Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam mały problem. kupiłem ASUS GF N6600 128MB dodatkowo zakupiłem chłodzenie Cooler Master CoolViva.

 

W instrukcji jest napisane ze pasuje do wszystkich kjart ATI & nVidia ale niestety nie moge zamontowas na moim N6600 :( Czy moze ktos montował to chłodzenie do tej karty ??

 

Jak nie pójdzie to pewnie zakupie jakiegos coolerka Zalmana albo Pentagram :)

 

POMÓŻCIE może ktos z was ma zamontowane CoolViva ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też mam ciekawe problemy na moim WinFast'ie 6800XT

otóż najpierw na AXP @ 2300MHz i Asusie A7N8X-E Deluxe chociażby w Commandosie:SF moja karta zachowywała się w ciekawy sposób po wczytaniu gra działała z prędkością kilku klatek na sekundę i tak mogła działać do ...... śmierci. Dopiero jak zminimalizowałem grę i przywróciłem odzyskiwałem "płynność".

 

Teraz na zestawie jak w opisie karta również nie działa jak powinna załóżmy po godzinie czy dłużej grania obraz nie staje !!! tylko robi się czarny ekran (tak jak przy restarcie GPU) i po kilku sekundach wszystko wraca do normy, a co najśmieszniejsze, że jak już raz się tak zrobi to grać mogę przez cały dzień:P

 

Obydwie karty zachowywały się w ten sam sposób zarówno podkręcone jak i na standardowych ustawieniach i różnych sterownikach (obecnie Xtreme-G 84.22 v2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję Bios do Gigabyte GeForce 6600 256MB AGP (NV66256DP) z odblokowanymi napięciami lub z ustawionymi na 1.4V lub 1.5v. Może od innych kart będzie jakiś pasował, ale musi być od karty z 256MB.

 

Witam mam pewien problem z tą karta, w sumie już mam go drugi raz a chodzi o ogromne przegrzewanie się karty w stresie . Za pierwszym razem po kilkunastu minutach gry w jakąś gre słyszałem ze wiatrak pracuje na max obrotach a temperatura dochodziła nawet do 120 stopni, pozniej karte oddałem do serwisu, tam mi wymienili chłodzenie(albo je naprawili) . Jak odzyskałem karte to było znów wszystko dobrze czyli w stresie nawet nie było 70 stopni ,(kilka miesięcy pózniej od odebrania jej z serwisu) wczoraj grając w DEMKO Herosów 5 uslyszałem że znó wwiatrak wieje na max obrotach, wyszedłem z gry i sprawdziłem Temp i pokazywalo ponad 100 stopni!!, a grałem mniej niż 20 minut. Czy wie ktoś czego to może być wina, może ktoś ma tą samą karte i ma podobne doświadczenia.

No do kufy nedzy, macie do tego odpowiednie tematy, i nie zasmiecajcie tego? Co te wasze "problemy" mają wspolnego z freezami?NIC, zatem ciau....

 

 

Ja zdecydowałem ze uczynie takie samo zło jak lukk i Rip, czyli odpuszam sobie kombinacje nf3+6xxx i przesiadam sie na nf4 i 7xxx ;] Powodem jest obliovion który niestety freezuje cały czas, kazdy freez to niestety reset kompa. Nie udało mi sie z tym poradzic dlatego decyzja o sprzedazy sprzetu zapadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Moja konfiguracja: Athlon 1700XP@2000GHz/400MHz, Abin AN-7 uGuru (NForce2U), 1GB Twinmos 400MHz (8-3-3-2.5), Leadtek AGP A400@6800GT (16/6 400/860). Neotec 420W

 

Podobnie jak wy mam freezy. Miałem je też wcześniej na Gainward 6600 GT. W przeciwieństwie do większości, ja mam płytę na NForce 2.

 

Z kartą robiłem już chyba wszystko. Konfiguracja Default (12/5 325/700), Napięcia i częstotliwości ustawione dla wszystkich trybów (2D/3D), takie same. SB Adressing ON/OFF. Zmiana sterowników 66.93-81.98. Zmiana biosu płyty głównej i karty graf. Przeinstalowanie systemu.

 

NIC NIE POMAGA :mur:

 

Wcześniej mi to nie przeszkadzało. Nie zawsze mam też freezy. Gram głównie w symulatory. I tak gdy do FS9 wrzucę ekstra texturki lotnisk (W stosunku do standardowych 300kB mają 1.4MB), zaczynają się freezy. Obraz zatrzymuje się na 1s - 2s, ale gra działa nadal. W czasie zatrzymania obrazu - komputer mieli twardym dyskiem jak oszalały (Jakbym miał 1MB pamięci, albo wcale. Dodam, że to komputer sprawdzałem programami antywirusowymi, itp - Oczywiście NIC :mur: ).

 

Gdy gram w Train Sim. mam to samo. Obraz zwalnia, komputer mieli dyskiem w momencie kiedy gra ma wczytać plik "sms object".

 

W HL2, MOHPAi Doom 3 obraz się zatrzymuje, dźwięk zapętla, a komputer oczywiście mieli dyskiem.

 

Mam więc pytanie:

Czy mój problem jest inny (Bo już sam nie wiem) i zależy od czegoś innego niż karta (Wszak dzieje się tak na 6600 GT i 6800)? Czy też jest to kolejny przypadek w tym temacie i jedynym rozwiązaniem, będzie wyrzuczenie karty i kupienie odpowiednika ATI?

 

Pozdrawiam

a ja mam freezy caly czas jak tylko przekrocze 350 mhz na core

Athlon 1700XP@1900GHz, Abit NF-7-S v2, 2x512MB 400MHz (8-3-3-2.5), Leadtek AGP 6800XT @16/5 350/850

jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam freezy caly czas jak tylko przekrocze 350 mhz na core

Athlon 1700XP@1900GHz, Abit NF-7-S v2, 2x512MB 400MHz (8-3-3-2.5), Leadtek AGP 6800XT @16/5 350/850

jakies pomysly ?

 

Zmień na płytę z chipsetem VIA KT800Pro. To wina NFORCE2 i 3 - po prostu ten typ tak ma w połączeniu z GF6800 :)

Wierz mi, przerobiłem ten temat wszerz i wzdłuż ;)

 

Albo zmień na GF 7800 GS.

 

 

A ja poszedłem jeszcze dalej i w ogóle zmieniłem platformę na PCI-E.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na płytę z chipsetem VIA KT800Pro. To wina NFORCE2 i 3 - po prostu ten typ tak ma w połączeniu z GF6800 :)

Wierz mi, przerobiłem ten temat wszerz i wzdłuż ;)

 

Albo zmień na GF 7800 GS.

A ja poszedłem jeszcze dalej i w ogóle zmieniłem platformę na PCI-E.

a tez sprawdzalem na chipsecie sisa i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam freezy caly czas jak tylko przekrocze 350 mhz na core

Athlon 1700XP@1900GHz, Abit NF-7-S v2, 2x512MB 400MHz (8-3-3-2.5), Leadtek AGP 6800XT @16/5 350/850

jakies pomysly ?

Myśle, że podniesienie napięcia rozwiązałoby problem freezów powyżej tej częstotliwości. Skoro poniżej tej częstotliwosci nie masz freezów to znaczy ze ciebie ten problem nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że podniesienie napięcia rozwiązałoby problem freezów powyżej tej częstotliwości. Skoro poniżej tej częstotliwosci nie masz freezów to znaczy ze ciebie ten problem nie dotyczy.

w biosie mam 1,4v

po hard vmod 1.58v to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na płytę z chipsetem VIA KT800Pro. To wina NFORCE2 i 3 - po prostu ten typ tak ma w połączeniu z GF6800 :)

Wierz mi, przerobiłem ten temat wszerz i wzdłuż ;)

Z tą 2 to się nie zgodze.Sam do niedawna miałem i problem rozwiązałem (przeczytałem uważnie ten topic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno mnie tu nie było ,ale czytam ten topic i widze,że dalej macie problemy z freezami :)

 

Tak sobie to czytam i już sam już nie wiem co o tym sądzić. Może problem jest,a może to przewrażliwienie niektórych?

 

Nie chcę niczego sugerować,ale może czasami szuka się dziury w całym?

 

Tym bardziej,że niektórzy piszą, że raz mają freezy a raz nie. Możliwe ,ze to dziury w grach pozostawione przez niechlujnych programistów.

Bardzo możliwe.

 

stary no wszystko wszystkim ale chyba nie uważasz nas (w tym mnie ;) ) za debili którzy na siłe wyszukują problemów..co więcej potrafie odróznic freeza z powodu braku RAMu, niedoróbki gry (jakieś przekłamania w obrazie np.) itp.

 

ale to były naprawde GIGANTYCZNE freezy, które nieraz unieruchamiały kompa..i to przez różne gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary no wszystko wszystkim ale chyba nie uważasz nas (w tym mnie ;) ) za debili którzy na siłe wyszukują problemów..co więcej potrafie odróznic freeza z powodu braku RAMu, niedoróbki gry (jakieś przekłamania w obrazie np.) itp.

 

Hehe , oczywiście,że tak nie uważam :D Po prostu sugestia była skierowana do ludzi co czasami naprawdę przesadzają z "opukiwaniem" kompa ,czy aby naprawde wszystko jest w porządku :)

 

Więc luzik :P

 

ale to były naprawde GIGANTYCZNE freezy, które nieraz unieruchamiały kompa..i to przez różne gry

Jeśli tak, to wszystko zrozumiałe.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , oczywiście,że tak nie uważam :D Po prostu sugestia była skierowana do ludzi co czasami naprawdę przesadzają z "opukiwaniem" kompa ,czy aby naprawde wszystko jest w porządku :)

no tak tu masz racje..jesli niektorzy maja 512 RAMu, uruchamiaja BF2 i od razu wskakuja do tego tematu że mają freezy przez grafe to ręce opadają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja posiadam sprzęt taki jak w sygnaturze, z tym że Athlona mam na jądrze Venice i problemu freezów nie mam po dołożeniu drugiej kostki 512DDR. Wcześniej miałem problem z freezami ale wiem że to było spowodowane małą ilością RAMu (zwłaszcza w F.E.A.R. to widać - zero przycinek, a wcześniej grac sie nie dało) Też myślałem, że mam problem freezów ale przeczytałem cały ten topic i wiem jak ten prawdziwy freez spowodowany przez kartą graficzną (albo płytą główną) wygląda. Nie wiem o co chodzi z tymi skopanymi cieniami, ale ja takowych u siebie nie zauważyłem. A może wina leży po stronie procesora ? Bo skoro ja nie mam problemów z freezami na Athlonie Venice to można wywnioskować że winny jest Athlon na innym rdzeniu. To tylko takie moje domysły. Jeśli sie myle to piszcie, ja chce tylko pomóc w rozwiązaniu problemu.

Edytowane przez PogoBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i moze opisze swoj problem chociaz stracilem juz nadzieje na jego rozwiazanie... Mam grafike PALIT GF 6800GS 512RAM na PCI-E. Karta jest nowa jak i caly zestaw (plyta gigabyte, procek P4 3.0, zasilacz chieftec) Problem jest nastepujacy ze freezow co prawda nie mam ale mam restarty kompa podczas grania (testowalem na Tombraider,UT,FEAR). Gram 5-10 czasami pol godziny i komp sie wiesza po czym nastepuje restart. Odpada wina zasilacza, ramu i hdd - wielokrotnie wymieniane a problem pozostal.Poza tym na innej karcie a sprzecie tym samym problemu nie ma. Jedyne co zaobserwowalem to ze podczas grania sa takie (nie wiem czy dobrze to opisze) mrygania jakby cos z napieciem bylo, jakies wachania czy cos. Grafiki nie podkrecalem, sterownikow dziesiatki przetestowalem, chcialbym zmienic BIOS ale nie wiem skad mam wziac taki ktory pasuje do mojej karty, jeszcze pobawie sie rivatuner ale sceptycznie jestem nastawiony. Gdyby ktos posiadal podobna karte i problem bylbym wdzieczny za jakiekolwiek pomocne porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i moze opisze swoj problem chociaz stracilem juz nadzieje na jego rozwiazanie... Mam grafike PALIT GF 6800GS 512RAM na PCI-E. Karta jest nowa jak i caly zestaw (plyta gigabyte, procek P4 3.0, zasilacz chieftec) Problem jest nastepujacy ze freezow co prawda nie mam ale mam restarty kompa podczas grania (testowalem na Tombraider,UT,FEAR). Gram 5-10 czasami pol godziny i komp sie wiesza po czym nastepuje restart. Odpada wina zasilacza, ramu i hdd - wielokrotnie wymieniane a problem pozostal.Poza tym na innej karcie a sprzecie tym samym problemu nie ma. Jedyne co zaobserwowalem to ze podczas grania sa takie (nie wiem czy dobrze to opisze) mrygania jakby cos z napieciem bylo, jakies wachania czy cos. Grafiki nie podkrecalem, sterownikow dziesiatki przetestowalem, chcialbym zmienic BIOS ale nie wiem skad mam wziac taki ktory pasuje do mojej karty, jeszcze pobawie sie rivatuner ale sceptycznie jestem nastawiony. Gdyby ktos posiadal podobna karte i problem bylbym wdzieczny za jakiekolwiek pomocne porady

 

1) Srawdź temperaturke swojej P4 - moze się przegrzewa.

2) Srawdź temperaturke swojego GeFor'sika również moze się przegrzewać

 

Jak sam składałeś zestaw mam naddzieje że nie zapomniałes o paście termoprzewodzącej, a jak ktos Ci składał na Twoim miejscu sprawdziłbym staranność i od razu dokupiłbym "ArcticSilver 5" i posmarował procka i procesor graficzny - tak dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Srawdź temperaturke swojej P4 - moze się przegrzewa.

2) Srawdź temperaturke swojego GeFor'sika również moze się przegrzewać

 

Jak sam składałeś zestaw mam naddzieje że nie zapomniałes o paście termoprzewodzącej, a jak ktos Ci składał na Twoim miejscu sprawdziłbym staranność i od razu dokupiłbym "ArcticSilver 5" i posmarował procka i procesor graficzny - tak dla pewności

temp. procka i grafy ponizej 50 stopni, dzisiaj karta powedrowala do serwisu i bedzie testowana na innej plycie glownej, jesli bedzie z inna plyta współgrala OK to wroci do mnie i bede mial problem.... a jesli nie to wymienia mi na taka sama badz jedno oczko wyzej

zobaczymy jak to bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą 2 to się nie zgodze.Sam do niedawna miałem i problem rozwiązałem (przeczytałem uważnie ten topic).

Moglbys napisac _dokladnie_ jak... Bo ja tez czytam ten topic juz dlugo, probowalem tego co tu radza i niestety sa freezy

NF7 mobile@2.4, 512 ram, 6800LE@modowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam,

 

Mam problem ze swoim GF 6600 od MSI (DIAMOND), przy instalacji sterowników nowszych od 81.98 obraz na pulpicie co kilka minut miga na czarno na jedną sekundę, jest to dość denerwujące. W czym problem? Kiedyś czytałem o problemie NVIDII, która zaimplementowała jakiś sterownik do monitorów LCD i były z nim problemy, podobno go wyrzuciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem sprzedalem kumplowi pieciodniowa karte Asus gf6600 agp dodam karta nie krecona zreszta caly komp tez

jedyna gra jaka sie uruchamia to tomb raider legend a jak chce wlaczyc jakis inna to albo wyskakuje jakis blad lub np. jak wlacze iss pro evolution soccer wyskakuja poczatkowe litery KONAMI i takie tam [ciach!]lki i w momencie gdy ma byc intro jest ciemny ekran a w menadzerze urzadzen pisze brak odpowiedzi programu

kurde probowalem juz rozne stery do grafiki do nforce3 nawet zmienialem biosy do plyty glownej i nic to nie daje

zanim mu ja dalem a uzywalem tylko 2 dni u mnie dzialala normalnie a on mial wczesniej radeona 9550 i wszystko mu chodzilo

kurde chlopaki pomozcie jak mozecie :(

dodam ze reinstal systemu byl a i zasilacza nie ma najgorszego jakis modecom za 120zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna karta mi się udała :) tzn mój PoV GF 6800XT komp zamulony ostatnio miałem nawet kartę ati to stery tylko odinstalowałem z poziomu menu start i co ? Otóż zainstalowałem z płytki oryginalne sterowniki PoV v 78.01 wszystko ustawione na standard FW->OFF AGP->66MHz i żadnych zaciachów w żadnej grze, nawet pomimo kręcenia karty. Jak na razie doszedłem do 400/825 przy 12/6.

Edytowane przez KRzO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja mam Leadteka 6800 xt tdh, byl krecony na 16/6 i 400/800 i mam w 3dm tyle co w podpisie. Pisalem juz w temacie o 6800, ze mam wlasnie taki problem. Slyszalem, ze podkrecenie szyny na 67mHz i zmiana ustawien mb grafiki w biosie mzoe cos pomoc... Jesli nie, to chyba czeka mnie zmiana platformy... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka glupota wydawac xxxx zł tylko po to zeby miec 2000pkt w marku wiecej nie sadzisz? Moze po prostu twoje GPU nie wytrzymuje tych 400mhz? Sprobuj obnizyc do 350 i przelec markiem. Zobacz ile masz wtedy pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka glupota wydawac xxxx zł tylko po to zeby miec 2000pkt w marku wiecej nie sadzisz? Moze po prostu twoje GPU nie wytrzymuje tych 400mhz? Sprobuj obnizyc do 350 i przelec markiem. Zobacz ile masz wtedy pkt.

wiesz ja też zamieniłem 6800 na AGP na 7800GT na PCIE..i nie dla 2000 pkt. w 3dmarku tylko dlatego aby w końcu te freezy ustały..no i problem po zamianie zniknął..a jak sie dobrze zakręci chłopak to za dopłatą ok. 500-600 zeta bedzie miał 7800GT o coś na NF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...