Jump to content
Sign in to follow this  
Tasslehoff

Maps.google.com

Recommended Posts

Witam, otoz niedawno google wypuscilo zdjecia satelistarne calego swiata. Niestety jest nie tego nie duzo na dzien dzisiejszy ale mozna wiele zobaczyc. Chcialbym was zaprosic do zabawy w poszukiwanie ciekawych miejsc na swiecie. Mozna naprawde wiele godzin przy tym spedzic, ja np nie moge sie od tego oderwac :)

Pod tym adresem mozecie sprawdzac co wam sie podoba jesli tylko jest to mozliwe:

http://maps.google.com/

Po prawej stronie macie do wybodu: drukowanie, email, oraz podanie linku do obecnego zakresu widzenia jaki macie w przegladarce (tym wlasnie podajecie linka do tego co chcecie pokazac)

Zatem do dziela i zycze milej zabawy, ponizej pare ciekawych miejsc:

miejsce gdzie bedzie sie odbywac turniej QuakeCon w dallas ;) spore prawda

to moj dom :) nizej screen jpg z krzyzykiem, niestety inaczej sie nie da ]:

screen mojego domu (mieszkam w mieszkaniu na parterze) oczywiscie w gliwicach.

pozdro

albo nie widze takiej opcji albo jej niema mianowicie chce wpisac szerokosc i dlu.. geograficzna np warszawy itp i se ne da

A w tym narzędziu od Cmykusa?

BTW: Ten programik Google Earth to tak naprawde zmodyfikowana wersja płatnego Keyhole - tyle ze darmowa i z tego co widze oferuje podobne funkcje.

kurcze ale widac tylko niektre miasta?? bo ja widze ytlko mapy :( a chciałbym zobaczyc swoj blok :P

UPDATE

ale ze mnie gapa :P dzieki onio

Edited by wadim

na mapie widzisz takie czworokaty czesto innego koloru, to wlasnie sa zdjecia wyostrzone, jest ich dossyc sporo mi sie akurat poszczescilo ze mam miasto wyostrzone. Praktycznie cale USA sa do szczegolowego ogladania.

Jak to możliwe że nie ma Łodzi w high-res :blink: są jakieś wiochy i pola obok (krowy w high-res lol) ale Łódź omineli :-|

Widocznie satelita ;] nie przeleciał ;] lub za daleko od zachodu ;) !

widzięłm kiedyś coś podobnego.. i dało sie rozpoznać kształty rzeki np we wrocku..

ale jak na tym zobaczyłem auto właścieciela stancji na której mieszkałem przez ostatni rok to mi szczenka opadła :D

czemu oni sobie wlatają na nasze niebo i zdjęcia robią... :lol:

Maps.google. jest dobre...zobaczyłem swój blok widać mój blok i wogóle...zraz chyba spróbuje jeszcze google earth. tam jest większy "zoom" ??

Eee.... czemu jak wlaczam Google Earth wywala mi błąd zebym skasował plik cache. Ktory to plik jest :? POza tym potem pisze ze Render Target not set

lol niezly bajer troche slaba jakos w programiku ale jest o wiele lepszy od tego na google

Kurde, a Uć jak wielka plama :( Jest Zgierz, są Pabianice, ale Uć jest znajdowana w szukajce :(

hmmm... To jest zdjecie robione w czasie rzeczywistym ? ;]

Bo albo jestem slepy albo nie ma autostrady do Katowic :/

Olsztyn nie jest zaprezentowany zbyt szczegółowo...

http://www.olsztyn.mm.pl/~silentman/olsztyn.jpg (nie wiem jak z tego programu wyciągnąć link dla mapy google via www :P)

Edit: To chyba oczywiste że te zdjęcia nie są robione w czasie rzeczywistym... no bo przecież nie może być tak że na całej kuli ziemskiej jest dzień :blink:

Edited by SilentMan

Olsztyn nie jest zaprezentowany zbyt szczegółowo...

1532672[/snapback]

Nie do konca mi o to chodzilo , no ale w koncu odpowiadasz na to co napisalem , wiec ok .

Chodzi mi o to kiedy byly one robione , bo ja tam nie widze autostrady , ktora juz jakis czas jest ;]

Te zdjęcia z tego co widzę mają kilka lat.

1532696[/snapback]

No wlasnie do tego zmierzalem... Dzieki SQJ bo przez chwile myslalem , ze juz okulary potrzebuje

NO co wy w czasie rzeczywistym ? :D to jest za darmo pomyslcie ile google by musialo NASA zaplacic za zdjecia. Stawiam ze to sa zdjecia z przed 3-4 lat takie za ktore google zaplacilo grosze i udostepnili.

@hrodgar

jest to srodmiescie

UPDATE:

znalazlem ciekawe zabudowanie w Nowym Jorku :D

most

chyba on nie jest zlamany ? :DD

Edited by Tasslehoff

Tasslehoff: Widać niezbyt dokładnie były składane te zdjęcia jeśli chdozi o nachodzenie na siebie krawędzi ;) Mp. w Warszawce znalazłem wiele takich miejsc gdzie budynki były 'popękane' itp. ;)

te mapy nie sa dokladne , nawet nie ma calej warszawy , jest tylko centrum i kawalki po bokach , reszte zakrywa zielony kolor , to samo jest na google earth :/

Ale nie wszędzie są tak stare zdjęcia...Kraków ma z ok. przed roku( przynajmniej moja okolica) bo poznaję po domu "Wschodzącego słońca) który to stoi już około roku a Tu właśnie jest już ukończony.