Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie dosyć często pokazuje :o tzn tam gdzie pisze system w tej lini , i temperatura prawdłowa o ile można nazwac temperaturę z czujnika prawidłową , nie pokażę teraz bo nie mam tune zainstalowanego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :

 

2GHZ ( 250*8 ) CPU - 1.47V, RAM - 250MHZ 2.8V 2.5-3-3-6 - wszystko ok

2080MHZ( 260*8 ) CPU - 1.47V RAM - 260MHZ 2.8V 2.5-3-3-6 - wszystko ok

2120MHZ( 265*8 ) CPU - 1.47V RAM - 265MHZ 2.8V 2.5-3-3-6 - reset

2120MHZ( 265*8 ) CPU - 1.50V RAM - 265MHZ 2.8V 2.5-3-3-6 - reset

2120MHZ( 265*8 ) CPU - 1.50V RAM - 265MHZ 2.8V 3-3-3-6 - reset

 

W Biosie został zmieniony dzielnik ramu. Został zmieniony z 2/1.33 (266MHZ) na 2/1 (200MHZ).

 

Dlaczego nie chce wejść FSB265 ? Dodam, że timingi pamięci były zmieniane w Biosie, a zmiana napięć i podkręcanie robione było w programie Easy Tune 5 ? Co zrobiłem źle, że dalej niż FSB260 procek iść nie chce ?

mam bardzo podobnie

łudziłem się ze to może kwestia ustawienia pamięci, opcji jest OD LICHA!

ale niestety nie

wyciagam na sempie 3000+ max HT275 1800@2475MHZ

obniżałem timingi pamięci, podnosiłem ich napięcia, bawiłem się opóźnieniami, TRC TRFC ... nic nic jeszcze raz NIC TO NIE DAŁO

HTx2 tyle sie z rana okombinowalem ze az nie chce mi sie pisać

max idzie 275 HT, czy to z biosu czy z easy tune jak dam na 280 BLUE SCREEN, wykrzacza windowsa

 

albo procek juz nie da rady, potrzebuje więcej papu [teraz tak patrze...na swoim asusie szedl 2,6 Ghz i pewnie dal by wiecej gdyby plyta mi nie padla ;) ]

albo ta płyta jest jakaś dziwna

ehh już się nie moge doczekać swojego ASUSA, jak tylko wróci mi z serwisu znów bedzie HT300 i do tego vcore zmienie i mostek nie bedzie osiagac 80 stopni!!!

hmm a moze właśnie lepsze chłodzenie na mostek by coś zmieniło

chociaż...nie podnosząc napięcia nie powinno się nic dziać

wogóle taka okrojona ta wersja rev2. ze masakra, lepiej jest dołożyć 40 zł do asus k8n4-e Deluxe, naprawde

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z OC. Zastosowalem sie do wskazowek w tego tematu. Zmienilem HT na x2 , timingi , napiecie RAM , dzielniki RAM i nic nie daje , zawsze powyzej FSB 210 komp nie wstaje. Mam zalozony wiartak na chipsecie i tez nic nie pomogl. Moze jeszcze ktos ma jakis pomysl co zrobic zeby dalo rade wyciagnac FSB na chociaz 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie zmieniłem tylko timingi(CL,RCD,RP,RAS), dzielnik ramu i HT. Nie zmieniałem ustawień typu read preambly value, async latency value, TRFC, TRWT, TWR i TWTR. W EASY TUNE 5 zmieniałem napięcie proca i ramu i FSB. Po wielkich udrękach i zwisach udało się dojść do FSB250 na napięciu (aż) 1.47V (default 1.4V) i Ramu 2.8V (default 2.6V). Jeśli napięcie było niżej na Ramie lub procu to w SuperPi czy 3dmarku 2001 SE był błąd. FSB zwiększałem w Easy Tune 5, bo jak z czymś przesadzę (z FSB czy za małym napięciem) to wtedy będzie tylko zwis - w ostateczności blue screen. Za to gdybym przecholował (z FSB, za małym napięciem, czy zaawansowanymi ustawieniami pamięci typu TRFC czy TWTR) to wtedy trzeba już posłużyć się wyjęciem baterii z płyty głównej na kilkanaście minut i wciśnięciem w Biosie "Load Optimized Defaults", a to już jest gorzej, bo to zajmuje dużo więcej czasu niż restart. I dlatego trochę się boję zmieniać FSB(HTT) w biosie. A może powinienem dać HTT 265 i zaawansowane ustawienia pamięci podyktowane przez ArtKTK ? Bo słyszałem, że niektórzy w Easy Tune 5 wyciągają np. 1800MHZ, a w Biosie wyciągają 2250MHZ. Zresztą wydaje mi się, że na napięciu 1.47V powinno się ustawić dużo wyżej, a nie już w FSB250. Czy zmiany w Biosie, które wymieniłem mogą pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie zmieniłem tylko timingi(CL,RCD,RP,RAS), dzielnik ramu i HT.

Ja mogę ci podać moje ustawiania ramu, nie chce mi się wchodzić do biosu B) wiec dam screena z A64Tweaker to co jest zaznaczone na czerwono ustaw sam dla twojego ramu. Ja mam ustawione w biosie tak: ht 2,5; htt 309; div133 ważne jest jeszcze T1 dla pamięci.

2205583[/snapback]

Nie zmieniałem ustawień typu read preambly value, async latency value, TRFC, TRWT, TWR i TWTR.

read preamble i max async latency - maja one kluczowe znaczenie dla stabilności pamięci i złe ich ustawienie powoduje wieszanie się kompa na wykrywaniu dysków. Moje wartości widoczne są na zrzucie z A64Tweaker'a.

 

Za to gdybym przecholował (z FSB, za małym napięciem, czy zaawansowanymi ustawieniami pamięci typu TRFC czy TWTR) to wtedy trzeba już posłużyć się wyjęciem baterii z płyty głównej na kilkanaście minut i wciśnięciem w Biosie "Load Optimized Defaults", a to już jest gorzej, bo to zajmuje dużo więcej czasu niż restart. I dlatego trochę się boję zmieniać FSB(HTT) w biosie.

Proponuje wtedy odłączyć zasilanie od mobo włącznikiem na zasilaczu lub po prostu wyjąć wtyczkę, wtedy komp powinien wstać ale może się tak zdarzyć ze dalej będzie się wieszał w biosie, ale za to jak dłużej przytrzymasz klawisz del to powinien pominąć over clock'owe ustawiania :P i wejść do biosu, wtedy ustawiasz wartości dla których płyta startuje. Ja juz tak wiele razy robiłem. I jeszcze moja rada staraj się nie wyłączać kompa podczas gdy płyta wykrywa urządzenia IDE wtedy na bank się zwiesi podczas uruchamiania. Tak przynajmniej u mnie jest.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem uwzględnić to, że u mnie są dużo gorsze ramy ? Ty masz PDP&Corsair, za to ja mam jakieś nonamemy (2 kości Nanya (256,128) i 1 kość Spectek - 256). Po za tym Twoje pamięci standartowo są taktowane 400MHZ za to moje 266MHz. Czy Twoje wartości w A64Tweakerze mogę ustawić u siebie na słabszych pamięciach bez żadnej obawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wartości z A64Tweaker możesz śmiało ustawić oprócz div'a133 musisz dać div100 i lecieć z HTT do góry. a jak cos słabo będzie szło to wyjmij jedna kość ramu i zobacz wtedy.

 

ps. sprawdź możliwości ramu bo 266 to troszkę słabo, na stock div zwiększaj htt i sprawdzaj stabilność jak dojdziesz do kresu możliwości ramu to będziesz wiedział co cię blokuje czy mobo czy pamięć.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to wcześniej. Kres możliwości tych pamięci na timingach 2.5-3-3-6 i HT x4 to 312MHZ na FSB235.

 

PS. Jak można sprawdzić Rev. Gigabyte'a K8NE ? Płyta główna była kupowana ok. 20 grudnia 2005 roku i miała fabrycznie zainstalowany Bios F6. Jaki to może być Rev. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to wcześniej. Kres możliwości tych pamięci na timingach 2.5-3-3-6 i HT x4 to 312MHZ na FSB235.

 

PS. Jak można sprawdzić Rev. Gigabyte'a K8NE ? Płyta główna była kupowana ok. 20 grudnia 2005 roku i miała fabrycznie zainstalowany Bios F6. Jaki to może być Rev. ?

spojz na plyte glowna

kolo slotu PCI po lewej, zaraz na krawedzi bedzie pisać [do góry nogami]

 

 

ktos mi cos poradzi zeby sie dalo dac wiecej niż HT 275?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem.

 

HT: 2X

Cpu Frequency : 210

Current DDR Speed : 210

Cpu/DDR Clock Ratio : 2/1

TCL - 2.5

TRAS - 6T

TRCD - 3T

TRP - 3T

TRRD - 2T

TRC - 9T

TRFC - 13T

TRWT - 2T

TWR - 3 Bus Clock

TWTR - 2 Bus Clock

TREF - 133 MHZ 7.8 US

Read Preamble Value - 6.5 NS

Async Latency Value - 8 NS

DDR Voltage : +0.2V

 

Zatwierdzam te ustawienia i ..... Włącza się Bios i zwis, automatyczny reset, Bios i zwis .... itd. Dobrze, że wcześniej wydrukowałem część artykułu o podkręcaniu, a dokładniej fragment o sposobach "reanimacji" komputera. Przy następnym resecie przytrzymałem Insert i Delete. Pominęło overclockowe ustawienia i włączyło menu Biosu. Jedno mnie dziwi. Dlaczego już przy FSB210 (ustawiony w Biosie) komp nie rusza ? Zastosowałem rady ArtKTK (związane z pamięciami). I przy FSB201 (201 dlatego, że wtedy włączają się blokady Pcie) i podkręceniu do FSB250 przez Easy Tune 5 wszystko było ok. A tu ustawiam na stock napięciu FSB210 i już coś nie tak. Proszę o pomoc :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz bios F6 to jest to wersja 1.x, a były tylko 1.0 i 1.1 (przynajmniej o takich na forum pisali).

 

 

Jest jeszcze rev.2.0 ... biosy FA , FB i FD ... Na FD osiągnąłem HTT 350 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam czy w biosie fD nie ma granicy do 350 :o może jest poprostu przesunięta :/ ja tam dalej czekam na coś do rev 1.0

 

 

Nie ma granicy HTT 350 ... a na dowód mój nowy wyniczek i screen - niestety na defaultowym napięciu zawisł przy próbie zapuszczenia SPi :D , ale jakby dać mu więcej papu , to kto wie ... może i na 360-370 byłaby szansa :D

post-137860-1151844374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh że też nie kupiłem rev 2.0 mój proc pozwala na 2,6ghz na 1,35v a jak sie zrobi 1,55v modem to już jest jazda , do tego takie htt , gdybym miał 350 to już 2,8ghz :D to by było cuś !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem tą płyte główną K8NE rev.1.0 z wersją biosu F6 i tak jak 90% forumowiczów przez 2 dni byłem wkurzony słabym OC. Miałem wcześnie K8NS też rev 1.0, ale nowa grafa pod PCI - exp więc konieczna zmiana. Na K8NS no probolem OC stabilne 2600 MHz przy 1,5 V naprawde super płyta.

 

Teraz o K8NE rev 1

Na początku 210 HTT i restarty kompa ;( Szkoda słów. Przeczytałem uważnie wasze posty i już wiem, że najważniejsze to ustawienia dla RAMU. A ustawień jest trochę więc kwestia dłuższej zabawy w biosie. Po 45min udało się stabilnie 280HTT nieźle, ale poprzeczka to min 2500Mhz bo wiem, że procek da rade 2800+ Sempek. 2h zabawy i wstaje na 327 HTT no to już mi się podoba. Ale w testach zwisy i w grach też. Po 3 dniach posiadania tej płyty mam mur stabilne 315HTT. Jak dostane w jednej kości 1 GB Samsunga z UCCC to wtedy na pewno pójdzie 327HTT + Clockgenem do 340HTT.

 

Najważniejsze dla tych co chcą kupić tą płyte to cierpliwość. W biosie trzeba samemu dla swego ramu szukać ustawiń Async Latency i inne, a druga ważna rzecz przeczytać na forum wskazówki innych posiadaczy tej płyty co skróci wam o połowe zabawe.

 

Pozdrawiam

Xibi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Mam pytanie ustawianie tego 1T w a64 tweaker sie jakoś seve'uje? Jaki jest tego odpowiednik w biosie??

Nie masz po włączeniu CTRL+F1 w BIOSie opcji Command Rate?

Ewentualnie w A64 Tweaker jest opcja, by przy starcie systemu chodziły pamięci na 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakis sposób by komp włączał się za pierwszym razem? Nieraz moze i tak ale nieraz to i za 10 razem sie włączy bo cały czas sie resetuje, jak już wykryje wszystkie napędy itp idzie normalnie. Dziwne jest to bo w systemi epełna stabilność. JEsrt jakieś lekarstwo na te płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte działa mi na nerwy ... oto odpowiedz pracownika działu technicznego ... tylko złapać za morde i lać do upadłego :mur:

Witam,

 

Wspomniany przez Pana model płyty należy do segmentu średniego dlatego nie posiada oszałamiających możliwości overclockerskich.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Pomoc Techniczna GBT

opisałem temu cwelowi problemy z bootowaniem na płytach K8ns i K8ne ... i pewnie na wielu innych znajac GB ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte działa mi na nerwy ... oto odpowiedz pracownika działu technicznego ... tylko złapać za morde i lać do upadłego :mur:

opisałem temu cwelowi problemy z bootowaniem na płytach K8ns i K8ne ... i pewnie na wielu innych znajac GB ... :/

 

 

 

Zerknij na mojego siga ... jak na model klasy średniej o/c uważam za bardzo przyzwoite , a nawet wręcz wyśmienite :D

 

 

PS. Kilka postów wyżej masz screena z moim max wynikiem o/c :D

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mojego siga ... jak na model klasy średniej o/c uważam za bardzo przyzwoite , a nawet wręcz wyśmienite :D

PS. Kilka postów wyżej masz screena z moim max wynikiem o/c :D

ja juz nie wiem w czym lezy problem, może doradzisz cos ?? ustawiales w jakis specjalny sposób ?

BTW

jak masz HTT 355 to mnoznik HT masz x3 czy x2 ??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba logiczne ze 3x nie może być bo częstotliwość magistrali ht jest maxymalnie 800mhz... Ponowie moje zapytanie: A czy jest jakis sposób by komp włączał się za pierwszym razem? Nieraz moze i tak ale nieraz to i za 10 razem sie włączy bo cały czas sie resetuje, jak już wykryje wszystkie napędy itp idzie normalnie. Dziwne jest to bo w systemi epełna stabilność. JEsrt jakieś lekarstwo na te płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba logiczne ze 3x nie może być bo częstotliwość magistrali ht jest maxymalnie 800mhz...

zapomniałem ze wasze plyty sa na nforce4 4x, moja jest na nf3 ultra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mam HTT na 315 full stabilnie ale przy, ale mnożnik HT x1, czy lepiej 280 HTT i mnożnik HT x2 ?

 

Co lepsze ? Narazie mam 315 * 8

 

Xibi B-)

 

 

Różnice w wydajności przy ustawieniu HT x1 a HT x2 czy x3 są pomijalnie małe ... U mnie w tej chwili jest ustawione x 2 i hula , chociaż uruchomiłem już HT x 3 przy HTT 345 ... różnic pomiędzy x3 a x2 czy x1 nie zauważyłem żadnych ...

 

 

Co do ustawień BIOS-u ... próbować , próbować i jeszcze raz próbować ... Generalnie zmiana BIOS-u na FD dała u mnie możliwość przekroczenia HTT 327 ... ale wcześniej ja i kilkunastu innych użytkowników K9NE rev 2.0 zasypywaliśmy dział techniczny GB mailami o nowy BIOS , lepszy do oc i jakoś się udało ... Najwięcej zabawy jest z ustawieniami timingów pamięci , często jest tak , że zmiana jednego parametru o jeden stopień w górę lub dół powoduje zwisy i restarty i nie ma tutaj reguły , bo na każdej płycie wychodzi inaczej ... dlatego jedyna sensowna rada , to przeczytać cały temat i testować cierpliwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak!

Mam radeona X800Xl na rdzeniu 450Mhz i pamiątki 570Mhz i na HTT x 315 i HTx1 wynik w 3DsMaRku03 to 11230, natomiast zrobiłem coś takiego.

 

Htt * 209 i HTx3 i pamięci tak obniżyłem na 130Mhz odpala się bez problemu i winxp w clock genie co 1Mhz podciągam do góry dojechałem, że miałem 296HTT i pamiątki 209 Mhz "418ddr" i zrobiłem 3DsMaRka03 jeszcze raz. Grafa tak samo podkręcona, mniejsze Htt, ale większe HTx3 i wynik =

 

11789 :)

 

Ciekawe B-)

Szkoda tylko, że trzeba klikać co jeden w clock genie bo jak więciej np: 270Htt to zwis.

Da się zrobic, żeby po uruchomieniu kompa władować do start up tak clock gena, żeby sam walnął takie taktowanie jak chce?

 

Xibi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec dlaczego jak podkrecam proca w biosie na takich ustawieniach na jakich stabilnie chodzi ustawiony pod systemem to po odpaleniu kompa pokazuje sie jakis komunikat cos tam over clock right now , nastepuje restart i znowu jakis komunikat "Skip over clock CPU: 250MHZ" i system sie laduje i proc ma zanizone taktowanie , tj mniejsze niz fabryczne , mimo ze wszystkie programy widza ze fsb chodzi na 250 czyli taka jaka ustawilem w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...