Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ten bios f6 przysparza samych problemów.Komputer o wiele wiele dluzej sie wlacza i w dodatku jak zaczyna sprawdzać czy w napędach nie ma płyty to włącza się beeper i wyje cały czas bez przerwy az do momentu pojawioenia sie napisu ZAPRASZAMY windowsa....A jak włączam kompa to jest pojebynczy beep ze jest wszystko ok.... i komp. tez sie włącza ok ale wyje caly czas az si nie pokaże ZAPRASZAMY. Flaszowałem go jeszcze raz tym razem programem WinFLASH 1.76 i zaznaczylem opcje zeby podmienil wszystkie sektory. Moze to cos da ale to okaże sie dopiero jutro rano ponieważ jak zresetuje komputer 3 razy to juz nie ma tego beepera podczas włączania i nie ma go dalej do momentu jak nie wyłącze komputera na dłużej czyli na noc i jak wychodze do szkoly.Jesli jutro znow to bedzie to wracam do oryginalnego f4....ahca PS> ma ktos u siebie bios f5 w pliku .bin albo moze go wyeksportować do formatu .bin WinFlashem 1.76?? bo moze sprobuje z nim jeszcze. ale ten na stronie gigabyte'a jest jakis dziwny (3 pliki) a winflash rozpoznaje tylko. biny...Plis bo juz szału dosteje...... :angry: :huh: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: bardzo bym prosił o zamieszczenie linka f5 w formacie .bin....z góry dzieki i moze wiecie co z tym beeperam jest??!!

 

ps2: w instrukcjii pirze ze: long beed= błąd pamięci! Czyli co?! jest uszkodzona? mam oddac na gwarancję?przelożylem juz te kosci w inne sloty i zobaczymy co bedzie rano chociaz wiem czego mam sie spodziwac? Mam nadzieje ze pamieci n są uszkodzone bo nic z nimi nie robilem nic.

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie beepy były jak włączyłem takie trzy opcje co do kontroli wiatraka i czegoś tam jeszcze...trza wyłączyć to ustanie...

Chodzi ci pewnie: alarm jak sie wiatrak zatrzyma, Smart Funa i cos tam z temperatura tak?! Bo ja mam cały czas to włączone i na biosie f4 nie bylo problemu. Dzis wgralem bios f5 i jak wrocilem ze szkoly po 4h to nie bylo tego beepera....:D ale jednak to prawda ze ta plyta robi co chce i chyba juz nigdy nie kupie gigabytea. :( zobaczymy jeszcze jak jutro włącze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee albo ja ogłupiałem , albo ten f5 nie daje mi wogóle wyboru , nie mogę podkręcać !! co ustawię na fsb np 250 , startuje , w biosie zapamiętuje , ale nie ustawaia 250 tylko 200 :P :mur: co jest grane ?? może coś źle robię ??

 

ps. wcześniej na f6 nie było takiego problemu , za to oc było kiepskie max ht 270 :P

 

ps2. a w reklamie mówili lepsze OC w PZU...może warto sie ubezpieczyć ?? <lol>

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie ta plyta rozwalila na maxa!

przedtem na hynixach d-43 udalo sie osiagnac HT 285 mhz

teraz kupilem nowe pamiatki PDP patriota 2x512 z serii KH (niebieskie radiatorki)

pamieci dzialaja extra jak narazie 450mhz to nie problem ale plyta zonk wyciela wiecej jak 210 nie startuje !!!!!!!!!

co jest grane ???

mial ktos taka sytuacje ??

jezeli ktos ma takie pamieci to prosilbym o podanie na jakich parametrach dzialaja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze nie byc wina plyty, a kontrolera pamieci w procu. patrioty sa dwustronne, a specyfikacja s754 mowi o uzywaniu 2ch kosci jednostronnych. sam mialem mase problemow przez to [patrioty wogole u mnei nie wstawaly], dopiero jak znalazlem 2 jednostronne kostki, wszystko smigalo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy standardowy radiator na chipsecie wystarczy jak sie kreci procka i wali sie wysokie Vcore, czy lepiej mu dac jakis nawiew? Bo kompetuje od nowa WC i chciałem kupic blok na chipset ale nie wiem czy to jest konieczne, bo w sumie jak sie zjara to od czego jest gwarancja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczny? Nie wiem... Dla mnie, goracy radiator na mostku podczas pracy kompa byl niedopuszczalny - wiec od poczatku siedzi na nim wentyl. A z gwarancji wolalbym nie korzystac - nogdy nie wiesz, na jaki egzemplarz Ci wymienia [mniejsze htt, inny rev. itd..].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na innym forum wyczytałem ze temperatury chipsetu płyta podaje z kosmosu, bo nawet jak da sie jej solidny nawiew to polazuje 68-72*C, i doszli tam do wniosku ze ta płyta wcale nie ma czujnika na chipsecie.

Gigabyte poprostu nie potrafi chłodzic chpsetów, niedawno miałem na s478 GA-8IPE1000-G i miała duzo miejsca na radiator (chipset miedzy grafą a socketem) a był taki malutki (miejszy w płytach sprzedawanych 2-3 lata temu) i sie nastepnego dnia zjarał chipset jak ją kupiłem, jak dostałem nową na gwarancji to zawsze dawałem nawiew w okolice chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem plyte Gigabyte K8ne rev 2.0 nagralem najnowszy bios ze stronki F6 standardowo mialem FA i teraz takie mam jaja ze wogole nie moge nic podkrecic proceor jak z podpisu jak dam fsb 210 i dzie jak tylko zmienie za 215 to tyle ladyje sie komp ale przy wszystywaniu pamieci zatrzymyje sie i kaze nacisnac delate. Clock Genem idzie wszystko spoko nawet na fsb 320 jest stabilne .... co mam zrobic zeby dalo rade podkrecic w biosie, i wogile nie mam w tej plycie mozliwosci zmiany napiecia na procka czy to mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem plyte Gigabyte K8ne rev 2.0 nagralem najnowszy bios ze stronki F6 standardowo mialem FA i teraz takie mam jaja ze wogole nie moge nic podkrecic proceor jak z podpisu jak dam fsb 210 i dzie jak tylko zmienie za 215 to tyle ladyje sie komp ale przy wszystywaniu pamieci zatrzymyje sie i kaze nacisnac delate. Clock Genem idzie wszystko spoko nawet na fsb 320 jest stabilne .... co mam zrobic zeby dalo rade podkrecic w biosie, i wogile nie mam w tej plycie mozliwosci zmiany napiecia na procka czy to mozliwe ??

Skoro masz rev. 2.0 to raczej nie mogłeś wgrać F6 bo F6 jest od rev. 1.0. Do rev. 2.0 tej płyty są chyba tylko 2 biosy (FA i FB o ile pamiętam). Wgraj FB i zobacz jak będzie. Pewnie to jest przyczyna tego, że nie możesz kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam jedno proste szybkie pytanko :) czy ta płyta ma jakieś kaprysy na zasilacze 20 pinowe ?? czy śmiga normalnie bez kłopotów (w sumie te 4 dodatkowe piny nic nowego nie wnoszą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem plyte Gigabyte K8ne rev 2.0 nagralem najnowszy bios ze stronki F6 standardowo mialem FA i teraz takie mam jaja ze wogole nie moge nic podkrecic proceor jak z podpisu jak dam fsb 210 i dzie jak tylko zmienie za 215 to tyle ladyje sie komp ale przy wszystywaniu pamieci zatrzymyje sie i kaze nacisnac delate. Clock Genem idzie wszystko spoko nawet na fsb 320 jest stabilne .... co mam zrobic zeby dalo rade podkrecic w biosie, i wogile nie mam w tej plycie mozliwosci zmiany napiecia na procka czy to mozliwe ??

Mam dokładnie to samo, plyta dziala max na 210Mhz ale wina jest gdzie indziej w pamieciach !!!!

wiedze ze taz masz patrioty a patrioty sa dwustronne i kontroler w procku sie z nimi gryzie !!!!

sprawdz sobie na jakis kosciach jednostronnych!

co do biosu to musiales wgrac FB bo F6 to fakt jest do rev1.

U mnie sie lepiej krecil na FB jak jeszcze mialem hynixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie wlasnie zastanawialem nad zmiana mojego Epoxa KDA3J 2.0 na ta Gigabyte (PCI-E) i widze same problemy . smigam na 240 fsb 1:1 widze ze to raczej wynik nie do uzyskania na tej mobo ...

no nic kupie co innego :(

 

p.s

a mialem taka dobra cene - chyba juz wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie wlasnie zastanawialem nad zmiana mojego Epoxa KDA3J 2.0 na ta Gigabyte (PCI-E) i widze same problemy . smigam na 240 fsb 1:1 widze ze to raczej wynik nie do uzyskania na tej mobo ...

no nic kupie co innego :(

 

p.s

a mialem taka dobra cene - chyba juz wiem dlaczego

na rev 1 bez problemu ludziom smiga na htt 300mhz i więcej

na rev2 mi się udało osiągnąć 290mhz

kwestia pozostałych podzespołów !!!

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pocisnołem do 327 (wiadomo granica i zaraz jeszcze pociągnę tym progsem co go dożucają do płyty , tymczasem mam pytanie czemu mam takie użycie proca dziwne w spi 16m ?? na wszystkich procach jakie miałem miałem non stop 100%...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie uzyucie procka w spi wygladało podobnie.

Dzis poraz pierwszy odpalilem moją mobo, sprzedawca powiedział ze nawet HTT350 da rade, a u mnie nie przechodzi do bootowania itp tylko zaraz po tym jak wykryje dyski to sie restartuje, tak jest powyzej HTT220, na standardowych ustawieniach jest ok. Bios ma F6, jest to reV1,0, czy jak wgram bios F5 to bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku wgrywaj f5 i sie nie pytaj , jednego dnia ledwo 220fsb ciągnołem a po wgraniu biosu odrazu tak :

 

Dołączona grafika

 

ps. mam pytanie czy mi sie jakaś dobra seria tego proca trafiła czy co ze tak robi ?? większość nie potrafi aż tak , ja na tym vcore (orginalny) przeszedłem spi 16m bez problemu .....przy tym taktowaniu...wprawdzie słabo było bo mam kiepskie pamięci (256 pc333 cl2,5)

 

co do tego antywira i optymalizatora ramu , mam nagrane jedno i drugie , ale do testu powyłączałem....

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wgram F5 ale jak mi sie uda postawic na tej mobo jakikolwiek system//

Robi mi sie tak:

Instaluje windowsa xp, tzn pierwsze kroki jeszcze na niebiekim tle wszystko jest ok, kopiuje wszystkie pliki, potem sie prawidłowo restartuje i na dusku potem nie znajduje systemu i nie kontunułuje instalacji. Co jest grane? Wczesniej miałem zainstalowany system a on go nie znajduje, wywala ze nie ma na dysku systemu. Oczywiscie wczesniejszy system był instalowany na asrocku K8Upgrade.

Tego xp co teraz probowałem instalowac i mi sie nie udało, to nie dawałem mu sterowników do saty, poprostu sam wykrył dysk.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...