Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

cholera.... gram sobie w hl2 i zaliczylem 2 freezy tak 30min przerwy mniej wiecej....

wyglada to na to jakby podczas paru sek uzycie procka wzrastalo na maxa i wtedy dzwiek sie dlawi - cos jak reset...ale po chwili juz puscilo...

nie wiem.... czego to wina

grafa chlodna raczej - za cieplo jej nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj az wyjdzie ati 520 kupisz sobie nie bedzie frezów raczej (bo to Ati) , beda te technologie nowe i problem z głowy :D a nie nvidie bo potem płaczą ze im sie tnie pasjans :lol:

Edytowane przez Hamm3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj az wyjdzie ati 520  kupisz sobie nie bedzie frezów raczej (bo to Ati) , beda te technologie nowe  i problem z głowy :D  a nie nvidie bo  potem płaczą ze im sie tnie pasjans :lol:

1584048[/snapback]

panu podziekujemy za bardzo przydatna opinie w tym temacie;] :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CoolVivę i przy standardowym wiatraku co jakiś czas były przycinki, a zdarzały się i resety z bluescreenem. Po dołożeniu drugiego, większego wiatraka na drugi radiator brak przycinek.

1580556[/snapback]

Popieramja rowniez na 5950 i obecnie na 6800 16/6 mam jedynie w tedy frezy gdy przesadze z taktowaniem. Na standardowo taktowanej grafie nie mam i nie mialem nigdy przycinek.

Problem polega na tym ze 99 procent ludkow z tego topicu ma podkrecone karty nie przyjdzie im do glowy zrobic testow bez over i odblokowywania czego kolwiek.

A potem szukania winy u nv

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dorzucić to freezy (po kilka-kilkanaście sekund) miałem na GF3Ti200 po podkręceniu rdzenia powyżej 255MHz w momentach mocno obshaderowanych ;)

Na 6800 tego ani razu nie uświadczyłem (znaczy sie jak było extremalnie gorąco to raz mi się w MOHPA wykrzaczył - ale to racze nie był freeze tylko zwykła zwiecha bo krzaki ASCII się pojaiwiły na ekranie i reseta musiałem walnąć) i to mimo podkręcenia do 430/1160... Ale jak się będę przesiadał na A64 to raczej płytę na VIA wezmę bo na NF3 to coś za dużo tego typu akcji widzę...

Edytowane przez SikohR78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na graficzce z podpisu 0 (słownie: zero) problemow ze wszystkimi grami. czasami jakas gra potrafi przychaczyc, ale to przez ram..

1585422[/snapback]

wlasnie, wlasnie... na podobnej konifguracji (proc, mobo) tyz nie ma problemow... czyzby intel nie robil numerowz freezami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam lekkie freezy jak za bardzo podkrece pamieć , nie ma artefaktów tylko freezy więc nie wiem czy próbowaliście zamiast zdejmować taktowania gpu to zdjąć taktowanie na mem może coś to pomoże

 

edit:

te freezy które występuje to są zwisy , ale po prostu teraz zamiast zwisu są teraz freezy i przywraca ustawienia z 2d chociażby umnie tak jest po freezie mam mniej klatek a jak wyjde z gierki i sam podkrece recznie znowu mam wiecej klatek , czyli to działa jak vpu recover w ati

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieramja rowniez na 5950 i obecnie na 6800 16/6 mam jedynie w tedy frezy gdy przesadze z taktowaniem. Na standardowo taktowanej grafie nie mam i nie mialem nigdy przycinek.

Problem polega na tym ze 99 procent ludkow z tego topicu ma podkrecone karty nie przyjdzie im do glowy zrobic testow bez over i odblokowywania czego kolwiek.

A potem szukania winy u nv

Pozdrawiam

1584341[/snapback]

Pisalismy o tym wcześniej.Nawet na oryginalnym chłodzeniu i zablokowanych potokach freezy występują...

 

 

też mam lekkie freezy jak za bardzo podkrece pamieć  , nie ma artefaktów tylko freezy  więc nie wiem czy próbowaliście  zamiast zdejmować taktowania gpu to zdjąć taktowanie na mem  może coś to pomoże

1586469[/snapback]

Patrz wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rozpisywać skąd i od kogo ale osoby dotknięte problemem niech zmienią taktowanie agp z 66 na 67.

:idea:

Na 100% w jednym przypadku pomogło a osobiście znam jedną osobę, która miała taki problem. Wspomnę jeszcze, że problem na nf3+6800gt pojawił się po pewnym czasie bezproblemowego użytkowania. Flash'e biosu mobo, różne sterowniki i cała masa grzebania w bebechach kompa nie miało pozytywnego wpływu na współpracę podzespołów.

Ale ta zmiana pomogła od ręki.

No i się rozpisałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rozpisywać skąd i od kogo ale osoby dotknięte problemem niech zmienią taktowanie agp z 66 na 67.

:idea:

Na 100% w jednym przypadku pomogło a osobiście znam jedną osobę, która miała taki problem. Wspomnę jeszcze, że problem na nf3+6800gt pojawił się po pewnym czasie bezproblemowego użytkowania. Flash'e biosu mobo, różne sterowniki i cała masa grzebania w bebechach kompa nie miało pozytywnego wpływu na współpracę podzespołów.

Ale ta zmiana pomogła od ręki.

No i się rozpisałem.

 

Pozdrawiam.

1587186[/snapback]

I teraz mi to mówisz? :mur: Wiesz ile wycierpiałem od kupna 6800?? :mellow: Ehh...

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz mi to mówisz? :mur: Wiesz ile wycierpiałem od kupna 6800??  :mellow: Ehh...

 

;)

1589488[/snapback]

Taki OT: Jaki to A64, ze tak slabo sie kreci (rewizja)?

 

Ja na razie nie mam problemow na nf2, zobaczymy na platformie 64-bit jak sie na nia przesiade w koncu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem ASUSA 6800 le. Mam taki problem ze jak wychodze z gry SWAT4 to po wyjsciu do pulpitu po tak 2, 3 sekundach restartuje mi sie komputer. Neiwiem za bardzo od czego to?. W innych grach jest wszystkko OK.

 

Moj konfig :

A64 Venice 3000

Gigabyte K8nsc

2x 256 ramu 400

zasilacz 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki OT: Jaki to A64, ze tak slabo sie kreci (rewizja)?

 

Ja na razie nie mam problemow na nf2, zobaczymy na platformie 64-bit jak sie na nia przesiade w koncu :)

1589580[/snapback]

ADA2800AEP4AP

CAATC D431RPMW

1093117J40469

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam innego zonka...

komp chodzi chodzi i czasem po paru h - grania czy lazenia po necie nagle ekran robi sie czarny i zmienia sie rozdz na jakas 320x240 i nic sie nie da zrobic tylko restart

jak myslicie wina karty czy juz winda cos mi nie domaga

xp bez SP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piaskoon: Thx

 

@genghiskhan: Mialem tak tylko raz (zainstalowane tylko drivery ze strony tweakrus-cos tam), jak przeskakiwalem z Alt-TAB z gierki do innego okna. Ponoc to sie dosc czesto niektorym zdarza, zajrzyj do przyklejonego watku o ASUS 6800LE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz mi to mówisz? :mur: Wiesz ile wycierpiałem od kupna 6800??  :mellow: Ehh...

 

;)

1589488[/snapback]

 

No ale czy to jeszcze komuś pomogło. Czy już dawno przetestowane było i raczej o niczym nowym nie napisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i jak zmienic to taktowanie ?? :oops:

 

sorry za OT.,ale dlaczego mam taká duza przerwe w sygnaturze ?? nie powina sie ona przypadkiem konczyc od razu co zostalo na niej zapisane ??

 

Chcialbym wiedziec, bo jest tutaj jeden bardzo upierdliwy moderator,ale ktorego nicka nie wymienié,bo jeszcze znowu sie przyczepi :angry: I to ma byc demokracja ?? :mur:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ja mam taki sam problem z GeForcem FX 5700 Ultra gdy Gram w HL2 jakies 30 minut gra sie przez chwile zawiesza ale dzwiek słychac normalnie minie minutka i dalej mozna grac gam Na full Detali 1024x786 32 bit i mnie to bardzo wnerwia moze to wina karty za słaba? Ale to raczej nie jej wina bo jest lepsza od Radeona 9600XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam freezy tylko jak za mocno podkręce grafę albo czestotliwość PCI-X dam za dużą. Przy większym napięciu jest ok. Na 430/1120 chodzi pięknie wszystko :D:D. Jeszcze muszę się pobawic w większe podkręcenie proca. GEIL ONE wymiatają !!!!!!!

 

 

--------------------

 

AMD64 3000+ Venice (2.5Gh - 1.500V)

DFI LanParty UT NF4 SLI-D

Geil One W 2x512MB (200 1.5 2 5 2 - 2.6V , 250 2 2 5 2 - 3.5V)

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Creative Audigy 2

Creative MegaWorks 5.1 THX 550

WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

NEC ND-3540

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz moge z prawie 100% pewnoscia powiedzec, ze na p43.0E i abicie is7e i leadteku 6800 (380/420) freezy nie wystepuja. Ani na 71.89, ani na 77.77, na 77.76 mialem problemy z obrazem nakladki... I w sumie kazde stery sa dobre. Chyba jescze zainstaluje GTA SA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...