Skocz do zawartości
Gray

Dfi Lanparty Ut Rdx200

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta Sapphire'a jest słodka ;) (jak biała czekolada), szkoda tylko, że gniazda pamięci są ułożone zbyt blisko siebie, co zaowocuje problemem w obsadzeniu ich pamięciami z radiatorkami.

No i dlaczego jest na niej tylko JEDEN slot PCI-E x16 ??

1613055[/snapback]

Może dlatego że to nie jest mobo w wersji Crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie patrze na fote i tp boxowe chłodzebnia w zestawie z dfi i kartami w crossfire wygladfa jakos tak tanio-mam taki sam wicherek do sempa 2600+  :lol:

1612996[/snapback]

no i dlaczego az tyle ma kosztowac? plyta bardzo mi sie spodobala ale widze ja jako konkurenta dla dfi nf4 ultra czyli ok 600 pln a nie zapowiadane 740 :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydajność ma być podobna do tego Szafira "w białej czekoladzie z truskawkami" (apetyczna płyta główna :D) To raczej nie będziemy się zastanawiać. Jak pojawią się płyty to po około 2 dniach allegro się zapełni DFI NF4 Ultra-D w atrakcyjnych cenach :P, a tak na serio to płyty będą hitem jak DFI od nvidii. Nadal ciekawi mi czy rdx200 będzie lepiej śmigał z kartami ATI. I będzie widać czy nvidia faworyzuje swoje karty na swoich płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sam chipset wpłynie na wydajność karty graficznej to raczej nie a jak już to w nie wielkim stopniu, bo skoro PCI-E na NF4 i taka sama grafika na AGP ma te same osiągi więc nikt raczej specjalnie ATI na NF4 nie zwalniał. Co do mobo to mam nadzieje że nie będzie to taka sam wpadka jak ostatnio u DFI jej długo oczekiwana DFI NF3 s939…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, ze będzie równie udana jak NF4 czy nawet lepsza. No i żeby cenowo były podobne tam róznica do 10 zł względem NF4, ale zobaczymy jak sprawa będzie wyglądać po wypuszczenia na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli linia memek na stale jest do 5V podlaczona, to nieco groznie...

Posiadacze TCCD beda narzekac na grzejace sie mosfety, natomiast posiadacze UTT/BH-X beda plakac z radosci...

1532020[/snapback]

Emm... Jestem dośc ciemny w tej kwestii... Ale czy możecie mi wyjaśni czemu BH-X'y np. miałyby byc lepsze na te 5V? A czemu TCCD miałyby grzac mosfety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo BH-X lubią duże napięcie np. 3,4V. A TCCD Lubią napięcie w granicach 2,9-3,0V. I pobierająć mniej energi mogły by grzać mosfet, choć do końca nie wiem jak z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się raczej nie zgodzę z wypowiedzią Zulusman wiele płyt ma zasilanie z linii +5v dla ramu i jakoś nic się zbytnio nie grzeje. Tylko na DFI NF4 rozwiązali to trochę dziwnie bo jeden układ odpowiada za dwie linie 3,3v oraz 5v i po przestawianiu na linie 5v potrafi się grzać, choć nie uważam tego za jakiś ogromny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej i coś nagle uchichło czyżby DFI chciało zrobić nam "drogi" prezent na święta?

 

Add/Edit:

Oficjalna premiera Crossfire była 26 września więc teraz nie rozumiem nadal czemu DFI nie wypuszacza płyt w świat. Jakieś nakazy od ATI czy jak? Czy ATI powtarza się przypadłość R520? Co wy na to?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest opis MOBO DFI LanParty UT RDX200 CF-DR na stronce producenta:

 

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_s...TYPE=LP&SITE=US

 

A tu w wersji .pdf:

 

http://www.zipzoomfly.com/PDF/246445.pdf

 

Kilka fotek z testów Crossfire na LanParty:

 

http://www.ocxtreme.org/forumenus/showthread.php?t=762

 

Szkoda, że dostępna dopiero będzie ok. 28-go października.

 

Niestety wyników żadnych testów nie znalazłem. Może wy coś macie? Podzielcie się ]:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, co do testów ja jakieś na googlach znalazłem i trochę to trwało...

 

BTW: LANPARTY UT RDX200 CF-DR to odpowiednik SLI-DR, a czy będzie odpowiednik Ultra-D , którego można będzie przerobić na CF-D?

 

Add: Porównałem ceny: CF-DR - 300-330$, a SLI-DR 180-210$ :blink: i to ma być porównywalna cena? :angry:

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś w necie fotki tej płyty DFI z Chipsetem obługującym SATA II. I to nie był montaż :wink: . Może wyjdzie jakaś druga wersja bo płyta główna za ok. 1000 zł bez SATA II to kaszana.

 

Swoją drogą, żadnych zapowiedzi dotyczących innych wersji RDX200 zdaje się nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wskrzeszenie tematu:

 

DFI RDX200 CF-DR jeszcze nie jest dostępny w Polsce, ale testy wykazują, że mimo beznadziejnego SB450 możliwości OC są nieco lepsze niż NF4. Nie ma wątpliwości, że South Bridge też ogranicza możliwości OC.

 

Poza tym na razie nie opłaca się kupować tego MOBO, gdyż za parę tygodni wyjdzie druga MOBO DFI z RDX200. To rewelacja z Forum DFI ogłoszona przez Admina tegoż Forum, co oznacza, że to pewne źródło.

 

Nowa wersja na 100% będzie miała już SATA II. Najparwdopodobniej SB600 się pojawi. Całe szczęście, bo SB450 to nawet na NF2 się pojawił :mur: .

 

Wtedy to dopiero będzie MOBO marzeń. Jak cena nie przekroczy 1000 zł, kupuję od razu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fajnie by było gdyby poprawiona wersja się u nas pojawiła tak samo szybko. Tak to pewnie do świat kompa nie zmontuje... Z reszta narazie cena chyba lekko przegieta i raczej mnie i innych szarych userów nie zachęca. Ale zobaczymy co czas przyniesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja sie pytam "DLACZEGO DO JASNEJ @%$#&%$# U PEPIKÓW PŁYTA JEST W SPRZEDAŻY TAK SAMO JAK W WIEKSZOŚCI KRAJÓW EUROPEJSKICH A U NAS JAK GDZIES ZADZWONIE I SIE PYTAM O TE PLYTE TO SIE PYTAJA O CZYM JA ROZMAWIAM??????????????????????????"

 

damn polska reality

zaczyna mnie to juz dobijac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na razie nie opłaca się kupować tego MOBO, gdyż za parę tygodni wyjdzie druga MOBO DFI z RDX200. To rewelacja z Forum DFI ogłoszona przez Admina tegoż Forum, co oznacza, że to pewne źródło.

Z tego co pamietam to o dfi nf3 ultra (s939 z agp) tez pisali ze rewelacja i ze ta plyta im najbardziej wyszla ze wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czekać na Polską premierę trza taki towar ściągać z innych krajów.

 

Otrzymałem mejla od DFI z wiadomością, że nowy RDX200 się pojawi jak tylko zostanie ukończony SB600... Obecny RDX200 został stworzony by być w 100% kompatybilny właśnie z SB600 (by DFI się nie przemęczyło).

 

Niestety to ma następić w pierwszym kwartale 2006 roku. II kwartał dla Polski :rolleyes: .

 

Liczyłem na to, że zmontuję kompa do końca roku a tu mi każą czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...