Skocz do zawartości
Kml

Gigabyte GA-7VRXP podkręcanie H..P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam daną płytkę i 2000+ na którym mam 43'C tak więc może bym go podciągnął ale niewiem ile moge dać v na procku ile jest bezpiecznie?? :roll: jeżeli ktoś podkręcał tą płytkę to prosze o rade także na temat napięcia na innych podzespołach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy są zieloni w tych klimatach i się boją że im komp padnie. Bierz daj koło 145 a potem próbuj co jeden póki się winda przestanie ładować. Ja na swoim Xp2000 osiągnąłem max 153fsb bez zmiany mnożnika czyli koło 1910mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększaj kiedy przestaje być stabilnie lub ----> zwiększ od razu na maxa (1,85) i kręć dopuki temp przy max obciążeniu bedzie mniejsza niż 60 - 65 C - a potem obniż napięcie do stabilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększaj kiedy przestaje być stabilnie lub ----> zwiększ od razu na maxa (1,85) i....

Na tej płycie minimum można podnieść na 1,9V a max na 2,1V... ale ja na twoim miejscu nie próbował bym na więcej niż +5% (1,9V) bo to i tak dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczym sie rozni GA-7VRXP  od  GA-7VAXP bo chce kupic cos pod mojego athlonka i niwiem co by tu wybrac a potrzebuje dobra plyte do krecenia

Jak zalezy ci na podkręaniu to kup se epox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale ten topic poziomu nabrał...

 

bedę odpowiadał w punktach, ale nie pokolei, więc wybierzcie sobie odpowiedź pasującą do pytania...

 

1. dla mobo GA-7VRXP nie ma biosu F11, chyba, że jakiś nieoficjalny znalazłeś...

 

2.jak chcesz się dowiedziec czegos o tych płytkach to użyj opcji szukaj, bo było o tym TYLE, no i jeszcze troche... :)

 

3. chyba żeś coś przesadził z tymi napięciami... przeciez masz mozliwość zmiany o 5%, 7.5%, 10%... więc cos w stylu 2.1V to raczej odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale ja używam tego programiku og Gigabyte'a Bios Flash i tam jak wezmę na updeat i źródło internet to najnowszy pokzauje mi F10 i to mnie zmyliło...

 

najwyraźniej jeszcze pliczków nie podmienili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w jaki sposób wrzucacie nowy bios do tej płyty tym programikiem Gigabyte'a Bios Flash ??? i zpoziomu win czy dosa???

to jest programik pod Windowsa, ktory dostajesz standardowo na płytce z oprogramowaniem... chyba nie ma prostszego sposobu aktualizacji biosu niż ten... :)

 

a czy pomoże... trudno poiwedziec, sprobowac mozesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ten strach? jak dasz po trochu napiecie i komp ci nagle sie nie odburzy to poczekaj jak procek ostygnie i dawaj. te plyty Gigabyte maja DualBios ktory ci przywroci stan uzywalnosci... a jak o 0.05V podskoczysz za wysoko to procek chyba raczej nie splonie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w jaki sposób wrzucacie nowy bios do tej płyty tym programikiem Gigabyte'a Bios Flash ??? i zpoziomu win czy dosa???

Zmieniam Bios z poziomu dos'a! W ten sposób:

1. Tworzę dyskietkę startową...

2. Ściągam Bios'a ze stronki www.gigabyte.com.tw

3. Rozpakowuję i zgrywam na dyskietkę (pkt. 1)

4. Reset kompa, z dyskietki uruchamiam program flash...(dołaczony razem z Bios'em),

5. Wpisuję nazwę ściągniętego Bios'a i Enter.

I to wszystko... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...