Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz to juz jest oczywistew tym watku ze malo wykrecona karta nie powoduje zadnych skutow ubocznych , tutaj probujemy pozbyc sie freezow przy jak najwyzszych zegarach. narazie chyba mozna to zrobic tak:

- ustawic w biosie wysokie default zegary gpu i mem (nie tzrab sie bac zbytnio ze karta bedzie non stop czy to w 2d czy 3d maxymalnie obciazona. Jesli bedziemy uzywac w danej chwili chwili malo wymagajacego trybu 2d to karta z takimi zegarami nie bedzie sie grzac a zachowywac sie jak zwykle, bez OC- niska temp)- moim zdaniem najlepszy sposob!

-i oczywiscie wylaczyc fast writes oraz tazke sidebrand adressing

- pomaga takze niektorym lekko podkrecenie portu agp o 1 czy kilka mhz wiecej (default -66) oraz podwyzszenie nieznacznie napiecia na porcie (0.05 - 0.15 wiecej) chociaz to juz sie robi zdeczka niebezpieczne...

- istnieje takaze sposob z driverami do plyty glownej, podobno jak sie zaintaluje je w odpowiedniej kolejnosci (glownie chodzi o sterownik GART dla agp bodajze). jednak ja sie nie moge wypowiadac bo nigdy tego nie robilem i raczej watpie w poprawne dzialanie tego sposobu (ale jak co to mzoe zawsze pomoc zdeczka)

- intalowanie odpowiednich wersji sterownik dla karty graficznej(forceware) ale jak dla mnie (po zaintalowaniu wielu roznych, glownie z seri 8xxx) nie ma wyczuwalnychroznic w poprawie

- no i jak podales : zmniejszenie OC karty, chociaz u mnie po zmniejszeniu OC proca freezy znikaly (wiekszosc) a zegary nie wracaly do defaultowych ... (proc na OC byl dlugo testowany i jest napewno w pelni stabilny)-to nir jest wina zasilacza, jak sie wydaje z pcozatku ale jesden z objawow "freezowania"

 

Oczywiscie zeby osiagnac powyzej 400mhz na gpu trzeba podwyzszyc napecie na karcie do 1.3V(polecam) jak i do 1.4 i wiecej (malo roznica- jak dla mnie)

 

To wszystko to moje zdanie/opinia. Polecam zrobiv FAQ na 1st stronie aby wszyscy nowi nabywcy tych kart i plyt glownych szysbko mniej wiecej znalezli wyjscie z sytuacji.

 

Jak sie myle w podanych powyzej informacjach to prosze o poprawienie mnie(tylko prosze bez przeklenst, kazdy czlowiek sie myli...)

 

ZAZNACZAM ZE JESZCZE NIE MA(i raczej nie bedzie) 100% sposobu na pozbycie freezow i itp

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.śledzę ten wątek bo miałem zamiar kupić gf 6600gt a na płycie siedzi u mnie nf3 :? rozumiem że nie powinienem mieć żadnych kłopotów z zacinkami o ile nie podkręcę karty lub cpu?bo jak tak to biorę 6600gt a nie x800gt na agp na którą już się psychicznie nastawiłem tylko że jest ponad 100zł droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na x800 na 100% nie będziesz miał freezów

dzięki,tyle to już wiem :) ale wolałbym bezproblemowego np.Galaxy 6600gt 1,6ns,nowsze technologie,direct 9c i sporo tańszy :?

pozdro

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam chyba niedoszły problem z głowy,kupiłem dzisiaj x800gt od szafira za 715 zł, na 6600gt przy moim szczęściu prawdopodobnie nic by mi nie działało :) takiego mam pecha niestety :? postawiłem na razie od nowa w2k i zaczynam testy nowej grafy w porównaniu do 4200Ti postęp wydajności jest ogromny,chyba będę zadowolony :D

pozdro

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800gt za 715zl to troche by mnie bolalo.... ale wiem ze wersje agp sa drozsze ale bym nie dal tyle za 8 potokow (chyba wersje na agp sie nie da odblokwoac ani troche ?? czy sie myle?), jedyny plus ze 256mb i brak freezow ale ja za taka kase bym kupil 6800LE modowalnego na 16/6...

 

 

a tak po za tym. zdejmowalem calkowicie chldozenie na moim winfascie. chcialem sie pozbyc tego plastku, zdjac ten 60x60 fan i przymocowac 80x80. Lepij rozmwarowalem paste na memach i rdzeniu, dodaelm troche swojej (podobno mieszanie past szkodzi mcono, to prawda?) i kurde temp duzych roznci nie ma a wystapil klopot ze memki w niektorych grach(most wanted, na niektorych mapach q4-ale tylko w) pokazyje lekkie artefakty (ale tylko w poszczegolnych stalych miejsach) powyzej 850 a nawet i na 840.. wczesniej mialem 930 i bylo ok...jak jest u was ?? jakie macie wyniki memek w 100% wolncyh od drobniejszych artefaktow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

tydzien temu kupilem mojego wymarzonego galaxy ge forca 6600ge agp. niestety kiedy podlaczam ta karte monitor jest caly czas w stanie spoczynku (czarny ekran). od razu zaznaczam ze karta dziala na 100% (sprawdzalem u kumpla), oraz ze podlaczylem dodatkowa wtyczke zasilania... kolega ma zasilacz 300W i ja mam podobny (mam Smart GM 16). jego radeon 9600 dzialal u mnie (nie wiem czy to cos znaczy).

 

moja plyta glowna- MSI KT3 Ultra2-C (MS-6593)

procek- athlon xp 1700+ (1.4ghz)

ram- 640mb (512 kingston 333 + 128 nie wiem jakiej firmy-bylo 256 ale polowa sie chyba spalila)

 

blagam pomozcie! tyle kasy wydalem...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze Bo nie wiem do konca gdzie lezy zrodlo mojego problemu.

Jak mam wlaczona jakas gre (podejrzewam ze z karty 0o ) wydobywa sie dziwny dzwiek, nieprzerwany.

Natomiast w windowsie ten dzwiek jest slyszalny jak np minimalizuje, przeciagam, rozciagam okno... itp

 

GF6600

plyta K8N sli nf4

 

poki co wszystko dziala sprawnie tylko ten dzwiek jest denerwujacy

jesli ktos mial podobny przypadek i moze sie podzielic doswiadczeniem bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze Bo nie wiem do konca gdzie lezy zrodlo mojego problemu.

Jak mam wlaczona jakas gre (podejrzewam ze z karty 0o ) wydobywa sie dziwny dzwiek, nieprzerwany.

Natomiast w windowsie ten dzwiek jest slyszalny jak np minimalizuje, przeciagam, rozciagam okno... itp

 

GF6600

plyta K8N sli nf4

 

poki co wszystko dziala sprawnie tylko ten dzwiek jest denerwujacy

jesli ktos mial podobny przypadek i moze sie podzielic doswiadczeniem bede wdzieczny

tak jest..tez tak mialem..nie przejmuj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam karte Leadtek A6600GT TDH 128MB i plyte na nForce3 250GB :P

Wczesniej pisalem o moich sporych problemach na takim konfigu jednak przestawienie czestotliwosci pracy szyny AGP na 67MHz rozwiazalo problem zwisow podczas grania :P

 

Dzis wlaczylem sobie SpeedFAN'a zeby mi w tle monitorowal temperatury i co sie okazalo ze w 3D nastapil zwis a wczesniej przez dlugi czas juz nie mialem zwisow wiec podejrzewam ze ten program tez powoduje problemy z karta podczas sczytywania temperatur.Jesli wiec ktos uzywa do monitoringu SpeedFAN'a i ma problemy to niech go wylacza bo moze to on jest przyczyna zwisow i freezow :)

 

Moze komus sie przyda ta uwaga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze Bo nie wiem do konca gdzie lezy zrodlo mojego problemu.

Jak mam wlaczona jakas gre (podejrzewam ze z karty 0o ) wydobywa sie dziwny dzwiek, nieprzerwany.

Natomiast w windowsie ten dzwiek jest slyszalny jak np minimalizuje, przeciagam, rozciagam okno... itp

 

GF6600

plyta K8N sli nf4

 

poki co wszystko dziala sprawnie tylko ten dzwiek jest denerwujacy

jesli ktos mial podobny przypadek i moze sie podzielic doswiadczeniem bede wdzieczny

tak jest..tez tak mialem..nie przejmuj sie

No i ja mam ten sam problem.

Ten wdzięk wydobywa się przy przesuwani obrazu skrolem lub paskiem.

Może nic to nie znaczy, ale jest dość denerwujące :-| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że po raz ostatni napisze o sposobie na dziwne dzwięki.

Wydają je cewki indukcyjne-kółka z nawinietym drutem.Są obecne na kartach grafiki,plytach głównych i są jednym elementów układu zasilania CPU lub GPU.

Żeby pozbyć się tych dzwięków, należy zamalować te cewki lakierem do paznokci(bezbarwnym).

 

Co do tych Freezów-kiedyś probowałem dojść przyczyny programem Nvidia Performance HUD-i faktycznie freezy byly przez ten program odnotowywane,tzn.nagly i krotkotrwały (milisekundy) spadek wydajności-FPS niemal do 0.Także na pewno spece z NV wiedzą o tych przypadłościach.Takie freezy odnotowywałem już naGF3 i 4 ale po wymianie sterowników na inne/nowsze przycięcia znikały.

A Freezy faktycznie czasem powoduje wlączone monitorowanie temperatury-ale to już inna bajka.

Ja tutaj stawiałbym na mostek HSI-skoro sterowniki niczego nie rozwiązują to prawie na pewno problem jest czysto hardwarowy. HSI ,to IMO główny podejrzany,te same karty na nf4 i PCI-E działają bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszlo mnie ostatnio na granie, bo koniec sesji itp ;)

karta wykrecona na 550/1100, chlodzenie std i takie zonki:

-marki przechodza sobie bez problemow

-w rbr gralem ze 4h non stop i zadnych zwisow

- w diablo 2 ostatnie 2 tyg gralem po pare h dziennie i bylo bez problemow

-dungeon siedge 2 i zwis

-Race Driver 3 - zwis po paru lapach

-World Racing 2 - zwis w drugim wyscigu

 

jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Freezy faktycznie czasem powoduje wlączone monitorowanie temperatury-ale to już inna bajka.

Ja tutaj stawiałbym na mostek HSI-skoro sterowniki niczego nie rozwiązują to prawie na pewno problem jest czysto hardwarowy. HSI ,to IMO główny podejrzany,te same karty na nf4 i PCI-E działają bezproblemowo.

aaaaa widzisz...o tym nie pomyslalem..moze dlatego nvidia jest taka cicha w rozwiazaniu tego problemu i go praktycznie nie widzi..ale "pomysł" masz dobry B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniajac platforme balem sie tego nForce3 jak diabli. Zlozylem, odpalilem. Dziala bez freezow :D

Moze to komus pomoze:

- stery do grafy: najnowsze NGO

- grafa podkrecona jak w podpisie

- FW i SBA na enabled

- AGP taktowany na 67MHz

- sterowniki do mobo bodajze 5,10 ze strony nvidii

W NFSie nie musialem zmniejszac "przyspieszenia sprzetowego".

 

A probowaliscie uaktualnic bios mobo?

 

Takie male OT: "Niemiec", skad taki wysoki wynik w marku05? Ponad 8000pkt na zwyklym GF6600?

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pyanko w jakim programie moge wyłączyć Sideband Adressing w biosie nie mam tej opcji a w sterownikach nie moge tego wyłączyć :( sprzęt taki jak w podpisie , Wyłączynie Fast Writes mi pomogło ale zacinki dalej mam nawet na 1 GB ram jak dokładałem drugą kość , sterowniki X-treme 77.77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male OT: "Niemiec", skad taki wysoki wynik w marku05? Ponad 8000pkt na zwyklym GF6600?

 

a kto Ci powiedzial, ze to zwykle 6600 i ze wyniki z markow sa z niego??

grafe mam 6600GE z memkami 1,6 a wyniki sa z 7800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci powiedzial, ze to zwykle 6600 i ze wyniki z markow sa z niego??

grafe mam 6600GE z memkami 1,6 a wyniki sa z 7800gt

A gdzie w tym sens?

 

@bunioslaw1

A NVStrap zainstalowałeś?

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial juz moze ktos problemy z zasilaczem w przypadku gf6600....nadal nie mozge sie uporac z moim sprzetem...azchowuje sie naprawde dziwnie. po wymanie sterownikow karta chwile chodzi elegancko po czym zwalnia o polowe i pomaga tylko wymaina sterow na inne, bo po takim zwolnieniu karte juz caly czas chodzi wolno. bylem z ta karta u kumpla o podobnym konfigu i u niego smiagala elegancko(plyta k8ne). reinstal wingrozy nic niedaje...pozostaje albo plyta albo zasilacz(gdzies czytalem ze na slabych zasilaczach karta ma jakies freezy ale nie wiem czy ta prawda stad ten post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jaki sens ma wrzucanie wyników z Marka z nie swojego konfigu? Bo dla mnie żaden... wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie.

 

a nie wpadles na pomysl, ze grafa mogla byc moja, ale sie z nia rozstalem?? skoncz z OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wpadles na pomysl, ze grafa mogla byc moja, ale sie z nia rozstalem?? skoncz z OT.

Nie no spoko... Chyba pojde do qmpla po 6800 Ultra, przetestuje, ZOBACZE wynik i go zapisze w sygnaturze. Tak dla lepszego samopoczucia. :lol:

 

Nikt nic tu nie ma do Twoich wynikow. Poprostu przewaznie umieszcza sie je aktualne, czyli uzyskane na podanym konfigu <_< . Mniej problemow, kontrowersyjnych pytan i tlumaczen. DOBRA, KONIEC OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co bylo przyczyna freezow.....jakies dziwne zabezpieczenie nvidii sie zalacza temp karty spada ponizej 30 stopni(na chlodzeniu wodnym mialam max 25 :])...gdy karta osiagnie 31 gwaltownie przyspiesza...wiem ze to troche dziwne ale tak jest

 

macie jakies porady na ominiecie tych zabezpieczen

mysle nad jednym...dovoltowanie proca graficznego i przekladka mikowa miedzy rdzeniem a blokiem, ae to troche glopewe rozwiazania, bo kto by pomyslal aby zmniejszac wydajnosc chlodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...