Skocz do zawartości
ducat

ZÅ‚omowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Co ci idioci znowu wymyślili, niedawno kupiłem sobie "nowy" = (inny) samochód, i w garazu pozostał mi malec, którego niechce nikomu wciskac bo co tu duzo ukrywac złom. Zostawiłem bo miałem plan zrobic terenowe baggie na jego podzespołach (rurowa rama - jednoosobowy). Chciałem to cos wyrejestrowac i dostać jeshcze resztke z ubezpieczenia. Okazuje sie ze aby wyrejestrowac musze go wpierw zezłomowac, do cholery jasnej czy ja niemoge sobie zostawic swojej własności. mam miejsce nawet na 10 takich więc o co chodzi.

:mur:

Ale to nie koniec - okazuje sie ze musze zapłacić teraz za to ze oddam kawał żelastwa na złom no to już przesada, a inna sprawa ze niema gdzie bo nikt w mojej okolicy nieposioada odpowiedniej koncesji.

 

PA RA NO JA

 

Do kochanego Rządu RP

 

...j wam w ...e złamasy!!!

 

Dziękuje za uwagę

 

 

ps

 

macie jakieś patenty na obejście tego durnego przepisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ducat, z tego co wiem, baza PKS chyba jeszcze złomuje :]

A patenty... hmmm... oddać lewe przednie pogięte drzwi, i powiedzieć że tyle zostało z gruchota :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurto sie włąsnie na PKS wybieram, ale kumpel właśnie mi zadzwonił że postara sie załatwić złomowanie na 30 kwietnia u takiego jednego kolesia.

 

Zobaczymy jak to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inny nielegalny sposob - piszesz lewa umowe na sprzedaz z lewymi danymi i idziesz do wydzialu komunikacji i na podstawie tego swistka wyrejestrowujesz auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inny nielegalny sposob - piszesz lewa umowe na sprzedaz z lewymi danymi i idziesz do wydzialu komunikacji i na podstawie tego swistka wyrejestrowujesz auto

1535259[/snapback]

 

Po co odrazu lewa umowe!!!!!! "Sprzedaj" go komus z rodziny za jakies smieszne pieniadze i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządu RP

 

 

 

 

macie jakieś patenty na obejście tego durnego przepisu??

1535160[/snapback]

 

właśnie takie mamy ustawy dawniej tego nie było, no ale cuz zrobić jak w sejmie zamiast ludzi siedzą świnie , krowy i osły. A kwachu to szkoda gadać przed trybunałem sprawiedliowści z nim, tyle nakradł [ciach]syn :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj komuś same papiery a reszta na kilogramy na złom, jeszcze na porządną imprezę będziesz miał :] Wytnij podłogę bagażnika bo tam numer budy i zostaw dowód, reszta na prycepku i na złomowicho :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że do zezłomowania potrzebne są tylko numery nadwozia i dowód rejestracyjny i tablice. Czyli wycinasz numery (tabliczke znamionowa chyba też), odkręcasz tablice, bierzesz dowód i idziesz do punkty złomującego to wszystko "zezłomowac" :)

A co zrobisz z reszta to juz twoja sprawa, możesz sprzedać w punkcie skupu złomu i na tym zarobić :)

 

I wszystko legalnie :)

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie takie mamy ustawy dawniej tego nie było, no ale cuz zrobić jak w sejmie zamiast ludzi siedzą świnie , krowy  i osły. A kwachu to szkoda gadać przed trybunałem sprawiedliowści  z nim, tyle nakradł [ciach]syn  :mur:  :mur:

1535367[/snapback]

Widze ze FAKT regularnie czytame co nie? A smieci wyrzucasz do lasu pewnie :?

 

Jak kogos nie stac na samochod to niech go sobie nie kupuje EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze FAKT regularnie czytame co nie? A smieci wyrzucasz do lasu pewnie  :?

 

Jak kogos nie stac na samochod to niech go sobie nie kupuje EOT

1536172[/snapback]

Zgadzam się przynajmniej widok rdzewiejącego wraku w lasach jest coraz mniej spotykany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze FAKT regularnie czytame co nie? A smieci wyrzucasz do lasu pewnie  :?

 

Jak kogos nie stac na samochod to niech go sobie nie kupuje EOT

1536172[/snapback]

Weźmnie nawet nie rozśmieszaj faktu nie czytam a co nie wiesz jak jest Polska prawda co Kwach nie nakradł kasy, ile ludzi głoduje nie ma pracy a ten tylko dupe wozi . mamy przykład Rosja i co pojechał i wielki Putin go olał. Ale to mu nie dało do myślenia . dobrze że będą wybory ale i tak nie wierzę tym debilom :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma Kwaśniewski do przepisu o złomowaniu auta??? 8O :| :mur:

 

Zasada była generalnie taka, że u mnie w okolicy jeśli dojechałeś autem na złom to nie musiałeś nic płacić i dostawałeś świstek (teraz jest trochę inaczej bo ponad połowa złomiarni nie ma koncesji...).

 

Tak jak przedmówcy mówili możesz sprzedać same papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest z psami,, w lublinie bedzie obowiązek czipowania psów, 100 zł od pieska,, a więc najtańszy pies to 100zł

 

na co idzie kasa z podatków od zwierząt ?? przychodzi mi do głowy tylko sprztanie,, WIĘC -> chcę psa mieć do pilnowania powiedzmy u mnie na mojej gigantycznej posesji .. Ale, mimo że sra u mnie na mój trawnik -> i tak muszę płacić podtek... wtf ?

 

co innego kwestia ściągalności tego podatku ale -> prawo jest prawem i nie kalkluje się z góry potrzeby jego łamania, żeby zachować resztki zdrowego rozsądku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że on zatweierdza ustawy  :mur:  :mur:  :mur:

1536887[/snapback]

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że prezydent RP ma mały wpływ na to wszystko. Jedyne co mógłby zrobić to albo ustawę skierować do Trybunału Konstytucyjnego albo ją zawetować. W przypadku tego drugiego ustawa znów wraca do sejmu i to panowie POSŁOWIE a potem SENATORZY pracują nad ustawą.

 

Nie musisz darzyć sympatią Kwaśniewskiego, ale zachowaj umiar w osądach, których nie możesz udowodnić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz darzyć sympatią Kwaśniewskiego, ale zachowaj umiar w osądach, których nie możesz udowodnić.

 

Pozdrawiam

1537382[/snapback]

 

Dobra EOT ale o polityce to ty mało wiesz :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że prezydent RP ma mały wpływ na to wszystko. Jedyne co mógłby zrobić to albo ustawę skierować do Trybunału Konstytucyjnego albo ją zawetować. W przypadku tego drugiego ustawa znów wraca do sejmu i to panowie POSŁOWIE a potem SENATORZY pracują nad ustawą.

 

Nie musisz darzyć sympatią Kwaśniewskiego, ale zachowaj umiar w osądach, których nie możesz udowodnić.

 

Pozdrawiam

1537382[/snapback]

veto prezydaneta obala sejm głosując nad ustawą w jej oryginalnym brzmieniu większością kwalifikowaną 2/3 głosów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze FAKT regularnie czytame co nie? A smieci wyrzucasz do lasu pewnie icon_confused2.gif

 

Jak kogos nie stac na samochod to niech go sobie nie kupuje EOT[/quote

 

Za taki tekst to mógłbym zabić :mad:

 

Moja wina ze zarabiam 700 zeta i ledwo mi na zycie starcza??

 

Ale ze ta prace mam to jeszcze musze sie do niej jakoś dostać, więc pewnie szanowny kolega zaproponuje piechotke co???

Myslisz ze jestem szczesliwy wydając na dojazdy do pracy 1/3 wypałty (w lecie) :?

 

I tak sie ciesze ze mam prace jaką mam :lol:

 

 

Kwestaia zasmiecania lasu,

jak ktoś ma kase to ma "samochód"

a jak ktos niema kasy to jej(czyt: samochód złom) do lasu niewyrzuci bo na złomie pare groszy dostanie.

 

 

Co do fikcyjnej umowy:

fakt miałem tak zrobić, ale powiem szczerze więcej z tym problemów niż mozna sobie wyobrazić, a kwestia ewentualnej wpadki - szkoda gadać

 

Sprzedaz samych papierów:

- kto je kupi (po co komus papiery z malucha- chetnie bym na dobrą 0,5 lub 0,75 dał zeby mi ktoś złozył podpis na takiej umowie :wink: )

 

Z tego co sie oriętuje to koncesje straciło nie połowa złomowisk ale lekko licząc 90%.

Jeździłem pytałem wszedzie: Niech pan przyjedzie za miesiąc pogadamy - poprostu zajebiście, pasuje zeby mi sie jeszcze ubezpieczenie skończyło to se bede bulił za ubezpieczenie złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

nie mozna wyrejestrować swojego samoochodu i zrobic sobie z niego żyletki albo co innego ? Tylko trzeba go złomowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veto prezydaneta obala sejm głosując nad ustawą w jej oryginalnym brzmieniu większością kwalifikowaną 2/3 głosów :]

1537529[/snapback]

Kolega z politologi UMCS... wiem, wiem :)

 

A co do kolegi "od Kwacha" to dobrze że EOT, bo ostatnie stwierdzenie i pukanie się głową w mur dobrze mu zrobi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z politologi UMCS... wiem, wiem :)

 

A co do kolegi "od Kwacha" to dobrze że EOT, bo ostatnie stwierdzenie i pukanie się głową w mur dobrze mu zrobi :lol:

1538128[/snapback]

 

A jaki masz znowu do mnie problem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ducat a nie możesz go komuś opchnąć za symboliczne pół litra?

Albo jakiemuś gnojkowi, albo komuś kto z chęcią za flaszkę przyjmie części zamienne do swojego dezela :)

 

EDYTA mówi że ja swojego sprzedałem aż za 200 złotówek!

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...