Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne jest to,że zmienia się napięcie GPU poniżej 30st.Wg.mnie to jakijś BUG lub faktycznie sterownik przewiduje zmiane napięcia dla temp. poniżej 30 st.C

 

Riva Tuner->Hardware monitoring->Setup->Zaznacz core VID "ptaszkiem"->Setup->More->Autoselect(lub wybierz odpowiedni tryb interpretacji VID).W ten sposób dowiesz się na jakie napięcie ustawia sterownik dla GPU.Powinien zmieniać je po przejściu w tryb 3D.

Odczyt RAW ,który teraz masz ustawiony niczego praktycznego nie pokazuje.

Wg mnie BUG.Podobną przypadłośc miały GF7800-ale nie śledzilem tematu ,ale sądze, że zostalo to poprawione.

@sideband

he he-poniżej zera.tak jak wsppomnialem -nie śledzilem tematu.ale powyzszy problem może wskazywać na podobny bug.

 

wlaze w te opcje i niestety nie moge zaznaczyc autoselect :/

widze, ze albo trza bedzie poczekac za jakimis nowymi biosami albo edytorami biosow lub sterami...no chyba ze wewale jakas podkladke mikowa,bo jak wewalilem tasme dwustronna to temperaturka w mig podskoczyla do 90 stopni :)

 

jest jeszcze taka mala zaleznosc....jak karta ma ponizej 30 stopni( jest zwolniona to spokojnie moge jej ustawic zegar na 650 MHz i chodzi bez zadnych artow :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie za szybko ucieszylem :[ Dzisiaj po godzinie gry w F.E.A.R.'a znowu calkowity zwis + zmiksowane dźwięki! Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzac, nie idzie pograć. Macie jakieś pomysły :|?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puscilem go na standardowym napieciu na 10,5x200Mhz=2100 Mhz (Jego standardowe taktowanie to 2075mhz) i zwisy nadal są :(

no a czy twoj procesor standarotwo chodzi na magistrali 200?! u mnie tak samo bylo na 9x200 zwis a na orginalnych ustawieniach 13.5x133 wszytko gra :)

teraz mam 11x200 1.93V troche duzoo ale jak narazie chodzi....

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie. Mam nową grafikę Asusa 6800 V9999/td. Przeinstalowałem system, zainstalowałem nowe sterowniki i narazie jej nie podkręcałem ani nie odblokowywałem. Mój problem polega na tym, że podczas grania w gry przy obracaniu postacią widać paski. Widać to głównie przy Doomie 3. W tym filmiku przed grą też to widać. W grze Battlefield Vietnam również to widać, chociaż mniej. Fps-y mi wtedy nie skaczą. Przy obracaniu postacią są w granicach: Doom 3: 50-61fps a w Battlefield: 110-160fps. Mój komp to Pentium 4 3,06@3,15 chłodz. Box, płyta główna Gigabyte GA-8IPE-1000-G 512 ddr Kingston. Czym to może być spowodowane. Wgrywałem różne sterowniki i nic. Oddać kartę to serwisu czy jeszcze można coś zrobić :blink: . Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tez mysle ze to raczej nie jest niedovoltowanie procka, -komp chodzil pare godzin odpalilem gta, pogralem z 10minut zwis.

teraz mam ustawienia 200x11 1.8V, ale napiecie na chipsecie 1.7V wczesniej 1.6V

testujemy dalej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NERC, nie chce sie znowu zbyt wcześnie łudzić ale wygląda na to że pozbylem się zwiech, rozwiązaniem było wgranie oryginalnego biosu do mojego Abit'a NF7, widze ze ty tez masz modyfikowany. Moze tez sprobuj :]

 

A co do:

 

no a czy twoj procesor standarotwo chodzi na magistrali 200?! u mnie tak samo bylo na 9x200 zwis a na orginalnych ustawieniach 13.5x133 wszytko gra :)

teraz mam 11x200 1.93V troche duzoo ale jak narazie chodzi....

Moj procek stock'owo jest na 12.5x166 a na standardowym napieciu chodzi na 10,5x200. Po zwiekszeniu napiecia jak w sygnaturce chodzi na magistrali 220 oczywiscie synchro z pamiatkami.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moreno

orginalnego biosu tez probowalem i zwiechy byly. kurde sam juz niewiem :mur:

jak dovoltowanie chipsetu (narazie dziala bez zwiechy) nie pomoze to zmienie bios na orginalny i dalej bede probowal...

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem ostatecznie bios od Tratsa 619R2 CPC OFF. Na oryginalnym karta sie nie zwieszała ale proc i pamięci się gorzej kręciły, a na tym też nie ma zwiech i się ładnie kręci. Polecam. Jak cos to tu link do biosa, przetestuj:

http://downloads.hwtweakers.net/bios/AMD_k...27_619R2_2T.zip

Pozdro

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Na starym NF7-S też mam tratsa 619R2 ale 1T :)

To mój ulubiony BIOS.

Zwiechy miewałem gdy na Merlinach próbowałem jechać. Tyle, że były one zupełnie nieuzasadnione, bo komp mroziło po kilku dobrych godzinach.

 

Teraz na nowej płycie męczę się z kartą na nowo. Nie ma przycięć, chodzi lepiej, ale kręci się gorzej - standardowo wersja PCI-E ma 1.3V na GPU a ta na AGP miała 1.4V...

Muszę pomyśleć, czy nie warto zmienić BIOSika w karcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na pci-e tez ludzie mają nvidia robi chipsety niekompatybilne z swoimi kartami graficznymi, ale sie tym nie przejmuja bo maja monopol a jak ktoś sie wychyla to go wykupują (ULI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na radkach i płytach nforce2,3,4 też występują freezy,zwisy itp?Mam dość walki z ze swoim GF6600,zastanawiam się nad zmianą grafy.Swoją drogą na wcześniejszej płycie z kt400 nie miałem żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze mam ostatnio dużo czsu wolnego, bawiłem się, napięciami na karcie i doszedłem do wniosku ze na tych ustawieniach co mam karta działa na 1,2v, płynność w grach poprawiło ustawienie pci latency na 128 (domyślnie miałem 256) http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...ed&ascdesc=DESC

powyżej link do najnowszej wersji która dodatkowo działa pod win x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii czysto formalnej (informacyjnej) :)

CPU A64 2800@2500MHz

Gigabyte K8NS (nForce 3 250) BIOS F16

1GB RAM

GeForce 6800XT @ 16/6 400/900 1,4V + stery 81.95

 

Żadnych freez'ów ani choćby najmniejszych problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo u kumpla w 3dMarku05 wyskakują takie dziwne kwadraciki i calosc wyglada jak siatka zreszta zobaczcie na screena. posiada karte FX5900. Zarówno po podkręceniu karty jak i na standardzie pokazuje sie ta siatka no i dzieje sie to tylko w MArku a w grach jest normalnie. i zastanawiam sie co to za przyczyna czy ktoś moze mi pomóc???

post-119390-1141415632_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii czysto formalnej (informacyjnej) :)

CPU A64 2800@2500MHz

Gigabyte K8NS (nForce 3 250) BIOS F16

1GB RAM

GeForce 6800XT @ 16/6 400/900 1,4V + stery 81.95

 

Żadnych freez'ów ani choćby najmniejszych problemów. :)

Kolejny wlasciciel K8NS :D Witam w klubie bezfreezowcow.

 

A teraz takie pytanko: Kto mial na nForce2 freezy, bo pierwsze slysze..? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wlasciciel K8NS :D Witam w klubie bezfreezowcow.

No fajnie, miałem 3sztuki k8ns , a na płytce z podpisu również sie pojawiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze to będzie mój pierwszy pościk na tym forum i mam nadziej eże komus pomoge :]

A więc sposob na calkowite wyeliminowanie freezów na płycie Gigabyte K8NS ULTRA (pewnie na innych tez bedzie działać)

1. Wchodzimy na stronke Gigabyte i sciągamy BIOS F10

2. Ustawiamy wszystko na default (Chodzi o BIOS) i wgrywamy nowy biosik.

3.Wchodzimy do nowego biosu CTRL+F1 i wyłaczamy fast write i AGP ustawiamy na 256.

4.Następnie wchodzimy do windowsa :] wgrywamy sterowniki 81.98

5.Właczamy Rive Tuner z takimi ustawieniami. Dołączona grafika

6.Następnie przechodzimy do zakładki System Setting i zaznaczamy Enable driver-level hardware

7.I dla każdej zakładki standard 2d, low power 3d, perfomance 3d ustawiamy takie same wartości

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

7.Po ustawienie wartości (jakie chcecie) właczamy rive tuner jeszcze raz i sprawdzamy czy zapisała ustawienia zegarów, bo lubi je nei zapisać czasami.

 

Musze powiedzieć ze doszedlem do tego po prawie 4 miesiącach testów :D:D I u mnie nie występuje juz takie cos jak freez a testuje te ustawienie juz ponad 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygonie temu kupilem gf 6600 agp 128ram gigabyte mylalem ze bedzie spoko se pogram a tutak zonk jak nie wiem :| Co chwile sie gry wylaczaja blue screeny nieraz oraz freez. Mam plyte gl z chipsetem nForce 2 i najnowsze stry do niej. HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo u kumpla w 3dMarku05 wyskakują takie dziwne kwadraciki i calosc wyglada jak siatka zreszta zobaczcie na screena. posiada karte FX5900. Zarówno po podkręceniu karty jak i na standardzie pokazuje sie ta siatka no i dzieje sie to tylko w MArku a w grach jest normalnie. i zastanawiam sie co to za przyczyna czy ktoś moze mi pomóc???

ten typ tak ma..tzn ten 3Dmark..tez po zakupie 7800GT myslalem ze może to zniknie, nawet razem z Sulaco sprawdzaliśmy ale on na swoich GTXach tez tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...