Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Abicie NF7 rev 2.0 i WinFascie GF6600 mam freezy dopiero gdy podkrece gpu 300@560mhz i nie wiem czy to moze byc sprawa zasilki czy poprostu karta jest niedowoltowana. Jak myslicie?

 

ni znam dokadnie 6600 ale cos chyba mieszasz..300MHz to masz w trybie 2D..w 3D masz pewnie 500MHz na GPU tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem kompa: pentium 4 3 ghz, plyta asusa, karta Leadtek 6600 256 mb na pcie. system ladnie sie zainstalowal i teraz mam jakies szopki :mur: Raz komputer sie wlaczy i dziala wszystko ok a raz wlaczy sie ale obrazu zero, piskniecia glodniczka systemowego brak i [gluteus maximus]. System niby sie laduje widac ze dysk czyta ale obrazu nie ma :blink: WTF ? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwie karty geforce 6600gt (asus, galaxy). Mam zamiar kupić jedną z nich ale jest problem w gierkach doom i quake4 już przy filmikach firmowych obraz się kaszani (poziome białe kreski mrugają po ekranie) i pokaz slajdów grać sie wogóle nieda.

w far cry zato grafika jest wybrakoowana jakś taka żarówiasta brakuje odbić wody itp czego to może być wina. sterowniki mam 81.95 (na innych też sprawdzałem). W grze fear wszystko elegancko chodzi i wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem już kilkanaście stron tego tematu, ale już nie mogę :-P...

Sprzęt jak w podpisie, póki co niekręcony. ForceWare 81.98. Temperatury jak najbardziej w normie, no i na każdej grze/marku freezy... już nie mam siły na to... próbowałem różnych ForceWare'ów i zawsze to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu ..

 

mam sparkle 6200@6600 i "katuje" go 450mhz na core i 570 na pamieciach

w nfs mw w nieokreslonych odstepach czasu (czesto nawet kilka minut) gra dostaje zwiechy na 1 minutke po czym leniwie sie odwiesza ale nie jest to zwykly freez bo obraz sie "troszeczke" psuje wszedzie widac czarne paski ..

 

reszta sprzeciwa

duron 1300

gigabyte via600 (nie znam dokladnie modelu plyty i nie mam zamiaru znac :P )

256 noname ram

i nieszczesny Tracer 400w

podejrzewam ze to zasilacz ale ma on do uciagniecia jeszcze tylko 1naped combo i twardego 40gb to chyba nie jest duzo nawet jak na krzakowy zasilator

 

nie wiem czy to ma cos wspolnego ale gram 1024x768 detale na max (hehe i w miare plynnie jest :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i hmm..., dopiero teraz sie zainteresowalem tym tematem jako ze na dniach mialem sie przesiasc na nowsza platforem z obecnego Durona 1800 (2100), Solteka FRN2 (nF2), 512 Ram etc. na Epoxa 8KDA3I oczywiscie na nForce 250 + 3,0 Athlonik 64 Venice + wspominana grafa wiec sami rozumiecie :) no i sadzilem ze to bedzie elagancka przesiadka wraz z moim Glacierem 6800, ale po przeczytaniu tego topiku (cały dzień w robocie czytałem) troche posmutniałem :-| . Nie chce specjalnie gdybać na faktami dokonanymi bo widać że niektórzy naprawde spoooro sie napocicli by ktokolwiek mógł tu czegoś się dowiedzieć, ale jedno małe spostrzeżenie mam - Leborg, Lukk - czy Wy instalowliście nowsze stery do płyty + (średnio) nowe stery do grafy? Bo może powód tego że wam się udało coś z tym zrobić jest dosyć prozaiczny, a mianowicie może nivida łaskawie coś z tym zrobiła i nowa wersja sterów do MH (5.11?) i nowe do karty częściowo lub całkowicie niwelują ten problem, w połączeniu z nowymi rewizjami płyt <_< - to by pasowało jakby był konflikt programpwy w zasadzie, ale nvm. Mam tez szybkie pytanie nie związane z tematem odrobine ale nie chcialkem zakładać nowego teamtu, otóż:

Mam Galaxy Glaciera 6800 128 DDR 2,2 350/700 Standard, wszystko cacy - szósty vertex idzie bezproblemu, natomiast potoki nie do końca... W 3DM2003 w teści z "meserszmiten" :wink: mam na nazwe części kadłubów kszaki textur, ale ok lecimy dalej Battle of Proxycon - żadnych bugów, Trolle - z poczatku na twarzy panienki są drobne kszaczory ale później znikają wiec looz, dalej w Matce Naturze - po naprawde wnikliwym przyjrzeniu się sa malutki kszaczorki :) na skorupie, reszta bez jakichkolwiek kszaków. W 2005 są małe kszaki na burtach statku i tylko tam.

Ale najciekawsze jest to że na garch typu Doom III (no moze jeden kszak widziałem podczas całego pierwszego rozdziału), GTA SA, DS II, HL 2 i w kilku starszych grach nie ma żadnych kszaków, artów etc. Troche mnie to dziwi bo wczesniej miałem Asusa 6800 le 12p5v i jak wlaczałem ile fabryka dała (16 na 6)to była fatalna jakośc wyswietlanej grafiki - poprostu MASAKRA :D A tu loozik - gry nie mają problemów. Napiecia nie podnosiłem a karta na 50% obrotów wiatraka ma 46 C w stresie :rolleyes: Miał ktoś styczność z takim przypadkiem? opowiedź nam o tym...tylko dla ludzi o mocnych nerwach! dzfwoń o każdej porze :lol: heh zbyty. Ale wracajac do tematu, bo jako że lekarstwa na freezy nie ma 100% (max 95% jak spiryt :-P ) to może jednak nvidia coś poprawiła. Btw - Ja pewnie zaryzykuje i się skusze na taki zestawik na nForce 3 + 6800 obecne i bede cos kombinował jak beda problemy...a Ci którzy przesiedli sie z nforca na via K8T800 PRO sa zadowoleni? Jaka macie rózznice w osiągach, w sumie ma juz zablokowane agp i pci ale szyna htt z sata jakoś jest sprzezona co uniemozliwa osiaganie wyszszych czestotliwości (chyba..) ale jak ktoś ma dysk na IDE to może to by nie przeszkadzało? <_< Aha no i zakładam że przynajmniej na niepodkręconej grafie nie bede miał problemów, bo bios mam nie ruszany itp...O Srol, sporo tego wyszło lae chyba po to jest to forum. Jak troche zlazlem z tematu to sorki :wink: ale żywo mnie ten temat interesuje bo jednak miałem troche proca pociągnąc etc a nvida jest całkiem dobra do tego w przeciwieństwie do via, a przez 22 strony tak naprawde nikt nic nie wymyślił uniwersalnego, czyzby kwestja tego buraka była tylko kwestja czasu czyli poczekania na lepsze stery ? o_O - sporo jak na pierwszy post (dłuzszy niż na wilkanoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiek kup płyte na via , K8T800 PRO ma blokade pci/agp więc coś tam podkręcisz , po zmianie z nf3 na via freezy inne cuda znikły , wydajność jest taka sama , może minimalnie większa , między płytami jest bardzo mała różnica ponieważ A64 ma wbudowany kontroler pamięci , na niektórych forumach zachodnich ludziska mają płyty gigabajta nf3 socket 939 i nie mają problemów nawet po ostrym oc , jeżeli nie chcesz ryzykować to lepiej zapodaj płyte na via

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i hmm..., dopiero teraz sie zainteresowalem tym tematem jako ze na dniach mialem sie przesiasc na nowsza platforem z obecnego Durona 1800 (2100), Solteka FRN2 (nF2), 512 Ram etc. na Epoxa 8KDA3I oczywiscie na nForce 250 + 3,0 Athlonik 64 Venice + wspominana grafa wiec sami rozumiecie :) no i sadzilem ze to bedzie elagancka przesiadka wraz z moim Glacierem 6800, ale po przeczytaniu tego topiku (cały dzień w robocie czytałem) troche posmutniałem :-| . Nie chce specjalnie gdybać na faktami dokonanymi bo widać że niektórzy naprawde spoooro sie napocicli by ktokolwiek mógł tu czegoś się dowiedzieć, ale jedno małe spostrzeżenie mam - Leborg, Lukk - czy Wy instalowliście nowsze stery do płyty + (średnio) nowe stery do grafy?

.

.

.

.

.

.

ja juz Ci nie odpowiem jak jest z nowymi sterami bo jak widzisz mam inny konfig...

 

co do Twojej zamiany..imho najlepiej jakbys ta kartę sprzedał i kupil plyte na PCIE + procka + jakiegos 6800 na PCIE..ja bym tak zrobil na Twoim miejscu..bo na nf3 juz bym spowrotem nie wskoczył...o nieeeeeee..teraz to mam w koncu luksus :) gram po 3-4 h i nie martwie sie o zadne freezy..a wtedy?? ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na początku powiem kilka słów odnośnie tych freezów miałem płyte EPOXa 9NDA3I na nFORCE 3 i GIGABYTE 6600Gt AGP faktycznie takie zacinki obrazu miały miejsce ,zmieniłem płyte na ASUSa A8N-E na PCI-E i grafe na GALAXY GF6600Gt PCI problem znikł !!!

Ale pojawił się następny i tutaj kieruje się głównie do posiadaczy 6600 lub 6600GT o przysłanie mi na maila screanshota z zakładki właściwości ekranu karty graficznej. A o co dokładnie chodzi : Chce zareklamować płyte

ponieważ źle zczytuje mi grafe i drugi slot PCI-E X4 jako w użyciu a jest wolny!!!! Płyta zczytuje mi łącze jak w trybie SLI co widać na screanach. Gość w komputerowym wmawia mi że GeForce 6600GT PCI pracuje z prędkością X8 ( wszelkie zmiany ustawień w biosie nic nie pomogły ) na tym złączu i niechce uznać mi reklamacji , dodam że karte i płyte mam 2 tygodnie!!! Karta kupowana gdzie indziej .

Żaden z moich kumpli nie posiada takiej grafy na PCI-E X16 Wszystkim za Pomoc będe Bardzo Wdzięczny oto mój adres iron28@gmail.com mile widziane screany z EVEREST HOME. Musze dochodzić swoich praw bo po co mi 35 miesięczna gwarancja.

Dziękuje Wszystkim za Pomoc Pozdro !!

Edytowane przez Iron28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojawił się następny i tutaj kieruje się głównie do posiadaczy 6600 lub 6600GT o przysłanie mi na maila screanshota z zakładki właściwości ekranu karty graficznej. A o co dokładnie chodzi : Chce zareklamować płyte

ponieważ źle zczytuje mi grafe i drugi slot PCI-E X4 jako w użyciu a jest wolny!!!! Płyta zczytuje mi łącze jak w trybie SLI co widać na screanach. Gość w komputerowym wmawia mi że GeForce 6600GT PCI pracuje z prędkością X8 ( wszelkie zmiany ustawień w biosie nic nie pomogły ) na tym złączu i niechce uznać mi reklamacji , dodam że karte i płyte mam 2 tygodnie!!! Karta kupowana gdzie indziej .

Żaden z moich kumpli nie posiada takiej grafy na PCI-E X16 Wszystkim za Pomoc będe Bardzo Wdzięczny oto mój adres iron28@gmail.com mile widziane screany z EVEREST HOME. Musze dochodzić swoich praw bo po co mi 35 miesięczna gwarancja.

Dziękuje Wszystkim za Pomoc Pozdro !!

nie ale zaraz zaraz :) czegos nie kapuje..a8n-e nie jest na SLI :? to czemu twierdzisz ze tak jak w SLI (chyba ze jestem niedoedukowany i mozna w slot pci 4x wlozyc druga grafe..wtedy sorry)..nie masz tam jakiejs zworki itp do ustawiania??

 

po drugie w biosie jest taka opcja jak sie nie myle ze strzałeczkami (mozna wybrac 16,16 8,8 16,8 itp)..czy to czasem nie tyczy sie przesyłu na PCIE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz Ci nie odpowiem jak jest z nowymi sterami bo jak widzisz mam inny konfig...

 

co do Twojej zamiany..imho najlepiej jakbys ta kartę sprzedał i kupil plyte na PCIE + procka + jakiegos 6800 na PCIE..ja bym tak zrobil na Twoim miejscu..bo na nf3 juz bym spowrotem nie wskoczył...o nieeeeeee..teraz to mam w koncu luksus :) gram po 3-4 h i nie martwie sie o zadne freezy..a wtedy?? ehhhh

No tja.. ale moge wziąśc przeciez coś na K8T800 Pro i problem zasadniczo odpada - a jakbym wzioł płytkę...hmm oto takiego Abita:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=219&rectr_str_numer=2

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13198.html

z testów wynika że wydajnościowo jak na nf3, w sumie to jest mysl, tylko nie wiem na ile wiarygodne sa te testy bo jeżeli taki jest stosunek wydajności obu czipsetów to chyba nawet na nf3 nie bede sie oglądał, a mozliowści OC ma spore dosyć (jak na Via..) Fsb cos koło 280 pojdzie i mi wystarczy pewnie. A grafy nie chce sprzedawac bo spoko jest, a jakbym sie przesiadał na s939 to troche gotówki bym musiał zainwestowac zupełenie niepotrzbnie, bo różnica w działaniu 3000 Venica na s939 i s754 nie jest znowu taka duża i warta tych 300 zl chyba :/ Ale nie moge sie jakoś do tego KT800 Pro przekonać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ale zaraz zaraz :) czegos nie kapuje..a8n-e nie jest na SLI :? to czemu twierdzisz ze tak jak w SLI (chyba ze jestem niedoedukowany i mozna w slot pci 4x wlozyc druga grafe..wtedy sorry)..nie masz tam jakiejs zworki itp do ustawiania??

 

po drugie w biosie jest taka opcja jak sie nie myle ze strzałeczkami (mozna wybrac 16,16 8,8 16,8 itp)..czy to czasem nie tyczy sie przesyłu na PCIE??

No niestety nie ma żadnych zworek na płycie i takiej opcji w biosie , jest tylko PEG LINK MODE - DISABLED (AUTO,NORMAL) PEG ROOT CONTROL - AUTO ( DISABLED,AUTO,ENEBLED) PEG BUFFOR-AUTO (DISABLED,NORMAL,FAST,FASTET).

 

a wniosek ztąd:

Edytowane przez Iron28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tja.. ale moge wziąśc przeciez coś na K8T800 Pro i problem zasadniczo odpada - a jakbym wzioł płytkę...hmm oto takiego Abita:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=219&rectr_str_numer=2

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13198.html

z testów wynika że wydajnościowo jak na nf3, w sumie to jest mysl, tylko nie wiem na ile wiarygodne sa te testy bo jeżeli taki jest stosunek wydajności obu czipsetów to chyba nawet na nf3 nie bede sie oglądał, a mozliowści OC ma spore dosyć (jak na Via..) Fsb cos koło 280 pojdzie i mi wystarczy pewnie. A grafy nie chce sprzedawac bo spoko jest, a jakbym sie przesiadał na s939 to troche gotówki bym musiał zainwestowac zupełenie niepotrzbnie, bo różnica w działaniu 3000 Venica na s939 i s754 nie jest znowu taka duża i warta tych 300 zl chyba :/ Ale nie moge sie jakoś do tego KT800 Pro przekonać <_<

 

to ty chcesz kupic na s 754???? omg nie rob tego :? tzn zrobisz jak bedziesz chcial ale jednak 939 imho bedzie mial dluzsze zycie :? nawet wsadzisz w to X2 za rok dwa..a do 754 juz nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to świadomy wybór ze względu na grafe, stosunek wydajności i tego że opylając stare graty dokładam tylko 400 zl do tego biznesu, kwestja tego teraz czy faktycznie nie maróżnicy w wydajności, stabilności etc miedzy nf3 a K8T800 patrząc przez pryzmat 6800 które mam etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem juz sie nie powtarza...moge krecic ile wlezie grafike, i zadnych freezow nie mam....moge powiedziec tylko "sie gra , sie ma " :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem juz sie nie powtarza...moge krecic ile wlezie grafike, i zadnych freezow nie mam....moge powiedziec tylko "sie gra , sie ma " :mrgreen:

A zmieniłeś z nf3 na via? czy nadal masz go masz i sie uporałeś z tym fantem? A jak masz, to jaką płyte i grafike? :wink: bo w stopce nie widze... juz nie pamietam wszytskigo z tych 22 stron wiec sory jak sie powtarzam jeżeli gdzies to było po drodze :)

 

No dobra dorzuce szybke banalne pytanie ale czuje że musze :)

Taki zestawik: Epox 8KDA3I + 3,0 Venice s754 + 6800 Glacier 12p6v 400/875 46 C w stresie przy 16p6v 400/875 52 C w stersie...nie jest źle

Ma ktoś podobne zestawienie? Jak duże jest prawdopodobieństwo freezow zakładając ze bede juz działał na nowych sterach etc. i nie bede maksymalnie katował kompa tzn proc na 2,5 ghz + grafa 400/875 i odblokowany tylko vertex (bo jak wiadomo większe prawdopodobieństwo jest jak bym odblokowywał potoki)

 

No i jeszcze raz ponowie pytanko, czy nie sądzicie że wraz z nowymi rewizjami płyt (epox 3.x) i nowymi sterami do MB i GFX sprawa freezow sie poprawiła.... może ktoś w ostanim czasie cos takiego składał i ma loozik ? :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniłeś z nf3 na via? czy nadal masz go masz i sie uporałeś z tym fantem? A jak masz, to jaką płyte i grafike? :wink: bo w stopce nie widze... juz nie pamietam wszytskigo z tych 22 stron wiec sory jak sie powtarzam jeżeli gdzies to było po drodze :)

nie mam w stopce bo nie mam sie czym chwalić :wink:

 

 

mam winfasta 6800LE@16/6 na pcb rev.A a mialem gigabyte k8ns rev2....[; teraz mam k8nsnxp i problemu rowniez nie ma.... [co prawda plytke mam od 2 tygodni na serwisie , ale przedtem było wsio ok ] :mrgreen:

zroblilem sobie tylko ten megamyk z kolejnoscią sterownikow i wyłaczyłem fastwrites :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dooobra - wezme tego Epoxa na nforsie i zobaczymy - no chyba że są lepsze propozycje pod 6800 - byle rozsadne cenowo, a nie DFI za 400 zl :) bo może sporo zależeć tez od konkretnego modelu i firmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu czekam na życzliwych którzy prześlą mi screana z zakładki GF6600 lub 6600GT o które prośiłem 9 postów wyżej . Chyba że ktoś ma inne pomysły jak może wyłączyć ten PCI-E X4 może jakiś program , bo we właściwościach sterownika nic to niedaje.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że problem występuje nie tylko na NF3. Znajomy ma następującą konfigurację:

Gigabyte 6600 GT na AGP 8x (ten z silent pipem)

ASRock P4S55FX - to jest na SiS 655FX

celeron 2.66, 2x512 MB Kingstona na Elixirach, zasilacz Modecom 400W (Feel niestety).

 

No i problem, czyli nieszczęsne freezy występuje. Trwają z reguły nawet i 10 sekund. Zarówno na sterownikach 77.72 jak i 82.12. Do tego na początku miał około 2500 punktów w 3D Marku 2005, a w międzyczasie kombinowania i próbowania różnych wersji sterowników wynik spadł do 1400 punktów :blink: Do tego gdy karta chodziła na 500/560 zdarzały się artefakty. Przy taktowaniu pamięci na 504 (mniej się nie da) artefaktów przynajmniej nie ma, ale freezy jak były tak są. W sumie muszę powiedzieć, że chyba kiedyś takich problemów z komputerami nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że problem występuje nie tylko na NF3. Znajomy ma następującą konfigurację:

Gigabyte 6600 GT na AGP 8x (ten z silent pipem)

ASRock P4S55FX - to jest na SiS 655FX

celeron 2.66, 2x512 MB Kingstona na Elixirach, zasilacz Modecom 400W (Feel niestety).

 

No i problem, czyli nieszczęsne freezy występuje. Trwają z reguły nawet i 10 sekund. Zarówno na sterownikach 77.72 jak i 82.12. Do tego na początku miał około 2500 punktów w 3D Marku 2005, a w międzyczasie kombinowania i próbowania różnych wersji sterowników wynik spadł do 1400 punktów :blink: Do tego gdy karta chodziła na 500/560 zdarzały się artefakty. Przy taktowaniu pamięci na 504 (mniej się nie da) artefaktów przynajmniej nie ma, ale freezy jak były tak są. W sumie muszę powiedzieć, że chyba kiedyś takich problemów z komputerami nie było...

a nie jest to czasem wina temperatur?? jesli ma tego gigabyte z tym pasywnym chłodziwem to imho to moze byc wina tego [ciach!]a :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest z tymi rurkami z rtęcią. Temperatura utrzymuje się na poziomie 66-67 stopni

wiesz tam rurki rurkami, ale imho spróbujcie dac nawiew na grafe

 

temp. mierzona po wyjsciu z gry, 3dmarka?? najlepiej uruchomic monitoring w rivatuner, wlaczyc 3dmarka (albo pograc z pol H) i wtedy zobaczyc jak sie kształtowały temperaturki

 

a po drugie ja tam nie mam zaufania do niczego co ma w nazwie "pasywne" ;)

 

EDIT------------

jeszcze jedna sprawa która mnie meczy to ten nieszczęsny zasilacz :? niby 400W i konfig w sumie nie wymagajacy zbytnio, ale wiesz..arty, freezy to tez domena za słabych zasilaczy..a Feel..no nie wiem..ja bym sprobowal tez inna zasiłkę..bo freezy "same z siebie" to jednak chyba domena nf3 i 6800 ;)heheheheh

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wczoraj kombinowałem troche ze sterownikami do karty i płyty głównej, ściągnołem sobie wersje 5.10 WHQL etc. zainstalowałem (nforce2) + stery 77.77 WHQL - wszytsko ładnie, cacy - odpalam GTA SA i co widze? Krótkie 1-2 sekundowe zacinki co pare minut, no i troche sie wk****** bo nigdy nie miałem tego problemu i niby nForce 2 nie ma z tym problemów, a w GTA SA grałem na tyle dużo żeby ocenić że takie zdarzenia nie miały miejsca. Dobra wywalam stery 5.10 i wrzucam troche starsze 4.24 + 81.84 i co? i to samo....no to juz sie bardzo wk****** i wywaliłem nForce drivery od MoBo i zostawiłem tylko sterownik ekranu, ze strony Solteka ściągnołem ostatnie drivery jakie były i wrzuciłem je i tadadadam wszystko wróciło do normy i smiga jak trza. Ale to ciekawe że niby nForce driver jest do wszystkich produktów z tej serii a na nowszych pojawiają sie freezy....czyli wygląda na sprawę oprogramowania jednak :-|. Wiem że to nf2 i różnie to może być, ale na dobra sprawe to zastanawiające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam winfasta 6800LE ktory dziala bezproblemu na 16/6 na 1.1v

freezow sie juz dawno pozbylem ale zachcialem zmienic BIOS w koncu na 1.3v chociazby zeby podkrecic ponad 400 na rdzeniu. jednak po tej operacji w czasie grania wracalo do 300mhz. myslalem ze to wina zasilki(nie wyrabia) ale czlowiek o nicku Sidebrand z tego forum powiedzial ze to kolejny objaw freezow...zalamalem sie zdeczka. po odkreceniu proca na default uzyskalem na tej kracie 430/930 full stable. z OC proca jak mam powyzej 400 na gpu to wrca mi do 300...

Postanowielm przy okazji zalatwic sprawe odblokowanych potokow wgrywajac biosa od Leadteka GT bo bawienie sie ta Rivatuner jest juz meczace.

sciagnelm bios, zmodyfikowlem zegary na 300/750 , zmienilem divider ID i inne [ciach!]ly bo WINFOX wczasie flashowanie sie plul ze nie ma zgodnosci. po wreszcie pomyslnym zflashowaniu podkrecilem ejszcze raz "grubo" zegary na karcie: uzyskalem 436/936 !!! bez wracania do 300mhz , bez zadnych freezow, full stable , w 3dmarku 03 uzyskalem 12920!!!

podkrecalem za pomoca powerstrip bo w RT cos sie plulo ale na tych zegarach zadncyh artow. zarzuce pozniej ORBem bo do testowania uzywalem professional edition 3dmark03:PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...