mi wiadomo a na kazdych nieoficjalnych sa problemy z filmami.Ma ktos z Was te stery i ogladal filmy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisalem posta wczesniej ??  <_< Lukk z tego co wiem to zrobil dokladnie tak samo jak opisalem, a co do mobo to on ma 9NDA3J a nie 9NDA3I a to roznica,chociazby w tym,ze jego to ultra

1656794[/snapback]

a robiles wszystko w podanej kolejnosci?

xp sp2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem i nic to nie dalo,bylo jeszcze gorzej a pozatym mam znow epoxa a co do napiec to juz tak kombinowalem jak kon pod gorke.Co do sterow 78.03 to one sa nieoficjalne z tego co mi wiadomo a na kazdych nieoficjalnych sa problemy z filmami.Ma ktos z Was te stery i ogladal filmy ??

1657230[/snapback]

jakie problemy z filmami ?? lol, kolory?? to wystarczyło przestawić jedną/dwie zakładi i dać zastosuj lol dla niektórych to było nieosiągalne :lol2: 78.03 nie trzeba nic już przestawiać, od razu jest dobrze ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja mam inny problem nie mam freezów podkręcam gf6800 chodzi stabilnie na 400/800mhz a 410mhz na rdzeniu w 3dmarku03 w teście mother nature sie restartuje komp :mur: . jak myślicie czy może to być wina zasilacza ??

Mój zasilacz to chieftec ATX-1136H 360wtaów..

1655597[/snapback]

u mnie tez tak bylo jak zle zmodowalem bios (ingerencja w hex'ach) i nawet jak wrocilem do bezpiecznego biosa 350/800-lekkie oc to mi sie w moto gp wywalil komp, ale pozniej juz bylo dobrze,a dzis kolo mi przyslal biosa na 400/900 1.4v zmienione w hex'ach i bylo wszycho dobrze nawet dobilem do 446/946 bez artow,wyzej to juz arcilo

 

edit: co do freezow to ja ciagle mam w 3dm2k5 jak statek na poczatku przelatuje z prawej na lewą i jak potwor przeskakuje nad statkiem ->tzn dokladnie to jest po jednym przeskoku i ni cholery niemoge tego sie pozbyc (sideband, fastwrite, vgpu),ale widocznie ten typ tak ma ,w gierach to niemam na czym przetestowac,bo 512 ram to wiadomo ze bedzie cielo (np w fear, bo w moto gp,san andreas to no problem)

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak bylo jak zle zmodowalem bios (ingerencja w hex'ach) i nawet jak wrocilem do bezpiecznego biosa 350/800-lekkie oc to mi sie w moto gp wywalil komp, ale pozniej juz bylo dobrze,a dzis kolo mi przyslal biosa na 400/900 1.4v zmienione w hex'ach i  bylo wszycho dobrze nawet dobilem do 446/946 bez artow,wyzej to juz arcilo

 

edit: co do freezow to ja ciagle mam w 3dm2k5 jak statek na poczatku przelatuje z prawej na lewą i jak potwor przeskakuje nad statkiem ->tzn dokladnie to jest po jednym przeskoku i ni cholery niemoge tego sie pozbyc (sideband, fastwrite, vgpu),ale widocznie ten typ tak ma ,w gierach to niemam na czym przetestowac,bo 512 ram to wiadomo ze bedzie cielo (np w fear, bo w moto gp,san andreas to no problem)

 

pzd

1658433[/snapback]

Jurek.Od jakiegos czasu staram sie sledzic Twoje wypowiedzi i widze ze masz identyczne objawy jak ja.Demko feara,motyw ze statkiem w 3dm2k5 i w 3dmarku 2k1 kropki.Moze mi tez tak pomozesz i powiesz dokladnie co mam zrobic.Chce tylko normalnie grac,czy ja tak wiele wymagam ?? W koncu wydalem troche kasy na tego kompa a co mi z niego jak grac nie moge !! Moge grac z nowych gier idealnie tylko te co maja open gla,np Doom3.A co do sterow to one sa jeszcze fatalniejsze od zwyklych.Wole oficjalne,sa robione przez profesjonalistow a nie amatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek.Od jakiegos czasu staram sie sledzic Twoje wypowiedzi i widze ze masz identyczne objawy jak ja.Demko feara,motyw ze statkiem w 3dm2k5 i w 3dmarku 2k1 kropki.Moze mi tez tak pomozesz i powiesz dokladnie co mam zrobic.Chce tylko normalnie grac,czy ja tak wiele wymagam ?? W koncu wydalem troche kasy na tego kompa a co mi z niego jak grac nie moge !! Moge grac z nowych gier idealnie tylko te co maja open gla,np Doom3.A co do sterow to one sa jeszcze fatalniejsze od zwyklych.Wole oficjalne,sa robione przez profesjonalistow a nie amatorow

1658486[/snapback]

Masz tylko freezy czy black screen'y i freezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Lekko sie podepne pod temat.

 

Posiadam nastepujacy config:

 

-Abit VT7

-Celeron D 2.8 GHz

-RAM 512 MB

-2xHDD 80GB

-2xNapedy

-HuntKey 350W

-no i grafika o ktora sie rozchodzi FX 5200 MSI

 

zauwazylem po zmianie configu (na ten co wyzej/wczesniej starszy sprzet i wszystko extra bzykalo) co jakies 5 minut mam lekkie freezy systemu, gier, softu itp w zaleznosci co robie. Testowalem karte Benchmarkiem i wszystko bylo oki, ale jak wchodzilem do np. gta badz fify to po kilku minutach grania freez (tzn. grafika staje ale np dziwek dalej dziala). Podobnie dzialo sie z filmem i innymi programami. Instalowalem najnowsze sterowniki i nic :( Nie wiem czy to wina systemu czy tez cos z karta :( Poradzcie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam to zacięcie w 3dmarku 2005 i miałem też to na 6600 i na via też jest , to jest od sterów do grafiki , ale mnie to wali w 3dmarki nie gram , w grach nie mam freezów

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rano mialem jednego freeza w Bloodrayne 2..ale IMHO to wina iz podczas grania caly czas działa Azureus..i może akurat coś sie sciagnęło i przycieło..

 

natomiast od wczoraj wieczora gram w Fahrenheita (wczoraj ok. 3H , dziś ok. 2H) i ZERO freezow..jestem zadowolony..przynajmniej kasa pojdzie na cos do samochodu a nie w kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rano mialem jednego freeza w Bloodrayne 2..ale IMHO to wina iz podczas grania caly czas działa Azureus..i może akurat coś sie sciagnęło i przycieło..

 

natomiast od wczoraj wieczora gram w Fahrenheita (wczoraj ok. 3H , dziś ok. 2H) i ZERO freezow..jestem zadowolony..przynajmniej kasa pojdzie na cos do samochodu a nie w kompa :D

1658895[/snapback]

no ja tez mam nieraz freezy [; przez avasta, jak sie sciąga nowa aktualizacja...

oprócz tego czysto.....

życie zaczyna robic sie całkiem miłe, co? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam to zacięcie w 3dmarku 2005  i miałem też to na 6600  i na via też jest , to jest od sterów do grafiki , ale mnie to wali w 3dmarki nie gram , w grach nie mam freezów

1658892[/snapback]

I słusznie :D Ja mam to samo w marku 2005,ale tak samo mnie to wali B) W marki się nie gra. Ważne że gry działają i nie musze zmieniać płyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma zadnego, ale skoro piszecie ze FREEZ w grach czy tez w systemie moze byc spowodowany zlymi sterownikami, badz ze niektore wersje detonatorow sa zle (kilka stron wczesniej bylo pisane) to wlasnie pytam ktore polecacie.

 

Sadze ze jest to zwiazane z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma zadnego, ale skoro piszecie ze FREEZ w grach czy tez w systemie moze byc spowodowany zlymi sterownikami, badz ze niektore wersje detonatorow sa zle (kilka stron wczesniej bylo pisane) to wlasnie pytam ktore polecacie.

 

Sadze ze jest to zwiazane z tematem

1658973[/snapback]

kazde są dobre..

bo raczej nei widze zebys mial 6xxx i nf2/3 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uwazasz to za spam to sorry

 

A skoro temat jest : Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy wiec sadze ze FX 5200 podchodzi pod itd :) hehhehe

 

A nie ma tematu ktory by besposrednio dotyczyl FX5200.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Nie jestesmy tutaj zeby sie klocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uwazasz to za spam to sorry

 

A skoro temat jest : Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy wiec sadze ze FX 5200 podchodzi pod itd :) hehhehe

 

A nie ma tematu ktory by besposrednio dotyczyl FX5200.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Nie jestesmy tutaj zeby sie klocic

1658992[/snapback]

najmnocniej przepraszam, nie zauważyłem Twoich wczesniejszych postow.... :oops:

 

ok, wiec do tego 5200.... próbowałes ze sterami 5x.xx, ewentualnie pierwsze 6x.xx??

grafa podkrecona czy na nie?

spróbuj moze jeszcze wylaczyc fast writes , moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi nie pomogły wkazówki lukka. Dalej mam freezy. A do tego przykładowo w GTA SA po paru minutach mi się komp zawiesza i pokazuje Xp-owski blue screen (chyba wiecie jak wygląda).

Nie chce mi się przeinstalowywać windy, trochę nie mam czasu, ale wątpię czy coś to da.

Z tego co widzę "leborg" ma identyczną mobo jak ja.

Jak możesz to napisz czy też miałeś taki problem (z zawieszaniem się kompa.

 

Dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i próbowałem także na niepodkręconej karcie- to samo.

Może źle zmodowałem bios, bo jest na 1,4v (nie używałem hexa), programem Nibitor v2.1, ale napięcie się raczej podniosło, bo rdzeń idzie teraz spokojnie na 400 Mhz, a wcześniej tylko 350Mhz.

 

 

"Lukk" daj swój gg, może podeśle ci swojego biosa to mi zmodujesz hexem.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i próbowałem także na niepodkręconej karcie- to samo.

Może źle zmodowałem bios, bo jest na 1,4v (nie używałem hexa), programem Nibitor v2.1, ale napięcie się raczej podniosło, bo rdzeń idzie teraz spokojnie na 400 Mhz, a wcześniej tylko 350Mhz.

"Lukk" daj swój gg, może podeśle ci swojego biosa to mi zmodujesz hexem.

Dzięki

1659208[/snapback]

tak mialem freezy i jestem równie fajny jak reszta ludzi z tego topiku ;]

 

wiec ja robilem swoim sposobem, tzn w kolejnosci jak podałem wczesniej..... plus grafe mam podkręconą biosem bo rivatunerem pamieci freezowały na wyzszych zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie rowiązałem mój problem z restartowaniem sie kompa edytowałem biosa i ustawiłem w nim 410/800 i chodzi wszystko już wporządku i moge dalej kręcić doszedłem już do 430/880mhz na 12/6vp i miałem jeszcze jeden problem jak było coś takiego że im bardziej podkręcałem grafe tym słabsze wyniki miałem i tutaj też mi pomogłe edycja biosa czyli ustawienie zegarów.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...