Skocz do zawartości
mayk

Sapphire Ati Theater 550 Pro Software

Rekomendowane odpowiedzi

to standard, pociesz się że gdy nagrasz na dvd to na tv nie powinno widać tych pasów

Chmm. Czyli jak będę tego zgranego mpeg-a przerabiał na divx-a to muszę jakoś ten pasek z lewej strony obciąć?

 

BoBig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm. Czyli jak będę tego zgranego mpeg-a przerabiał na divx-a to muszę jakoś ten pasek z lewej strony obciąć?

BoBig

raczej tak, zawsze więcej bitów pójdzie w kodowanie obrazu, a nie czarnych pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, zawsze więcej bitów pójdzie w kodowanie obrazu, a nie czarnych pasów.

Cały czas piszesz o czarnych pasach w liczbie mnogiej, więc muszę się upewnić czy o tym samym mówimy.

 

U mnie jest tylko jeden czarny pas z lewej strony ekranu, z góry na dół. Jeżeli ty piszesz o pasach na dole i na górze obrazu wynikających z różnych proporcji ekranu (16:9, 4:3) to mówimy o czymś innym.

 

Pozdrawiam

BoBig

Edytowane przez BoBig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić Sapphire Theatrix Theater 550 Pro pod WinXP Pro x64.

 

Ze strony ATi z pobrałem ten driver, ponoć już w wersji finalnej: 6-2_xp64_t550_wdm_30155.exe

 

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2...0_wdm_30155.exe

 

Do konfiguracji tunera, oglądania TV, słuchania radia korzystam z PowerCinema 4. Nie jest to zbyt dobry soft, ale początek wystarczy. Niestety zauważyłem przycięcia podczas oglądania TV. Ale tu podejrzewam PC 4, które pożera procka w 30-40%, na WinXP Pro 32bit obciążenie procka wynosi max 10%.

 

Dla użytkowników Theatrix'a, kablówki Aster i PC 4 polecam wybrać kraj Rumunia - wtedy jest dźwięk na prawie wszystkich kanałach. Na ustawionej Polsce nigdzie nie miałem dźwięku.

 

 

PS. Wracając do moich poprzednich zmagań z Theatrix'em. Tuner został wymienony na nowy przez dystrybutora, Aster zwiększyło mi sygnał i wymieniło okablowanie. Teraz wszystko działa ok, obraz jak żyleta, dźwięk też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a spróbujcie ChrisTVpro 4.70. podobno ta wersja jest przystosowana do Theater 550 Pro. sam chciałbym wiedzieć czy działa bo przymierzam się do tego tunera. może jakiś mały teścik? :lol:

Cześć!

Zainstalowałem ten program i dopiero teraz jestem pod wrażeniem jakości obrazu.

Wszystkie inne programy z PC włącznie zabrały mi czas i zadowolenie z posiadania tej karty. Tu krok po kroku można ustalić wszystkie parametry włącznie z systemem dźwięku na D/K i na dodatek jest też w polskiej wersji językowej.

Polecam zainteresowanym

Pozdrawiam

 

PS

Chcę dopisać, że PC4 po wybraniu kraju Rumunia zachowuje się też dobrze. Wcześniej należy pobrać nowe sterowniki ze strony ATI.

 

PS

Dopiszę jeszcze, że dobrze działa wersja trial Chris TV. Wersje dostępne w necie mają rózne wady i nie spotkałem prawidłowo działającej. Jeżeli jest inaczej proszę o info.

Edytowane przez Yander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem zaufania do ATI, zauważyliście jak ta karta się grzeje ? Po kilku godzinach mordęgi z oprogramowanie postanowiłem przełożyć kartę do innego slotu PCI, prawie się oparzyłem jak dotknąłem chipsetu.

Przykleiłem do niego sensor temp., panel pokazał 61 st. C. Z tego co wiem im wyższa temp. tym szybciej następuje zużycie chipset'ów. Zirytowany oprogramowaniem i nagrzewaniem się układu po dwóch dniach oddałem bubel do sklepu. Przestawiłem się na Winfast’a DTV 1000T, Leadtek robi o niebo lepsze oprogramowanie - profesjonalne, a nie cukierki z WMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się to fakt. 60C to nie jest powód do obaw.

Kiedyś Creative wymyślił GF 2MX DDR, który miał goły chip bez nawet radiatorra - temp 70-80C - 100% full stable.

Miałem tego GF'a i nigdy nie było z nim problemów.

 

Na Theatrix'a można od biedy przykleić radiator.

 

"Obsługę i instalację soft'u" mam już opanowaną i nie doprowadza mnie to do .... :wink:

 

PowerCinema 4 jest kiepska, ale jeśli macie w systemie antywirusa to wyłączcie skanowanie folderu PC4 i folderu do którego są zgrywane nagrania. Np. Symantec Antivirus poprzez wyłączenie w/w folderów w File RealTime Scan, PC 4 przestał szarpać przy przełączaniu kanałów, uruchamianiu TV.

 

Porządny soft do Sapphire'a to Beyond TV (nie udało mi się odpalić trójwymiarowego filtra grzebieniowego) i Chris TV.

Obraz jak i dźwięk na Theatrix'ie to po prostu żyleta - trzeba mieć bardzo dobry sygnał. Po początkowych kilkutygodniowych katuszach jestem zadowolony, a soft (zamiennik PC4) ma niedługo wyjść od ATi - chociaż ostatnio trochę to przycichło.

 

 

Jeśli nagrywacie obraz przy pomocy PC4 i Theatrix'a w jakości Good jaką macie wielkość pliku po 30 minutach nagrywania :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagrywacie obraz przy pomocy PC4 i Theatrix'a w jakości Good jaką macie wielkość pliku po 30 minutach nagrywania :?:

Pliki po nagraniu z kamery z ustawionym poziomem good.

Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 384Kbps [Audio 0 0xC0]

Video: MPEG2 Video 720x576 (4:3) 25.00fps 4000Kbps [Video 0 0xE0]

czas 00:28:09 zajmuje 805MB (844988416 bytes).

czas 00:49:34 zajmuje 1418MB (1487339520 bytes).

Jak na moje potrzeby jakość OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem od kilku dni "szczęśliwym" posiadaczem sephiry theatrix no i właśnie....

mam z nią problem...

 

niestety nigdzie nie znalazłem czy ktoś z Was miał problem z sygnałem z podłączonego magnetowidu/kamery przez "czincze"??

[PC4] w signal settings TV mam wybrane capture sourse: Composite, niestety efekt jest taki, że sygnał jest świetnej jakości ale, no właśnie po chwili klawisz record "zanika", jeśli zaś uda się go odpowidnio szybko wcisnąć po chwili wywala komunikat "this movie is copyright protected".

dodam, że film leci z nagrań z kamery, więc nie jest w żaden sposób zabezpieczony (tak mniemam)

 

proszę o jakieś rady.. wskazówki...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem od kilku dni "szczęśliwym" posiadaczem sephiry theatrix no i właśnie mam z nią problem...

Prawdopodobnie PC4 jest wersji w trial. Poczytaj w helpie. Razem z kartą jest PC3 sprawdź czy możesz nagrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie PC4 jest wersji w trial. Poczytaj w helpie. Razem z kartą jest PC3 sprawdź czy możesz nagrywać.

w pudełku było PC4, zakładam, że triala by nie włożyli :-|

poważnie mówiąc, zmieniłem ustawienia na Rumunię i po antenie działa, cos głos jest nadal kiepski, ale.. można nagrywać, stąd moje podejrzenie, ze coś nie tak jest jeszcze z ustawieniami, tylko co?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pudełku było PC4, zakładam, że triala by nie włożyli :-|

poważnie mówiąc, zmieniłem ustawienia na Rumunię i po antenie działa, cos głos jest nadal kiepski, ale.. można nagrywać, stąd moje podejrzenie, ze coś nie tak jest jeszcze z ustawieniami, tylko co?? :cry:

Jakość sygnału przede wszystkim. Musi być jak najwyższa. Jeśli łapie kanały i jest dźwięk z drobnymi zakłoceniami to zobacz jak biegnie kabel od anteny do Theatrixa. Jeśli styka się z kablami zasilającymi to mogą być zakłócenia, u mnie tak było. Wcześniej gdy miałem problem z okablowaniem i niedokładnie zaciścnięty wtyk antenowy wogóle nie łapał kanałów.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mnie się odpalić TV z kablówki działa bez zarzutu,

wcześniej miałe różnicę w napięciach i wywalało mnie prąd w mieszkaniu, pomógł separator galwaniczny założony na wejściu kablówki, niestety przy video przez złącze nadal zninika możliwośc nagrywania buuu

nie ma już koncepcji na to paskudztwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mnie się odpalić TV z kablówki działa bez zarzutu,

Czy TV nagrywa dobrze? Dla sprawdzenia podłączyłem ponownie na wejcie s-vhs video a na composite kamerę i mogę nagrywać oczywiście po wybraniu, tak jeden jak i drugi sygnał. Jeżeli u Ciebie program TV nagrywa i record nie znika to może coś z kabelkami przy composite, sprawdź też wejście s-vhs.

PS

Kupowałem niedawno, miesiąc temu i z kartą mam PC3 stąd poprzednia uwaga.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie także TV nagrywa dobrze, kable sprawdziłem nawet cześć wymieniłem na inne.

niestety po podłączeniu magnetowidu na Composite, nie daje się nagrywac pomimo że obraz i dźwięk są bez zarzutu, tak samo jest po podłączeniu kamery, niezależnie czy włączona jest na odtwarzanie kasety, czy też jak pokazuje obraz na "żywo". Za każdym razem wywala mi komunikat "this movie is copyright protected" - wydaje się on cokolwiek nie na miejscu.

Nawiasem mówiąc jest jakieś 1s opóźnienie i zabawnie to wygląda :))

 

ma ktoś jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie także TV nagrywa dobrze, kable sprawdziłem nawet cześć wymieniłem na inne.

niestety po podłączeniu magnetowidu na Composite, nie daje się nagrywac pomimo że obraz i dźwięk są bez zarzutu, tak samo jest po podłączeniu kamery, niezależnie czy włączona jest na odtwarzanie kasety, czy też jak pokazuje obraz na "żywo". Za każdym razem wywala mi komunikat "this movie is copyright protected" - wydaje się on cokolwiek nie na miejscu.

Nawiasem mówiąc jest jakieś 1s opóźnienie i zabawnie to wygląda :))

 

ma ktoś jakieś pomysły??

z własnego doświadczenia wiem że choć byś nie wiem co robił będziesz miał ten komunikat. karta "uważa" że chcesz skopiować zabezpieczony film. ja to rozwiązałem tak że kupiłem sobie Leadteka pvr2000, a ati puściłem na allegro i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia wiem że choć byś nie wiem co robił będziesz miał ten komunikat. karta "uważa" że chcesz skopiować zabezpieczony film. ja to rozwiązałem tak że kupiłem sobie Leadteka pvr2000, a ati puściłem na allegro i po kłopocie.

aż mnie się nie che wierzyć toż to by było jakieś kretyństwo, żeby nie można było zgrywać z video, to tylko zaprogramowane urządznie, a skoro tak, to musi istnieć jakiś sposób na zmianę tego!

 

szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż mnie się nie che wierzyć toż to by było jakieś kretyństwo, żeby nie można było zgrywać z video, to tylko zaprogramowane urządznie, a skoro tak, to musi istnieć jakiś sposób na zmianę tego! szukam dalej

Witam

Mam oprócz PC4 zainstalowanego ChrisTV - jest super bo ma możliwość ręcznego ustawienia parametrów nagrywania ale w trialu przycisk rec jest "zgaszony". Może Twoja wersja PC4 została zainstalowana bez podania SN?

PS

Doinstalowałem Cyberlink_Power_Cinema4_Sound_Patch.exe i PC4 zgubił kartę. Po ponownej instalacji mam podobną sytuację. TV mogę nagrać a przez wejścia video nie - klawisz rec niepodświetlony.

Czyli to wina programu i tu należy szukać przyczyn.

Edytowane przez Yander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twoja wersja PC4 została zainstalowana bez podania SN?

SN podany prawidłowo, nawet ją zarejestrowałem na ich stronie

słowem to jakieś g. jest

ja ją kupiłem głównie z myślą o zgraniu moich nagrań z kamery vhs na dvd ... teraz to chyba ją zwrócę i poczekam na coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak się zastanawiam nad zakupem tej karty i jako, że parę osób tutaj ją ma, to może odpowiecie na moje pytania:

1. Na jakimś zagranicznym forum (adresu nie pamiętam) znalazłem info, że theatrix gryzie się z nf3. Może to ktoś potwierdzić bądź zaprzeczyć tej informacji.

2. Jak to jest w końcu z tym softem. Czy komuś udało się bezproblemowo odpalić tą kartę pod XP home sp2 ?? Głównie chodzi mi o możliwość zgrywania materiału przez wejście video, bo z anteną podobno nie ma większych problemów jak już ruszy.

3. Czy ktoś testował TEN soft ?? Bo podobno dobrze działa (znowu info z jakiegoś zachodniego serwisu i znowu adresu nie pamiętam. Za dużo tego wszystkiego czytałem).

4. Czy robił ktoś porównanie z Leadtek WinFast PVR2000. A jeśli tak, to mógł by się podzielić dokładnymi wrażeniami (obsługa, jakoś obrazu, itd.).

5. Jak jest z płynnością przechwytu (głównie przez wejście video), czy nie ma opóźnień w przekazywaniu obrazu ?? Gdybym chciał np. podłączyć konsolę, to czy dało by się grać, a nie ja wykonuję ruch, a dopiero po 1-2 sekundach widzę reakcję na ekranie.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Fredzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagrywacie obraz przy pomocy PC4 i Theatrix'a w jakości Good jaką macie wielkość pliku po 30 minutach nagrywania :?:

To zależy. Zależy od tego czy włączony jest Time-Shifting. Jeżeli jest włączony to w jakości Good wychodzi około 32 MB/min, Better - 47 MB/min, Best - 62 MB/min. Natomiast gdy Time-Shifting jest wyłączony to wali 120 MB/min, fajne co? Oczywiście to PC4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem zamiar kupic dokladnie taka na pci-e

A gdzie można dostać tę kartę na PCI-E?? Mam taką na zwykłe PCI i jestem bardzo zadowolony (używam ChrisTV 4.9 do obsługi) ale przesiadam się na nowszą platformę i pewnie zabraknie mi wolnych złączy PCI, dlatego chętnie nabyłbym tę kartę na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Zależy od tego czy włączony jest Time-Shifting. Jeżeli jest włączony to w jakości Good wychodzi około 32 MB/min, Better - 47 MB/min, Best - 62 MB/min. Natomiast gdy Time-Shifting jest wyłączony to wali 120 MB/min, fajne co? Oczywiście to PC4.

Nagrywałem bez timeshiftingu półgodzinny program i wyszło jakieś 2,5GB :lol:

Cudny ten soft, oj cudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad można ściagnąć Powercinama 4. Nigdzie nie mozna znaleźć, moze ktos udostepni linka.

 

 

Kupiłem karte w lipcu ubiegłego roku i na orginalnej płytce jest wersja 3 (totalna klapa) najbardziej denerwuje mnie długie przełaczanie programów (automatycznie właczona domyslnie opcja nagrywania programów w tle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. stąd możesz ściągnąć:

 

http://download.cyberlink.com/ftpdload/trial/PCM4_Trial.exe

 

Google dobre na wszystko :wink:

 

Chodzi mi o pełna wersje !!! Trial to jakas kilku dniowa. Ściągnałem PowerCinema update (plik ważacy 61,4 MB) ze strony www.ati.com. Jednak w trakcie instalacji pisze mi ze nie mam zainstalowanej wersji PowerCinema 3.0. A zainstalowana jest wiec nie wiem o co w tym biega. Mam legalny Windows XP Professional 64-BIT ENG (być moze z tym windowsem jest cos nie tak albo ten PowerCinema z nim dobrze nie współpracuje.

Gdyby ktos wkleił link do pełnej wersji lub udostepnił ja na ftp? Było by super.

Lub moze ktos poda sposób konfiguracji ChrisTV tak by był dzwiek ( u mnie jest tylko szum )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...