Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

kurde po zmianie biosu (na f5-dopiero teraz działa o/c spod biosu :) ) wyskakuje mi w windowsie po załadowaniu ten "dymek" na dole, że rozpoznał nowe urządzenia: kontroler IDE, kontroler sata (co mnie najmniej interesuje bo i tak mam dysk->patrz dalej) i kontroler pata) i pojawia sie okienko ze ich instalacja nie powiodła sie. czy po tej zmianie musze na nowo instalować stery do nich?? za kazdym uruchomieniem sie pojawia ta info :evil:

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, przeczytałem cały temat no i chcialem sie Was zapytac poniewaz to jest plyta u kolegi, ktoremu jakiś kolo skladal kompa, ja napisalem czesci no i teraz zaluje, ze wybralem tą plyte z tego powodu, ze wlasnie niepokoi mnie ten grzejacy sie chipset.

Kolo sie uczy i ma karte grafiki Palit GF6600GT, postanowiilem zakupic to: C1iCK

Chcialem sie Was dopytac czy jak ktos moze ma ten coolerek to nie przeszkadza on we współpracy z karta grafiki tą co napisalem wyzej, (wg mnie moze nie wejsc i mam malo czasu zeby odmowic bo juz hajs wplacilem kolesiowi).

Jezeli on nie bedzie tego podkrecal to nic sie nie bedzie pierdzielic z tą plyta typu zwisy czy jakies inne chore jazdy?

Zalezy mi na czasie, pomocy ziomale!

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chce sie dowiedziec czy jak nie bedzie tego podkrecal to nic sie nie stanie z mobo no bo jak parzy radiak to roznie to bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Adamek napisał Ci, że nic się nie stanie.

 

Tak IMO to trza było kupić to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84561220 i wyjąć wiatrak. Ja mam tak zrobione i sobie chwale ;) Ale niestety przepłaciłeś 14 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no odmowilem w tym pc-coolerze to, bo nie bylem pewien czy wejdzie bo bedzie chyba zawadzac o karte grafiki.

Dobrze zrobilem ? Pozostanie na pasywnym czy dobrze czy zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no odmowilem w tym pc-coolerze to, bo nie bylem pewien czy wejdzie bo bedzie chyba zawadzac o karte grafiki.

Dobrze zrobilem ? Pozostanie na pasywnym czy dobrze czy zle?

Dobrze zrobiłeś, bo:

- ten cooler by się i tak nie zmieścił

- jak nie podkręca, to po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś, bo:

- ten cooler by się i tak nie zmieścił

- jak nie podkręca, to po co

Dzieki stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

QRVICH,

W moim przypadku problem z "dymkiem" (nowe urządzenie, błąd przy instalacji sterowników) ustąpił po zainstalowaniu sterowników, które, jak podaje producent, należy zainstalować na samym początku instalacji WinXP/Win2000 (odpowiednia dyskietka i klawisz F6).

 

Strona ze sterownikami: SATA RAID Driver

Link do pliku (WinXP): driver_sata_nf4_boot disk_xp.exe

 

Osobiście instalowałem te sterowniki już po zainstalowaniu WinXP, a że nie mam Floppa, to zrobiłem to normalnie. Problem ustąpił. Mam nadzieję, że przyda Ci się ta informacja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym posiadaczem tejże płyty gigabyte k8ne

i mam takie problemy, płyta była zakupiona parę dni temu wiec myślę ze BIOS jest najnowszy (choć nie musi wcale tak być)

dlatego proszę o pomoc jak sprawdzić wersje biosu bo jak włączam koma to na początku są takie informacje jak GA-K8NE - FA - czy to FA to jest wersja biosu ??? jak tak to co to za wersja bo wyczytałem ze są wersje F4 , F6 ... ale FA :/.

A dlatego o ten bios się dopytuje bo jest trochę kapryśna ta płyta. wiec mam nadzieje ze po zmianie biosu na nowy bedzie ok (tylko gdzie sprawdzic jego wersje)

i Druga podstawowa sprawa nie mogę w biosie znaleźć nigdzie opcji do zmiany napięcia na procku. (pod ctrl+F1 tez nie ma) - chyba ze ja jestem ślepy :)

Jak sobie radzicie z cholernie grzejącym się mostkiem? zależy mi na ciszy i kolejny wiatrak nie bardzo mi odpowiada :/ do tej pory bez zmiany napięcia na procku udało mi się HTT podnieść do 270Mhz (na sempronie 2800+) ale dalej ani o mhz nie pójdzie, mam nadzieje ze po podniesieniu napięcia na procek pójdzie na co najmniej 300 - 330 mhz !!

POMOCY

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym posiadaczem tejże płyty gigabyte k8ne

i mam takie problemy, płyta była zakupiona parę dni temu wiec myślę ze BIOS jest najnowszy (choć nie musi wcale tak być)

dlatego proszę o pomoc jak sprawdzić wersje biosu bo jak włączam koma to na początku są takie informacje jak GA-K8NE - FA - czy to FA to jest wersja biosu ??? jak tak to co to za wersja bo wyczytałem ze są wersje F4 , F6 ... ale FA :/.

Biosa masz w wersji FA czyli pierwsze wydanie do tego modelu (rev2), obecnie jest wersja FB która możesz pobrać z tej strony 1946510[/snapback]

A dlatego o ten bios się dopytuje bo jest trochę kapryśna ta płyta. wiec mam nadzieje ze po zmianie biosu na nowy bedzie ok (tylko gdzie sprawdzic jego wersje)

i Druga podstawowa sprawa nie mogę w biosie znaleźć nigdzie opcji do zmiany napięcia na procku. (pod ctrl+F1 tez nie ma) - chyba ze ja jestem ślepy :)

Masz rev2 tej płyty, jak narazie nikt z forumowiczów nie chwalił się wynikami oc tego modelu. Ale ktoś już pisał ze też nie mógł zmienić napięcia na CPU.

Jak sobie radzicie z cholernie grzejącym się mostkiem? zależy mi na ciszy i kolejny wiatrak nie bardzo mi odpowiada :/ do tej pory bez zmiany napięcia na procku udało mi się HTT podnieść do 270Mhz (na sempronie 2800+) ale dalej ani o mhz nie pójdzie, mam nadzieje ze po podniesieniu napięcia na procek pójdzie na co najmniej 300 - 330 mhz !!

POMOCY

Opisy chłodzenia mostka są na stronie 10.

pozdro

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam rev2,

myslalem ze te opisy o biosach tez sie dotycza rev 2.

To wynika ze rev 2 jest jeszcze nie zbadana.

a z tym napieciem CPU to kurcze denerwujące jest :|

 

Jak ktos cos wie o wersji rev 2, jak tam jest z ta zmiana napiecia na procek to prosze o pomoc.

i co mu sie udalo na niej osiagnac i przy jakich ustawieniach to bede wdzieczny

 

Jeszcze jak bym mogl prosic kogos kto juz flashowal bios tej plytki o instrukcje jak to zrobic i ktora metode wybrac, flashowalem inne biosy takze jakies pojecie o tym mam ale tu jest kostka wlutowana w plyte wiec jak cos sie sypnie to bedzie troche zachodu zeby to odkrecic :)

i jak sie zapisuje aktualny bios do pliku, bo jakby tak ten FB okazal sie jeszcze wieksza kicha .... eh

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozważam zakup tej płytki (wraz z sempronem 2800+, 512RAM i grafą klasy 6600/1300pro) i mam takie oto pytanka do użytkowników:

1. wiele osób narzeka na kaprysy płyty. mnie nie interesuje żadne oc - komp w stylu złożyć/zapomnieć. czy płyta sprawia jakieś kaprysy przy ustawieniach defaultowych?? jak jest z tym nieszczęsnym chłodzeniem chipsetu - wymaga dorobienia nawiewu czy nie?

2. jaki zasilacz jest wymagany - ATX20/24pin?? ze zdjęć wydedukowałem, że 20 ale na egieldzie focus pisał o podłączaniu 24pin też. obecnie mam feela 300W 20pin - powinienem zmianiać na coś mocniejszego czy nie (planuje zestaw jak wyżej)?

3. jako alternatywę dla K8NE rozważam epoxa 8NPA7I - może ktoś miał doczynienia z obiema płytami - czy poza dźwiękiem (który w GB ma być lepszy) są inne istotne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozważam zakup tej płytki (wraz z sempronem 2800+, 512RAM i grafą klasy 6600/1300pro) i mam takie oto pytanka do użytkowników:

1. wiele osób narzeka na kaprysy płyty. mnie nie interesuje żadne oc - komp w stylu złożyć/zapomnieć. czy płyta sprawia jakieś kaprysy przy ustawieniach defaultowych?? jak jest z tym nieszczęsnym chłodzeniem chipsetu - wymaga dorobienia nawiewu czy nie?

2. jaki zasilacz jest wymagany - ATX20/24pin?? ze zdjęć wydedukowałem, że 20 ale na egieldzie focus pisał o podłączaniu 24pin też. obecnie mam feela 300W 20pin - powinienem zmianiać na coś mocniejszego czy nie (planuje zestaw jak wyżej)?

3. jako alternatywę dla K8NE rozważam epoxa 8NPA7I - może ktoś miał doczynienia z obiema płytami - czy poza dźwiękiem (który w GB ma być lepszy) są inne istotne różnice?

Płyta ma gniazdo ATX 24 pin, można też podłączyć zasilacz 20 pin. Feel 300W ?- zależy jaki feel i zależy jakie pozostałe podzespoły dorzucisz.

Bez podkrecania w K8NE nie trzeba zmieniać chłodzenia chipsetu, grzeje sie mocno, ale to stanowi problem przy wysokich HTT i fakt, że podgrzewa pray tym kartę graficzną. Do standardowych ustawień wolałbym K8NE od epoksa, właśnie ze względu na bezgłośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozważam zakup tej płytki (wraz z sempronem 2800+, 512RAM i grafą klasy 6600/1300pro) i mam takie oto pytanka do użytkowników:

1. wiele osób narzeka na kaprysy płyty. mnie nie interesuje żadne oc - komp w stylu złożyć/zapomnieć. czy płyta sprawia jakieś kaprysy przy ustawieniach defaultowych?? jak jest z tym nieszczęsnym chłodzeniem chipsetu - wymaga dorobienia nawiewu czy nie?

2. jaki zasilacz jest wymagany - ATX20/24pin?? ze zdjęć wydedukowałem, że 20 ale na egieldzie focus pisał o podłączaniu 24pin też. obecnie mam feela 300W 20pin - powinienem zmianiać na coś mocniejszego czy nie (planuje zestaw jak wyżej)?

3. jako alternatywę dla K8NE rozważam epoxa 8NPA7I - może ktoś miał doczynienia z obiema płytami - czy poza dźwiękiem (który w GB ma być lepszy) są inne istotne różnice?

 

ad1

jeśłi chodzi o nie podkręcalność płyty chodzi bez problemów, przynajmniej u mnie, wszystko działa jak należy :D

ad2

Ma Topowera, przez miesiąc działał na 20 pinach i było ok, teraz działa na 24 pinach i jest też ok :D

ad3

Nie miałem nigdy płyt ze stajni Epoxa także się nie wypowiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozważam zakup tej płytki (wraz z sempronem 2800+, 512RAM i grafą klasy 6600/1300pro) i mam takie oto pytanka do użytkowników:

1. wiele osób narzeka na kaprysy płyty. mnie nie interesuje żadne oc - komp w stylu złożyć/zapomnieć. czy płyta sprawia jakieś kaprysy przy ustawieniach defaultowych?? jak jest z tym nieszczęsnym chłodzeniem chipsetu - wymaga dorobienia nawiewu czy nie?

2. jaki zasilacz jest wymagany - ATX20/24pin?? ze zdjęć wydedukowałem, że 20 ale na egieldzie focus pisał o podłączaniu 24pin też. obecnie mam feela 300W 20pin - powinienem zmianiać na coś mocniejszego czy nie (planuje zestaw jak wyżej)?

3. jako alternatywę dla K8NE rozważam epoxa 8NPA7I - może ktoś miał doczynienia z obiema płytami - czy poza dźwiękiem (który w GB ma być lepszy) są inne istotne różnice?

Witam.dorzucę swoje trzy grosze do twojego pytania.

1-Przy standartowych ustawieniach płyta jest na mur stabilna.Chipset nie wymaga dodatkowego chłodzenia.

2-Może być 20-pin , jak i 24-pin-ważne żeby nie był za słaby(przy podawanej przez ciebie konfiguracji "markowe" 350W wystarczy

3- Z tych dwóch płyt ja polecałbym ci Gigabyte(za te pieniądze super płyta)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozważam zakup tej płytki (wraz z sempronem 2800+, 512RAM i grafą klasy 6600/1300pro) i mam takie oto pytanka do użytkowników:

1. wiele osób narzeka na kaprysy płyty. mnie nie interesuje żadne oc - komp w stylu złożyć/zapomnieć. czy płyta sprawia jakieś kaprysy przy ustawieniach defaultowych?? jak jest z tym nieszczęsnym chłodzeniem chipsetu - wymaga dorobienia nawiewu czy nie?

2. jaki zasilacz jest wymagany - ATX20/24pin?? ze zdjęć wydedukowałem, że 20 ale na egieldzie focus pisał o podłączaniu 24pin też. obecnie mam feela 300W 20pin - powinienem zmianiać na coś mocniejszego czy nie (planuje zestaw jak wyżej)?

3. jako alternatywę dla K8NE rozważam epoxa 8NPA7I - może ktoś miał doczynienia z obiema płytami - czy poza dźwiękiem (który w GB ma być lepszy) są inne istotne różnice?

bierz asrocka k8nf4g za tą kwotę jest to jedna z najlepszych plyt po DFI.

 

stabilna,nie ma kaprysów,niegrzeje się i ma mozliwosc osiagniecia fsb ponad 300 bez zadnych problemów

 

wystarczy do niej modecom lub fortron 300W 20pin

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz asrocka k8nf4g za tą kwotę jest to jedna z najlepszych plyt po DFI.

 

stabilna,nie ma kaprysów,niegrzeje się i ma mozliwosc osiagniecia fsb ponad 300 bez zadnych problemów

 

wystarczy do niej modecom lub fortron 300W 20pin

całkowicie sie zgadzam, przesiadłem sie na k8nf4g z powodu zintegrowanej grafy i naprawde nie spodziewałem sie zyzej wkyrece niz na gb k8ne! wogole zawsze asrock kojazył mi sie z shitem a teraz zmieniłem zdanie! na Gb przekrocznie fsb 280 było czymś teraz 310 stablinie :D ale wyzej tez wstaje :)

Polecam tego asrocka, wydajność taka sama, takze nf4. Tylko ta nazwa wszystko psuje :P

Oczywiscie trzeba wgrac zmodowany bios od autora powyzszego postu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie płyta lecz procki/pamięci was zatrzymują..

 

Na swoim Sempie zrobie HTT 327 (clockgen nie daje rady dalej) na 1,45 Vcore, HT x3, memy na 1,66 (498 mhz) +0,2V i jest full stable.

 

Oczywiście nie jade cały czas na takich ustawieniach. Teraz mam 300 na Vcore 1,275V i jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie płyta lecz procki/pamięci was zatrzymują..

 

Na swoim Sempie zrobie HTT 327 (clockgen nie daje rady dalej) na 1,45 Vcore, HT x3, memy na 1,66 (498 mhz) +0,2V i jest full stable.

 

Oczywiście nie jade cały czas na takich ustawieniach. Teraz mam 300 na Vcore 1,275V i jest gitara.

plyta niewstaje powyzej 327 z biosu i nieważne jaki proc i jakie pamieci

 

clockgenem dojechałem do 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy ktoś czyta moje posty, bo widze, że odpowiadacie wszystkim tylko nie mnie :(.

Tak więc ponawiam pytania

 

1.

Mam prock AMD Sepmron 2800+ 64BIT Venice-256.

i nie wiem czy ma on C`n`Q, bez którego niby w płytka w ver. 2.0 nie można podkręcać Voltage CPU.

Tak w ogóle to o co chodzi z tym Cool&Quiet wszędzie o tym pisza ale nigdzie nie wyjasniaja :).

Zapewne mój procek nie ma C`n`Q bo nie mam możliwości zmiany Voltage.

 

2.

W takim razie jak nie mam możliwości zmiany CPU voltage :(, to jaka jest maxymalna rozsądna magistrala przy chłodzeniu BOX`owym procesora oraz dorzucenia Coola na radiator na chipsecie płyty ?. Myśle także wysmarować pastą termiczną spód BOX`owego radiatora na chipset płyty głównej, nie wiem tylko czy to coś da na +.

 

3.

Jaka jest różnica wydajnościowa między HT 1x a HT 3x i do czego się tyczy ta wydajność ?.

 

Co do moich osiągnięć na K8NE ver. 2.0, to system odpalił się i chodził normalnie na HTT300 HTx3, jednak po jakimś czasie podczas grania w Counter-Strike 1.6 wywalał mi się notorycznie BlueScreen i odrazu restart, tak więc nawet nie wiem co tam było napisane.

Nie posiadam żadnego dodatkowego chłodzenia prucz radiatora na chipset, oraz BOX`owego chłodzenia dla Semprona 2800+, tak więc zmieniłem na

aktualnie ustawienia, którego chodzą bez jakiegokolwiek zwisa, BlueScreena, owe ustawienia to HTT 250 i HTx3.

 

Licze wreszcie na zainteresowanie się moim postem :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

widze ze nikt nie odpisal nic odnosnie flashowania biosu - ale trudno.

Wlasnie zauwazylem ze najwiekszy wplyw w podkrecaniu na tej plycie maja kosci ramu i odpowiednie ustawienie ich parametrow w biosie !!

Ja mam Hynixy D-43 ale marnie dzialaja :( dltego mam pytanie do ludzi ktorym udalo sie wyciagnac szyny rzedu 310 mhz i wiecej . na jakich pamieciach i jakich ustawienieach ich parametrow to sie udalo

dzieki

Edytowane przez Lubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy ktoś czyta moje posty, bo widze, że odpowiadacie wszystkim tylko nie mnie :(.

Tak więc ponawiam pytania

 

1.

Mam prock AMD Sepmron 2800+ 64BIT Venice-256.

i nie wiem czy ma on C`n`Q, bez którego niby w płytka w ver. 2.0 nie można podkręcać Voltage CPU.

Tak w ogóle to o co chodzi z tym Cool&Quiet wszędzie o tym pisza ale nigdzie nie wyjasniaja :).

Zapewne mój procek nie ma C`n`Q bo nie mam możliwości zmiany Voltage.

Semprony nie mają C'n'Q (czy jak to tam ma :P). Mają je Athlony 64.

 

Chodzi w tym mniej więcej o to, że przy osiągnięciu jakiejś tam temperatury, procek zmniejsza napięcie i taktowanie tak, aby cooler nadążył z odprowadzaniem ciepła. Jeśli coś źle napisałem to prosze mnie poprawić ;)

 

2.

W takim razie jak nie mam możliwości zmiany CPU voltage :(, to jaka jest maxymalna rozsądna magistrala przy chłodzeniu BOX`owym procesora oraz dorzucenia Coola na radiator na chipsecie płyty ?. Myśle także wysmarować pastą termiczną spód BOX`owego radiatora na chipset płyty głównej, nie wiem tylko czy to coś da na +.

Jeśli nie możesz zmienić Vcore to może spróbuj sflashować nowszego biosa albo tego co masz?

 

Co do magistrali to musisz sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony nie mają C'n'Q (czy jak to tam ma :P). Mają je Athlony 64.

Semprony maja C'n'Q ale modele od 3000+ wzwyż.

Jeśli nie możesz zmienić Vcore to może spróbuj sflashować nowszego biosa albo tego co masz?

To moze nic nie dać, nikt jeszcze nie potwierdził jak jest ze zmiana napiecia na K8NE rev2. Możliwe ze dotyczy ona wyłącznie semprony z c'n'q.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony maja C'n'Q ale modele od 3000+ wzwyż.

 

To moze nic nie dać, nikt jeszcze nie potwierdził jak jest ze zmiana napiecia na K8NE rev2. Możliwe ze dotyczy ona wyłącznie semprony z c'n'q.

pozdro

 

Ja mam semprona 2800+ i GA-K8NE rev 2.0 i ani w wersji biosu FA ani w FB nie mam mozliwosci zmiany napiecia na procesor :( i zreszta na mostek tez nie ma takiej mozliwosci :( - troche sie zawiodlem pod tym wzgledem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...