Skocz do zawartości
mayk

Sapphire Ati Theater 550 Pro Software

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o pełna wersje !!! Trial to jakas kilku dniowa. Ściągnałem PowerCinema update (plik ważacy 61,4 MB) ze strony www.ati.com. Jednak w trakcie instalacji pisze mi ze nie mam zainstalowanej wersji PowerCinema 3.0. A zainstalowana jest wiec nie wiem o co w tym biega. Mam legalny Windows XP Professional 64-BIT ENG (być moze z tym windowsem jest cos nie tak albo ten PowerCinema z nim dobrze nie współpracuje.

Gdyby ktos wkleił link do pełnej wersji lub udostepnił ja na ftp? Było by super.

Lub moze ktos poda sposób konfiguracji ChrisTV tak by był dzwiek ( u mnie jest tylko szum )

Jeśli ją zarejestrujesz (kupisz keya) będziesz miał fulla, proste.

 

Co do dźwięku, gdybyś się pofatygował i przeczytał ten topic to byś znalazł, że kraj powinien być wybrany Romania, wtedy problem z brakiem dźwięku znika.

 

U mnie na WinXP x64 PC4 działa tak samo jak na XP 32bit

 

UPDATED:

 

http://forum.chris-tv.com/index.php?showtopic=537

 

http://forum.chris-tv.com/index.php?showtopic=1530

 

http://forum.chris-tv.com/index.php?showtopic=1827

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupil keya??? Jeszcze mam płacić 49 $ za ten program chyba oszalałes. Juz wydalem na tą g... karte 380 zł. Kupiłem po znakomitych recenzjach w necie (m in. chip).

 

Co do Chris TV to ustawiam na Romania mam co prawda dzwięk ale słychac też szum który jest nie do zniesienia.

 

Mam pytanie. Czy na wersji lite (freeware) tez mozna dobrze skonfigurowac ta karte tak by wiecej nic nie wydawac kasy. Prędzej sie jej pozbęde niż wydam dodatkową złotóke na nią).

 

Nie interesują mnie wersje na 21 dni czy na 30 dni.

Może ktoś zna jakies sposoby obejscia tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupil keya??? Jeszcze mam płacić 49 $ za ten program chyba oszalałes. Juz wydalem na tą g... karte 380 zł. Kupiłem po znakomitych recenzjach w necie (m in. chip).

Karta jako sprzęt jest bez zarzutu, ale soft to kompletna tragedia - Sapphire i ATi w ten sposób pogrążyło tą kartę.

 

 

Co do Chris TV to ustawiam na Romania mam co prawda dzwięk ale słychac też szum który jest nie do zniesienia.

Poczytaj linki do forum ChrisTV, tam jest mowa o dodatkowych ustawieniach. Zwróć też uwagę, że Chris jak i PC wyszukuje kilka wariantów dla tego samego kanału.

 

Mam pytanie. Czy na wersji lite (freeware) tez mozna dobrze skonfigurowac ta karte tak by wiecej nic nie wydawac kasy. Prędzej sie jej pozbęde niż wydam dodatkową złotóke na nią).

W wersji free odpada nagrywanie i kilka innych rzeczy, ale oglądać TV i słuchać muzyki da się bez problemu.

 

Nie interesują mnie wersje na 21 dni czy na 30 dni.

Może ktoś zna jakies sposoby obejscia tego?

Is that legal :?: :wink:

 

Jeśli PC3/4 szarpie Ci podczas przełączania kanałów albo nagrywania czy włączonym timeshiftingu w sofcie antywirusowym (jeśli masz taką możliwość) wyłącz skanowanie w czasie rzeczywistym folderu PC i tego do któego jest zrzucany nagrany materiał. Szarpanie zniknie prawie w 100%.

 

Polecam też najnowsze drivery ze strony ATi pod 32bit jak x64.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Za szybka odpowiedz.

 

Ja raczej nie bede korzystał z mozliwosci nagrywania. (Mam jeszcze drugą karte Leadteka w innym komputerze wiec nagrywać moge sobie na tamtej). W zasadzie to tylko ogladam TV. I potrzebuje programu PVR który bedzie szybko zmieniał kanały tak by mozna było w ciagu 1 sekundy przerzucić z 4-5 kanałów. Na PowerCinema przejscie z jednego na drugi kanał trwa 2-3 sekund. Żeby przerzucić 70 kanałów i sprawdzić co na nich leci potrzeba prawie godziny :). Wiem, ze jest również możliwość podejrzenia 20 kanałów jednocześnie ale nim zeskanuje je wszystkie to też trwa bardzo długo. Na leadteu zdaze juz 2 razy wszystkie w trybie pełnoekranowym obejrzeć :).

 

Jeśli wersja darmowa lite Chris TV działa z tą kartą to mi wystarczy w zupełnosci. Dzieki za pomoc

 

Jeszcze pytanko czy z Chris tv działa pilot cyberlinka?

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy korzystający z Windows XP Media Center Edition 2005 chcący uzyskać dźwięk stereo / NICAM muszą ustawić kraj Dania - Denmark

 

Nie trzeba zmieniać wtedy pliku kstune.ax.

 

Nie potrzeba instalować Powercinema 3/4.

 

Wymagany jest tylko dekoder DVD/MPEG2

 

Korzystam z najnowszych driverów z końcówką 199

 

Użytkownicy Windows Vista Home Premium - Sapphire Theatrix Theather 550 Pro jest instalowany automatycznie, system posiada już drivery. Media Center wykrywa bez problemu kanały, dźwięk i obraz dla Polski jest ok.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie nowe wersje softu do tej karty:

 

- sterowniki: v6.14.10.250

 

- CyberLink PowerCinema 5 - Wszystko działa OK, (dźwięk jest na domyślnym ustawieniu: Polska).

 

- ChrisTV PVR Professional 5.01 - Również wszystko działa OK.

 

Wnioski: Karta jako hardware jest b. dobra (jedna z najlepszych kart TV/FM na rynku), a problemy ze sterownikami i oprogramowaniem powoli przechodzą do historii...

Z każdą nowszą wersją sterowników może już być tylko lepiej :)

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie składam bratu kompa typu HTPC właśnie z tym tunerem i mam spory problem. niezależnie od ustawień oraz od uzytego programu obraz ma różowo-fioletowe pasy i nie potrafie za chiny uzyskać dobrego obrazu. zastanawiam się, czy trafiłem na uszkodzoną kartę, czy może coś źle robię, czy w ogóle problem leży gdzie indziej

raczej nie jest to kwestia złego wyboru systemu nadawania obrazu (PAL D) bo na drugim kompie tak mam i wszystko jest ok

 

komp:

athlon X2 3600

ram: 512 MB

mobo: GA-M61PM-S2

grafa: zintegrowana (GF 6100)

system: win XP media center edition PL (sp2; rollup2; .NET 2.0)

tuner to oczywiście sapphire theatrix 550 pro

 

sygnał: UPC (dodam, że obok stoi mój komp, któy na tym samym kablu na tv expercie odbiera wszystkie programy bez problemów)

 

próbowałem następujących programów:

- tuner zintegrowany z MCE

- PC 4 dostarczony z kartą tv

- chris TV

- Media Portal

- Dscaler (ten się nawet nie odpala z tym tunerem)

 

we wszystkich programach obraz wygląda podobnie - zamieszczam próbkę

 

post-19370-1182854738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś poruszać kablem od kablówki :?: Może styka się z czymś np. kablami zasilającymi i to powoduje zakłócenia. Spróbuj też włożyć Theatrix'a do innego slotu. Ogólnie rzeczy biorąc ta karta jest bardzo czuła na słaby lub z zakłóceniami sygnał.

 

Np. u mnie na Vista Home Premium i kablówce Aster oglądam sobie TV w Media Center i np. Discovery, TVN24 obraz jak żyletka. Natomiast TVN, Polsat, TV4 na ekranie poza TV jest jakaś taka regularna "siatka" zakłóceń. Mam na tym samym łączu internet więc monter nie może mi zwiększyć mocy sygnału bo inaczej padnie modem.

Dodam, że TV odbiera idealnie. Jeden kabel biegnie ze skrzynki Aster, do kabla mam podłączoną puszkę/rozdzielacz sygnału TV/Internet i dodatkowo do wyjścia dla TV mam podłączony splitter dla Thaetrix'a i telewizora. Zamiana wyjść w splitterze jak i kabli też nie przyniosła skutku. Ale TV na Theatrix'ie mogę spokojnie oglądać TV, a ta "siatka" jest słabo widoczna z odległości około 2 metrów :wink:

 

Polsat/TV4:

 

Dołączona grafika

 

TVN24:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co ciekawe Leadtek'i radzą sobie lepiej na słabszym sygnale

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...