Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

QRVICH Napisano Dzisiaj, 19:57

jak chłodzicie ten gorący chipset?? u mnie grafa (6600GE) nachodzi troche na niego i jakos nie wydaje mi sie zeby sie zmiescil jakis wentylek:/

orli1983 Napisano Dzisiaj, 20:26

załóoż sobie niebieskiego zalmana a jako nawiew zamontuj jakis wentyl 80mm i bedzie git:)

Popieram tak mam zrobione najlepszy sposób, miałem mały wiatraczek przykręcony na oryginalny radiator ale strasznie hałasował to rozwiązanie jest ciche i owiewa też grafikę.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Przed chwila zacząłem zabawne z moja płyta i PDP z podpisu chciałem sprawdzić dzielnik 133 bo nie działał do tej pory, zawsze płyta się wieszała (kłopoty z wstawaniem raz działa raz nie), przy niektórych większych dzielnikach tak samo było po ustawieniu ręcznie timingów na 3 3 3 8 lub 3 4 4 8 pamięć za Chiny nie chciała przekroczyć 436mhz, zmieniając timingi na te z spd, ale wpisane ręcznie czyli 2,5 3 3 6 pamięć śmiga na 446mhz (ustawienia na przypał żeby sprawdzić czy działa) gdzie na luźniejszych timingach i nizszym taktowaniu wywalały się błędy w memtescie. Pamięć może więcej test był robiony z ciekawości bez podnoszenia napiec. Niedługo sprzedaje moja wysłużoną PC2700 i wtedy zdam relacje z podkręcania 2x512 PDP. Głównie chciałem pokazać że w dużej mierze niewstawanie płyty zależy od ustawień pamięci dopiero przy odpowiednich timingach płyta za każdym razem wstaje.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalmana tak jak Mateo1988, tyle że wentyl przykręciłem bezpośrednio do zalmana z boku na 1 śrubkę.

Co do niewstawania, to zdażało się to na za wysokim HT i przy nieodpowiednio dobranych timingach. Nie wstawała, bo dzielnik przestawiał się na auto (przy złych timingach). Niestety cały czas mnożnik HT*1,5, nadal nie mogę wymusić 2 lub 2,5 na 100% wstawanie.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (z tego co widzę) standardowy problem z tą płytą...

Po ustawieniu FSB powyżej 210 komp nie wstaje...

Co prawda jeszcze nie zamontowałem wiatraka na mostku (heh rzeczywiście radiator nie daje się dotknąć...), nie wgrałem też nowego BIOS'u, ale mam kilka pytań.

 

1. Gdzie sprawdzić, którą wersję (rev x.x) płyty posiadam?

2. Wgrywać BIOS ze strony Gigabyte'a czy może jest jakiś lepszy nieoficjalny?

3. Jak wysokie jest prawdopodobiństwo błędnego wgrania BIOS'u (wydaje mi się, że bardzo niskie, ale wolę się upewnić)?

4. Czy jest możliwość wgania BIOS'u z CD'ka? Najlepiej poproszę może o jakąś instrukcję, bo przypuszczam, że nie chodzi tylko o skopiowanie pliku z BIOS'em na dyskietkę i uruchomienie z niej kompa.

5. Jeśli poprawienie chłodzenia mostka i wgranie BIOS'u nie pomoże to czy jest jeszcze jakaś szansa na kręcenie procka na mojej płycie (kupiłem ją niecały tydzień temu, więc powinna być już z tej lepszej, stabilnej serii...)?

 

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj z kręceniem czegokolwiek to loteria :D , jednemu działa drugiemu nie, ja an razie nie przykładam sie w kręcenie z poziomu biosa bo mi się nie chce, kręce easy tunem z poziomu windka i jak na razie biega na 235 mhz, dokładie to samo mam przy 210 z poziomu biosa płyta nie wstaje, co do ustawień w samym biosie moze lepsi fachowcy się wypowiedzą i ci trochę pomogą/nakierją co i jak.

Co do biosa to wersja powinna się pojawić po uruchomieniu kompa na 1 ekranie, ewentualnie z poziomu windka możesz sprawdzić używając np. everest home edition, najnowsza oficjalna to F6, jeśłi kupiłeś płyte tydzień temu to sądze że masz najnowszy bios :D, ja czekam z niecirpliwością na kolejny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam problem :( bo idzie max 215... wszystko poustawiane tak ze powinno isc wiecej. ale za chiny nie chce. nawet napiecie zwiekszyłem do 1,5V... raz wstał na 220 ale po ponownym uruchomieniu kompa juz nie chciał... a mostek gorący jest w p***u to fakt. to też dałem wentyl od starego celerona i jakos narazie chłodzi. ale w najbliższym czasie kupie radiatorek zalmana to moze coś sie poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci przerabiałem już, tyle ze wtedy były puszczone na 200 mhz i może się gryzły z procem, chodziło to nie stabilnie, ale spróbuje jeszcze raz :D

Też chciałem włożyć niebieskiegio zalmana, tyle że musiałbym go trochę zmaltretować to raz, a dwa, jak sciągnąłem oryginalny radiator to zauważyłem że jest om od spodu jakby jeszcze izolowany taką gumą, wokół chipsetu są jeszcze jakieś scalaczki, obawiałem się że zalman może zwarcia robić, ale skoro u innych użytkowników działą to wygląda że wszystko jest ok :D

Na razie mam założony wentyl qlteca na chipsecie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem mam Athlona 64 3000+ i system nie wstaje nawet przy 215, raz udało mi sie na 260 zrobiłem test w super pi i wszystko było oki, lecz potem wyłączyłem komputer i istawiłem na standard, a teraz nie moge przekroczyć nawet 215 doszedłem raz do 240 ale po restarcie komputer juz sie nie uruchamiał... I nie wiem co mam zrobić pamięci ram mam w bankach 1 i 3 zmienić je tak jak kolega pisał powyżej czy to coś da?? Jak kręciłem w biosie miałem takie ustawienia: hyper transport x3, fsb >200, mnożnik x10 i dzielniki pamięci ustawiałem tak by nie przekraczały 200 mhz. Co zrobić by nie było takich problemów kręcić w windowsie a nie w biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy jeśli nie bede kręcić nic w na tej płycie to opłaca mi się zmieniać BIOS z F4 na F6?? Zyskam cos na tym?? :? Jaki programik bylby dobry.....mam jakis od Gigabyte,a który sciaga bios z netu i sam go podmienia.Czy taka metoda jest bezpieczna i nie za trudna bo w tych sprawach jestem zielony.....Nie chce w serwisie wylądować. <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakis od Gigabyte,a który sciaga bios z netu i sam go podmienia.Czy taka metoda jest bezpieczna i nie za trudna bo w tych sprawach jestem zielony.....Nie chce w serwisie wylądować. <_< <_<

Ta metoda jest najbezpieczniejsza. W sumie jak nic nie kręcisz, to nie wiem, czy warto zmieniać bios, nic nie zaszkodzi, trzeba mieć ogromnego pecha, żeby trafić na wyłączenie prądu w trakcie flashowania biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji postanowiłem napisać kolejny temat o o/c sempa 2600+

no wiec sprzet mam jak w opisie. chce podkrecic proca-i tu jest problem Dołączona grafika komp nie wstaje (po tym komunikacie ze mam podwyższone taktowanie i ze jakby cośtam ;) to trzeba nacisnąć DELETE uruchamia sie ponownie i tak w kółko) na ustawieniach wyższych niż HTT=214mhz, HTx3, pamiec 2/1.66, timingi 2,5 7 3 3 2T, napiecie proca=1,5V pamiec+0,1(ew. +0,2)V ht-link+0,1V... poprostu coś mnie strzeli zaraz :evil: juz kiedys wstał i chodził bez problemu na 215 z pamieciami 2/2 (430mhz:D) timingami 2 6 3 3 1T na defaultowych napieciach! potem podwyższyłem rózne rzeczy i sie nie załadował. wiec zmieniłem na poprzednie wartości ale i tak nie wstał Dołączona grafika Nie wiem co jest grane... POMÓŻCIE BŁAGAM!!!!!!!!!!

przeciez powinien chodzic spokojnie na HTT230

próbowałem dać wyższe niz 215, nawet HTx2 pamieci na 2/1.33 timingi 3 8 3 3 napiecie proca 1,525V pamieci+0,2V i KUPA!!!!!!!!!!!!!

 

POMOCY!!!! Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciag wszystko odlacz od prądu......zresetuj bios zworką...i bedzie dzialac...a potem ponownie baw sie w podkrecaniem...zmien bank pamieci....i zaczynaj krecenie od HTx1..... u mnie jak wpodpisie smiga bez podnoszenia napiec na plycie( tylko ram i proc) i ta plyta lubi jak pamieci na ramach maja taimingi defaultowe:) przynajmniej moja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zrobiłem z mojego athlona 2.4 GH (na standardowym napięciu więc pójdzie jeszcze wyżej) komp chodzi już 8 godzin wszystkie testy oki, tylko co bedzie jak go wyłącze? Obawiam sie że nie wstanie. (przełożyłem ramy do banków 2 i 3 jak ktoś wcześniej pisał może to i co da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. Mam takie pytanie powiedzcie mi czy dobrze robie: Gdy ustawiam Fsb na 240, 240*10 = 2.4 GH. Dzielnik pamięci ustawiam na 1,66 czyli 398 mhz, Ht na x3. I teraz moje pytanie po taki ustawieniu komp nie wstaje co mam zrobić? Poluźnić timingi? Ale przecież taktowanie pamięci nie przekracza 400 :/ I czemu nie chce sie uruchomić powinienem od 200 zwiększac co 5 fsb wtedy by sie uruchomił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. Mam takie pytanie powiedzcie mi czy dobrze robie: Gdy ustawiam Fsb na 240, 240*10 = 2.4 GH. Dzielnik pamięci ustawiam na 1,66 czyli 398 mhz, Ht na x3. I teraz moje pytanie po taki ustawieniu komp nie wstaje co mam zrobić? Poluźnić timingi? Ale przecież taktowanie pamięci nie przekracza 400 :/ I czemu nie chce sie uruchomić powinienem od 200 zwiększac co 5 fsb wtedy by sie uruchomił??

Ja bym obnizyl HT X 1 ..MOZE WTEDY a czy kiedykolwiek poszedl na fsb 240? timingi tu raczej wiele nie pomoga...skoro kosci szly na 400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wybredne macie te płyty. Mój semp z podpisu leci na 320 mhz, ht x 2, 1,5 V-core, timingi auto, +0,2V mem na 2T i wsio jest ok. Na 325 przy tych samych ustawieniach lubi czasami sypnąć bsoda albo coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...