Skocz do zawartości
Sid

[update!] Canon S200x, Mustek Cp1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dałem posta na gentoo ale zadnej odpowiedzi więc licze na Was ;)

Mam sprzęty jak w temacie

1. Zainstalowałem CUPS, dodałem stery do Canona. Dodałem drukarkę. Ale jak chce drukować, chociażby stronę testową pisze że wysłał do drukarki, lecz nic sie nie dzieje, jak dam na "Show completed jobs" to przy state każdego zadania jest "ABORTED" :/ O co chodzi? :/ Czuje że gdzieś popełniłem błąd przy konfiguracji...

Canon S200X to drukarka na USB jakby ktoś pytał, w jajo mam wkompilowane obsluge USB Printer:

Jul 5 22:48:21 sidnet kernel: usb 1-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 3

Jul 5 22:48:21 sidnet kernel: drivers/usb/class/usblp.c: usblp0: USB Bidirectional printer dev 3 if 0 alt 0 proto 2 vid 0x04A9 pid 0x106A

 

 

2. Posiadam stary skaner (Mustek CP 1200 na... LPT) i wiem że nie jest łatwo go uruchomić na Linuksie Może ktoś by mi coś poradził?

 

[EDIT]

Dzisiaj zainstalowałem sobie GIMPShop i do tego gimp-print. Co dziwne gimp zaczal mi drukować. Zobaczcie na screena z CUPSa:

http://sid.iglu.cz/screenshots/cups.png

Już nie wiem co o tym myśleć :/

Aha - ukonczone jest tylko to ze (stdin). Tu gdzie pisze hdb to nie drukowało :/ (ukradłem z gimpa polecenie wydruku ;) )

 

[EDIT2]

Jak użyję drukowania "normalnie" czy to lpr czy jakis program to jest aborted. A jak dam:

lp -dcs200x -oraw /home/sid/hdb

To jest cisza ale status jest: "Completed at...." :/

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...