Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam stery 71.84, standardowe chlodzenie:

 

Dołączona grafika

 

i zadnych freezow mimo ze na codzien jade narazie na enhanced, ale nawet nieco wieksze o/c nic nie zmienia. Swoja droga dziwne rzeczy sie dzieja u niektorych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Ten temat ostro na podświadomość działa.Po przeczytaniu zdarzają się dziwne przycinki, "I jestem na 100% pewien ze nigdy wczesniej tego nie mialem i we wszystkich grach jest tak samo."

 

Panowie, ocknijcie się.

1571532[/snapback]

o nie nie nie. wiem co mowie - duzo gram w css i wiem na 1000000% ze czegos takiego nie mialem wczesniej mimo ze ten temat czytalem od samego poczatku i sprawdzalem na roznych grach i nie mialem i nagle 3 dni temu sie zaczelo. Ale odinstalowalem xpert toola i przynajmniej w css zacinki zniknely :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie nie nie. wiem co mowie - duzo gram w css i wiem na 1000000% ze czegos takiego nie mialem wczesniej mimo ze ten temat czytalem od samego poczatku i sprawdzalem na roznych grach i nie mialem i nagle 3 dni temu sie zaczelo. Ale odinstalowalem xpert toola i przynajmniej w css zacinki zniknely :]

1571976[/snapback]

Miałem coś takiego na Ge4, ale później po reinstalce windy problemów nie było - podejrzewam uszkodzenie DXa po wielu wielu spadkach napiecia podczas zapisu na dysk i uszkodzenie płyty, które miałem.

 

Obecnie ZERO problemów z 6200 @ 6600, sterowniki 71.89; na początku, miałem krzaki na ekranie w windzie, ale nie w grach - dowiedziałem się, że winą jest tu płyta główna na KT880 - dodanie jednej linijki w pliku INF w sterownikach karty rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - jesli ktokolwiek uzywa w tle expertoola - WYWALCIE GO OD RAZU - na 99% on jest przyczyna freezow/przycinek - jesli go nie macie w tle, coz........

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie windowsy? Goly xp, sp1 czy sp2? Bo normalnie zawsze uzywalem sp2 i nigdy nie mialem problemow teraz na sp1 cos mi sie zaczyna kaszanic bo filmy sie nawet zrywaja (i to mocno) a wczesniej tego nie bylo css chodzi juz normalnie ale far cry ma jakies mikrofreezy jakies minidoczytki i wogole jakas lipa to jest i to niezaleznie od podkrecenia karty. W wolnej chwili postawie znowu sp2 i mysle ze problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

nie przeczytałem całego topicu, więc nie gańcie mnie jak będe coś powtarzał :)

 

ściągłem filmik by zobaczyć te "freezy", coś podobnego występowało u mnie tylko w znacznie mniejszej formie, rozwiązaniem tego problemu jest ta rada:

 

włczy rivatuner i:

 

1. Zakladka Power User ->Nvida/Overlocking

2. W kluczu: EnablePrefLevelForcing oraz PrefLowPower3DControl wstawiamy jedynki jako wartosc

3. Zakladka Main sekcja Driver Settings klikamy strzaleczkei przy Customize i wybieramy pierwszyszy rysuneczek System Settings

4. Nastepnie uaktywniamy pierwsza opcje z gory, czyli: Enable driver-level Hardware Overlocking i ustawiamy ja na performance 3D

5. A teraz najwazniejsze. Pod suwakami zegarow, przy opcji Force constant performance level wybieramy performance 3d

Powinno zadzialac

 

Owe  "freezy" związane są zapewne z zabezpieczeniem termicznym kart, gdy osiągają te 70 stopni to się na chwile zatrzumują by temp gpu zmalała, i tak w kółko

 

pozdr.

1545882[/snapback]

Szkoda juz pisac o tym.

To normalne ze to zabezpieczenie termiczne stosowane od dlugiego czasu przez nv.

Nie wiem ze zadnemu z forumowiczy z tym problemem nie przyszlo do glowy poprostu obnizenie temp. rdzenia. Moze ona znacznie roznic sie w zaleznosci od efektow i gier.

Ja na 5950 i obecnie na 6800 12@16 leadtek-a mam to samo.

W upaly na 5950 powyzej 540 zdazaly sie 1-2 zaciechy w grach, nastepowaly one szybciej gdy byla wlaczone aa, przy aa tep. rdzenia byla srednio o 5-10C wyzsza niz bez tego efektu.

Obecnie na 6800 po odblokowaniu potokow i podkreceniu zegara 370 po jakis 15 minutach colina 05 z fsaa pojawiaja sie te zaciechy, przy zegarze 360 nie ma zadnych problemow.

Poprostu kazda z serii nv wymaga naprawde dobrego chlodzenia. Czeste podniecanie sie posiadaczy naszych g-f ze wspanialych wynikow over to poprostu nie do konca prawda. Przy ati od razu testy pixelshader pokazuja arty, lub bledy w teksturach przy zbyt duzym takcie ramu nv natomiast poprostu zwalnia.

U mnie te 1-2 zaciechy to chldzenie, jak widac jednak pare godzinek w ulubionej grze jest duzo lepszym sprawdzianem czy karta jest dobrze podkrecona czy za duzo niz w syntetycznych testach. Niestety ale na ustawieniach w ktorych przeszedl nam mark i dal ladny wynik nijak sie maja do parogodzinnego grania.

Wszystkim ktorzy maja zaciechy polecam poprostu obnizenie taktowania i sprawdzenie a potem szukanie winy w sterach i u Pana Boga.

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

o nie nie nie. wiem co mowie - duzo gram w css i wiem na 1000000% ze czegos takiego nie mialem wczesniej mimo ze ten temat czytalem od samego poczatku i sprawdzalem na roznych grach i nie mialem i nagle 3 dni temu sie zaczelo. Ale odinstalowalem xpert toola i przynajmniej w css zacinki zniknely :]

1571976[/snapback]

a pogoda sie na cieplejsza nie zmienila ?

ale powaznie jak chcesz wiedziec czy to temperartura czy nie

to.

1. zainstaluj program nvtweak - to programik ktory pozwoli ci wlaczyc ukryte menu w driverach.

2. uruchom program i odchacz Debug Page

3. uruchom gre i czekaj na zacinke.

4. wyjdz z gry, wejdz do wlasciowsic ekranu i znajdz cos co w polskiej wersji forceware bedzie sie zwac

"ustawienia debugowania"

Tam znajdziesz przyczyny zwonien zegara karty.

Drivery nazwaly to sobie uczenie.

"Silent Running: HW clock slowdown - bla bla bla"

Ja mialem osobiscie 2 przyczyny przegrzanie i obluzowana wtyczka w dodatkowym zasilaniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem freez'ów i black screen'ów na mobo z NF3 i na kartach z serii 6800 został całkowicie rozwiązany! :)

Zapraszam do wątku:

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...9&page=60&pp=15

:mur: :angry: :lol: :mur:

 

Jak widać, jest to kwestia około 250-300 PLN :) minus to, co dostaniemy za sprzedaż używki na NF3. Ja już nie mam wątpliwości. Miałem kupić spawarkę DVDRW, kupię jednak mobo na VIA.

BTW. Kto chętny na Gigabyte K8NS z najnowszym biosem i gwarancją do końca roku? ;)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem freez'ów i black screen'ów na mobo z NF3 i na kartach z serii 6800 został całkowicie rozwiązany!  :)

Zapraszam do wątku:

1574771[/snapback]

 

Czyli znów NF spieprzyło robote,najpierw NF2 z błędem zegaru systemowego, a teraz nf3 i przycinki :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyty z NF4 nie maja problemów z zacinkami z GF-ami 68xx ??. Czy w tym wypadku, powinna być tylko VIA ?? Ale z tego co wiem to VIA nie ma blokady pci/agp a wiec krecenie procka jest praktycznie niemożliwe, zgadza się ??(biore pod uwage s754 i s939 noi oraz sA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie to ja juz chyba wiem w czym problem jednak..nie mozna grafy podkrecac :-|  :-|  :-|

 

wrocilem do default i Brothers In Arms ANI JEDNEGO ZACIĘCIA..jak podkręciłem spowrotem to byly freezy od razu:/

 

chlip chlip :sad:  :sad:

 

teraz mam jeszzce 2 wyjścia:

 

zrobilem tak jak ktos tu opisywał (suwak o jedno w lewo w przysp. sprzętowym)..zobaczymy jutro jak pogram troche

 

a DRUGIE to chłodzenie jednak :/ nie wiem ale moze sie wypowiedza CI ktorzy maja np. Pentagrama/zalmana/arctica na grafie..czy tez mają przyciecia??

1568121[/snapback]

Mam ARCTICA i zacinki występują.

 

 

Taaa...

Ten temat ostro na podświadomość działa.Po przeczytaniu zdarzają się dziwne przycinki, "I jestem na 100% pewien ze nigdy wczesniej tego nie mialem i we wszystkich grach jest tak samo."

 

Panowie, ocknijcie się.

1571532[/snapback]

A co to ma do rzeczy?

Ludziska (jak ja) poprostu chcą rozwiązać problem...

Nie rozumie twojej ironii.

 

 

 

Poczytałem na tym forum z linka że da sie coś z tym zrobic, ale nic tam nie pisze o NF2.Wszyscy tylko NF3 :-|

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CoolVivę i przy standardowym wiatraku co jakiś czas były przycinki, a zdarzały się i resety z bluescreenem. Po dołożeniu drugiego, większego wiatraka na drugi radiator brak przycinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktos moze Gigabyte K8NSC-939 + ASUSA 6800le ? Czy wystepuja, al;bo beda wystepowac freezy ?? Kurde zamowila ta karte graficzna i dopiero teraz przeczytalem ze NF3+6800 to zle polaczenie. To na 100%, zawsze wystepuja freezy przy NF3 i 6800 ? czy jest mozliwe ze niebedzie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział ale...

 

Mam taki problem , poniewaz podczas gdy gram w jakies gry to po jakims czasie gra sie zacina, i pisk jest w glośnikach i po kilkunastu sekundach gra rusza dalej. Nie wiem co się dzieje.

 

Nieraz gra(obojętnie jaka) potrafi się zawiesić na Amen. Wtedy Restart pomaga.

 

Możecie powiedzieć co to może być ??

 

Moja konfiguracja

 

A64 3000+ (nie kręcony)

Epox EP-8KDA3J nVidia nForce3 250Gb

2x 512 Ram A-Data

Seagate Barracuda 7200.8 250 GB ATA

GeForce 6800 (nie kręcony)

Zasilacz NeoTec 420W

Napędy optyczne (Dvd i Cdrw)

 

to by było na tyle.

 

Wyciągałem ram, jedną kość i sprawdzałem jak sie sprawuje i jest to samo. Wcześniej na platformie socket A ramy działały znakomicie, i nie było problemów, więc raczej je wykluczam. Zasiłka jest raczej porządna więc także wykluczam.

 

Macie jakieś pomysły, bo ja nie mam siły na ten komputer już icon_cry.gif ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz... od paru dni posiadam LeadTeca GF6800 (@12/6; @360/780ddr narazie) i sprawdzalem w NFSU2, UT2004 BF2 (troche), dungeron Siege 2 demo, Sacred podziemia... tyle udalo mi sie sprawdzic i przycinek, freezow BRAK - jak do tej pory (oby tak dalej). Ogolnie gry sprawiaja wwrazenie podobne do tych puszczonych na radku 9600pro (oczywiscie szybciej chodza ;) ). Stery to 71.89 (jesli sie nie myle), bo na 77.72 jakies jaja z kolorami nakladki (obraz z tunera, avi, dvd ect sie pieprzy - moze ktos wie jak temu zapobiedz na 77.72?).

Dodam tez, ze karta nie piszczy, oczy mnie nie bola i... wzasadzie, zeby nie ta nakladka i brak modowalnosci na 16p to karta naprawde oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie, to mój pierwszy post i od razu pytanie :)

 

Czy freezy dotyczą płyt z NF4U i GF 6600GT na PCI-E? (nie mam zamiaru na razie bawić się w jakiekolwiek podkręcanie).

 

Mam niemiłe doświadczenia z 5900FX, która miała freezy co jakąś godzinę, ale tylko reset pomagał. Sprzedałem koledze(po przetestowaniu) i u niego nie było problemów, ale to dawne dzieje i zupełnie inne płyty główne(ja na starym viaKT266 on coś generację do przodu). Tak samo moja obecna stara GF2Ti ma freezy w wymagających grach co 10, 30, 50 minut na kilka sekund.. Im starsza tym więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, poczytałem troche forum, i jedyne co mogę stwierdzić że ci co mówili że to wina sterowników to całkowita prawda. Ja też mam, a raczej miałem te problemy. Po zainstalowaniu sterowników 66.93 problemy znikneły, dzisiaj komputer tesotwałem kilka godzin i zero problemów. Nie wiem , ale sądze że powinniśmy napisać do nVidia albo gdzieś niech coś z tym zrobią(bo jednak można, jeżeli na sterach 66.93 działa dobrze). Jak nic nie zrobią zmieniam na ATI !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzicie po co nvidie kupowaliscie :lol: a ja mam ati i u mnie nie ma frezów na maxymalnych detalach w san andreas na 9600 pro :-P jedynie w doopie 3 ale tylko jak gram na high i tylko co jakis czas w far cry jak jade dżipem takie kruciutkie sie zdarzaja ale to wina karty bo mam 9600 pro i gram w to na high

 

hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzicie po co nvidie kupowaliscie  :lol:  a ja mam ati i u mnie nie ma frezów na maxymalnych detalach w san andreas na 9600 pro  :-P  jedynie w doopie 3 ale tylko jak gram na high i tylko co jakis czas w far cry jak jade dżipem takie kruciutkie sie zdarzaja ale to wina karty bo mam 9600 pro i gram w to na high

 

hehehehe

1583811[/snapback]

No widzisz, a u mnie w DOOM 3 nic nie tnie ! Chyba coś tutaj ściemniasz, bo jak włączyłem GTA na maksa + AA i Anizo wymuszone w sterach na maksa, to gra nieraz zwalniała. Ja mam przynajmnie teraz problem freezów z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...