Skocz do zawartości
timmon24

Tworzenie Stron Internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chcialem was sie poradzic jakiego programu najlepiej uzyć do tworzenia stron internetowych pajączek ? Nie mam zielonego pojecia o tworzeniu stron internetowych ale chcialbym sie nauczyć .Moglibyście mi poradzić jakis prosty program po polsku najlepiej ?

nie chce sie rozpisywac bo nie chce tez robic bałaganu na forum takim tematem który dla wielu wydaje sie banalny. :-|

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz html i całej reszty , to do programów typu pajączek sie nawet nie zabieraj ; lepiej użyc edytorów graficznych np. Macromedia DreamWeaver ( najlepiej versja 4 , mi MX jakoś nie podpadł ) , łatkę spolszczającą mozna znaleść na sieci.

 

Od biedy mozna uzyć Frontpage Express lub versji full z Offcie 2000 , XP lub 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest trochę.

Od siebie dodam, że z programów dobry jest edHTML(pol, free), notepad2(ang+spolszczenie, free), notatnik ( :P ). 1stpage2000(ang, free).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Windows, doskonały jest Macromedia Dreamwaver MX 2004 ale jest drogi (możesz sciągnąć 30-dniową wersję testową). Natomiast pod Linuxem polecam NVU (dostępny, także pod Windows).

 

Poradników i tutoriali jest cała masa na sieci, coś słabo szukałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest cała masa tutoriali i innych pomocy do tworzenia stron - coś słabo szukasz... Edytorów graficznych mozna używać - ale jak chcesz się nauczyć faktycznie robić strony to ci one nie pomogą.

 

To jaki program będziesz teraz używał nie ma znaczenia - musisz usiąść z jakąś książką, czy tutaorialem i nauczyć się podstaw htmla - to jest bardzo proste, także jak już to załapiesz, to tylko kwestia znajomości tagów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sie naprawde nauczyć, to polecam jakiś kurs html ( podobno ten jest dobry http://kurshtml.boo.pl/ ) i np. notatnik+.

 

Ja osobiście do php i html'a używam WordPad'a, czasami do php lepszy jest jakiś edytor który koloruje składnie np. edhtml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te wszystkie linki zaraz zaczynam studiowac to

ehh narazie moja wiedza jest taka musze załozyś jakis katalog na jakims bezpłatnym serwerze potem ten program jakis jezyk HTML słyszałem o tym ale nie znam sie wogóle. no nic .Troche kosmiczne dla mnie to sie wydaje i długotrwałe

poprzegladam teraz te wasze linki dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz html i całej reszty , to do programów typu pajączek sie nawet nie zabieraj ; lepiej użyc edytorów graficznych np.  Macromedia DreamWeaver ( najlepiej versja 4 , mi MX jakoś nie podpadł ) , łatkę spolszczającą mozna znaleść na sieci.

 

Od biedy mozna uzyć Frontpage Express lub versji full z Offcie 2000 , XP lub 2003

1530515[/snapback]

Ja jednak odradzam klikane programy. To co się dzieje we FrontPage woła o pomste do nieba ;) W każdym razie kod mimo że działa to do HTMLa nie jest zbyt podobny.

 

Ja się polecam uczyć od razu HTMLa. Jaki edytor? Polecam Pajączka ;)

Kursy typu te webhelp.pl według mnie są wystarczające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam KSIAZKI wydawnictwa Helion:> Jak bedziesz robil strony w edytorach graficznych nie znajac nawet podstaw jezyka, to nie bedziesz potrafil nic zmienic w swojej stronie bez tego edytora. Dlatego najpierw naucz sie jezyka (rob strony w notatniku), a dopiero potem baw sie profesjonalnymi progsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to tylko NOTATNIK RULEZZZZ :) - serio, używam tylko jego + liczne poradniki na necie, ostatnio zacząłem się jeszcze bawić w strony internetowe budowane całe we flashu i nawet mi to wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest np fajna strona www.kurshtml.boo.pl

Przede wszystkim musisz poznać podstawowe znaczniki HTML i takie tam [ciach!]ły. Jak już trochę wiesz to Pajączej jest bardzo pomocny, szybko i łatwo się robi stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz html i całej reszty , to do programów typu pajączek sie nawet nie zabieraj ; lepiej użyc edytorów graficznych np.  Macromedia DreamWeaver ( najlepiej versja 4 , mi MX jakoś nie podpadł ) , łatkę spolszczającą mozna znaleść na sieci.

Ja bym powiedział dokładnie coś odwrotnego :|

Jak nie znasz minimalnie HTMLa to sie do Dreamweavera nie zabieraj, z prostej przyczyny - mnogość opcji cię zniszczy :P

Jak ktoś zaczyna to lepszy prosty programik, trochę opcji, przyjazny userowi :P Na zapoznanie się z językiem najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notatnik albo jakis notatnik z kolorowaniem kodu. jak uzywasz narzedzi graficznych to epiej zebys juz iwedzial jak potem poprawic wygeerowanny kod - robia mase smiecia i potem jak nie wieesz czego szukac to trudno wynalezc gdzie wprowadzic poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fronpage :D i jeszcze raz frontpage :D

1660159[/snapback]

:kijem: :blink:

błee

 

EDITPLUS to potęga !!!

czasem Dreamweaver jak trza layout widziec w czasie edycji by cos dopasowac

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam KSIAZKI wydawnictwa Helion:>

1531099[/snapback]

Samouczek w pajaczku jest robiony wspolnie z Helionem :]

 

Rownież polecam ksiazki helionu, ale ogolnie o programowaniu ;) a dla poczatkujacych pajaczka, uzupelnia brakujace czesci polecen ( np. wpisujesz <a <- a on sam dodaje reszte ).

 

Co do "graficznych" edytorow htmla-a to jakos do mnie nie przemawiaja, jak ktos wczesniej napisal " to co one robia niby wyglada jak html, ale maja tyle smieci w sobie " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...