Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam takie pytanie!

Podkrecam o 5mhz FSB (plyta Gigabyte k8ne rev.2.0 i procek sempron 2800+) i po pierwszym resecie wyskakuje napis.

"You overclocking... cos tam nacisnij delete aby to pominac i wchodzi do bios". Nic nie startuje? Czy to jest normalne, takie zabezpieczenie? Co robić?

Witam ja mam to samo nie pomagaja zmiany zadneych ustawien jedynie moge podniesc FSB o 10mhz wtedy komp wstaje jak dam chocby 11 FSB pisze mi You overclocking... bleble i wcisnac deleta mi kaze i niec nie idzie i tak za kazdym razem mam plytem w rev. 2.0 zmienilem bio na FB nic nie pomoglo jedynie moge clock genem podkreci tyle co w podpisie :? a ja chce na stale przynajmniej z 280FSB :mur: a nie za kazdym razem odpalac clock genem ........

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tylko informuje ze procesor zostal podkrecony i jak na tym etapie komputer sie zawiesi to przy nastepnym resecie trzeba wcisnac DEL. Wtedy procesor nie bedzie przetaktowany i wejdziesz do biosu zebys mogl cos poprawic.

Czyli gdy ten napis sie pojawia to nic nie naciska !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zadnego podkrecania...plyty nowiusieńkie...

 

bios resetowany po kilka razy, setup defaults tez przywracane...

 

nic to nie pomaga...inaczej bym nie zadawal pytania, gdybym powyzszych rzeczy nie zrobil :)

 

to mi wyglada jakby nie obslugiwala procka, albo cos, jakiegos steppingu moze...hmm...(tak podobnie bylo kiedys z asusem k8n4e i sempronami)

 

moze to jakas wadliwa seria hmm..albo cos skopali w tej rewizji...hmm... gdyby to byl jeden egzemplarz to moglby byc przypadek, ale to juz trzeci z kolei...

 

 

@Masza

 

Sprawdź płytę z innym zasilaczem , bo mam wrażenie że przyczyną Twoich kłopotów będzie niestabilne zasilanie :]

 

 

 

PS. Co do podkręcania - polecam przeczytanie całego wątku od początku do końca i zastosowanie się do podanych rad - nie ma możliwości , żeby nie chodziło stabilnie na FSB co najmniej 290 ... trzeba tylko poczytać i poświęcić troszeczkę czasu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, to napisał kolega z góry ARTKTK ja miałem to samo i faktycznie musisz przeczekać i ruszy. A najlepiej ustaw tak jak opisał, bo ja mam narazie 244 FSB, ale mam zasilacz noname 350 wat i 6600GT 550/1100 Gainwarda i wole nie iść wyżej.

 

Dajesz HT frequency ratio z auto na x1 lub x2 , DDR Timing z auto na manual , następnie CAS latency zmień z 2.5 na 3 , Refresh rate ( TREF ) zmieniasz z 166 MHz , 7.8 us na 166 ( ewentualnie 133 lub 100 ) MHz , 15.6 us ,Read Preamble Value zmieniasz z 5 ns na 6ns , a Async Latency Value z 7 ns na 8 ns resztę ustawień zostawiasz tak jak jest . Potem wchodzisz w zakładkę Advanced Chipset Setup i w opcji DDR coś tam ( nie pamiętam z głowy dokładnej nazwy , ale łatwo znajdziesz ) zmieniasz z Auto na Manual i zaznaczasz opcję 1T ... CPU/DDR clock Ratio ustawiasz tak , żeby pamięci chodziły z zegarem w okolicach 400 MHz ( zakres od 366 do 420 - 433 MHz ) , i w ustawieniach DDR Voltage Control ustawiasz + 0.2 V ... Najważniejsze są dwa ustawienia - Read Preamble Value i Async Latency Value - te ustawienia są praktycznie różne dla każdego ustawienia HTT powyżej 290 , te które Ci podałem u mnie chodzą mega stabilnie przy HTT 290 , jeśli u Ciebie nie będą stabilne to popróbuj z różnymi ustawieniami właśnie tych wartości , im będą wyższe , tym wyższe HTT powinieneś osiągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eehhh...i tak to jest jak sie pisze o wsyztskim w jednym wątku :(

 

pisalem przeciez ze to sie dzieje na trzech roznych konfiguracjach...

 

wszytskei podzespoly dzialaja poprawnie na innej plycie (asus)...

 

moim zdaniem nie powinniscie zamykac mojego osobnego wątku, by bylo konkretnie i na temat a tak sie mala mieszanina robi...

 

-byly sprawdzane karty graficzne, zasilacze, nawet procki... no wsyztsko

 

plyty uruchamiaja sie losowo, bez wzgledu na to czy zmienie grafike, procesor zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, no to mnie pocieszyłes, sprzedam swoje 2x256 i kupie 1x512, mam nadzieje ze bedzie lepiej.

Czy istnieją jakies Vmody na pamiec??

ja mialem dwie dwustronne i max htt to bylo 210 Mhz bez znaczenia czy byla jedna kosc czy dwie.

na dwoch kosciach jednostronnych z kompletu duala smiga na 290 a przy wymianie jednej kosci na dokladnie taka sama tylko o wiekszej pojemnosci to juz max 250.

Mi sie wydaje ze zalezy to od procka i nie ma na to zadnej raguły. trzeba poprostu probowac rozne ustawienia i kombinajce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem jedną 256 z kompa, oczywiscie miałem dwie jednostronne, komp robił bez problemu htt300, ale jak jest jedna jednostronna to jest nawet htt323, 2800mhz mam stabilnie na tym samym napieciu co wczesniej 2700, wiec zostawiłem 2700 i obnizyłem napiecie, i teraz zamowie sobie geila 512mb i zobacze jak bedzie smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu walczyłem z tym gniotem k8ne :mur:

 

Pozmieniałem sobie ustawienia w biosie, zapisałem. Uruchamia się ponownie i wisi, po tym jak pokazała jaki proc. Myślę hmmm reset i pomoże - nic, kolejny reset i też nic :blink: Bateria z mobo na 10 minut i także nic. Przez chyba godzinę się uruchamiała i wisiała tak sobie :angry:. Rano wstaje, srubokręt w dłoń, włączam i działa :lol: Tak powalonej mobo dawno nie widziałem, przebiła swoimi możliwościami nawet Ultra-D, która fikała ale ten GB to już przesada. No i kolejna sprawa to już nawet nie mówię - max HTT jak narazie to aż 270MHz :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zeby miec te htt 300 to musze pod\niesc V dla chipsetu +0,1V.

To normalne ze resetuje sie srubokretem, u mnie tez bateria nie pomaga.

:blink: Napięcie dla nForce, przeca w tym biosie to mam aż możliwość podniesienia vdimm i nic więcej.

Mobo to oczywiście rev. 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedna dwustronna kosc kingstona 333 i HTT mam ustawione na 325 w biosie, raz na miesiac zdarzy mi sie tylko ze komp sie nie odpali i wtedy przewaznie bios zmienia ustawienie dzielnika pamieci z manulanego na automatyczne i pamieci chodza na 540 :D wkur*** mnie to bardzo, ale ponowna zmiana pomaga i smiga dalej

 

edit: aha nie mam podniesionych zadnych napiec poza prockiem o 0,05V, chipset i memory bez zmian

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............i i wtedy przewaznie bios zmienia ustawienie dzielnika pamieci z manulanego na automatyczne i pamieci chodza na 540...............

Też tak miałem, na to pomaga właśnie podniesienie napięcia chipsetu i to najlepiej o 0,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale bez dodatkowego chłodzenia ten chipset sie raczej zjara ;)

Ja swoj bede chłodzic wodą, czy jest nadzieja, ze jak bedzie chłodny to bedzie lepsze oc??

U mnie jest chłodny i du** z oc :huh: , czy chłodny czy goracy idzie max 320 htt :blink: . Dziś sprawdze na jednej kości RAM moze coś wiecej pujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czemu tak nażekacie na tego Rev 2.0 :) mi tam bez problemu odpala na HTT300 HTx3, jednak z racji braku lepszejszego chłodzenia dałem dla megoo Sempka 2800+ HTT250 HTx3 i 0 problemów, kompletnie zero, żadnych zwisów nic.

Co do kłopotów z wstawanie i stabilnym działaniem, to jak dla mnie w większości przypadq to wina RAM`u, poprostu nie odpowiedni RAM i system nie rusza (zalecane kości jednostronne), dużo napewno można zdziałać z ustawieniami RAM`u w BIOS`ie, jednak to już chyba bardziej loteria bo nie wszystkim działa na tych samych ustawieniach, jednak jak dla mnie to dla każdej płytki uda się wykręcić takie ustawienia że HTT w granicach 280-320 pójdzie na spokojnie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

Witam, mam zamiar zakupic ta płyte, chciałbym sie coś dowiedziec np to czy ruczy ona na 2x512mb Patriot i 7600GS, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czemu tak nażekacie na tego Rev 2.0 :) mi tam bez problemu odpala na HTT300 HTx3, jednak z racji braku lepszejszego chłodzenia dałem dla megoo Sempka 2800+ HTT250 HTx3 i 0 problemów, kompletnie zero, żadnych zwisów nic.

 

Ja tam nie narzekam ... lata stabilnie na HTT 300*7 i kompletnie zero kłopotów ... jedynie co to trzeba się nasiedzieć przy ustawieniach pamięci :]

 

 

PS. A myślał ktoś nad zaadoptowaniem do K8NE biosu od DFI Infinity ?? Chipset praktycznie ten sam , a nie ma ograniczenia HTT do 327 MHz jak w Gb i działa stabilnie przy HTT 390 ... kuszące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupic ta płyte, chciałbym sie coś dowiedziec np to czy ruczy ona na 2x512mb Patriot i 7600GS, pozdrawiam

plyta ruszy :) ale wiele na niej nie zdzialasz z kosciami patriota bo sa dwustronne !! i sie gryza jak diabli (przynajmniej u mnie)

polecam hynixy, dzialaja o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem geile.

512mb w jednej kosci, oczywiscie jednostronne, i lepsze oc nawet jest, na htt323 proc smiga alen ie stabilnie, htt 300 mi daje 2700mhz i jestem zadowolony z tego wyniku

Pamieci smigają na 2,5-3-3-5 peszta timingów jest obnizona 4ns na +0,2V na 450mhz i 1T// zdziwiłem sie ze geile tak bardzo sie grzeją. Ale smigają na tej płycie spoko, oczywiscie trzab próbowac po roznych bankach przekładac, tylko na pierwszym banku jest dobre oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, piszę pierwszy raz na tym forum :)

 

Od paru dni posiadam K8NE rev 2.0 i przedstawiam to co udało mi się do tej pory osiągnąć.

 

Hardware: AMD Sempron 2600+, GEIL 512 2.5ns, Gainward 6600 256DDR3

 

Mam kilka przetestowanych konfiguracji, natomiast aktualnie działam na:

 

1600@2480 przy HTx2, HTT 310, 2/1.33 (pamięci lecą na 206.7 MHz), CAS 3.0, Chipset 2T, (200MHz, 7.8us) - stabilnie (testy Spi, marki, kilka gier)

 

Inne configi różnią się HT, wartością CAS i chipsetu.

 

Załączam link do info z CPU-Z: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=86246

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez f1aSh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie dałes HTx3? u mnie na HTT312 i HT3x nie ma problemów, no jedynie podniosłem V dla HT. mam rev 1,0

gdyby się dało HTx3 to bym ustawił :huh:

 

poza tym mam rev. 2.0 więc zabawa napięciem procka odpada (jedynie mogę voltować pamięci max +0.2v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

dołanczam sie do pytania. moze byc nawet wiecej niz 3V.

 

Wczoraj wgrałem bios F6 i HTT robi takie samo jak na F5, tyle ze naF6 nie moge przy HTT300 ustawic dzielnika pamieci innego niz 100, a ja chce 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no reV1 tez na pamieci daje +0,2V, ale cos mi sie nie chce wierzyc, że nie ma opcji HTx3.

HTx3 da się ustawić, lecz system nie rusza w takiej konfiguracji. Podobnie z resztą przy wysokim HTT nie da się ustawić dzielnika pamięci większego niż 2/1 (ewentualnie 2/1.33 ale to już dość niestabilnie... super Pi przechodzi ale przy Prime95 wywala błędy) Moje pamiątki GEIL'a ładnie się kręcą, nawet do ~240Mhz ale też dużo ZALEŻY.. pozostaje mi cieszyć się tym co mam i czekać zakup na DFI :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...