Skocz do zawartości
maly86

Prawo Jazdy Czy Nowy Komp...?

Rekomendowane odpowiedzi

Pol roku temu na "18" tez mialem podobny wybor, wybralem PRAWKO i nie zaluje. Dlaczego? Dlatego ze lubie sobie upgrade'owac kompa dokupujac po jednej czesci (zbierajac, pracujac gdzie sie da) a nie wziac od razu wypasa za 3 kafle i nie zagladac do obudowy przez 1,5 roku. Grzebanie w kompie, wyciskanie z niego wszystkiego co sie da to przeciez to co my Tweakowcy lubimy najbardziej :D

 

Prawko jest na cale zycie, i nawet jesli w tym wieku bardzo nam sie nie przyda, to na pewno ulatwi zycie i da jakies mozliwosci na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny wybór: miałem kupić A64+GF6600GT+ wypaśne mobo i twardziel albo zrobić prawko za zapracowaną kasę .... wybrałem prawko. Rodzice mogliby mi wyłożyć kase na prawko, dołożyć ale ja wolałem za swoje pieniądze zrobić kurs. Aha i mam 18 lat. Prawko wyniesie mnie: 1050 zł kurs + 94 zł egzamin + koszty biletów (dojeżdżam do miejsca, w którym mam kurs), + koszt książeczek, testów, płytek itp. Przypuszczam, że prawko bez poprawek wyniesie mnie ok. 1350 - 1400zł. Właśnie skończyłem teorię, w poniedziałek mam egzamin wewnętrzny a od środy zaczynam jazdy :D Nie żałuję wyboru :D Polecam zrobić prawko, a komp? Ja wyszedłem z założenia, że na kompa to można kasę uzbierać prawie zawsze a na zrobienie kursu na prawko nie zawsze jest czas ( ja wybrałem akurat wakacje).

Pozdrówka!

Edytowane przez Fredziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 19 lat i nie masz prawka, pomyśl jaki z Ciebie facet :razz:. W tym wieku powinieneś już to mieć, facet bez prawka to kaleka.

1535370[/snapback]

Hm nie uwazam tak jak Ty, iz osoba, ktora ma ponad 18 lat i jest bez prawka to kaleka?! :| Moze np. wole rower (ktorego nie mam :P) Nie, ale tak na serio, nie wiem dlaczego ale mnie nie ciagnie, ale macie racje...

 

Przez to prawko zrobiłem dobiero w wieku lat 20 :-P . Także słuchaj starszych i wybież prawko.

1535370[/snapback]

Heh Sam sie nabijasz ze mnie, a zrobiles w wieku 20 lat :wink: :plum:

 

Pozdro dzieki za wypowiedzi w moim topicu :blurp: :twisted2:

 

EDIT:

WYBIORE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .KOMPA !!! :lol:

 

Nie, zartuje :wnk: Tak jak wiekszosc z Was, albo prawie Wszyscy mi podpowiedzieliscie wezme prawko, juz dzisiaj moze pojde sie zapisac... :wink:

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale wiecie jakie to jest uczucie... Sam juz nie wiem, do prawka mnie nie ciagnie bo mama nie ma mercedesa czy tez audkia tylko starego grata, a kompa mniam, mniam :D Naprawde... bo teraz grudzien i Call Of Duty 2 wyjdzie, to na tym moim zlomie to ja bede mial 2 fps'y... Takze wiecie... Musze sie poradzic... :oops:

1534870[/snapback]

A co to ma do rzeczy :wink: Obojetnie jakim samochodem bedziesz jezdzil, bedziesz mial radoche.

 

PS: Wiele osob kupuje samochody >100km i nie potrafia nimi jezdzic, a inni jezdza 60konnymi autkami i smigaja ze hej :wink: , chyba rozumiesz o co mi chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem osiemnastke i stary nie pytając sie o zdanie zafundował prawko. Uważam że zrobienie prawka jest naturalną koleją rzeczy po osiągnięciu pełnoletności. Teraz przy przyjmowaniu pracy zawsze lepiej mieć już to prawko w kieszeni.

 

Ładowanie w kompa przestało mnie już bawić, prawie żadna gra mnie już nie bawi tak jak kiedyś i przy kompie siedze poprostu znudzony. Ale kiedy zacząłem robić prawko ciągle latam podjarany. Nie mogłem sie doczekać egzaminu wewnętrznego a dzisiaj nie moge wysiedzieć bo czeka mnie pierwsza jazda :D

 

Prawko łączy przyjemne z pożytecznym także nie masz sie co zastanawiać. Kupuj prawko a na sprzęcik masz czas by se uzbierać :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał super wypasionego kompa i co..? dziewczyna na imprezie zapyta "no to może odwieziesz mnie?" a ty powiesz "no a jakim autobusem?" :lol: :lol: :lol:

 

też uważam, że meżczyzna bez prawka to nie mężczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dziewczyna zapyta "zagramy w BF2 na high detalach" , a ty jej wyskoczysz z 5 klatkami ? :lol: :lol:

 

Głupie porównanie mihalo.

 

Pamiętajcie , że nie każdy powinien znaleźć sie na drodze w samochodzie. Niektórym prawo jazdy nie jest pisane z takich czy innych względów , chociażby bezpieczeństwa dloa innych użytkowników :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, wątpie aby go dziewczyna o to zapytała:) Ja na zczęście na kompa co jakiś czas wyciągam (na pojedyńcze części), czasem też coś sie sprzeda. A prawko mam nadzieje, że mi zasponsorują, aczkolwiek mnei aż tak do niego nie ciągnie :oops:

 

PS. GuC!o^ mówisz ze ładowanie w kompa Ci się znudziło, ale masz kompa na którym pograsz w każdą gre, więc nie masz w co inwestować. A zobaczymy za pól roku:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że  prawko bez poprawek wyniesie

1535664[/snapback]

 

Sory ale skąd jesteś pewien że zdasz za 1 razem , nie zawsze zalezy to od ciebie tylko od egzaminatora :mur: :mur: . Ja sie jakiś wredny trafi , a czkolwiek życze ci za 1 razem zdac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

moj kumpel trafil i zdal za 1... nastepny za 5 albo 6 inny zdawal 9 razy.... jeszcze inny pojechal na oboz z prawkiem (koszt 2k zl) i go udupili potem jeszcze 2 x podchodzil i dopiero zdal... wiec roznie z tym bywa;) teraz jeden robil naraz fure&motor i zdal oba za 1 razem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel trafil i zdal za 1... nastepny za 5 albo 6 inny zdawal 9 razy.... jeszcze inny pojechal na oboz z prawkiem (koszt 2k zl) i go udupili potem jeszcze 2 x podchodzil i dopiero zdal... wiec roznie z tym bywa;) teraz jeden robil naraz fure&motor i zdal oba za 1 razem:)

1536771[/snapback]

 

Także sam wiesz jak to jest , ja chce robić na motor i car , kiedy na pewno wkrótce :mur: :mur: :mur: ale najpierw komp 939 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dziewczyna zapyta "zagramy w BF2 na high detalach" , a ty jej wyskoczysz z 5 klatkami ?  :lol:  :lol:

(...)

1536012[/snapback]

Prrawie spadłem z krzesła :lol: big lol :lol: :lol: :lol:. Ale może takie też są, choć nie wiem czy bym taką chciał poznać :razz: .

 

M@Ly, pisząc o "kalece" miałem na myśli fakt, że bez prawka jest się w pewnym sensie ograniczonym i ma mniej atutów w kontaktach zawodowych, osobistych, tak właściwie wszystkich.

Nie nabijałem się z Ciebie tylko na własnym przykładzie dałem do zrozumienia abyś nie popełnił tego samego błędu. Jesteś we właściwym wieku aby zrobić prawko, oczywiście może nic by się nie stało jakbyś poczekał rok, dwa, ale skoro masz teraz możliwość to nie warto czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale skąd jesteś pewien że zdasz za 1 razem , nie zawsze zalezy to od ciebie tylko od egzaminatora  :mur:  :mur: . Ja sie jakiś wredny trafi , a czkolwiek życze ci za 1 razem zdac  :D

1536487[/snapback]

Trochę źle mnie zrozumiałeś. To słowo "przypuszczam" to nie było o tym, że myślę, że zdam prawko za 1 razem, bo wiem jakie jaja są na egzaminach :D Chodziło mi o to, że " przypuszczam, że prawko bez poprawek wyniesie mnie 1350 - 1400zł" bo nie wiem ile wyniosą mnie np. bilety autobusowe. Także bez poprawek myślę, że zamknę się w 1400 zł. A potem to zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 19 lat, mtura zdana, liceum skonczone, papiery zlozone na UG (czy sie dostane :??) i teraz 4 i pol miesiaca wakacji...

I mam dylemat, zawsze marzylem o super wypasionym kompie... Ale teraz na to inaczej patrze, mam dobre nawet papiery i patrzec na przyszlosc barziej sie przyda prawko niz komp, do dalszej edukacji i do szybszego znalezienia pracy, co o tym Sadzicie? Komp czy prawko...?

1534814[/snapback]

czlowieku rob prawko.... napewno da Ci to wiecej satysfakcji niz nowy komp :) do ktorego i tak musisz dorzucic to co na prawko + 2 tysie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...