Skocz do zawartości
Koziol

Pentium 4 : Posiadacze tego procka (i nie tylko) - pomozcie

Rekomendowane odpowiedzi

W dalszym ciagu mam problem z predkoscia dzialania gier. Niemozliwe jest zeby gierka dzialala lepiej na Duronie 600 niz na P4 1.8@2.52

Przedtem mialem AthlonaXP 1700+ @ 2000 i takich problemow nie mialem. Jesli nie znajde rozwiazania tego problemu sprzedam to kakaowe P4 bo zaczyna mnie denerwowac.

 

Problem polega na tym ze w gierce mi wyswietla np 100 fps a po paru mapach gra zaczyna ciac jakbym mial Pentium MMXa. Bez obrazy Ale Tactical Ops dziala juz porzadnie juz od 500 Mhz. Nie mowiac o BattleFieldzie 1942 - wiadomo gra wymagajaca ale jak na innym kompie dziala 10 razy lepiej a komp jest 5 razy gorszy hmm... cos tu nie gra.

Na pewno cos mam zwalone ale nie wiem co... W kazdym razie jedno jest pewne jesli w najblizszym czasie nie rozwiaze tego problemu juz mnie nigdy nikt nie przekona do Intela.

 

Mam chwilowo 256 DDR bo na druga kosc czekam z reklamacji. Ale bez przesady na 256 to i tak powinno smigac.

 

Zainstalowalem te stery do chipsetu intela, detki 40.72 i qpa.

win xp instalowalem kilka razy, sprawdzalem czy SP1 pomoze, wylanczalem zbedne uslugi, ktore mogly by obciazac procesor i znikomy efekt.

 

Przypomnialo mi sie, ze keidys czytalem jak P4 zwalniaja gdy maja za cieplo :) Ustawilem procka na nominalnej predkosci 1800 Mhz... to samo

Zintegrowana sieciowka i AC`97 jest wylaczone wiec nie obciaza CPU.

 

Co z tego ze mam 11tys w 3dmarku2001 i 151900 klatek jak mi CHRUPIE !!!

 

Prosze pomozcie.

Jesli nie pomozcie to powiedzcie co to moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest taki motyw ze jak biore menadzer zadan to mi pokazuje nawet jak nic nie robie zajetosc 50%. Z czego najwieceej proces SVCHOST 45%

No nawet jakby to wina SVCHOSTA to w koncu zostaje 1 Ghz wolny i nie ma jak ale powinno byc OK. Mozliwe ze pamiec cos jest uszkodzona ale mnie martwi to ze jak pare programow odpalonych : Pare okien IE, Progz do komunikacji glosowej, gierka, GG to mam zajetosc CPU 100 % a jak mialem AntkaXP to bylo kolo 70% i zadko dochodzilo do 100%. Cos mam nie tak i nie wiem co :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej problem softwarowy, chociarz plyta gigabyta juz miala pewien bug z pamieciami.

 

Jesli masz mozliwosci / kumpli to zobacz jak dziala na win98, przy innej k.graficznej.

 

Aha przypomnialem sobie ze mi chrupalo jak ustawilem pamieci jedynie na 200mhz, strasznie doczytywalo wtedy.

No ale ty masz chyba 333

 

 

PS. W sumie mamy b.podobny sprzecior i co do zajetosci procka to mam tak:

CPUCOOL CPU- 58% uzyciepamieci - 3936k

SVCHOST.EXE USLUGA LOKALNA CPU-45% uzycie pamieci 2880k

reszta po 0-2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaz : "CPUCOOL CPU- 58% uzyciepamieci - 3936k

SVCHOST.EXE USLUGA LOKALNA CPU-45% uzycie pamieci 2880k "

mam prawie tak samo jak nic nie robie. Powylanczalem prawie wszystko i taki zonk. Mam pamieci 266 Mhz. Czy taktuje je na 266 czy na 280 przy zegarze CPU 2.52 nie ma roznicy. Pozatym dlaczego u innych SVCHOST.EXE zrzera troszeczke pamieci i 0-4% CPU u w naszych przypadkach tak chrupie bo inaczej tego nazwac nie mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wylaczasz ten svchost.exe i grasz to wszystko jest juz dobrze?

U mnie nawet jak on jest obecny to w Quake3 jest od 160 do 200fps i nie chrupie.

 

BTW Ja rowniez zainstalowalem te stery do chipsetu intela, detki 40.72 i mam win xp.

Moze to problem ze sterami chipsetu, instaluja jakies badziewie w windowsie ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi czy athlon czy intel.

Przed chwila sie pytalem kumpla ktory ma celerona 1,8 i plyte Asusa na 845E i u niego takze SVCHOST.EXE jest 0

 

Podejrzewam te sterowniki intel aplication accelerator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi czy athlon czy intel.

Przed chwila sie pytalem kumpla ktory ma celerona 1,8 i plyte Asusa na 845E i u niego takze SVCHOST.EXE jest 0

 

Podejrzewam te sterowniki intel aplication accelerator .

gaz to jak oboje macie to samo, tzn ze uzywacie tego samego progsu :roll: , pochwalcie sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci sie jedzie softowo u mnie svshost zajume 0% a mam serwerek i jesr odpalony chyba 3albo 4 razy to nei wina samego p4 bardziej bym na plyte zwalal ewentualnie dysk Ci wysiada zobacz czy masz dma wlaczone choc to w tak duzym stopniu nie powinno wplywac na plynnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh mam p4 ale ja mam problemy z czym innym ... co chwile mi sie zawiesza komp :( wydaje mi sie ze to hdd wogule niemoge prawie zadnej gry zainstalowac bo sie zawiesza. Jush instalowalem inne windy i wszystkie updaty tesh i <span style="color:red;">[ciach!]</span>o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: instalowales stery do chipsetu z plyty ?  Wogole co instalowales po zainatlowaniu windy ?

No instalowalem z plytki wszystko o co prosili. :P

Stery USB 2.0, do kodeka dzwiekowego, ten program intela

i gigabyta do monitorowania i podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie svchost zajmuje odpowiedznio 4 17 i 3Mb ramu i jak pisalem wczesnije 0% zasobow procka wiec nei wiem skad wy to macie jakies inne konflikty wlasciwie to nei pamietam zeby wiecej zajmowalo i zeby mi sie przez to cos cielo

a wirusoow nie mata ????? sprawdz na innej plycie albo plyte sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekscie jakiego uzytkownika dziala Ci ten svchost, ktory tak wiele zajmooje? (pytam bo pewnie masz ich kilka) I jakie sa jego skladowe?

Usluga sieciowa - 2 900K

Usluga lokalna - 5 400K

System - 17 100K

 

System WinXP Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Kozioł a niemasz czasami zainstalowanego cacheman ?

Bo ja też kiedyś sobie go zainstalowałem i zapomniałem o nim i jakoś dziko chyba ustawiłem ?

I za jakiś czas chce sobie pograć w MAX PAYNE a tu mi zarywa obraz . I mówie o co tu kó.wa chodzi no a po godzinie doszłem że to ten programik mi zwalniał , no i przestawiłem go i jest teraz GIT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaz : powinno byc "0" co jakis czas to se podjezdza do 10% ale po pewnym czasie to strasznie szybko rosnie. Pograj w jakas gierke to strasznie szybko zobaczysz. Czy to wina plyty glownej ? Jesli to jak to niby jak mam w serwisie wymienic ja ? Czy moze procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khhhhmmmm... no wiesz... Intel drozszy i stabilniejszy? taaa? A na amd bylo ok :) :) :) fajny wniosek :) :) :) wyciagam... zaproscie kaeresa heheheh

Prosze bardzo :)

Jakbys troche pomyslal wiedzialbys, ze ten sprzet nie powinien stanowic problemow jakie ma Koziol. Wina jest tylko i wylacznie po stronie softwarowej. Gdy ja nie mam problemow takich jak Koziol to o czyms swiadczy. A probowanie wysmiania sytuacji jest jakze pospolite przy braku pomyslu na rozwiklanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiaslem maila do Gigabyte'a. Mysle ze to wina plyty. Kaeres jesli o byla to by wina softu to gigabyte powinien poprawic stery do chipsetu (intel w sumie). Albo wydac nowy bios. Czemu gaz ma to samo ?

 

Baracuda : Nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh mam p4 ale ja mam problemy z czym innym ... co chwile mi sie zawiesza komp :( wydaje mi sie ze to hdd wogule niemoge prawie zadnej gry zainstalowac bo sie zawiesza. Jush instalowalem inne windy i wszystkie updaty tesh i <span style="color:red;">[ciach!]</span>o...

A słyszysz takie metaliczne chrupanie z dysku jak ci sie komp zawiesza ?

Tez miałem WD tyle ze 6Gb i miałem problem gdy coś przegrywałem/instalowałem to mi się komp wieszał i dysk brzeczał. Dysk był na servisie 3 tygodnie i nie stwierdzili usterki - dopiero gdy pokazałem na ich oczas jak się zawiesza to zrozumieli o co mi chodzi - Pałki!.

 

Spóbuj uruchomic program do mierzenia predkości dyku jeśli sie bedzie zawieszał lec do servisu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kilka rzeczy:

 

ustaw procka na szynie 100Mhz (moze plyta ustawia sie w tryb awaryjny) - mialem tak samo gdy za wysoki taktowalem pamiatki - co za tym idzie dzielnik 1:1...

 

Jak top nie pomoze lub nie bedzie zadnej zmniany to instalka OS na nowo...

 

a co do dysku : gdy sie komp wiecha to slyszysz ze wali glowica o "bande" - obudowe dysku ; jak tak to do reklamacji - ale wpierw przegraj dane bo inaczej wszystko w pi&d@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...