Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sobie podnioslem napiecie na agp na 1.8V i niedosc ze grafa lepiej sie kreci to freezow praktycznie nie ma (no uswiadczylem 1 gdy przekrecilem za bardzo grafe...ale to normalne) a tak na luznych taktach 385/900 wsio chodzi miodnie bez zadnych freezow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :D

1600403[/snapback]

1.8V to moim zdaniem masakrycznie dużo!!! Sam mam AGP z lekko podniesionym voltarzem (1.6V) i się zastanawiam jakie to może przynieść skutki wobec karty...choć na razie wszystko jest ok :wink:

PS. mam nadzieje, iż nie napisałeś 1.8V dla jaj, żeby ktoś sobie usmażył karte... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8V to moim zdaniem masakrycznie dużo!!! Sam mam AGP z lekko podniesionym voltarzem (1.6V) i się zastanawiam jakie to może przynieść skutki wobec karty...choć na razie wszystko jest ok  :wink:

PS. mam nadzieje, iż nie napisałeś 1.8V dla jaj, żeby ktoś sobie usmażył karte...  :rolleyes:

1600411[/snapback]

jedynym skutkiem jest lepsza podkrecalnosc

co ma mi sie spalic skoro mam dobre chlodzenie mojej grafy???

raczej nie mam sie o co martwic

temp w stressie max 55*C ilde 45*C do tego nadmuch ma "plecki" i otwarta buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mialem teraz troche zwiech w BloodRayne 2 :( Napiecie AGP dalem sobie na 1.65V ale to nie pomoglo. Gdy nastepuje zwiecha karta przelacza sie w tryb LowPower 3D, mimo ustawienia tych samych zegarow dla wszystkich trybow zwiechy wystepuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynym skutkiem jest lepsza podkrecalnosc

co ma mi sie spalic skoro mam dobre chlodzenie mojej grafy???

raczej nie mam sie o co martwic

temp w stressie max 55*C ilde 45*C do tego nadmuch ma "plecki" i otwarta buda

1600425[/snapback]

Mi podniesienie napięcia na 1.8V (elektronika odpowiedzialna za zasilanie karty pewnie ostro się poci :blink: ) daje minimalny wzrost stabilności-karta z GPU na 550MHz nie wchodzi w Throtling ale po jakimś czasie freezy :D wiec nic mi po tym zostaje przy 500Mhz GPU 800Mhz MEM i rock stable, karta nie usmażona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu zakupilem leadteka 6800LE AGP

odblokowalem wszystkie potoki (udalo sie 16x1,6vp) i podkrecilem 380/880

bez problemu

temp ok 65stopni przy pelnym obciazeniu (57-58 idle)

nic nie zmienialem w ustawieniach agp ani napiecia

wszystkie 3dmarki bez problemu

doom3 bez problemu

jedynie w HL2 wystąpil problem zwisu dzwieku i 1fps na ekranie

przetestowalem wiele sterownikow jak i wiele konfiguracji potokow vertexow i taktowania

nic nie pomoglo

dopiero zmiana antyaliasingu na 2 (reszta na max rozdz 1280x1024) spowodowala ze zero zaciec

przeszedlem tak calego dooma 3 i HL2 i bez problemu - nic sie nie zdazylo

moja rada - sprawdzcie ustawienia grafiki i zmiencie antyaliasing w innych grach (z opcji sterownikow lub w grze)

u mnie pomoglo

innych gier narazie nie testowalem

a takie zwisy niestety na intelu tez sie dzieja

 

moj sprzet: P4 3.0 HT prescott, ASUS P4P800 Dlx, zasilacz 500W ropla, 2x512MB,

Leadtek 6800LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja juz dostaje [ciach!]..cy...w wiec tak: (testowalem w FarCry..najszybciej wyłapuje freeza)

 

71.89 - zawsze freezy..odblokowana-niepodkrecona, zablokowana-podkrecona, stock (czyli "czysta" - potoki zablokowane i niepodkrecona)

 

77.77 nowe - zawsze freezy (tak jak wyzej)

 

66.93 (ktore ponoc sa JEDYNE dobre) - zawsze freezy (jak wyzej)

 

co zauwazylem natomiast..ze freezy nasilaja sie po odblokowaniu i podkreceniu..samo odblokowanie czy podkrecenie nie daje AZ takich freezow..tylko te 2 rzeczy na raz..ale przeciez to bezsensu..bo mialem odblokowana i podkrecona na nf2 i nie mialem freezow

 

juz naprawde nie mam sił..co to do cholery moze byc??

 

teraz sa 2 wyjscia:

*kupic nf4 + 6800 GT na PCIE

*czekac na ATI FUDO i zamienic grafe

 

no bo tak zyc sie do cholery nie da!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

:wisielec:

 

Lukk nie świruj.

1601430[/snapback]

nie nie swiruj ale tak naprawde sie nie da..serio..musisz co chwilke myslec aby save'wować..pewnie Ci chodzi o wyrazenie "ZYĆ"??hehehe..ok..GRAĆ ;)

 

NO ALE PANOWIE (i panie ;) )

 

COS MI TU NIE GRA!!! przed momentem ustawilem w biosie tak sobie:

----napiecie na AGP o 0,1V wieksze (nie przynosilo nigdy efektu, ale co mi tam)

----USB memory (czy jakos tak) zmienilem z BASE na SHADOW

----pamiatki na 2T

 

i kurde gralem w farcry'a z ODBLOKOWANYMI potokami i podkrecona grafa do 400/900 z dobre 20 minut i ZERO FREEZÓW!! ja juz nie wiem co sie dzieje..pamiatki?? ale SP2004 mi przechodza z 1T ponad 4H (dalej mi sie nie chcialo)..a moze to USB?? (cos mi sie obilo o uszy ze kiedys byly jakies problemy z USB)

 

no nic..potestuje jutro..na razie jade na 66.93..jesli bedzie ok to sprobuje nowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nastepuje freez karta przelacza sie w LowPower3D lub jak kto woli Throotling. Moze by tak sprobowac jeszcze pogrzebac w biosie grafy? Wyszedl nowy Nibitor w ktorym mozna ustawic ilosc "Perfomance Level". Niech ktos odwazny z 6800 zrobi sobie 3 tryby, ustawi takie same zegary i potestuje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk próbuj wszystkiego, u mnie np. Wszystkie softy ( superpi, memtest itd itd. ) były stable, w grach to samo poza Ryśkiem, który resetował mi kompa :o nie mogłem uwierzyć, że mam niestabilny skoro wszystko przechodziło. Ale nie wytrzymałem i podniosłem VCore ( cpu of coz ), i co ? i nie resetuje mi już Rysiek. Więc widzisz jak to jest :/ od tej pory mam już w nosie te wszystkie programy :P Trzeba w praktyce to sprawdzić i tyle.

 

On the other hand...

 

Chyba tylko Ty i R.i.P. macie te freezy :/ sprawdzcie komponenty PC'ta może macie coś takiego samego i w końcu to wyeliminujecie... :(

 

Niektórzy wchodzą tutaj i myślą, że każdy ma na tym 6800 freezy i piszą później głupoty, że to buble bo freezy, zwisy itd. Szukają na siłę u siebie jak to mówią "zacinek" i później powstają mity. no offence. Oczywiście nie wątpie, że Ty i R.i.P. je macie, ale chyba sami rozumiecie.

 

powodzenia.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk próbuj wszystkiego, u mnie np. Wszystkie softy ( superpi, memtest itd itd. ) były stable, w grach to samo poza Ryśkiem, który resetował mi kompa :o nie mogłem uwierzyć, że mam niestabilny skoro wszystko przechodziło. Ale nie wytrzymałem i podniosłem VCore ( cpu of coz ), i co ? i nie resetuje mi już Rysiek. Więc widzisz jak to jest :/ od tej pory mam już w nosie te wszystkie programy :P Trzeba w praktyce to sprawdzić i tyle.

 

On the other hand...

 

Chyba tylko Ty i R.i.P. macie te freezy :/ sprawdzcie komponenty PC'ta może macie coś takiego samego i w końcu to wyeliminujecie... :(

 

Niektórzy wchodzą tutaj i myślą, że każdy ma na tym 6800 freezy i piszą później głupoty, że to buble bo freezy, zwisy itd. Szukają na siłę u siebie jak to mówią "zacinek" i później powstają mity. no offence. Oczywiście nie wątpie, że Ty i R.i.P. je macie, ale chyba sami rozumiecie.

 

powodzenia.

1601595[/snapback]

no siedze i probuje probuje..no i to ostatnie ustawienie ktore opisalem chyba przynioslo poprawe..gralem znowu z 30 minut w farcrya i ZERO freezow..moze za bardzo sie jaram, ale farcry jest NIESAMOWICIE wyczulony na freezy..przedtem mialem po 2 minutach..a teraz nie...

 

co do drugiej czesci..wiesz szczerze?? 6800 + nf3 to bubel..i basta..myslalem ze nvidia podejdzie do sprawy po "mesku"..ale nie...olewa nas..nie po to dalem 1800 zeta za plyte i grafe aby bawic sie sterami itp. itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro zrobie tak:

- podniose jak ty lukk vcore AGP o 0,1v -> testy na obecnych 77.77

- --- | | --- --- | | --- -> testy na dawnych asusowskich 66.97

 

...pomijajac freezy, nf3 + 6800 to i tak "bubel" jakich malo. jak mialem wczesniej radka9800pro@xt + nf3 to nie mialem zadnych problemow. btw lukk czemu masz Początkujący uczestnik Dołączony: 28-Lipiec 2005? konto Ci sie skasowalo? ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro zrobie tak:

- podniose jak ty lukk vcore AGP o 0,1v -> testy na obecnych 77.77

-  --- | | ---                            --- | | --- -> testy na dawnych asusowskich 66.97

 

...pomijajac freezy, nf3 + 6800 to i tak "bubel" jakich malo. jak mialem wczesniej radka9800pro@xt + nf3 to nie mialem zadnych problemow. btw lukk czemu masz Początkujący uczestnik Dołączony: 28-Lipiec 2005? konto Ci sie skasowalo? ;]]]

1601642[/snapback]

moje grzechy sa nastepujace ;) : wdawanie sie w gadke z pewnym moderatorem i napisanie mu PW dlaczego dostalem kolejne % (przy okazji co mysle o tym ze kiedys mnie zablokowal na PW ze nawet nie moglem sie wytlumaczyc z moich grzeszków)..no i mam nowe konto..bo mnie zbanował :mad:

 

ale mi to LOTTO :lol: :lol: :lol:

 

dobra ja ide spac..jutro dalej testy...nie wiem czy jedziesz na 1T czy na 2T ale proponuje abys moze ustawil na 2T dla proby?? jak ja..

 

EDIT ------PIĄTEK:---------------------

 

no dobra..shadow memory w USB nic nie daje tak samo jak AGP na 1.6V..ale za to CHYBA daje mi ustawienie 2T dla pamieci :blink: :blink:

 

CHYBA POZBYŁEM sie FREEZÓW..nie jest to na 100% ale caly czas testuje farcrya..z 1T freez mam po jakichs 2-3 minutach..z 2T wczoraj przeszedlem az do levelu bunkier (chyba - w kazdym badz razie 3-4 level) bez FREEZÓW!!!

 

jesli to to, to ja nie wiem dlaczego..pamieci w SP2004 sa stabilne dla 1T..a po drugie co grafice by robilo 1 czy 2T pamieci?? tzn dlaczego bylaby na to taka czuła??? dziwne

 

EDIT------PIĄTEK WIECZÓR------------

ekhmmmmm..no dobra 2T pomoglo ale w niewielkim stopniu (tak mi sie przynajmniej wydaje)..natomiast co chyba pomoglo to podniesienie napiecia na procku o 0,05V :blink: :blink: nie no nie wiem co sie dzieje..procek byl ponad 9H stabilny w SP2004 na 1,475V..a gry by freezowały?? i co tu mialo do tego to ze jak podkrecilem mocniej grafe to mialem wiecej freezów?? ja chyba na to za głupi jestem :blink:

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk_

no tak.... jakoś całość sie kupy nie czyma... chyba juz wypróbowałeś wszysko....teraz już tylko czekać ja pewnego dnia napiszesz "....aby pozbyc sie freezow należy odłączyć FDD"... GOŚCI nie poddawaj sie a może akurat znajdziesz odpowieź.. powodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk_

no tak.... jakoś całość sie kupy nie czyma... chyba juz wypróbowałeś wszysko....teraz już tylko czekać ja pewnego dnia napiszesz "....aby pozbyc sie freezow należy odłączyć FDD"... GOŚCI nie poddawaj sie a może akurat znajdziesz odpowieź.. powodzenia.  :D

1603422[/snapback]

 

dobra doszedlem do wniosku jednego..na 10000000000000000% jest to wina sterów (stery do grafy, moze bug w sterach do plyty, moze GART)

 

powiedzmy ze uzyskalem stabilnosc w driverach 66.93 (byly NIELICZNE freezy - raz na jakis czas)..TAKIE SAME ustawienia i zmiana na 77.77 zaowocowały CAŁA MASĄ FREEZÓW...ponadto komp mi sie raz zrestartowal i co po restarcie ujrzalem?? oczywiscie błąd nv4_disp czy jkaos tak...

 

teraz mam jeszcze taką szansę ze:

wgram 66.93 (ale uzywac sterow sprzed roku???? ja pierdziele) i nie bede podkrecal grafy (albo obnize z 400/900)..bo tak jescze nie probowalem...tak sobie mysle ze moze sie u mnie nalozyly 2 problemy:

-grafa rzeczywiscie nie bedzie freezowala na 66.93 i NIEPODKRECONA

-pamieci freezowaly bo mialy 1T

 

co znalazlem ciekawego na zachodnim forum (nvnews)to:

 

This is just purely speculation.....but....

 

There is a new empty folder on Nvidia's FTP in the nforce section. The folder is 4.62 and it is in both the 32bit and 64bit sections.

 

I am thinking (again total speculation and hope) that it may be a beta of WHQL standalone AGP GART driver to fix the freezing problems we people are having. The last officials were 4.36 in the 510 Unified pack, so this is plausible.

 

Please let us all pray....

no wlasnie módlmy sie..moze to nowy GART i wszytskie problemy znikną <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś są freezy czasami tylko , ale to raczej wina programów działających w tle a czasami nawet wystarczy to że jestem do internetu podpięty, to samo miałem na radeonie 9800 jak i na winfast 6800 , sterowniki napewno wpływ tez mają ale nie jest jedyna przyczyna zacinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś są freezy czasami tylko , ale to raczej wina programów działających w tle a czasami nawet wystarczy to że jestem do internetu podpięty, to samo miałem na radeonie 9800 jak i na winfast 6800 , sterowniki napewno wpływ tez mają ale nie jest jedyna przyczyna zacinek.

1603653[/snapback]

wyłaczyłem WSZYSTKIE PRAKTYCZNIE progsy z traya..nic nie dalo...

 

co dziwne..kurde ja juz nie wiem na prawde..jechalem caly czas na 77.77 od wczoraj..jak mowilem - freezy przy podkrecaniu OGROMNE...teraz odkręciłem karte i nie podkrecilem z poziomu rivatunera (czyli wlasciwie sterów) a WINFOXEM...i kurde 1 freez podczas 20 minut grania..ja pierdziele..

 

teraz wracam do 71.89..zobaczymy..jeszcze myślę nad wyjęciem karty dzwiekowej..moze pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłaczyłem WSZYSTKIE PRAKTYCZNIE progsy z traya..nic nie dalo...

 

co dziwne..kurde ja juz nie wiem na prawde..jechalem caly czas na 77.77 od wczoraj..jak mowilem - freezy przy podkrecaniu OGROMNE...teraz odkręciłem karte i nie podkrecilem z poziomu rivatunera (czyli wlasciwie sterów) a WINFOXEM...i kurde 1 freez podczas 20 minut grania..ja pierdziele..

 

teraz wracam do 71.89..zobaczymy..jeszcze myślę nad wyjęciem karty dzwiekowej..moze pomoże??

1603733[/snapback]

lukk - powodzenia !

..szczerze sam wiem jak takie cóś potrafi życie uprzykrzać. Swoją drogą to już miałem zamówioną płytę na nf3 ultra... Dobrze, że wcześniej przypadkiem trafiłem na ten wątek. :mur: :mur:

 

...a już tak zupełnie od siebie dodam, że to czyste q.restwo ze strony nvidii. Jeśli rzeczywiście wypuścili na rynek niekompatybilny sprzęt to powinni bezpłatnie wymienić wszystkie wadliwe na sprawne komponenty i ładnie wszystkich przeprosić..! Widać, że ludzie z NV zapomnieli już ,że jakość a nie ilość to klucz do marketingowego sukcesu. Po tym co tu przeczytałem i ostatnio przeszedłem ze swoim 6800GT i straciłem całe zaufanie do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

lukk - powodzenia !

dzieki :wink:

 

nastepne wiesci z placu boju...71.89 + podkrecanie winfoxem - freezy

 

wyjecie karty dźwiękowej - nadal freezy..

 

teraz zostały mi 2 rzeczy:

 

71.89 BEZ PODKRĘCANIA

66.93 + PODKRĘCANIE WINFOXEM

66.93 BEZ PODKRĘCANIA

 

jesli to nie przyniesie efektu to ide sie

:wisielec: :mrgreen:

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...