Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukk

dobra a mi wpadł do głowy taki pomysł..a może nie ma freezów prez WŁĄCZONYM VSYNC????? no bo popatrzcie w doomie 3 ponoc freezow nie ma tak?? a jak wiadomo doom3 ma ograniczenie fpsow do 60...i moze dlatego nie ma freezow??

 

PROPONUJE abyscie WŁĄCZYLI VSYNC i wtedy zobaczyli czy są freezy czy nie..zaraz sam tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A macie jakies programy uruchomione dzialajace w tle gdy gracie??

Ja np. mam stale lacze i non stop jest wlaczony firewall, antywirus, i konnekt. Nie chce mi sie tego wylaczac wszystkiego jak gram a pozniej znowu uruchamiac. Zauwazylem ze gdy gram w GTA:SA to mam freezy takie jak na filmiku RIPa w momencie gdy pojawia sie ktos dostepny w konnekcie lub zmienia swoj status. Gdy wylacze konnekta wszystko jest ok i nic nie tnie nawet grajac 3-4 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a mi wpadł do głowy taki pomysł..a może nie ma freezów prez WŁĄCZONYM VSYNC????? no bo popatrzcie w doomie 3 ponoc freezow nie ma tak?? a jak wiadomo doom3 ma ograniczenie fpsow do 60...i moze dlatego nie ma freezow??

 

PROPONUJE abyscie WŁĄCZYLI VSYNC i wtedy zobaczyli czy są freezy czy nie..zaraz sam tak zrobie

1534405[/snapback]

 

Oooo to mi podsunales pomysl... Przypomnialo mi sie ze mialem ten efekt na poczatku jak dopiero kupilem 6800GT - ale tylko w jednej grze NFS:U2. Przy wlaczonym tych jaj nie ma. Ale w innych grach z wylaczonym vsync jest dobrze. Tylko ten jeden przypadek.

Przeciez w sumie istnieje taka mozliwosc gdy monitor ma swoje Hz a karta leci jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak np. colin 3 tez przy wylaczonym vsyncu nawet sie nie uruchamia trasa. po prostu zwis i koniec. W poradnikach napisano, "wymagane jest włączony vsync, w przypadku jego braku, należy spodziewać się totalnym zawieszeniem komputera" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk freeze na GF6800 i NF3 wystepuja TYLKO w D3D, w OpenGL jest wszystko ok... Radze wam poczytac tematy na zagranicznych forach, u mnie oczywiscie sie to potwierdza i w OpenGL wszystko smiga pieknie :) Zaczynacie tu powoli bajki wymyslac ;)

 

Co do tych programow w tle to tez bajka, oczywiscie mozliwe ale problem freezow nie jest z tym tak naprawde zwiazany tylko ze zla wspolpraca NF3 i GF6800. Freez RIPa pokazuje dokladnie to o czym gadamy, wczoraj zaliczylem takiego freeza w SWAT4 bo ustawilem za wysoki zegar dla rdzenia,zmniejszylem i smiga. Oczywiscie na plytach NF2 moge dac wyzszy o 30MHz i wszystko dziala, dziwne nie?

 

Zaraz zobacze co wykombinowali nowego na zagranicznych forach bo w temacie bylem 2-3 miechy temu i dalem spokoj ;)

 

 

EDIT: http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...59&page=1&pp=15

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk freeze na GF6800 i NF3 wystepuja TYLKO w D3D, w OpenGL jest wszystko ok... Radze wam poczytac tematy na zagranicznych forach, u mnie oczywiscie sie to potwierdza i w OpenGL wszystko smiga pieknie :) Zaczynacie tu powoli bajki wymyslac ;)

 

Co do tych programow w tle to tez bajka, oczywiscie mozliwe ale problem freezow nie jest z tym tak naprawde zwiazany tylko ze zla wspolpraca NF3 i GF6800.

1534882[/snapback]

 

No nie powiedzialbym ze NF3 i 6800 zle wspolpracuja... U mnie jest wszystko ok, bez roznicy czy to D3D czy OpenGL.

Jesli tak wyglada zla wspolpraca NF3 i GF6 to jestem za :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego freeza który kolega wyZyej utrwalił na filmie...Troszke dziwnie sie to u ciebie objawia.Zupełnie inaczej mam ja.Nie występują u mnie tak długie zacinki ale za to mam dokładnie co kilka sekund przycięcie na ułamek sekundy i tak w kółko.Problem dotyczy min.:NFSU2,Colin(każdy),SA,Driver....Próbowałem już wszystkiego(chyba) i dalej problem nie rozwiązany...Na zagraniczych forach znalazłem info o programach Dbldwag i LtcyCfg (w których zmienia sie latency)i mimo postępowania według ich porad problem dalej taki sam.Jedynie co zauważyłem to to że przy różnych latencjach przycinki są mocniej lub słabiej widoczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie freez'y jak opisujecie występują u mnie tylko w Far Cry, są krótkie (ok 1-2s.) i zdarzają dość rzadko (20min.). Niestety, gdy włączę HDR'y i do tego latarkę (duużo efektów na raz) albo ktoś do mnie strzela przy HDR=on (pojawiają się wtedy różne efekty na shader'ach), to ekran 3D gaśnie (ale pozostaje wskaźnik życia, menu, konsola, itp.) - widzę ciemność ;) ale gra działa nadal. Muszę wtedy wyłączyć hdr i jest ok.

Prawdziwy problem jest w demie BF2. Tutaj praktycznie po 5 minutach od uruchomienia gry mam czarny ekran (gaśnie monitor, pisk z głośników) i tylko twardy reset pomaga.

Na starym radeonie wszystko chodziło, zero zwiech i freez'ów. Mam nadzieję, że ktoś znajdzie w końcu rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli piaskoon, dokładnie jak masz w avatarze...."The way it's ATI meant to be played" :D

 

@edit. Podobnie mnie, tak jak i was męczą już te zacinki. Póki nie znajdzie się jakiegoś sensownego rozwiązania to nie ma mowy w moim wypadku o przejściu na jakikolwiek model z serii 6xxx.

 

Z tego co wiem zacinki są, zarówno na serii procesorów AMD jak i INTEL, także to odpada. CRT i LCD też odpada. Śmieci w systemie odpadają. Chłodzenie odpada.

 

Nie zauważyłem jednak czy ktokolwiek miał te zacinki na innych systemach niż XP. Może winą są service packi ? 1 lub 2 ? Albo konstruktorzy NVIDII coś sknocili że występują błędy optymalizacyjne konkretnie pod XP ?

 

Jest możliwość sprawdzenia karty pod systemami np. Me, 98 czy też 2000 ?

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobrowisko ja mam karte od wczoraj i mialem to samo!!! Problem przycinek lezal po stronie SD :) Gdy nie mam go wlaczonego , przycinek nie ma!  :D

1544085[/snapback]

A mógłbyś rozwinąć troszke temat? Więcej szczegółów?

 

(...)Nie zauważyłem jednak czy ktokolwiek miał te zacinki na innych systemach niż XP. Może winą są service packi ? 1 lub 2 ? Albo konstruktorzy NVIDII coś sknocili że występują błędy optymalizacyjne konkretnie pod XP ?

 

Jest możliwość sprawdzenia karty pod systemami np. Me, 98 czy też 2000 ?

1545543[/snapback]

Sprawdzałem na 2000 pro i też to samo sie działo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, to czyżby cała seria 68xx jest nie wypałem tak kiedyś (przez wielu uważana lecz NIE przeze mnie)seria FX ?? CO możę być qrcze nie tak ? Może prąd w gniazdku :lol: ?? Nie wiem co myśleć............chyba poczekam na r520 ewentualnie zakupie w niedalekiej przyszłości x800xl.........echhhhhh.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeczytałem całego topicu, więc nie gańcie mnie jak będe coś powtarzał :)

 

ściągłem filmik by zobaczyć te "freezy", coś podobnego występowało u mnie tylko w znacznie mniejszej formie, rozwiązaniem tego problemu jest ta rada:

 

włczy rivatuner i:

 

1. Zakladka Power User ->Nvida/Overlocking

2. W kluczu: EnablePrefLevelForcing oraz PrefLowPower3DControl wstawiamy jedynki jako wartosc

3. Zakladka Main sekcja Driver Settings klikamy strzaleczkei przy Customize i wybieramy pierwszyszy rysuneczek System Settings

4. Nastepnie uaktywniamy pierwsza opcje z gory, czyli: Enable driver-level Hardware Overlocking i ustawiamy ja na performance 3D

5. A teraz najwazniejsze. Pod suwakami zegarow, przy opcji Force constant performance level wybieramy performance 3d

Powinno zadzialac

 

Owe "freezy" związane są zapewne z zabezpieczeniem termicznym kart, gdy osiągają te 70 stopni to się na chwile zatrzumują by temp gpu zmalała, i tak w kółko

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i to pomoże w przypadku freezów związanych z przegrzaniem rdzenia.Ale powiedz mi co to ma do mojego przycinania?Wystarczy że włącze gre (jakąkolwiek) i zaczyna sie "jazda".Rdzeń nawet sie nie zdąży zagrzać a tnie niemiłosiernie co pare sekund.Jak wyjde z windy i odpalam pomiar temp. to zazwyczaj mam 55 na rdzeniu.Wydaje mi sie że to nie to...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. to zmierz w stresie ( w grze ) lepiej poprzez włączonego naprzykład speedfana, który rejestróje temp. na wykresie to sobie zobaczysz dokładnie jak to było z temp.

 

Jak możesz to zrób film tak jak R.I.P. z tymi "zacinkami" i zobaczymym jak to wygląda....

 

pozdro.

 

P.S. dziwne u mnie nic takiego nie ma miejsca :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. to zmierz w stresie ( w grze ) lepiej poprzez włączonego naprzykład speedfana, który rejestróje temp. na wykresie to sobie zobaczysz dokładnie jak to było z temp.

 

Jak możesz to zrób film tak jak R.I.P. z tymi "zacinkami" i zobaczymym jak to wygląda....

 

pozdro.

 

P.S. dziwne u mnie nic takiego nie ma miejsca :o

1546183[/snapback]

Mam to nagrac za pomocą Frapsa?Czy może jakiegoś innego progsa...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noah to nie tędy droga. Przynajmniej w moim przypadku. U mnie to jakby bardziej chodziło o obciążenie GPU różnymi efektami (i wartość pobieranego prądu?). Może trzeba dorobić brakującą sekcję zasilającą, którą ma Ultra :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle.Gf 6800 Leadtek a400 TDH. Venice 9x305 1gb ram MSI neo2 platinium tagan 480u22 Xp pro sp2. Karta nie podkrecana nie modowana- nic nie tnie. Zmodowana na 16p,6v 1 zaciach na godz. to max. Zmodowana i podkrecona nie wazne na ile tnie co kilkadziesiat sek. Rozwiazanie jest w readme rivatunera. Autor wyraznie wskazuje na uszkodzone potoki ktore nie dzialaja przy takim taktowaniu. Dlatego tez sa wylaczone przez producenta. Tym ktorym sie tnie nawet nie krecona i nie modowana nie pomoge, pozostaje kombinowac. Ja chcialem poprzesrtac z 6800 na jakies 2,5 roku ale jest slabiutki czekam na r520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeczytałem całego topicu, więc nie gańcie mnie jak będe coś powtarzał :)

 

ściągłem filmik by zobaczyć te "freezy", coś podobnego występowało u mnie tylko w znacznie mniejszej formie, rozwiązaniem tego problemu jest ta rada:

 

włczy rivatuner i:

 

1. Zakladka Power User ->Nvida/Overlocking

2. W kluczu: EnablePrefLevelForcing oraz PrefLowPower3DControl wstawiamy jedynki jako wartosc

3. Zakladka Main sekcja Driver Settings klikamy strzaleczkei przy Customize i wybieramy pierwszyszy rysuneczek System Settings

4. Nastepnie uaktywniamy pierwsza opcje z gory, czyli: Enable driver-level Hardware Overlocking i ustawiamy ja na performance 3D

5. A teraz najwazniejsze. Pod suwakami zegarow, przy opcji Force constant performance level wybieramy performance 3d

Powinno zadzialac

 

Owe  "freezy" związane są zapewne z zabezpieczeniem termicznym kart, gdy osiągają te 70 stopni to się na chwile zatrzumują by temp gpu zmalała, i tak w kółko

 

pozdr.

1545882[/snapback]

no to faktycznie nie przeczytales bo pisalem ze to nieskutkuje, ja mam to caly czas wlaczone a gra potrafi zrobic freeza nawet po 10sekundach od wlaczenia. a nie raz wogole.wiec dziwne zeby karta odrazu miala przykladowe 70st. na rdzeniu. koledzy pisali ze freezy wystepuja rowniez na nie kreconych (albo naweet zanizonych wartosciach). moze nagram jakis swiezszy filmik jak znajde troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobcie tescik ;)

 

Zablokujcie potoki i nie podkrecajcie grafy - test

 

Zablokujcie potoki i podkreccie grafe na stabilne zegary - test

 

Odblokujcie potoki i nie podkrecajcie grafy - test

 

Odblokujcie potoki i podkreccie grafe - freez ;)

 

 

Moze to troche wyjasni kiedy glownie i dlaczego pojawiaja sie potoki. Moze jednak "uszkodzone" potoki nie dzialaja na danym taktowaniu i dlatego freez? Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk.... nie mów ze Ty (WY) grasz na wyłączonej synchronizacji......dlaczego? bo jestes tak spostrzegawczy ze nie zauwazasz zmian w jakiości obrazu....LOL dla pana(panów) :D

 

@Noah....tylko ze moja grafa po 3minutach grania w colina5 ma 105C i rośnie do 112C....wiec jesli by sie chciała schładzac to chyba bym nie pograł......... :)

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk.... nie mów ze Ty (WY) grasz na wyłączonej synchronizacji......dlaczego? bo jestes tak spostrzegawczy ze nie zauwazasz zmian w jakiości obrazu....LOL dla pana(panów)  :D

tak gram na wyłączonej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kórw@, ale jest gorąco...

...zaraz grafę pociągnę na 500 i wtedy zobaczę czy się grzeje.

 

 

...odpiszę, jeśli grafy nie spalę...

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freeze nie wystepuja raczej od przegrzewania rdzenia.

 

Mialem wgrany niby bios 1.4V zmodyfikowany Nibitorem, zmienione jedno glowne napiecie 3D, RivaTuner po wgraniu pokazywal 1.4V i myslalem ze wszystko ok. Freez wystepowal przy okolo 365/825 i taki byl max karty.

 

Po przeczytaniu kilku postow lukka postanowilem poprosic o prawdziwy bios 1.4V ze wszystkimi trzema zmienionymi napieciami. Teraz karta kreci sie o 50MHz!!!! lepiej na rdzeniu, do 415/825 i nie zauwazylem zadnych freezow, wsio dziala pieknie.

 

Moze nagle mniej sie grzeje nie? :) Polecam wszystkim sprobowac wgrac prawdziwy bios 1.4V :) Dzieki lukk

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...