Skocz do zawartości
maly86

Prawo Jazdy Czy Nowy Komp...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 19 lat, mtura zdana, liceum skonczone, papiery zlozone na UG (czy sie dostane :??) i teraz 4 i pol miesiaca wakacji...

I mam dylemat, zawsze marzylem o super wypasionym kompie... Ale teraz na to inaczej patrze, mam dobre nawet papiery i patrzec na przyszlosc barziej sie przyda prawko niz komp, do dalszej edukacji i do szybszego znalezienia pracy, co o tym Sadzicie? Komp czy prawko...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób prawko bo nasz kochany rząd tak zmienia przepisy że niedługo cena prawka będzie dużo dużo wyższa... więc rób póki 'tanio' :P

A tak bardziej na poważnie... mnie tam osobiście więcej satysfakcji sprawia jazda samochodem niż np. granie w jakąkolwiek gre nawet z najwyższymi detalami itp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób prawko bo nasz kochany rząd tak zmienia przepisy że niedługo cena prawka będzie dużo dużo wyższa... więc rób póki 'tanio' :P

A tak bardziej na poważnie... mnie tam osobiście więcej satysfakcji sprawia jazda samochodem niż np. granie w jakąkolwiek gre nawet z najwyższymi detalami itp. :P

1534825[/snapback]

 

Tylko ze jemu nie chca gry chodzic... ale no dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

dotego cos ostatnio gadali na tvn turbo ze znowu maja zmienic przepisy

prawko od 21 lat wyprowadzaniue samochodu z poslizgu itp;) o ile za tym 2 jestem na tak to to 1 jest dlamnie glupota;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie rodzice mają auto?  B)

1534822[/snapback]

Matka ma mitsubichi colt, 1.3, 91 r., caly juz zgnity :oops:

 

prawko kosztuje 900-1000 zl a komp 2/3x tyle:) ja zamiast na kompa zbieran na fure

1534823[/snapback]

Ta o kase sie nie martwie, matka mi fundnie, ale racja, kupie kompa za 4 000, a prawko za 1 300 i do tego golfa II ;]

 

Rób prawko bo nasz kochany rząd tak zmienia przepisy że niedługo cena prawka będzie dużo dużo wyższa... więc rób póki 'tanio' :P

A tak bardziej na poważnie... mnie tam osobiście więcej satysfakcji sprawia jazda samochodem niż np. granie w jakąkolwiek gre nawet z najwyższymi detalami itp. :P

1534825[/snapback]

Hm no takze prawda niedosc, ze ceny prawka wzrastaja, to tez ropy i paliwa, ropa niedlugo bedzie tak samo jak paliwo i pewnie wszystko do 5 zeta podejdzie, a ze wszyscy wtedy beda zakladac sobie gaz, to wzrosnie cena gazu :huh: Takze dalej nie wiem co wybrac, Komp czy Prawko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAWKO !!

 

 

Ja tez mialem wybor na moja 18 czy prawko czy komp, wybralem kompa... :)

 

 

A prawko robie niedlugo za swoja kaske :)

 

Kaszalota kupie jakiegos taniego, zeby OC bylo tanie i pozniej zniżki na cos lepszego :-P

 

 

 

OT

Ma ktos moze OC malucha w link4 ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kotlet czy lody :P a na powaznie to jakie 4.5 miecha wakacji ? mamy juz lipiec ;D prawko hmm na pewno to cos bardziej przydatnego w zyciu, inwestycja na przyszlosc ;),a komp to wiesz ;) niedlugo sie nacieszyc, bo za pare mieiecy ktos wymysli taki program, lub gre, ze bezdiesz sie wkurzal, czemu to nie chodzi ;D ja bym bral prawko, a poza tym jak sie dostaniesz na uczelnie to moze w nagrode i na kompa rodzice dadza ;) poza tym mozesz sprobowac te pare groszy zarobic, masz teraz czas, wiec ja bym go dobrze wykorzystal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale wiecie jakie to jest uczucie... Sam juz nie wiem, do prawka mnie nie ciagnie bo mama nie ma mercedesa czy tez audkia tylko starego grata, a kompa mniam, mniam :D Naprawde... bo teraz grudzien i Call Of Duty 2 wyjdzie, to na tym moim zlomie to ja bede mial 2 fps'y... Takze wiecie... Musze sie poradzic... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar zarabiać na tym prawku to je zrób , a jeżeli je zrobisz i nie będziesz wiedział po ci ono tak wogóle , to lepiej sobie kompa złóż. Jakby nie patrzeć , łatwiej ci bedzie wyłożyć potem samemu 1k na prawo i teraz dostać 4k na kompa , niż teraz dostać 1 k na prawko (nie jest powiedziane , że zdasz ;) ) , a potem samemu znaleźć jakoś 4k na kompa . Prosty rachunek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawko mam juz od roku i szczeze prawko + eksploatacja (paliwko) = mnustwo kasy . Teraz jak matka zabrala samochod na wakacje jedynym ratunkiem jest komp . Z drugiej strony jak juz sie wynurze z domu to moge spobie pojezdzic samochodami kolegow :D . Ja mam natomiast inny problem jak dostane sie na studia dostane kase na samochod i nie wiem co by kupic . Budrzet to kolo 30K zl +/- 5k . Zastanawialem sie nad astra II cabrio badz fokusem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz mozliowśćalbo to albo to. Ale zostane przy kompie bo to mi sprawia radosć. P.S jak bym ronił prawko to tylko na samochód i na motor. No ale cóż musze wybrać. :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam na szczęscie starzy prawko fundnęli bez zająknięcia się, widocznie uznali to za normalny obowiązek i normalny wydatek...

 

ale jakbym miał wybierać to i tak wybrałbym prawko ;) 100razy wole samochód od komputera... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób prawko, kup 256MB pamięci + R9500Pro z allegro ;) + Fortona 350W.

 

A tak na serio, prawko fajna rzeczm mam od roku (mam 19 lat), jeżdże maluchem :/ ale nawet on ciągnei sporo kasy :/ a niestety dosc sporo jeżdże, bo mam troszke zajęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz robote i będzie to i to;]

tez mialem taki dylemat i skonczyło sie tak ze ide na kurs lada dzien, a i kompa zmieniam niedługo....wszystko dzieki PRACY [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz robote i będzie to i to;]

tez mialem taki dylemat i skonczyło sie tak ze ide na kurs lada dzien, a i kompa zmieniam niedługo....wszystko dzieki PRACY [;

1535020[/snapback]

 

Ja też ciężko pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zniżek , ja mam 14 lat i starszy mnie dopisał do swojego samochodu i jak bede robił prawko za pare lat to będe miał już 60 % znżiżki :D i tek jest super ...

 

rób prawko , gdybym mógł zamienić kompa na prawko i dobry car ....

 

ahh rozmażyłem się :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawko no chyba ze nie jestes prawdziwym mezczyzna :P

A serio jazda samochodem jest super i tylko nieliczne jednostki nie lubia tego robic :) ja dodatkowo lubie uwalac sie w smarze, lezec pod autem, naprawiac itd i dlatego zastanawiam sie nad sprzedaza mojego gsa i kupnem 125p + 2 litrowy motor :D oczywisci osobno i zlozenie tego do kupy w wakacje i pobawienie sie w jakis drift :)

 

Auto + 2 silniki 2.0 mam juz na oku za smieszne pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wczesniej zrobisz prawko tym lepiej dla ciebie. Nie chodzi o to ze fajnie sie jezdzi bo to kwestia wielu czynnikow ( 300km w 40*c bez klimy i na slabiej nawierzchni przy predkosci 70km/h MAX :twisted: ) tylko o to ze zawsze bedziesz bardziej mobilny. skoczyc tu, skoczyc tam i zamiast gniesc sie w autobusach komfort jazdy swoim ( + stresowa by w cos/cos ciebie nie przywalilo :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol , co to za pytanie , kazdy z nas ma inna opinie na ten temat , zrob to co wydaje sie dla ciebie najlepsze a nie bo ktos ci cos mowi , chcesz kompa kup kompa uwazasz ze prawko bedzie lepsze zrob prawko , nie sugeruj sie opiniami innych ludzi , bo zle na tym

wyjdziesz , to ty pozniej bedziesz sobie plul w brode ze popelniles blad a nie oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18tke dokładnie za 10 dni :) wybrałem prawko (jestem w trakcie kursu) + samochód (własny Fiat CC już stoi w garażu) :D Jakoś wolę to niż władowanie kasy w kompa i za rok wkur***nie się, że maszyna się zestarzała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zniżek , ja mam 14 lat i starszy mnie dopisał do swojego samochodu i jak bede robił prawko za pare lat to będe miał już 60 % znżiżki :D i tek jest super ...

 

1535033[/snapback]

o co chodzi z tym dopisaniem do samochodu jak to wykonac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym dopisaniem do samochodu jak to wykonac??

1535293[/snapback]

 

Dopisujesz sie np do samochodu wujka jako "współwłaściciel" bryki i leci ci "staż" w ubezpieczalni ;) Np po 8 latach placisz 60% mniej OC niz osoba ktora pierwszy raz ma bryke i OC

 

Chodzi o placenie mniej OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie czytam co w topiku piszecie :P tylko odpowiem na pytanie w temacie

 

PRAWKO, łatwiej będzie o robotę, będziesz bardziej mobilny, będziesz wozić starych na imprezy i oni będą wracać nawaleni a w tym czasie wolna chata :D do momentu aż sam będziesz chciał po nich jechać

sqmaj jaki komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o znizke na ubezpieczenie .

 

kev: Nie chce nic mowic ale z tym dopisaniem to byl blad . O ile sie nie myle (a jak sie myle to prosze poprawic) osoby do jakiegos pewnego roku maja drozsze ubespieczenie z powodu ze nie maja doswiadczenie i powoduja duza ilosc wypadkow (zastanawiam sie dlaczego osoby starsze tez nie dostapily tego zaszczytu) . Ja tez mam znizke tylko zalatwilem ja sobie kupujac motorynke i rejestrujac ja na siebie i o ile jest mi juz wiadomo to tez jestem wyposarzony w takowa ulge tylko to kosztowalo mie co roku bodajrze 40 zl , a nie ... (tu mozna wstawic znana kwote ubespieczenie gdyz nie jestem pewien ile dokladnie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol , co to za pytanie , kazdy z nas ma inna opinie na ten temat , zrob to co wydaje sie dla ciebie najlepsze a nie bo ktos ci cos mowi , chcesz kompa kup kompa uwazasz ze prawko bedzie lepsze zrob prawko , nie sugeruj sie opiniami innych ludzi , bo zle na tym

wyjdziesz , to ty pozniej bedziesz sobie plul w brode ze popelniles blad a nie oni

1535076[/snapback]

A właśnie, że nie :razz: w tym wypadku sugeruj się opiniami innych i wybierz PRAWKO i tylko prawko. Masz 19 lat i nie masz prawka, pomyśl jaki z Ciebie facet :razz:. W tym wieku powinieneś już to mieć, facet bez prawka (a nawet dziewczyna, chociaż tu mniej :razz:) to kaleka. Komp tak naprawdę nie jest tak ważny i ten co masz wystarczy ew. zrób jakiś mały upgrate niskim kosztem. Z własnego doświadczenia pamiętam jak jarałem się grami i tym by mieć niwiadomo jaki sprzęt, teraz mnie to wali, zmieniają się priorytety z czasem i nawet mam żal, że tyle czasu i energi na takie bzdury poświęcałem. Przez to prawko zrobiłem dobiero w wieku lat 20 :-P . Także słuchaj starszych i wybież prawko. Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...