Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak idzie rozwiazanie problemu [...]

1604460[/snapback]

idzie jak krew z nosa..

 

Rada: Jeśli nie chcesz nabawić się nerwicy to lepiej szybko pozbądź się NF3 albo NV6800. Po prostu ze sobą nie działają :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok next..

 

gram teraz na 71.89 BEZ PODKRĘCANIA + zminione pamięci na 2T..i WYDAJE mi sie ze wsio smiga..gram od ok. 15.00 (z 2 przerwami) i ani jednego freeza...

 

jesli bedzie ok to spróbuje karte podkęcic troszke..np. na 360/900...

 

wydaje mi sie ze u mnie byl/jest problem złożony...grafika/ram..z jednej strony grafiki na nf3 NIE MOZNA zbytnio (albo wogole) podkrecac..a z drogiej strony mimo full stabilnosci w SP2004 pamieci nie dzialaly tak jak powinny na 1T..nie wiem..

pier...le pamieci..jesli uzyskam stabilnosc to i tak dokupie 1GB ramu (aby miec 4x512MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] pier...le pamieci..jesli uzyskam stabilnosc to i tak dokupie 1GB ramu (aby miec 4x512MB)

1604478[/snapback]

lukk, lepiej zainwestuj w zmiane platformy i grafy, tak jak ja :-|

coś mi się wydaje, że z połączenia nv6800 i nf3 nic już się nie da zrobić, pozatym wyluzujesz się trochę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk, lepiej zainwestuj w zmiane platformy i grafy, tak jak ja  :-|

coś mi się wydaje, że z połączenia nv6800 i nf3 nic już się nie da zrobić, pozatym wyluzujesz się trochę  :lol:

1604493[/snapback]

myslalem o tym jeszcze przedwczoraj aby zmienic na nf4..ale DLACZEGO DO JASNEJ CHOLERY mam wydawac kase bo nvidia leci sobie w kulki:/

 

tak jak mowie..stabilnosc NARAZIE mam..nie mam freezow..ide dalej grac w BiA..jesli taka sytuacja sie utrzyma i nie bedzie freezow to nie bede zmienial platformy na nf4 dla MOZLIWOSCI podkrecenia karty..jeszcze mnie nie porypało aby wydawac co najmniej 500 zeta NA NIC..wole włożyć w furke (albo wlasnie dokupic 1GB ramu)

 

pamieciami sie nie martwie bo 1T vs 2T to w sumie mala roznica..a jesli bede chcial 4x512MB to i tak jestem SKAZANY na 2T...ale lepsze 2GB i brak doczytek w takim FEAR np. niz 1GB i 1T

 

a wogole to poczekam i zobaczymy co sie okaze..moze jakis producent wypusci GF7800 na AGP?? albo poczekam na FUDO i oleje nvidie...teraz juz bym chetnie zamienil na X800XL ale nie ma ps3.0..a taki Splinterek itp dostaja wizualnego kopa..no i to HDR :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wystarczy,ze podkrecimy sama pamiec i jest wsio ok na kazdych sterach :) Po co mamy podkrecac rdzen jak on wlasciwie nic nie daje.Teraz mam ustawienia na karcie 300/875 i jest wszystko wporzo.Wam tez tak radze - macie dokladnie taka sama wydajnosc i 0 freezow !! Jeszcze 1.Najszybsze stery to 71.89

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro cos ci sie pomylilo. Podkrecanie pamieci prawie nic nie daje natomiast oc rdzenia bardzo wplywa na wydajnosc!

 

EDIT: Z tym prawie troche przesadzilem ;) Zrobilem test w CSS na 16 potokach, 1280x1024 AA2x Anizo8x all max

 

325/700 87fps

325/820 93fps

 

410/700 101fps

410/820 109fps

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wystarczy,ze podkrecimy sama pamiec i jest wsio ok na kazdych sterach :) Po co mamy podkrecac rdzen jak on wlasciwie nic nie daje.[...]

1605429[/snapback]

jest dokładnie na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko w NV.W Ati jest inaczej.Pozatym nie ma freezow.Trzeba z czegos zrezygnowac.Wazne ze macie 12 potokow (lub niektorzy 16) i podkrecona pamiec.To wystarczy do plynnej animacji w kazdej dzisiejszej grze

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie o dosiwadczeniach z ATI tylko mowie jak jest na ATI wspominajac przy okazji.Nie wiem jak jest na NV.Po to jest to forum bym mogl sie tego dowiedziec,prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dlugich testach stwierdzilem ,ze i pamiec i rdzen maja duze znaczenie pod warunkiem, ze oba sa podkrecone.Niestety,wowczas zdarzaja sie freezy,ale przynajmniej teraz mam normalne wyniki w bechmarkach,wiec zostaje przy tym taktowaniu co w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę na KT880, a tu jest problem ze zgodnością z GeForce6. Jedna linijka dodana w INF sterów naprawia problem, niektóre zmodyfikowane sterowniki już mają tą poprawkę.

Co do freezów, błędów itp - moje 6200 chodzi bez problemu, próbowałem na sterach 71.89, 77.72 i 77.77(obecne) i paru zmodyfikowanych. Działa bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę na KT880, a tu jest problem ze zgodnością z GeForce6. Jedna linijka dodana w INF sterów naprawia problem, niektóre zmodyfikowane sterowniki już mają tą poprawkę.

Co do freezów, błędów itp - moje 6200 chodzi bez problemu, próbowałem na sterach 71.89, 77.72 i 77.77(obecne) i paru zmodyfikowanych. Działa bez zarzutów.

1606114[/snapback]

????????? nie kapuje Twojej wypowiedzi..jedna linijka naprawia freezy??? jesli tak to jaka????????????? pomóż nam wszystkim

 

@ hydro2 - gadasz glupoty stary!!!!! TYLKO I WYŁACZNIE w gf 6xxx liczy sie podkrecanie rdzenia..to juz nie czasy 4ti4200, 2Ti itd, gdy sie windowało pamieci..teraz rdzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak... Kupiłem kartę od kolesia, odpalam windę i krzaki na ekranie. Trochę się przestraszyłem, no ale dobra... ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m Aquamarka - i zero problemów - co jest? No to piszę do gościa na gadu i dostałem odpowiedź, że winą jest pewna niezgodność z moją płytą - A7V880 na VIA KT880, i że da się to naprawić dodając jedną linijkę w pliku INF sterów, oto co trzeba zrobić:

- rozpakować sterowniki

- otworzyć plik nv4_disp.inf, na przykład w notepadzie

- znaleźć sekcję [nv_SoftwareDeviceSettings] - nie taką wartość, ale sekcję

- w tej sekcji wklepać gdzieś taką linijkę:

HKR,, UseUncachedPCIMappings, %REG_DWORD%,1

 

Wydaje mi się jednak, że sprawa ta dotyczy wyłącznie KT880. Co do innych płyt - może popróbujcie różne sterowniki, w tym modyfikowane.

 

Co do OC - i rdzeń i pamięć się liczy, ale raczej więcej można podkręcić rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie sadze ze uzyskałem BRAK FREEZÓW...na sterach 71.89 (na ktorych niby ciezko o brak - chodzi o serie 7*.**)

 

setry jak mowilem 71.89..potoki ODBLOKOWANE (na szczescie ze taka grafa mi sie trafila ze potoki daja chociaz kopa:), niepodkrecanie (moge jedynie pamieci, ale GPU nie moge ruszyc), i 2T na pamieciach...

 

wydaje mi sie ze moj problem byl zlozony..tzn. zalezal nie tylko od grafy ale i od pamieci..nie wiem..pamiatki super stabilne w SP2004, ale gry wynika z tego ze nie lubily 1T..ale mi to nie robi bo i tak chyba dokupie 2x512MB aby miec 2GB..wiec wtedy 2T będę musiał mieć bez łaski..

 

wczoraj grałem caly wieczór, dzis rano, dzis wieczorem az do teraz i ani jednego freeza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprzęt jak w podpisie, na testy 1GB ramu. Na karcie nie kręconej 325/700 16p/5v zero problemów cięć freezów itd. powyżej 360/700 na rdzeniu freezy 2 sekundowe w 3d markach w grach nie sprawdzałem, na 360/850 wszystko w porządku. Podejrzewam że to wina niedowoltowanego rdzenia Rivatuner pokazuje perf. level 0 325/350/1.20V/40% podobnie NiBitor w zakładce napięć w polu 3D 1.20V więc myślę że mała modyfikacja biosa rozwiąże problem. Narzędzie PCILatency nie pomaga. wszystko na sterownikach NGO 77.76 co ciekawe na sterach dołączonych do karty freezy występowały dopiero powyżej 379 Mhz na rdzeniu ale wyniki w 3dMark 2003 przy 379/830 10530 i brakuje zmiany trybów odświeżania w sterownikach więc te NGO uważam za lepsze.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,kiedy podkrece sam rdzen to mam gorsze wyniki niz jak podkrece same pamieci wiec u mnie wszystko musi byc w parze a ustawienie pamiatek na 2t nic mi nie daje,jednak wymyslilem inny sposob,ktory przynajmniej jak narazie skutkuje.Gram z wlaczonym cpuidlem :) Widac,ze u mnie to chyba tego wina.Mam nadzieje,ze tak pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie sadze ze uzyskałem BRAK FREEZÓW...na sterach 71.89 (na ktorych niby ciezko o brak - chodzi o serie 7*.**)

 

setry jak mowilem 71.89..potoki ODBLOKOWANE (na szczescie ze taka grafa mi sie trafila ze potoki daja chociaz kopa:), niepodkrecanie (moge jedynie pamieci, ale GPU nie moge ruszyc), i 2T na pamieciach...

 

wydaje mi sie ze moj problem byl zlozony..tzn. zalezal nie tylko od grafy ale i od pamieci..nie wiem..pamiatki super stabilne w SP2004, ale gry wynika z tego ze nie lubily 1T..ale mi to nie robi bo i tak chyba dokupie 2x512MB aby miec 2GB..wiec wtedy 2T będę musiał mieć bez łaski..

 

wczoraj grałem caly wieczór, dzis rano, dzis wieczorem az do teraz i ani jednego freeza..

1606541[/snapback]

U mnie tak samo.

Wczoraj wrzuciłem z powrotem stery 71.89. Grałem cały wieczór i zero freezów. Za to na sterach 77.73 i 77.77 ciągle były problemy a np. NFSU2 blokował całkowicie kompa i obciążenie CPU rosło do 100%.

 

Nie pomagało na nie nawet podniesienie taktowania AGP do 67 MHz i napiecia do 1.6. Ani ustawienie aperture size na 512 MB.

 

W tej chwili mam wrzucony nowy bios do MoBo - 1.9 , aperture size 512 MB , AGP 67 MHz, włączone Fast Writes i wsio śmiga pięknie.

 

Karta niekręcona, potoki odblokowane.

 

Wydaje mi się,że sterowniki trzeba dobierać tak jak biosy - do konkretnego egzemplaża. Po prostu seria 6800 "nie lubi" sterów serii 77.xx

 

Jak dla mnie jest to wynik optymalizacji tych sterów już pod nowsze karty 7800 i dlatego pojawiają się problemy z kompatybilnością.

 

Weźmy np. starsze karty - TNT i pierwsze geforcy - działają najlepiej z detonatorami 6.xx lub starszymi. Zdarza się nawet że na nowych forceware stare karty nawet nie ruszą.

 

Więc nie ma o co kopii kruszyć ,że się używa starszych sterów ;) Ważne że działa

A najnowsze stery obsługują głównie technologie zaszyte w serii 7800.

 

Poczytajcie Release Notes na stronie NVIDII przy ściąganiu sterów.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyslacie. Te 77.77 sa calkiem niezle. Poza zwiechami w NFSU2 to sa naprawde ok.

1607675[/snapback]

no to rzeczywiscie niezłe <_< <_< <_< sterowniki mają byc do WSZYSTKICH gier..a nie do wybranych..szczegolnie te oficjalne z nvidii..ale nvidia leci w ch..a z nami wiec nie ma co sie dziwic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie sadze ze uzyskałem BRAK FREEZÓW...na sterach 71.89 (na ktorych niby ciezko o brak - chodzi o serie 7*.**)

 

setry jak mowilem 71.89..potoki ODBLOKOWANE (na szczescie ze taka grafa mi sie trafila ze potoki daja chociaz kopa:), niepodkrecanie (moge jedynie pamieci, ale GPU nie moge ruszyc), i 2T na pamieciach...

 

wydaje mi sie ze moj problem byl zlozony..tzn. zalezal nie tylko od grafy ale i od pamieci..nie wiem..pamiatki super stabilne w SP2004, ale gry wynika z tego ze nie lubily 1T..ale mi to nie robi bo i tak chyba dokupie 2x512MB aby miec 2GB..wiec wtedy 2T będę musiał mieć bez łaski..

 

wczoraj grałem caly wieczór, dzis rano, dzis wieczorem az do teraz i ani jednego freeza..

1606541[/snapback]

to by wyjasnialo dlaczego u mnie freezow nie bylo - no jedynie jak za bardzo rdzen podkrecilem pojawialy sie sporadycznie....

mam pamiatki na 2T;]]

pewnie z 1T tez bylo by wiecej problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej przy 1x512 1T mialem freezy, teraz na 2x512 2T tez mam freezy wiec nie wiem. w grze 7 Sins freezy mam co 2min, az sie dziwie ze gra sie nie wiesza. qrw* musze w koncu sie zmusic i zainstalowac inne stery, niestety narazie nie mam czasu. lukk_ respekt za poswiecenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie sprobujecie grania z cpuidlem? Obciazenie tego programu wystepuje wtedy,kiedy nic sie nie robi w tle.Fakt,ten program schladza procka a nie grafe ale o dziwo mi pomogl i jedynie gdzie mam teraz freeza to w 3dmarku 2k5 a w zadnej grze jego nie doswiadczylem jak narazie i wsio mi pieknie smiga na taktowaniu takim jak w podpisie a pamieci mam ustawione na auto,ale na 2T rowniez nie ma freezow natomiast 1T nawet nie probowalem.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...