Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

lukk_ respekt za poswiecenie :)

1608353[/snapback]

dzięki :D tylko "smutno i przykro mi" :-| że sam sobie pomogłem..a Wam nie :wink: tzn no wiadomo "odkryłem" (choc to bylo wiadomo :) )ze nie mozna podkręcać grafy na nf3..no i te pamieci..na 2T..może komuś chociaz to pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to że nie możesz nic ruszyć GPU, oznaczać może, że nie do końca potoki się odblokowują. Arty mogą być tak drobne, że ich nie zauważysz, a wpłynie to na stabilność. Looknij może jak chodzi karta bez unlocka i na ile się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to że nie możesz nic ruszyć GPU, oznaczać może, że nie do końca potoki się odblokowują. Arty mogą być tak drobne, że ich nie zauważysz, a wpłynie to na stabilność. Looknij może jak chodzi karta bez unlocka i na ile się kręci.

1609291[/snapback]

wiesz tylko sprawa jest taka ze ta grafe mialem przedtem na Bartonie 2500+@3200+ i Abicie NF7 na nforce2 i mialem ODBLOKOWANE POTOKI i kręciłem spokojnie na 365/850 (jeszcze nie mialem biosa na 1,4V i nie smarowalem AS5 dlatego tak "nisko")..i freezów nie bylo (nawet chyba na WLACZONYM fastwrites - ale tego juz nie pamietam)

 

a teraz nic nie moge podkrecic..wiec to napewno nie wina potoków :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiazuje problem w ten sposob ze kupie jednak 6800 ultra. Tylko nie po to przesiadalem sie z 5900 zeby tak szybko zmienic zdanie.No coz, moj pech karta nie jest po prostu o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje na intelu cale zycie- obecnie P4 3.0E, plyta asus 865PE, 2x512MB ram, audigy2 (jakas awersja do AMD) i zero problemow z GF6800LE Winfasta odblokowanego 16x1p,5v i zegary 380/880.

doom3, far cry, splinter cell:chaos theory, gta:sa, FEAR itp - zero problema

jedynie HL2 - musialem wylaczyc antyaliasing (blokowanie dzwieku)

reszta ustawien na maxa

 

zadnych freezow ani nic - widze ze te problewmy maja tylko posiadacze kompow z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje na intelu cale zycie- obecnie P4 3.0E, plyta asus 865PE, 2x512MB ram, audigy2 (jakas awersja do AMD) i zero problemow z GF6800LE Winfasta odblokowanego 16x1p,5v i zegary 380/880.

doom3, far cry, splinter cell:chaos theory, gta:sa, FEAR itp - zero problema

jedynie HL2 - musialem wylaczyc antyaliasing (blokowanie dzwieku)

reszta ustawien na maxa

 

zadnych freezow ani nic - widze ze te problewmy maja tylko posiadacze kompow z AMD.

1610939[/snapback]

typowy Intelowiec :angry: :angry: :angry: AMD nic do tego nie ma!!!! to NVIDIA leci w ch..a i wydaje nie kompatybilne produkty..jak sie nie znasz i nie umiesz LOGICZNIE pomyslec to sie nie wypowiadaj

 

gratuluje przeplacania kasy na Intela

 

nvidia rownie dobrze moglaby zrobic nf3 na intela z takim samym bugiem..i co wtedy?? Intel bylby zly?? nie..nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Athlon 64 spokojnie moze konkurowac z takim prescottem a jaka jest roznica cenowa ?? Kolosalna.Co do freezow to u mnie nie ma ich albo jesli ustawie taktowanie rdzenia na 300 (default) albo kiedy gram z wlaczonym cpuidlem i taka opcje tez polecam, bo pewnie jej nikt jeszcze nie probowal bo myslal,ze co ma program schladzajacy procesor do karty graficznej.Najwyrazniej w tym przypadq ten ma mnostwo do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy lub nie "intelowiec" ale prawda jest taka ze z platforma intela nigdy nie mialem problemu.

pracuje w firmie komputerowej i na 50 prockow w serwisie 49 jest amd.

nie chce wywolywac dyskusji ktory procek lepszy - ale chodzi mi o sama platforme

z opisow widze ze problemy sa tylko na platformach amd

problemy z nf3 i nf4

fakt - nvidia dala ciala na calej linii (nie pierwszy raz -patrz karty GF fx 5xxx)

ale o tym sie oficjalnie dowiemy w momencie gdy wyjdzie nastepna linia chipsetow i grafik ktore w "cudowny" sposob ozdrowialy i sie nie wieszaja i nie ma z nimi problemow.

 

czekam na fudo i zobaczymy co powie ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaczynać nowego tematu, podczepiam się pod ten (bo w zasadzie mój problem pasuje do niego). Mianowicie, niedługo kupuję kartę Leadtek Winfast GF 6800@GT 16/6, będzie to kolejny krok w modernizacji komputera którą przeprowadzam. Następnym będzie płyta główna i procesor. I tu pojawia się problem. Przeczytałem ten temat i wyszło mi, że owe freezy pojawiają się chyba tylko na płytach opartych o chipset nForce. Do mojego przyszłego Athlona 64 3000+ planowałem kupić płytę Gigabyte GA-K8NS-939 nVidia nForce3 Ultra, ale ona jest właśnie oparta na nForce3...czyli jest duża szansa że i mnie doświadczą owe freezy, a tego chciałbym uniknąć. Dlatego też zwróciłem się w stronę tego produktu: Microstar K8T Neo2-F (MS-6702E-020) - ta płyta jest oparta o chipset VIA (K8T800Pro), a na nim freezów nie powinno być...a może jednak? Co radzicie, co powienienem zrobić? Ryzykować freezy i kupić płytę lepszą, czy też łyknąć tańszą ale (prawdopodobnie) bezfreezową?

 

PS. W przedziale cenowym który mnie interesuje (max. 320 zł) mam wybór tylko między tymi dwoma płytami (jasne, są tańsze...ale ja wolę kupić coś porządnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chciałbym mieć kartę 16 potokową, w wersji na AGP zapłacę za nią około 700 zł (6800@GT 16/16, mogę sobie za tyle załatwić), natomiast w wersji PCIE mogę mieć w takiej karcie maksimum 12 potoków (za dość wysokoą cenę), bo więcej nie odblokuję, a wersje GT są już o wiele droższe. Zostaję więc przy AGP.

Edytowane przez Grabarz^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Przeczytałem ten temat i wyszło mi, że owe freezy pojawiają się chyba tylko na płytach opartych o chipset nForce. Do mojego przyszłego Athlona 64 3000+ planowałem kupić płytę Gigabyte GA-K8NS-939 nVidia nForce3 Ultra, ale ona jest właśnie oparta na nForce3...czyli jest duża szansa że i mnie doświadczą owe freezy, a tego chciałbym uniknąć. Dlatego też zwróciłem się w stronę tego produktu: Microstar K8T Neo2-F (MS-6702E-020) - ta płyta jest oparta o chipset VIA (K8T800Pro), a na nim freezów nie powinno być...a może jednak? Co radzicie, co powienienem zrobić? Ryzykować freezy i kupić płytę lepszą, czy też łyknąć tańszą ale (prawdopodobnie) bezfreezową?

1613054[/snapback]

Jeśli już musisz wybierać spośród tych dwóch to na Twoim miejscu brałbym zdecydowanie K8T800Pro. Ale zastanów się czy nie lepiej dozbierać trochę i przesiąść się na nf4. Może uda Ci się sprzedać grafę za dobrą cenę i kupić coś na PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaczynać nowego tematu, podczepiam się pod ten (bo w zasadzie mój problem pasuje do niego). Mianowicie, niedługo kupuję kartę Leadtek Winfast GF 6800@GT 16/6, będzie to kolejny krok w modernizacji komputera którą przeprowadzam. Następnym będzie płyta główna i procesor. I tu pojawia się problem. Przeczytałem ten temat i wyszło mi, że owe freezy pojawiają się chyba tylko na płytach opartych o chipset nForce. Do mojego przyszłego Athlona 64 3000+ planowałem kupić płytę Gigabyte GA-K8NS-939 nVidia nForce3 Ultra, ale ona jest właśnie oparta na nForce3...czyli jest duża szansa że i mnie doświadczą owe freezy, a tego chciałbym uniknąć. Dlatego też zwróciłem się w stronę tego produktu: Microstar K8T Neo2-F (MS-6702E-020) - ta płyta jest oparta o chipset VIA (K8T800Pro), a na nim freezów nie powinno być...a może jednak? Co radzicie, co powienienem zrobić? Ryzykować freezy i kupić płytę lepszą, czy też łyknąć tańszą ale (prawdopodobnie) bezfreezową?

Ja mam to, co w podpisie (K8T Master1 FAR na K8T800) i przycinek nie ma (nie było na GF 6600GT od Leadteka i nie ma teraz na ASUSie V9999LE@16/6). Wcześniej były, jak był słaby zasilacz i kiepsko wentylowana buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Wlaczam sobie gre np. gta sa uruchama sie, gram sobie w nia, ale po jakims czasie mniej wiecej po ok 1 godz ale nie zawsze wywala mnie do windowsa lub restart kompa. Nie wiem co jest grane, sprzet mam taki jak w opisie. najnowsze stery do nForce 4 (6.66). Grafa raczej mi sie nie przegrzewa, dochodzi do 60 stopni. Probowalem rozne detonatory wgrywac ale to nic nie pomagalo.

 

Dodam ze w innymi grami mam ten sam problem. Obecnie pogrywam siebie w earth 2160 po ok 30 min wywala mnie z gry do windy. Denerwje mnie to stasznie. Nie wiem co moze byc tego przyczyna. System win XP SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mobo na Abita K8VPRO (wcześniej miałem Gigabyte K8NS). Freezy, throttling, przycinki itp. znikły. Pozostał już tylko jeden problem - Black Screen'y.

Ponieważ oddanie karty do reklamacji oznaczałoby pozbycie się sprawdzonej sztuki (16/6), w najbliższym czasie zamierzam (zgodnie z tym opisem:

Dołączona grafika duża fota: http://img69.echo.cx/my.php?image=capmod35gz.jpg )

dołożyć kondzior w sekcji zasilającej pamięci. Na próbę nie trzeba nawet lutować, wystarczy umieścić nóżki odpowiednio dobranego kondensatora w otworach oznaczonych jako TP9 (minus - również zaznaczony paskiem na kondensatorze) i TP10 (plus) na PCB i powinno działać! Oczywiście warunkiem koniecznym jest zgodność PCB z tym, które jest na zdjęciu (akurat jest to karta Gainwarda). Parametry kondensatora powinny spełniać takie warunki:

- elektrolityczny, markowy (autor mod'a poleca Sanyo SPV-series, NIC Components NSP-series, Chemicon PXA-series)

- pojemność od ok. 3300 uF do 10000 uF (mikrofaradów)

- napięcie przynajmniej 3V, jednak najlepiej z przedziału 6.3V - 16V (należy tylko pamiętać, by nie przesadzić z rozmiarem kondensatora)

- jak najniższe ESR (najlepiej mniejsze niż 0.025ohm (25 miliomów)) - w sklepie mówimy po prostu, że ma mieć niskie ESR (taki produkt ma w nazwie Low ESR) albo, że ma to być kondensator do płyty głównej

- wytrzymały na wysokie temperatury (105st. Celsiusza, itp.)

 

Przykładowo, ten ma dobre parametry, nie wiadomo tylko kto jest producentem: http://www.laro.com.pl/index.php5?action=sklep&t=633

 

Jedna uwaga: ten "mod" dotyczy wyłącznie posiadaczy kart, na których występuje Black Screen w grach (chociaż pojawiają się głosy, że dodatkowo zwiększa o jakieś 50Mhz OC pamięci)!

 

Narazie na BS pomaga jedynie - co już ktoś radził na forum - obniżenie taktowania pamięci do 500Mhz (u mnie daje radę przy 525 :/ ). Gram sobie i gram i nic :) i to pomimo włączonego FastWrites, Calibration cycle 3.0, itp.

 

Dla zainteresowanych podaję też link do teorii (wiem, że wcześniej się już tu pojawiał ale nie zaszkodzi przypomnieć): http://www.xtremesystems.org/forums/showth...91&page=1&pp=25

 

Jacyś chętni? Wypowiadajcie się! Pozdro!

 

 

 

EDIT: Done!. BS gone!

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa ja mam freezy .... myslałem ze problem ten dotyczy tylko 6800 ale gdzie tam... najgorzej ze freezy mam tylko w jednej grze... w csie :lol: wczoraj na całą noc mialem 3 a dzis jeden... idzie sie przyzwyczaic :mur: [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprawiłem sobie GA K8NS i Semprona 64 3000+

Jako, że mam GF 6800 LE 12/6 strasznie bałem sie problemu freezów i...

faktycznie wystąpił.

Najbardziej w 3D Mark 2005.

Wyniki Smarków , a raczej ich ogromna rozbieżność (tzn raz miałem wynik 11000 za następnym razem 9000) sprawiły , że zacząłem drążyć temat i

 

ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE !!!

 

Z pomocą przyszedł Riva Tuner i opcja monitorowania temperatury i zegarów karty graficznej.

Kartę mam ustawiąną na 400/900 MHz i to nie był żaden problem na NF2 , szła nawet wyżej ale bezpiecznie ustawiłem 400/900 MHz

 

Okazało się , że freez występuje wtedy gdy temperatura karty zbliża się lub przekroczy 60C zawsze wtedy występuje freez.

a Freez jest przez to , że karta zmienia taktowanie rdzenia na domyślne. Potrafi jednak kilka razy nawet wskoczyć z powrotem na taktowanie podwyższone ( freez ) żeby znowu zjechać na domyślne ( freez ) doskonale to widać na wykresach w Riva Tunerze.

To jest chore bo przecież wytrzymałość GPU na GF 6800 jest znacznie wyższa niż 60C więc niewiedzieć czemu karta tak reaguje ale jednak reaguje.

 

Pomyslałem sobie, skoro tak się dzieje, że karta zjeżdża na domyslne taktowanie z freezem to może by ją tak oszukać żeby myslała , że jest nie podkręcona i nie miała do czego wracać ?

 

Nbitorem wyedytowałem bios, ustawiłem domyślne taktowanie 3D 400/900 MHz i

end , finito, game over.

Problem freezów rozwiązany.

Testowane na wielu grach i benchach w których wcześniej były freezy.

Testowane z włączonym monitorem z Riva Tunera żeby zobaczyć jak karta zachowywała się podczas testów.

Nie było żadnych prób zmieniania taktowania bo domyslne było już 400/900 MHz ;)

 

Temperatura maxymalnie dochodziła do 64C w stresie. To w Far Cry.

 

I nie mówcie mi że wy macie niską temperaturę na kartach i że daleko wam do 60C

Sprawdźcie sobie w stresie , najlepiej RivaTuner wtedy zobaczycie jaka jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić to co napisałem wyżej

zmieńcie w biosie karty taktowanie 3D na takie jakie was zadowala.

U mnie jest 400/900 MHz

Dalej już nic nie kręce w win i śmiga freezów brak.

bo freez= zmiana taktowania rdzenia karty na domyślne

A jak domyslne są już wykręcone to jest i wilk syty i owca cała czyli

brak freezów i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest troche prawdy w tym co mowisz Viking. Zeczywiscie z karta ma problemy gdy jest w okolicach 60C wtedy wycodzi mi z gry (rozumiem ze jest to freez).

 

Problem w tym ze Riva Tuner pokazuje mi ze taktowanie karty sie nie zmienia wcale, jest stale 450/500 MHz.

 

Mozesz opisac jak krok po kroku dokonywales edycji biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk

Jestes pewien że karta daje radę przy 400 MHz dla GPU ?

Może po prostu to dla niej za dużo ?

 

Na NF3 niestety karta nie idzie tak dobrze jak na NF2

Na NF2 moja szła bez problemów na 420 MHz

teraz przy tym taktowaniu miałem zwiechy i sieczkę na ekranie więc zjechałem na 400 MHz i jest OK

 

U mnie problem freezów po tym zabiegu zniknął.

 

grigori2- freez to jest chwilowe ( nawet do kilku sekund ) zamrożenie obrazu, stopklatka.

 

Ściągnij programik Nbitor , zgraj Bios z karty i zmień co chcesz w Nbitor. wgraj na nowo bios.

Obsługa tego programiku jest banalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz na wczesniejszych stronach opisywalem zachowanie karty przy freezach, zmianie taktowania itd. Wystarczy poszukac :)

 

Jednak nie bawilem sie biosem...

 

Wiking rozumiem ze zmieniles jedynie taktowanie 3D a zegary 2D zostawiles domyslnie? U mnie sa czasem freezy w 3DMark2001 demko ze smokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem niz wy bo mi od razu z gry wychodzi. Dostaje tylko komunikat od windowsa i pozostaje mi wcisnac ok.

 

Zgralem bios otworzylem go w NiBitor i sie troszku zdziwilem, dla 3D mam ustawione 300/300 dla 2D 300/275. Karta normalnie pracyje 450/500. Grafe mam gigabyte geforce6600 DP (jest to gf6600 podkrecony przez gigabyte). O co w tym wszystkich teraz chodzi, moze przez to mi sie takie cuda dzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...