Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

juz wiem co bylo przyczyna freezow.....jakies dziwne zabezpieczenie nvidii sie zalacza temp karty spada ponizej 30 stopni(na chlodzeniu wodnym mialam max 25 :])...gdy karta osiagnie 31 gwaltownie przyspiesza...wiem ze to troche dziwne ale tak jest

 

macie jakies porady na ominiecie tych zabezpieczen

mysle nad jednym...dovoltowanie proca graficznego i przekladka mikowa miedzy rdzeniem a blokiem, ae to troche glopewe rozwiazania, bo kto by pomyslal aby zmniejszac wydajnosc chlodzenia :)

Sprobuj poszukac w Rivatunerze w zakladce PowerUser. Chyba jest tam cos od tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam taki problem ze zasypuje mnie artami w grach :\

Frezow, zawieszek,resetow, gasniecia monitora pozbylem sie.

Wymienilem zasilke z modecoma 300w na fortrona FSP400-60PFN.

Ale arty mam jak mialem :\

bawilem sie sterami, tak sa biosem i nic to nie dalo :\

 

moj sprzet:

cpu: Athlon 2400+

mobo: ecs k7vta3 5.0g :( (wgrany najnowszy bios)

psu: Fortron fsp400-60pfn

ram: 3x 256mb 333mhz

grafa: Asus 6600 128mb agp

 

Czy to moze byc problem z mobo? jesli wymienilem zasilke a arty sa, lecz freezow nie ma.

czeka mnie wymiana mobo?

Edytowane przez lincoln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a mi sie dalej wiesza sprzet :/

zmniejszylem takty do 535/1075 i kiszka :(

brak mi pomyslow.

mam ten sam problem co ty tylko mam asusa 6600, w NFS:MW i GTA SA i pograc mozna z 12 minut pozniej zwis :mur: robie reset i pograc mozna z 4 minuty. mam blok wodny na gpu radiatory na pamieciach i jeszcze puscilem na to wszytko od dolu wiatrak 80x80 i wytrzymal ze 3 minutki dluzej... :mur:

wszystkiego juz probowalem i nic nie pomaga :mur:

 

a probowales wlozyc karte do innego kompa ?

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam taki problem ze zasypuje mnie artami w grach :\

Frezow, zawieszek,resetow, gasniecia monitora pozbylem sie.

Wymienilem zasilke z modecoma 300w na fortrona FSP400-60PFN.

Ale arty mam jak mialem :\

bawilem sie sterami, tak sa biosem i nic to nie dalo :\

 

moj sprzet:

cpu: Athlon 2400+

mobo: ecs k7vta3 5.0g :( (wgrany najnowszy bios)

psu: Fortron fsp400-60pfn

ram: 3x 256mb 333mhz

grafa: Asus 6600 128mb agp

 

Czy to moze byc problem z mobo? jesli wymienilem zasilke a arty sa, lecz freezow nie ma.

czeka mnie wymiana mobo?

 

 

to nikt nie wie OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem początkujący i wogule się nie znam na podkręcaniu i zmianach biosu itp.,mam geforca 6600,na pudełku pisze xfx ale chyba producentem jest pine.Mam taki problem,że kiedy np.gram w nfs:mw zacina się.Czasami po kilku sekundach się odcina,czsami po kilku minutach,a czasami wogule.Następujący problem,jest taki że np w pewnej rundzie Far Cry pokazują mi się takie paski na ekranie jak zakłucenia i komp się resetuje.Przed restartem jest blue screen,i po wszystkich tych błędach pokazuje mi się jak uruchomię kompa,że wystąpił błąd z urządzeniem geforce 6600,czsami z tym plikiem nv40 czy coś takiego.W gta:sa chwilę pogram i to samo,ale w tym grafika się psuję.Nie wiem co mam robić bo praktycznie nie mogę grać!!

 

Mój komp:Celeron d 336,1,0ghz ram ddrII dual chanell,AsRock 775 dual 880 pro zasilacz 400watt

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj poszukac w Rivatunerze w zakladce PowerUser. Chyba jest tam cos od tego...

zmienielem to i tamto (nawet nie wiedzac co dokladnie)

zauwazylem jeszcze taki motyw, ze jak karta ma ponizej 30 stopni to na wskazniku core VID jest non toper zero, a po przekroczeniu przeskakuje na 4,5, az do 7 i jak juz osiagnie temperaturke powyzej 30

nie wiem, moze te zwolnienie spowodowane sa wlasie tym core VID i moze to idzie poprzestawiac w rivie tunerze ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywałem w Far Cry i po raz pierwszy zobaczyłem, co to są freezy, 2 razy w ciągu całej gry co prawda, ale fakt faktem wystąpiły, tak że jedynie ponowne uruchomienie gry pomogło. W innych grach tego nie miałem, jeszcze w CMR 2005 jest takie jakby gubienie klatek i przeskoki od tego (na radeonie 9550 się bardziej komfortowo grało w tego colina, fps mniej, ale równiejsze).

 

Co do temperatury, to w idle mam 55, w stresie 75 stopni (karta), karta wcale nie maksymalnie podkręcona, tylko 530/615, tak na luzie.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienielem to i tamto (nawet nie wiedzac co dokladnie)

zauwazylem jeszcze taki motyw, ze jak karta ma ponizej 30 stopni to na wskazniku core VID jest non toper zero, a po przekroczeniu przeskakuje na 4,5, az do 7 i jak juz osiagnie temperaturke powyzej 30

nie wiem, moze te zwolnienie spowodowane sa wlasie tym core VID i moze to idzie poprzestawiac w rivie tunerze ?? :blink:

Dziwne jest to,że zmienia się napięcie GPU poniżej 30st.Wg.mnie to jakijś BUG lub faktycznie sterownik przewiduje zmiane napięcia dla temp. poniżej 30 st.C

 

Riva Tuner->Hardware monitoring->Setup->Zaznacz core VID "ptaszkiem"->Setup->More->Autoselect(lub wybierz odpowiedni tryb interpretacji VID).W ten sposób dowiesz się na jakie napięcie ustawia sterownik dla GPU.Powinien zmieniać je po przejściu w tryb 3D.

Odczyt RAW ,który teraz masz ustawiony niczego praktycznego nie pokazuje.

Wg mnie BUG.Podobną przypadłośc miały GF7800-ale nie śledzilem tematu ,ale sądze, że zostalo to poprawione.

@sideband

he he-poniżej zera.tak jak wsppomnialem -nie śledzilem tematu.ale powyzszy problem może wskazywać na podobny bug.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problemy z moim Asusem 6600. Podkrecony na 540/680 chlodzony Pentagramem XC-80 AlCu, podczas gry nie wystepuja zadne zacinki spowolnienia itd, natomiast jest inny problem. W niektorych grach, np. Splinter Cell Chaos Theory po okolo godzinie gry nastepuje zwis kompa a z glosnikow wydobywaja sie jakies skrzeczenia piski i ogolnie jakies zmiksowane dzwieki. POmaga jedynie reset, nie ma zadnych komunikatow o bledach itd. FASt Writes wylaczone, Synchronizacja w sterach wylaczona, stery 83.40. Jaka moze byc przyczyna? Co z tym zrobic?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problemy z moim Asusem 6600. Podkrecony na 540/680 chlodzony Pentagramem XC-80 AlCu, podczas gry nie wystepuja zadne zacinki spowolnienia itd, natomiast jest inny problem. W niektorych grach, np. Splinter Cell Chaos Theory po okolo godzinie gry nastepuje zwis kompa a z glosnikow wydobywaja sie jakies skrzeczenia piski i ogolnie jakies zmiksowane dzwieki. POmaga jedynie reset, nie ma zadnych komunikatow o bledach itd. FASt Writes wylaczone, Synchronizacja w sterach wylaczona, stery 83.40. Jaka moze byc przyczyna? Co z tym zrobic?

Wygląda na to, że procesor (CPU, nie procesor karty) jest niedowoltowany, w Twoim przypadku za mocno podkrecony, nie wiem jaki masz zasilacz. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tak wykreconym procem smigam juz ponad rok czasu i nie bylo zadnych problemow.... Te zwiechy zaczely sie odkad zmienilem grafe na tego Asusa 6600. Zasilacz Tagan 380 W.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tak wykreconym procem smigam juz ponad rok czasu i nie bylo zadnych problemow.... Te zwiechy zaczely sie odkad zmienilem grafe na tego Asusa 6600. Zasilacz Tagan 380 W.

Napisałem , tak, bo identyczny miałem objaw przy niedowoltowaniu procesora, a objawiało sie to tylko w grach.

W takim razie za mocno podkręcony GPU albo szukaj biosa z działającum 1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu troche szperalem w tych biosach do GF6600 i z tego co wiem nie ma biosu z dzialajacym 1.5v. Max co mozna wyciagnac z biosu to okolice 1.4 V. Zmniejszenie taktowania GPU nie pomaga.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mysle ze mozesz miec racje, tyle sie naczytalem o tych freez'ach i zacinkach na serii 6xxx ze nawet nie przyszlo mi do glowy ze to moze byc cos innego, a tymczasem objawy sa typowo wskazujace na proca/zasilke. W sumie to poprzednia karta nie miala dodatkowego zasilania wiec teraz zasilka jest bardziej dociazona i moze rzeczywiscie nie daje rady procowi. Pokombinuje troche z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja walcze i walcze z tm gf6600.

Caly czas mam artefakty :\

zasilke wymienilem na mocniejsza i nic nie dalo :\

nie wiem czy gf6600 nie jest dovoltowany czy cos.

juz nie wiem co jest grane, czy wymienic mobo na nforce2 czy nie ;\

Edytowane przez lincoln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tak wykreconym procem smigam juz ponad rok czasu i nie bylo zadnych problemow.... Te zwiechy zaczely sie odkad zmienilem grafe na tego Asusa 6600. Zasilacz Tagan 380 W.

identyczny problem :mur: narazie stabilnie chodzi przy ustawieniu GPU na 440 Mhz :| normalnie 500 ale zwis po okolo 15 minutach. -problem nie rozwiazany :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Nie no to mnie zmartwiliscie,miałem zamiar przesiąśc na 6800Ultra ale jak naczytałem sie postów z całego tego tematu to mam poważne obawy,a nie chce mi sie na PCI-X przechodzic bo z prozaicznego powodu nie chce mi sie plyty wyciagac i calej reszty :lol:

Czyli co,mam sie przygotowac na problemy czy wyciagajac wnioski z calego topicu:

-wylaczyc FW na poczatku

-wgrac najnowsze drivery do plyty i grafy

-modlic sie o poprawne dzialanie :lol2: ?

I normalnie pracowac?Czy moze jeszcze cos niezbędnego do norlmalnego działania?

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszylem napiecie proca o 0.025 V i poki co zadanych zwisow :) Chyba karta po OC troche dociazyla zasilacz i mniej uwagi poswiecal prockowi :) Ale wyglada na to ze dodatkowy volt'arz rozwiązał problem.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszylem napiecie proca o 0.025 V i poki co zadanych zwisow :) Chyba karta po OC troche dociazyla zasilacz i mniej uwagi poswiecal prockowi :) Ale wyglada na to ze dodatkowy volt'arz rozwiązał problem.

wlasnie pisalem o tym tutaj #Post 1

lecz jakos chodzilo chodzilo ale chyba pozniej cos pomieszalem i znowu zwisy, no i odszedlem od teori niedovoltowania procka, no ale wczoraj po przczytaniu posta moreno znowu zaczolem zwiekszac napiecie no i chyba pomoglo :wink: narazie chodzi mi na ustawieniach 200Mhz*11,5 przy napieciu 1.9V :? no ale zwisow nie ma :wink:

mam jeszcze malutkie pytanie dlaczego jak zwiekszam magistrale ustawie 220Mhz, robie napiecie na pamieciach 2.8V i timingi zmieniam na 3-4-4-11 (mam twinmosy 2x256 400Mhz) no wyniki z 3dmarka03 sa gorsze niz na magistrali 200?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja natomiast nie mam freezow,ale za to mam te dziwne kropki w czasie ogladania filmow.Co prawda to nie przeszkadza tak bardzo, ale czasami denerwuje.Czemu tylko w czasie ogladania filmow to mam?Ma to cos wspolnego z przetaktowaniem ?? Probowalem setek kodekow i nic.Czy format zalatwi sprawe ?? Nie dam screena bo screenshot ich nie lapie,ale wyglada to tak,jakby na ekranie byly porozrzucane niebieskie,a czasem i czerwone kropki.Co ciekawe - one wystepuja tylko na czarnym tle.Czego to wina ?? Pomozcie bo nie wiem czy mam formatowac dysk,czy oddac karte na gware.Tak mam wlasciwie od poczatq,czyli od pazdziernika,ale od tamtej pory nie zmienialem systemu,wiec nie wiem czy to kodeki czy co.Na defaultowych ustawieniach karty mam to samo wiec juz zglupialem.Licze na Was panowie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zbyt wczesnie sie cieszylem... Dzisiaj znowu mialem zwis + zmixowane dzwieki w SC Chaos Theory... To nie sprawa Voltarz'u procka... trzeba szukac dalej

kurcze jest cos w tym :lol: ja dalem napiecie 1,93, 11.5x200 narazie dziala stabilnie ale zrobilem jeszcze jedna rzecz zwiekszylem volty na AGP do 1.7V gralem z 30 minut w GTA:SA i bylo ok. normlanie od 2-10minut zwis. a moze to byc niedovotowlanie chipsetu?!

bo np. na ustawieniach 9x200 1.45V zwisy po 12minutach a 14x133 1.45V luss chodzilo chipset 1.6V :blink: i wlasnie zauwazylem tez ze im wyzej podrece procka tym szybciej mi sie zawisza?!

 

edit: no i niestety zwis po okolo 5 minutach :mur: :mad: napiecie na AGP 1.5V, na procku 1,93V 11x200 testujemy dalej.... :?

 

edit2: hmm pogralem godzinke i luss wiec jest cos z tym napieciem.

 

ponawiam jeszcze raz moje pytako :wink:

mam jeszcze malutkie pytanie dlaczego jak zwiekszam magistrale ustawie 220Mhz, robie napiecie na pamieciach 2.8V i timingi zmieniam na 3-4-4-11 (mam twinmosy 2x256 400Mhz) no wyniki z 3dmarka03 sa gorsze niz na magistrali 200?!

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba uporałem się z problemem. Usunąłem Riva Tunera, a do karty wgrałem biosa od razu z zegarami 540/680, pogralem teraz przez około 2 godzinki w SC Chaos Theory i śmiga jak ta lala :)

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kazdy napisze maila na support do nvidii i poczekamy co odpisza.. chyba raczej maja wieksza wiedze od nas.... moze cos wymysla

 

ps. czy ktos ma freezy na p4????????

Ja mam. Mam 6600GT i szlag mnie trafia. Jak serir FX nic sie takiego nie działo. To wina sterów. Na jednych jest lepiej, na innych znacznie lepiej a na jeszcze innych zupełnie sie grać nie da. Na razie nejlepsze to 81.89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba uporałem się z problemem. Usunąłem Riva Tunera, a do karty wgrałem biosa od razu z zegarami 540/680, pogralem teraz przez około 2 godzinki w SC Chaos Theory i śmiga jak ta lala :)

tez tak robilem, ale ja jednak zostaje przy wersji z voltami :lol: poniewaz im wieksze dam napiecie tym dluzej moge pograc. :wink: narazie na tym napiecu 1,93V jest ok, chodz wszytko wyjdzie po dluzszym graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Mam 6600GT i szlag mnie trafia. Jak serir FX nic sie takiego nie działo. To wina sterów. Na jednych jest lepiej, na innych znacznie lepiej a na jeszcze innych zupełnie sie grać nie da. Na razie nejlepsze to 81.89

To nie wina sterow, zapewniam cie. :-P

Na VIA KT880 mialem frezy, na nForce3 250 dziwnym trafem nie. Stery NGO najnowsze (w jednym jak i w drugim przypadku takie same)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...