Skocz do zawartości
RadeX

---{ Pure Metal }--- Mod

Rekomendowane odpowiedzi

hm a nie myślałes nad koszykami z plexy? :> widzialem juz takie ładnie sie prezentuja :) co do kabli jednak bym wolał UV niz ta rurke z prysznica :P

Edytowane przez menelaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym uzyl takich kabli ide, prawie 4 razy tańsze niż coolermastera i całkiem dobrze wygladają, sam sobie takie kiedys sprawilem

http://allegro.pl/show_item.php?item=56013965

gość sprzedaje także dłuższe wersje bo te są dosyć krótkie, ale ja potrzebowałem wsłasnie dosyć krótkich

Edytowane przez doktorwlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doktorwlodek - wlasnie taki kabel ide mam tyle ze coolermastera, a kable od zasilki jeszcze zobacze jak beda zrobione

 

a co do niektorych postow... co mnie interesuje ze komus sie podoba uv? gdzie pisalem ze bedzie uv w kompie? :?

 

ostatnio bylem pochloniety egzaminem na fil. ang. dlatego tak malo updejtow :> ale jutro zobaczycie cos fajnego ;] do jutra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe swietny mod ;) a raczej pomysl... czepiam sie kilku :P

jezeli juz robisz tego cd-moda :) to sama zaslepke zamaskuj, a guziczki wyprowadz pod guzik od powera i np. srobki imbusy mogą sluzyc za taki guziczek (od glowki): glowka -> krotka sprezynka -> blacha z front panelu + ta listewka -> znowu sprezynka -> nakredka...

powstanie ci taki guziczek ktory bedzie wracac zawsze do pozycji '0' ;) ale jak z mostkowaniem dwoch kabli to juz tego nie potrafie opisac, choc tez mam idee - trzeba pogimnastykowac sie z blachą i wiertarką :)

 

co do grila... jest naprawde swietny.... ale jezeli chodzi o styl tej budy (tak tej :P ) to na front panelu ladniej by wygladalo jakby nie bylo zadnych wiatraków .... ladniej wyglada :)

 

po za tym jak masz jakies elementy czarne itp, to zawsze mozna je pochromowac, co nie? :P

 

ps... co do samej tej listwki co jest pod guzikiem power - nie zaokraglaj jej! ona poprostu dodaje urody i piekna temu projektowi. nie znalazlem tam nic okraglego, oprocz dziur w tej blaszy na froncie, rearu i dnie ;)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

(ja bym z pewnoscią lepszej budy nie zrobil)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na froncie bedzie widoczna tylko klapka tacki od cdrw

 

guziczka nie bedzie, a imbusy maja spelniac funkcje trzymajaca wszystko w kupie ;]

 

co do wiatrakow na froncie... NA FRONCIE NIE BEDZIE ZADNEGO WIATRAKA... to byl dol obudowy

 

mam troche chromu w spreju i byc moze pomaluje wentyle :)

 

listewke zostawie :) klapka od cdrw tez bedzie taka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, tylko jak nie będziesz miał guziczka do otwierania cd-romu to w pewnych sytuacjach wróżę Ci dużą frustrację ;)

Jak wiadomo rozwiązania programowe (czyli w windowsie ppm na napęd i "wysuń") mają zasadnicza wadę: sa uzależnione od całej reszty oprogramowania (czyt. system i ewentualne wirusiki ;])

Jak sobie poradzisz z przywracaniem systemu po jego padzie? Będziesz rozkręcał budę i wyjmował napęd, aby załadowac płytke?

Albo co z uruchomieniem jakiejś płytki linuksoej typu LiveCD?

I tak z całej operacji trwającej 2 sekundy wyjdą z tego 2 godziny (a ile nowych przekleństw świat usłyszy ;]).

Jeśli nie chcesz guzika na froncie to przenieś go gdzieś na bok (tylko wiąże się to z ingerencją w sam napęd). Guzik zwiera ze soba 2 linie przy pomocy mikroswitcha. W jego miejsce wlutuj 2 kabelki i guzik przenieś gdzie Ci się podoba.

to były moje 3 grosze :)

A tak na marginesie bardzo ładnie buda się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie, jak cos to za jednym oczkiem bedzie wywiercona dziurka w pleksie i w razie czego tykne przycisk spinaczem ;] (tak jak awaryjne otwieranie cd)

 

a co do microswitcha to pomysle, moze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może czujnik dotykowy? zbliżeniowy? Zrobić go nei jest trudno.. tylko problemem moga być zakłócenia od kompa, katod etc... Ale sama wizja jest ciekawa.. zbliżasz rękę do cdromu.. ewentualnie dotykasz go i Ci sie wysuwa... kosmos jak w startreku :lol:

 

od razu nachodzi mnie wizja kilku takich przycisków np w formie blaszanych płytek z aluminium z wygrawerowanymi ozaczeniami... do np zapalania swiatła, cd romu, wiatraków? :P

 

cza by się temu blizej przyjzeć :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sweet :)

mam małą uwagę dotycząca tyłu budy.

Nie boisz się, że jak zmienisz płyte główną, to ten misternie wycięty otwór na wyprowadzenia płyty głównej może nie podpasować?

Nie łatwiej wyciąć standardowy prostokącik i wstawiać tam maskownice dostarczane razem z płytami głównymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Uwielbiam takie coś! Czyste, schludne budy, zrobione ze smakiem, nie przesadzone... Jak narazie to chyba najlepsza własnoręcznie zrobiona buda, jaką widziałem! Oby tak dalej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

na razie jedna foteczka budy, pozniej pare ze zjazdu zapodam, a jak na razie buda bedzie przechodzic dalsze modyfikacje

 

ogolnie rzecz biorac zjazd troche nie wypalil bo schajczyla mi sie jedna katoda i gornej blachy nie zdazylem doszlifowac ale ogolnie spoczko ;]

teraz zabieram sie do dalszej roboty i buda bedzie jeszcze fajniejsza :)

 

pozdro dla uczestnikow zjazdu i zalogi futurelabs

 

a takie cos zrobilismy w konkursie druzynowego moda i przegralismy ://///

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dziwi mnie czemu nie mielismy choc drugiego miejsca

druga druzyna miala wyciety w boku trapez

a trzecia moze i bok miala ladniejszy ale front pomalowali jakby im sie nie chcialo i gora tez byla do pupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wlasnie o to chodzilo?  :wink:

1575890[/snapback]

buehehehe :D Nie obraź się ale w tym konkursie chodziło chyba o to żeby polepszyć wygląd obudowy a nie w drugą stronę ;) no chyba że przez te upały myli mi się pojęcie moddingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz na czym polegal konkurs wiec powinienes siedziec cicho bo tylko sie zblazniles ;]

1575826[/snapback]

sam się zbłaźniłeś, dawno takiego festynu nie widziałem

powiem jeszcze za darmo bym tego nie wziął :lol: :lol:

 

co innego ---{ Pure Metal }--- Mod bardzo fajny mod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w godzine nie da sie zrobic moda na cacy, sprej we 2 godziny nawet nie wyschnie

w godzine jedynie zarys moda mozna pokazac i to zrobilismy. przeciez do dyspozycji nie bylo pilnikow do metalu, papierow sciernych, tasmy malarskiej i innych akcesorii tylko szlifierka i spreje wiec nie rozumiem was. przeciez reszta druzyn nie zrobila cacy modow :/ zrobila to samo co my

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...