Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, za post pod postem, ale trudno

zmiana biosu na f5 nic nie pomogła te same problemy......

To jest kwestia odpowiednich ustawien timingow pamieci , ja tez mialem z tym problem ale przewertowalem topik , powalczylem i dalo rade :rolleyes: tyle ze ja musialem htt x1 ustawic (httx2 dzialalo tylko przy fsb >250) , no i bardzo wazne jest ustawienie max async latency (ja mam na 9) i read preamble (u mnie 7.5ns) , poczytaj sobie ten temat kilka stron wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na płycie jedną dwustronną pamięć 512 Mb DDR 400 Good Ram i jedną jednostronną 256 Mb DDR

400 także Good Ram po zmianie ustawienia w biosie z auto (przy auto działają jako DDR 333) na 2/2 (wtedy działają jako DDR 400) nacisnołem F10 żeby zapisać ustawienia, komp normalnie uruchomił się i pamięci działały jako DDR 400 (sprawdzone w SIS SANDRA 2007) jednak po wyłączeniu komputera i ponownym jego uruchomieniu w biosie znowu mam na auto i pamięci znowu działaja jako DDR 333!!! :mur: ver biosu F6... ktoś wie o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na płycie jedną dwustronną pamięć 512 Mb DDR 400 Good Ram i jedną jednostronną 256 Mb DDR

400 także Good Ram po zmianie ustawienia w biosie z auto (przy auto działają jako DDR 333) na 2/2 (wtedy działają jako DDR 400) nacisnołem F10 żeby zapisać ustawienia, komp normalnie uruchomił się i pamięci działały jako DDR 400 (sprawdzone w SIS SANDRA 2007) jednak po wyłączeniu komputera i ponownym jego uruchomieniu w biosie znowu mam na auto i pamięci znowu działaja jako DDR 333!!! :mur: ver biosu F6... ktoś wie o co chodzi???

 

popatrz w specyfikacji płyty [opis instalacji RAM] czy dobre wybrałeś sloty

na niektórych slotach automatycznie obnizane jest na 333

po drugie samo sie zmienia czy masz komunikat typu "overclocked..."?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego komunikatu... Kiedy wyłącze i ponownie włącze kompa takty pamięci wracają do poziomu 333Mhz zamiast 400 a sloty pamięci są ponumerowane w slocie DDR1 mam 512-nastke w DDR2 256 a trzeci slot DDR3 jest pusty... Czy zmiana biosu tak jak sugerował kolega Dr@GuN naprawi

ten problem?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam omawiana plytke ga-k8ne rev 1 i w tej chwili doslownie juz mnie powoli do szalenstwa doprowadza. jest strasznie problematyczna i to na ustawieniach standardowych. problem polega na tym, ze plyta nie chce sie uruchomic z wieksza iloscia pamieci niz 512 mb. do tej pory myslalem, ze to przez to ze dokladalem dodatkowe moduly i sie nie dogadywaly. a tu dzisiaj kupilem 1 gb w jednej kosci i problem jest ten sam. komputer wstaje, uruchamia system i resetuje sie albo zawiesza mniej wiecej na etapie logowania . wgrywalem wszystkie wersje biosow, testowalem rozne pamieci w roznych konfiguracjach, zmienialem procesor i nic!!!! problem jest podobny tylko na roznych podzespolach komp sie restuje lub wiesza w troszke innym momencie. ten sam problem mialem na plycie ga-k8ns. Prosze o rade bo jestem bliski wyrzucenia kompa przez okno!! Procesor AMD 64 2800+ s 754, plyta wiadoma, pamiec good ram 1 gb pc 3200, twinmos 512 mb pc 3200, twinmos 256 mb pc 3200. Zaznaczam, ze nie zalezy mi na podkrecaniu itp, ja chce po prostu uruchomic kompa tak zeby dzialal bo na 512 mb juz malo co mozna zrobic;/ Za wszelkie rady z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

...pamiec good ram 1 gb pc 3200, twinmos 512 mb pc 3200, twinmos 256 mb pc 3200. Zaznaczam, ze nie zalezy mi na podkrecaniu itp, ja chce po prostu uruchomic kompa tak zeby dzialal bo na 512 mb juz malo co mozna zrobic;/ Za wszelkie rady z gory dziekuje i pozdrawiam

masz ju trzy kości, pierwsze co rzuca się na myśl to zasilacz

ale pisałeś też ze 1 kość 1GB też nie działa hmmm

dziwna sprawa, narazie pokombinuj z przekładaniem pamięci

ja na moim asusie musiałem dać pierwszą kość 256, drugi slot wolny, trzeci 512

inaczej mialem bluse screeny, restarty

miejmy nadzieje ze u Ciebie bedzie podobnie

co do zasilacza to nie zaszkodzi sprawdzic, mierniki sa juz po 19,9 a dają lepsze odczyty niz mobo

tego pewnie nie musze pisac ale...w biosie ustaw ddr333, timingi i inne daj wyzej, sproboj je uruchomic z mega duzym zapasem mocy

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no wiec jesli idzie o kosci to mozliwosci wszystkie sprawdzalem, byly tez kosci elixir i kingston. ogolnie zonk;/ zasilaczy tez kilka, obecny ma 550W. Niemarkowy z allegro, ale nowy i sprawny napewno. Grafiki tez rozne byly, dyski rozne, rozne systemy operacyjne itd. Generalnie probowalem wszystkiego i nic innego mi nie przychodzi do glowy jak ustawienia biosu. Ustawialem juz na 333 i inne opcje na wyzsze i nic. Ciagle to samo;/ Uruchomil mi sie bootowalny z cd linux i nic sie nie dzialo. Ale pod windowsem wlasnie takie cuda. Miernik mam i juz sprawdzalem wszystko bo mi pod winda skakaly napiecia 5v, ale na mierniku jest ok wiec to pewnie wina programu. Temperatura chipsetu 60 stopni. Podczas startu z wiecej niz 512 i resetu temperatura nie wzrasta. Wszystko testowane po kolei i pokazuje tylko blad pamieci w jednym tescie. Memtest 3.1 nie pokazuje zadnego bledu. Proc i plyta przechodza bez klopotu. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele to daje, zmienialem ta opcje i nic. najbardziej stabilne polaczenie na ktorym udalo mi sie uruchomic w ogole kompa to 1 gb + 512 mb w dowolnej kombinacji. Jest to wrazliwe na opcje w biosie: HT Frequency, im wyzej ustawione tym stabilniejszy system. Ale i tak sie wiesza po chwili, albo resetuje. A pod obciazeniem to od razu. Brak mi juz pomyslow. Chyba wyrzuce ten sprzet i tyle;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dolacze do tematu

niedawno zmienielem wnetrze mojego komputera na K8NE rev 2.0, Athlon 64 3000+, 256DDR(chwilowo), Geforce7300GT 256DDR3, zasilanie Coba Ap-400x

oczywiscie tak jak u wiekszosci speedfan pokazuje temp. mostka 70C, zalozylem wentylator - bez zmian

ale zauwazylem ze chipset Lan Marvell na plycie tez ma wysoka temperature, a po kilku godz. pracy komputera przestaje mi dzialac ta zintegrowana karta sieciowa - nie widze bramki, zalozylem nawet maly radiatorek na ten chipset ale nie pomoglo - nie wiem gdzie tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi podpowiedzial ze to moze nie jest wina karty co raczej kabli - siec byla robiona pod 10MBit wiec pozostale niepotrzebne kable najczesciej sa poskrecane razem a 1GBit wykorzystuje wiecej i chociaz w sieci wiecej nie potrzeba to te pozostale dzialaja i sie przegrzewaja - jak bede mial chwile czasu to sproboje to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male wtracenie... zaczalem sie gubic...post-141945-1160041887_thumb.jpgpost-141945-1160041925_thumb.jpg

jestem posiadaczem K8nE ver 2.0 Bios FD.

Czy ktos moze mi wytlumaczyc brak informacji w EASY TUNE temperatury chipsetu /system/?. Czytajac to forum wiekszosc uzytkownikow taka opcje posiada u mnie NIE MA, co prawda w niektorych najnowszych biosach innych plyt gigabyte usunieto informacje o temperaturze chipsetu/czyzby i w tym przypadku tak bylo?/ Ponadto RightMark podaje temperature CPU 36,8 stopni natomiat bios i EasyTune 31 stopni, a everset podaje temperatury CPU, chipset, karte graficzna, dysk.Nie wiem któremu mam wierzyc i zaczynam juz sie dezorientowac. Nie wspomne juz o braku obslugi Qool'n Quiet w tej plycie. :mur: /musze sie ratowac RightMarkiem/

 

pozdr

post-141945-1160041959_thumb.jpg

Edytowane przez marmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temperature chipsetu nie patrz(w zadnym programie) bo czujnik na mobo jest jakis skopany i zle podaje. To samo z temperatura otoczenia , u mnie caly czas stoi na 25C - te dwie wartosci (i tak bledne) wystwietla mi tylko everest. W easytune5 pokazuje tylko temp CPU (dokladna) i predkosc obrotowa wiatrakow. A cool`n`quiet chyba jest dostepne tylko na sempach 3000+ i athlonach , ale nie wiem dokladnie, niech sie wypowiedza posiadacze tych procow.

 

PS. Everest ma zamienione miejscami temeratury dla plyty glownej i procesora , czyli to co jest podane przy "plyta glowna" to tak naprawde temp CPU.

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Qool'n Quiet jet troche dziwnie, mam Athlona 64 3000 i on te funkce obsluguje, jednak programy do obslugi go nie dzialaja /np. oryginalny program ze strony AMD/. Jak sprawdzilem w plytach referencyjnych obsugujacych te funkcje nie ma K8NE.

 

http://www2.amd.com/pl-pl/Processors/Devel...60^9461,00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję , iż w dniu wczorajszym porzuciłe platformę s.754 .... Mile będę wspominał swój stary sprzęt , bo mimo ograniczeń spisywał się rewelacyjnie ... Obecna platforma - Athlon 3200 na AM2 , ASUS M2N-E , 2x 512 DDR2 667MHz A-data Vitesta plus GF 7600GS Silent Pipe GB - pierwsze wrażenia - rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję , iż w dniu wczorajszym porzuciłe platformę s.754 .... Mile będę wspominał swój stary sprzęt , bo mimo ograniczeń spisywał się rewelacyjnie ... Obecna platforma - Athlon 3200 na AM2 , ASUS M2N-E , 2x 512 DDR2 667MHz A-data Vitesta plus GF 7600GS Silent Pipe GB - pierwsze wrażenia - rewelacja :)

No to pozostalo ci zmienic sygnaturke jeszcze ;-) ;-)

Ten sprzet masz podlaczony do tego PSU modecoma?to jest wersja feel czy ten prawdziwy modecom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja feel czy ten prawdziwy modecom?

 

Prawdziwy modecom :) ... A na procu chłodziwo : Hyper UC od Coolermastera :)

 

 

PS. Siga zmienię , jak pogonię Athlona na maksa :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, ona w ogole nie bedzie dzialac, bo to pamiec do serwerow - ecc registered.

To pojechałeś..... :mur: nie masz tej mobo, pewnie nawet nie sprawdzałeś na necie czy jest kompatybilna z pamięciami ecc :blink: , ehhh w tym miejscu na forum nawet o tym pisali, od siebie dodam że są ustawienia w biosie dla kości ECC ale nie miałem takowych w kompie, ale powinny działać.

pozdr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pojechałeś..... :mur: nie masz tej mobo, pewnie nawet nie sprawdzałeś na necie czy jest kompatybilna z pamięciami ecc :blink: , ehhh w tym miejscu na forum nawet o tym pisali, od siebie dodam że są ustawienia w biosie dla kości ECC ale nie miałem takowych w kompie, ale powinny działać.

pozdr0

Czy musze miec plyte, aby znac specyfikacje chipsetu nf4 ?

Widze, ze wielu rzeczy jeszcze nie wiesz a sie wymadrzasz...

 

ECC unbuffered will work (but ECC functionality will not be used).

 

ECC registered will not work.

Te na aukcji to sa wlasnie registered, gdyby bylo tak kolorowo, to kazdy by smigal na 4gb ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor :wink: nie zobaczyłem że te pamięci są registered. Mój bład B-)

 

EDIT//

I jednak wychodzi na to że pamięci działają, bo już pare osób ma takie na forum z K8ne (kość 1gb ecc-r). Więc specyfikacja specyfikacją a w praktyce inaczej jest B-). Pewnie zależy to też od producenta.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...