Skocz do zawartości
Gray

Dfi Lanparty Ut Rdx200

Rekomendowane odpowiedzi

Kontroler to obecnie wyjście z sytuacji. Aczkolwiek Chipset ATI z SB600 ma być lepszy pod względem OC. Na Forum DFI jest mowa, że SB450 ogranicza możliwości OC tej Mobo.

 

Ja czekam na nowszą wersję już z obsługą SATA II. Mam nadzieję, że szybko się pojawi. Jeśli wszystkie ploty sięsprawdzą to to będzie Najlepsze dotąd MOBO :D

 

Swoją drogą ten Kontroler do którego umieściłeś tu link też nie obługuje SATA II :lol2:

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam az tak dobrze sie nieznam :) . Chce sobie kompa zlozyc na dwurdzeniowce typowo do grafiki 3d tu patrz do renderingu :). Kolega mi polecil plyte DFI LanParty nF4 SLI-DR

Mialem ja dzis zamowic wczoraj zobaczylem ze wyszla ta nowsza , kumpel mowi ze to niezle rozwiazanie ale niema sata II i zebym sie narazie wstrzymal :) , A ze niemam az takwiele kasy to dwurdzeniowka bedzie najtansza z oferowanych przez AMD + jakis dobry radiator wentyl na procka i nieomieszkam podkrecania tzn kumpel ma mi w tym pomoc zeby tak z tej dwurdzeniowki AMD Athlon 64 X2 3800+ jak najwiecej wycisnac :). Chyba pojde rozniez za glosem wiekszosci i poczekam na ta nowsza wersje :) w kazdym badz razie dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie faktycznie przepustowość SATA II jest zbędna. Aczkolwiek jak mam zamiar inwestować prawie 1000 zł w Mobo to takie Mobo powinno mieć wszystkie technologie obecnie dostępne by to był długo aktualny sprzęcik.

 

Nie po to chcę kupić tą płytę by ją za pół roku/rok zmieniać. Wmontuję w nią najpierw jedną grafę... Później dorzucę drugą... Powiększe RAM... Zmienię proca na dwurdzeniowca... Dorzucę dysk o większej przepustowości... I w ten sposób będę miał cały czas dobry sprzęcik.

 

Moim zdaniem bez sensu jest wydawać kasę na jednorazową konfigurację. Powiedzmy, że samo SATA II niewiele załatwia. Ale ja bym wolał wiedzieć, że mam taką "technologię" na pokładzie niż żyć w świadomości, że nie każdy dysk da z siebie wszystko na moim kompie.

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuuuuuuuuuuuu

ale cene zapodali, ja pierdziele :blink:

czulem ze bedzie drozsza od sli-dr ale 980zł??? bez przesady, ta plyta nie ma niczego takiego, co kazaloby dac taka cene!

ciekawe ile walna za experta sli-dr o ile w ogole wyjdzie :lol:

swoja drogą komputronik do najtanszych sklepow nie nalezy, kiedy imperium i inni oc-przyjazni zaczna handlowac tymi plytami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 980 zł za Płytę Główną to nie jest rekord w Polsce? Wydaje mi się, że tak. Expert zapewne będzie w podobnej cenie... Już się boję ile nowy DFI z Radeon'em Xpress'em 200 będzie kosztował. Mimo to, pewnie i tak ją kupię B)

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 980 zł za Płytę Główną to nie jest rekord w Polsce? Wydaje mi się, że tak. Expert zapewne będzie w podobnej cenie... Już się boję ile nowy DFI z Radeon'em Xpress'em 200 będzie kosztował. Mimo to, pewnie i tak ją kupię  B)

1722865[/snapback]

Eeeee..... a ten RDX200 to na czym jest?? na nF3 :D ??

 

Cena jest przegieta i tyle, niedlugo powinna spasc, bo inaczej nie wroze tej plycie popularnosci :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 980 zł za Płytę Główną to nie jest rekord w Polsce? Wydaje mi się, że tak. Expert zapewne będzie w podobnej cenie... Już się boję ile nowy DFI z Radeon'em Xpress'em 200 będzie kosztował. Mimo to, pewnie i tak ją kupię  B)

1722865[/snapback]

980zl to jest rozbój w bialy dzień, jeszcze biorąc pod uwage kiepski transfer przez USB, maxmalne HTT lekko powyżej 300. Kiepsko widze sprzedawalność tej plyty. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no ja mysle ze jak bede miał3tyś za 3 lata na zestaw to sobie kupie mobo i ewnetualnie, ale tylko ewentualnie pamieci i pozstawie na półce, ze by łądnie wyglądąło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ze jak bede miał3tyś za 3 lata na zestaw to sobie kupie mobo i ewnetualnie, ale tylko ewentualnie pamieci i pozstawie na półce, ze by łądnie wyglądąło :D

1723558[/snapback]

ale zes text zapodał :P ;)

 

plytka fajna, cena nie jajna, chipset fajny, ALE CENA NIEFAJNA.... i coz zrobic. ma juz ktos na tweaku/zamowil ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam że jako zintegrowany kontroler SATA nie będzie miał obsługi NCQ - kontrolery SATA realizowane przez zewnętrzne układy Silicon Image, Promise i inne moga mieć NCQ w zależnosci od wersji. Dlatego bezpieczniej jest brać płyte z SATA2 ponieważ obecność tego standartu gwarantuje NCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

no fajnie, tylko ultra-d kosztowala pare dni temu 519 o ile pamietam ;)

 

nie wiem jak jest/bedzie u nas... ale na xs przedstawiciele dfi zapowiadaja ze cena na razie jest zaporowa ze wzg. na to ze jest to nowosc - docelowo ma byc 180-190$ (czyli niewiele drozej niz sli-dr), tylko polski rynek jakos tak leniewie reaguje na zmiany cen na swiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

no fajnie, tylko ultra-d kosztowala pare dni temu 519 o ile pamietam ;)

 

nie wiem jak jest/bedzie u nas... ale na xs przedstawiciele dfi zapowiadaja ze cena na razie jest zaporowa ze wzg. na to ze jest to nowosc - docelowo ma byc 180-190$ (czyli niewiele drozej niz sli-dr), tylko polski rynek jakos tak leniewie reaguje na zmiany cen na swiecie...

1725778[/snapback]

nie wróżę jej zbytniej popularności jesli z ceną nie zjadą poniżej ultra-D :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1727255[/snapback]

 

hehe, jak ja kocham benchmarka ;] Ale racje to tu akurat maja. Swoja droga i tak na razie nie ma potrzeby koniecznie uzywac sataII, jedynka pewnie nie jest duzo gorsza.

 

moze robil ktos test dysku z sataII na jadence i na dwojce w kontrolerze? Jestem ciekaw czy zmienia sie przepustowosc i o ile, a takze wydajnosc. Bo bez testow to mozna mowic czysto teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...