Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

na wstępie zaznacze iz sam nie jestem zwolennikiem 10 tematów na jeden temat :D jednak uwazam ze powinien powstac temat ZBIORCZY o wlasnie takich problemach..czytajac zachodnie fora, czesto przewijaja sie zacinki, freezy na kartach 6800..ja sam mam tez taki "problem"..nie wiem czy to w sumie mozna nazwac az takim wielkim problemem, ale fakt faktem ze jest denerwujacy..proponuje podawac WSZYTSKIE MOZLIWE SZCZEGÓŁY..a moze do czegos dojdziemy wspolnie i ustalimy czy moze na jakiejs wersji sterow zacinek nie ma?? wiec niech pisza TEZ CI ktorzy NIE MAJA FREEZOW!!! moze mi (i innym) pomozecie..

 

grafika - Leadtek odblokowany na 16p,6v..na codzień podkrecony do 400/900

fastwrites - wyłączone

stery - 71.84,71.89,Extreme G 76.41 (na kazdych z tych co wypisałem występują freezy)

stery do plyty - nforce 5.10

stery do procka A64 - wgrane

system - Windows XP z SP1

zasilacz - Antec 550W

plyta główna - oparta na nforce 3, EPOX

PROBLEM - JEST :cry: :cry:

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czegos takiego nie uswiadczylem

gram duzo ostatnio w gta sa np. w rozdzialce 1280x768 z AAx4 i anisox16 - wiec karta ma co ciagnac i jak gram w ta gre duzo to nie mam problemow - zadnych spadkow fps freezow itp

sprzecik jak w podpisie w gta tne sobie na 375/900 - jak dam 400 to juz zasilator nie wyrabia - szef 420 dualfan active pfc

procek aktualnie chodzi na 2190MHz@230FBb@2.05V

dzwiek - live5.1!

winda xp bez zadnych sp

stery 71.89 WHQL - odswiezanko 100hz

dysk caviar 80gb 7200

1024 ramu hynix cpc off 2.5 3 2 8 @ 230MHz

na grafie jest zalmanik vf700cu na 12V + dodatkowy 92mm na pleckach@7V na pamiatkach revolteki bga miedziane..

to chyba wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam fx 5900 xt i tez mam freezy, restarty kompa, B.S.O.D (Blue Screen) i inne gowna. Powiem Ci to nie jest wina podkrecenia grafy i innych rzeczy. Sa to problemy ze sterownikami. U mnie na sterach 7x.xx w niektore gry nie dia sie w ogole grac. Dopiero na sterach 66.81/66.82 jako tak moge grac bez najmniejszych problemow... Na sterach 80.40 tez nie mam zacinek itp. ale na nich sa problemy z teksturmi w niektorych grach >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstępie zaznacze iz sam nie jestem zwolennikiem 10 tematów na jeden temat :D jednak uwazam ze powinien powstac temat ...

a czy mozna podac jakis "test" na to, tak aby jednoznacznie okreslic, ze problem istnieje i moc go doswiadczyc u sie? jakas gra, demo, bench...

osobiscie takich problemow nie mialem (a moze nie wiedzialem, ze je mam), a przewalilem troche tego sprzetu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw byllbym za tym, aby nazwe tematu troche zmienic np. Grafy nV i ich problemy bla, bla, bla. Sam posiadam fx i mam te same problemy co niektorzy na gf 6800. Moj kumpel z gildii w Guild Wars posiada gf 2 mx i te same klopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie zauwazylem ze nvidia ostro przyciela (...). Jak tak moze byc... mnie to tak czasami denerwuje, ze mam ochote zmienic grafe na cos ze stajni ATi. Dzisiejsze problemy ze sterami od ATi to pikus w porownaniu z problemami nV. Mozna powiedziec, ze dzisiaj nvidia tak wali stery jak 3 lata temu (dobrze mowie ??) ATi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

a czy mozna podac jakis "test" na to, tak aby jednoznacznie okreslic, ze problem istnieje i moc go doswiadczyc u sie? jakas gra, demo, bench...

osobiscie takich problemow nie mialem (a moze nie wiedzialem, ze je mam), a przewalilem troche tego sprzetu  :blink:

1528863[/snapback]

hmmm..pytasz o test..najlepszym testem jest granie w gry :D :D :D benche tego "nie odczuwają"..najlepiej grac w gry ok 2-3H bez wychodzenia z tejze gry..

 

problem ten mialem/mam w:

Area 51 - przycinki co jakie 2H, niezbyt męczące, gra po chwili rusza

San Andreas - tez co jakies 2H...CZASAMI gra sie tak zatnie ze konieczny restart

Settlers: Heritage Of Kings - tez po jakichs 2-3H ale freez taki ze tylko pomaga restart

 

i pewnie wiele innych..OGÓLNIE zauważyłem ze sporo też zależy od samej gierki..np. wspomniana AREA 51..po chwili rusza..a inne gry z kolei są jakby bardziej "WYCZULONE"

 

teraz wrzuciłem stery 75.90a Extreme G..zobaczymy..pogram w Fantastic Four chyba..i oki zmienie nazwe tematu troszke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uczulone gry na zmiane sterow itp. (u mnie) to gta sa i guild wars. Co do Guild Wars to gra online (crpg online) wiec dziennie w nia troche pykam. Ona doslownie jest jak druga prime + 3dsmarki. Obciazenie proca 100 % + zajefajna grafa, ktora potrafi zmeczyc grafe. Co do innych gier to z nimi nie mialem problemow (hl2, css, doom 3). Czesto grajac w gta lub gw mam bluscreen z informacja, ze jest cos zwalone z plikiem nv4_disp.dll, a nie raz nie mam w ogole tej informacji tylko reset odrazu. Nie wiem czy to wam pomoze, ale posiadacza gf 6600/6800 polecam zainstalowac stery 66.81 (moga byc normalne lun modifikowane przez xg itp.), a posiadacz starszych graf polecam zainstalowac stery 66.82. Hmm a dlaczego tak polecilem stery ?? Poniewaz stery 66.81 sa WHQL only dla gf gen. 6, a stery 66.82 sa WHQL dla reszty graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

75.90a XG - pupa..tez freez..od razu na poczatku gry..gra ruszyła dalej..teraz zmieniam na 77.72 z nvidia.com

 

@DarkArrow - wiesz kurcze nie usmiecham mi sie uzywac sterow sprzed roku :? no ale zobaczymy..moze TRZEBA BEDZIE i nie bedzie innego wyjscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

hmm a moze wylaczenie fastwrite cos pomoze ??

1529147[/snapback]

patrz mój pierwszy post..fast writes WYŁĄCZONE..z włączonym wogóle sie nie da grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zacinki, freezy na kartach 6800..ja sam mam tez taki "problem"..nie wiem czy to w sumie mozna nazwac az takim wielkim problemem, ale fakt faktem ze jest denerwujacy..proponuje podawac WSZYTSKIE MOZLIWE SZCZEGÓŁY..a moze do czegos dojdziemy wspolnie i ustalimy czy moze na jakiejs wersji sterow zacinek nie ma?? wiec niech pisza TEZ CI ktorzy NIE MAJA FREEZOW!!! moze mi (i innym) pomozecie..

 

grafika - Leadtek odblokowany na 16p,6v..na codzień podkrecony do 400/900

fastwrites - wyłączone

stery - 71.84,71.89,Extreme G 76.41 (na kazdych z tych co wypisałem występują freezy)

stery do plyty - nforce 5.10

stery do procka A64 - wgrane

system - Windows XP z SP1

zasilacz - Antec 550W

plyta główna - oparta na nforce 3, EPOX

PROBLEM - JEST  :cry:  :cry:

1528840[/snapback]

no coż... sprzęcik mam taki co w podpisie z tym, że karta gaficzna odblokowana - 16x1 6vp obecnie jest podkręcona na 350/800 chłodzona AC NVS5 z podpisu, stery 71.89 whql, fastwrites - włączony/wyłączony, w grach jest to u mnie bez różnicy, jedynie 3dMarki reagują różnicą ok. 10 pkt, w bios'ie AGP Aperture Size mam ustawione na 128MB (1/4 dostępngo ramu - w innych przypadkach są przycięcia w grach, takie pon. 1 s), system W. XP z SP2 + wszystkie pozostałe poprawki, Abit IC7 (I875P) z bios'em 28 i sterownikiami do płyty 6.2.1.1001, reszta sterów też jest w miarę aktualna. W grach nie mam żadnych przycięć, freezow ani jakichś przymusowych restartów np. po kilku h grania... a gram na monicie 17' crt w rozdz. 1024x768 z fsaa4X i anizo.16X oraz 100Hz odświeżaniem:wink: Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk nie tylko Ty tak masz stary, mnie rowniez freezy 2-3 sekundowe pojawiaja sie w gta:sa. i podejrzewam ze wina lezy w sterach. jeszcze 3tyg temu jadac na zasyfialym winie sp2, idealnie dzialaly mi tylko jedne stery - asusowskie 66.97. inne powodowaly zanizanie wynikow w 3dmarkach, lub wlasnie te freezy (imo zanizone wyniki byly skutkiem tych freezow). teraz mam 2tyg swieza winde xp sp2 fastwrites caly czas wyłaczone, stery praktycznie uzywalem 71.89 i teraz 77.72 jade. W sumie wzrostu w stosunku do 66.97 zbytnio nie widze, wiec cos tak czuje ze chyba wroce do nich i wtedy zobacze czy sa freezy. Jak mi sie uda zarejestrowac takiego freeza (podczas nagrywania avika) to go zamieszcze tu. freezy w grze tak jak i u lukka wystepuja nieschematycznie (czyli moze sie zdarzyc ze np po 2min grania, albo np po 2h). Ja obstawiam tutaj za wina sterow. Obnizenie zegarow grafy toze nic nie pomaga.

 

edit:

no i udalo sie uchwycic wspanialego zonka. tylko ze jak jest freeze w grze to nie ma tez dzwieku (a tu sie nagral-nie wiem czemu). oto LINK (5mb avi)

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie, a ja mam radka i tez czasami freezy w niektorych grach - nfsu 1 i2, sacred to juz masakra (po paru minutach grania rwie jak cholera), gta sa czsem zamuli rowniez. Nawet w 3dm03 w drugim tescie takie dziwne czasem przeskoki - nienaturalne bo nie wplywaja na wynik ale wyglada koszmarnie (poklatkowo mimo, ze jak uda sie normalnie uruchomic wyglada to inaczej rzadko to sie zdarza ale jednak jest). W HL2 gralem juz jakis czas temu i freezow nie widzialem natomiast w doomie czasem cos sie kaszanilo. w BF2 jest oki. FW wylaczone. Nie lamcie sie na kazdej platformie to sie zdarza. ALe zeby to bylo jakies szczegolnie denerwujace (poza sacred) to raczej nie.

 

edit

o kutwa, ale takiego shitu co na tym avi w poscie u gory to nie bylo. Czestosie cos takiego dzieje? Wiem, ze jak taka zamulka w gta sa byla to ati resetowalo stery (VPU recovery) i dalej gra dzialala ok - mialem tak z 2 razy przez cala gre

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem freezow od dawna wystepuja przy polaczeniu nForce3 i GF6800 :( Sam sie z tym meczylem... Temat jest poruszany na najwiekszych forach na swiecie, kazdy watek ma ze 100 stron, szukajcie a znajdziecie

 

Ostatnio do plyty MSI K8N Neo2 Platinum wyszedl beta bios na ktorym ludzie pisza ze zostal wyeliminowany 6800 bug, moze wreszcie to naprawili? Wkrotce sprawdze :D

 

Oczywiscie wylaczenie fastwrites jest koniecznoscia. W porownaniu do plyt na NF2 podkrecanie grafy na NF3 spadlo o kilkadziesiat MHz :blink:

 

Zmiany sterow nic nie daja, probowalem wszystkiego az wpadlem na genialny pomysl ;)

 

Zalozmy ze grafa kreci nam sie na 400/900 na plycie NF2. Przy identycznych ustawieniach na NF3 wystepuja freezy i nie da sie grac, problemu natomiast nie ma na taktowaniu 325/700, sprawdzcie u siebie na jakich zegarach macie freez. I teraz gdy podkrece na NF3 grafe do wartosci 350/820 przy napieciu 1.2V to oczywiscie sa freeze ale gdy zwieksze napiecie do 1.4V to nagle freeze nie ma nigdzie. Dokladnie to sprawdzalem i okazalo sie ze 6800 na NF3 potrzebuje wyzszego napiecia by dzialac po podkreceniu bez freezow. Oczywiscie dalsze podkrecenie, np do 380/850 sprawia ze freez dalej sie pojawiaja... :( Jednak dzieki zmianie na 1.4V wreszcie moge troche podkrecic grafe i nie martwic sie o freeze, od 2 miechow nie mialem zadnego freeza :D Radze wam sprobowac

 

 

 

Update: Chyba pojawilo sie rozwiazanie, zaraz sprawdze :D Raczej tak jak 100 pozostalych rad nic nie daje ;) http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=4758&st=0

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdzisz? Oczywiscie masz najnowsza wersje FC?

 

Co do problemu z freezami to niektorym pomaga instalacja Forceware 66.93 ;) Sprobujcie tez nie instalowac lub odinstalowac driver GART do plyty glownej ( AGP ) Podobno po tym zabiegu nie ma freezow ale nie wiem jak z wydajnoscia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Hmm.... Ja wczoraj zrobiłem eksperyment: podkręciłem kartę z poziomu winfoxa 2( taki programik dołączany do karty) , a nie z poziomu sterowników.

Mam także włączoną pionową synchronizację w sterach.

Fastwrites wyłączone. Stery 71.89

Aperture size: 256 MB

 

Wczoraj grałem w NFSU2 dobre kilka godzin i żadnych freezów nie miałem.

 

A freezów w ŻADNEJ innej grze nie mam i nie miałem.

 

Myślę,że to kwestia gryzienia się aplikacji. Jak kręcić to np. w winfoxie , a nie poprzez stery :)

 

A grafa kręcona na 380/850. Freezów nie ma :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

edit:

no i udalo sie uchwycic wspanialego zonka. tylko ze jak jest freeze w grze to nie ma tez dzwieku (a tu sie nagral-nie wiem czemu). oto 1529252[/snapback]

no dokladnie to samo u mnie!!! tylko ze mi sie jeszcze dzwiek zapetla

 

Problem freezow od dawna wystepuja przy polaczeniu nForce3 i GF6800 :( Sam sie z tym meczylem...

 

Zalozmy ze grafa kreci nam sie na 400/900 na plycie NF2. Przy identycznych ustawieniach na NF3 wystepuja freezy i nie da sie grac, problemu natomiast nie ma na taktowaniu 325/700, sprawdzcie u siebie na jakich zegarach macie freez. I teraz gdy podkrece na NF3 grafe do wartosci 350/820 przy napieciu 1.2V to oczywiscie sa freeze ale gdy zwieksze napiecie do 1.4V to nagle freeze nie ma nigdzie. Dokladnie to sprawdzalem i okazalo sie ze 6800 na NF3 potrzebuje wyzszego napiecia by dzialac po podkreceniu bez freezow. Oczywiscie dalsze podkrecenie, np do 380/850 sprawia ze freez dalej sie pojawiaja... :( Jednak dzieki zmianie na 1.4V wreszcie moge troche podkrecic grafe i nie martwic sie o freeze, od 2 miechow nie mialem zadnego freeza :D Radze wam sprobowac

Update: Chyba pojawilo sie rozwiazanie, zaraz sprawdze :D Raczej tak jak 100 pozostalych rad nic nie daje ;) 1529379[/snapback]

to nie tylko kwestia 6800+nf3...rownie dobrze na nf2 ludzie maja te problemy..jednak zgadzam sie ze na nf3 jest to nagminne i wiekszosc ludzi to ma...co do napięcia..hmmm...imho przypadek..bo zobacz ja jade caly czas na 1,4V..wszytskie 3 napięcia..i nawet na default zegarach są freezy :blink: :blink:

 

Moze sprawdzisz? Oczywiscie masz najnowsza wersje FC?

 

Co do problemu z freezami to niektorym pomaga instalacja Forceware 66.93 ;) Sprobujcie tez nie instalowac lub odinstalowac driver GART do plyty glownej ( AGP ) Podobno po tym zabiegu nie ma freezow ale nie wiem jak z wydajnoscia :(

1529397[/snapback]

nie radze odinstalowywac GARTa..ponoc bardzo obniza wydajność..natomiast rowiązaniem moglby byc Windows XP z SP2..ponoc ma swojego GARTa i nawet nie wolno instalowac tego od nvidii..no ale nie mam wina XP z SP2, a po drugie "nie lubie" tego SP :D

 

Hmm.... Ja wczoraj zrobiłem eksperyment: podkręciłem kartę z poziomu winfoxa 2( taki programik dołączany do karty) , a nie z poziomu sterowników.

Mam także włączoną pionową synchronizację w sterach.

Fastwrites wyłączone. Stery 71.89

Aperture size: 256 MB

 

Wczoraj grałem w NFSU2 dobre kilka godzin i żadnych freezów nie miałem.

 

A freezów w ŻADNEJ innej grze nie mam i nie miałem.

 

Myślę,że to kwestia gryzienia się aplikacji. Jak kręcić to np. w winfoxie , a nie poprzez stery :)

 

A grafa kręcona na 380/850. Freezów nie ma :)

1529399[/snapback]

a może to sprawa SYNCHRO??? moze jakby dac na ALWAYS ON to by śmigało?? ale z drugiej strony bez sensu..

 

a najnowsze bety 80.40? chodza sygnaly, ze rozwiazuja problem...

1529407[/snapback]

miejmy nadzieje..ja teraz jade na 77.72..zobaczymy wieczorem jak zaczne grac w cos (chcialem w Fantastic 4 ale jest jakis bug i nie moge przejsc tutoriala <_< <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim A64 2800+

2x256 ddr400

gf6800; fw.71.89

gigabite k8vt800

także występują zacinki szczególnie zaraz na początku jak zaczynam grać. Potem mniej ale tez są denerwujące. Najbardziej zacinają mi sie Farcry. DoomIII i HL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze masz malo ramu? ;)

 

 

lukk moze przypadek ale rzeczywiscie po podniesieniu napiecia na 1.4V moge osiagnac wyzsze zegary bez freezow, testowalem kilka rzy podmieniajac biosy i tak to wyglada u mnie. Odinstalowalem wlasnie GARTA, mam XP SP2 i w menadzerze urzadzen nie bylo wykrzyknika wiec sterownik z SP2 pewnie byl zainstalowany. Programy wyswietlaly zamiast AGP8x -> PCI ;) Wydajnosc dla porownania spadla w smarku2001 z 20 000 na 16 500. Sterowniki puszczaly karte na wyzsze zegary ale co z tego skoro w testach karta sama obnizala taktowanie, poza tym podczas ladowania testow 3dmarka nastepowal freez wiec GART raczej odpada. Mozna sprobowac ustawic takie same zegary dla 2D i 3D, wtedy nie bedzie obnizac ;)

 

Co do twojego problemu to sie w glowie nie miesci ze na domyslnych zegarach i 1.4V miec freezy. Co ta karta robi jeszcze u Ciebie? Na twoim miejscu juz dawno mialbym ATi albo inna plyte glowna, fuck nV :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przycinki na 6800gt ale nie aż takie jak zaprezentował R.i.P.. Przycinki na mojej karcie były max na 1/10 sekundy wręcz przypuszczam ze nie każdy by je zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

U mnie zauważyłem freezy tylko w jednej grze a mianowicie UT2004 - i to takie że grać się nie da :|...co 10 s normalnie padocha - nie zależnie od sterów...qrde a gra z logo nv...

 

Obecnie lecę na tym co w sigu, karta 500/1000 (ale to się zmieni po nadejściu Zalmana). Stery 77.72 - narazie wsio ładnie...w San Andreas zero freezów..

 

Mimo wszystko następny upgrade kompa = przesiadka/powrót na ati (r520 ??) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Co do twojego problemu to sie w glowie nie miesci ze na domyslnych zegarach i 1.4V miec freezy. Co ta karta robi jeszcze u Ciebie? Na twoim miejscu juz dawno mialbym ATi albo inna plyte glowna, fuck nV  :mur:

1529785[/snapback]

heh..wiesz..po pierwsze szkoda mi kasy na ATI..bo bym musiał kupic 800XL...inną płytę główną?? ale JAKĄ?? jak widzisz na VIA tez sa freezy (ktoś tu pisał)..a po drugie kręcenie na VIA??nie sądze...a poza tym NIE CHCE mi się wymieniać..leniwy jestem :wink:

 

jak mówie nie przeszkadza mi to zbytnio...no jest..nie da się ukryć..ale można z tym żyć

 

77.72 - ten sam problem ..freezy..zainstaluje teraz te 80.40

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kul end kłajet na grafie zmienia mnożnika ramdac :rolleyes: stąd te freezy B)

a tak serio to współczuje, niby taki drobiazg, a jednak wkurza

może stery serii 121.12 to rozwiążą, podobno mają wyjść na dniach B)

 

ciekawe co jest skopane, na 6600gt nic takiego nie zauważyłem <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem film ripa i chyba mam pomysl

piszcie ile macie stopni na grafie w idlu i w stressie jakie zasilki - napiecia

teraz troche cieplo jest i moze grafy sie przegrzewaja???

ja chlodzonko mam dobre jak widac - czy komus na zalmanku vf700cu tez pojawia sie ten problem???

ja jak wykrecilem grafe to mialem takie freezy w 3dmarku - pomogl vmod! karta poszla wyzej i na tych zegarach co byly freezy juz chodzilo normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...