Skocz do zawartości
Crazy_Ivan

Londyn - Wyjazd Turystyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wycieczkę do Londynu (trochę teraz nieszczególny czas, ale może jakoś się uda, nie jechałbym teraz ale za parę tyg.). Z transportem nie ma problemu wiem czym lecieć, ale co robić po przylocie :razz: :wink: . Czy znacie (pytanie do ludzi, którzy byli lub są w Londynie) jakieś godne polecenia hotele, hostele, ect. poprostu miejsca gdzie można by się zatrzymać przez ok. tydzień i nie stracić fortuny. Poza tym interesuje mnie jakie są koszty jedzenia (knajpki, restauracje [od biedy nawet mcdonalds :razz: ], także "normalne" żarcie w sklepach. Transport miejski - jakie ceny? ect. Bilety wstępu do muzeów, galerii?

 

Ma to być wypad całkowicie turystyczny, nie szukam pracy (narazie :razz: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ceny to pamietam że na oxford street jest pizza hut ala szwedzki stół, płacisz chyba 4.99 funta i jesz do woli :) pamietam ze lizak/guma do zucia kosztuje niecałego funta a browar w pubie coś 5 z hakiem... transport miejski, kurcze tego to nie pamietam ale jakoś super drogo nie jest. ale za to bilety wstępów !!! horrendalnie drogie, takie tower of london lub też muzeum techniki (polecam!) są strasznie drogie... nie polecam muzeum historii miasta londynu = nudy, nudy , nudy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! bylem w londynie 2 lata temu i jesli chcesz tanio pomieszkac to jest maly hotelik na Edgware Road. Konkretniej przy koncu ulicy jadac w strone Maida Vale po lewej stronie jest stacja benzynowa Texaco a naprzeciwko niej ów hotel. powinienes trafic bez problemu. Mieszkalem tam 2 miesiace i jest ok. Za pokoj 2-os zaplacisz 100 funciakow/tydzien. Ja sie z gosciem dogadalem i mieszkalismy w trojke placac po 40 funtow na glowe ;) Aha tylko jesli zdecydujesz sie tam mieszkac to nie bierz pokoju od strony ulicy bo jest cholernie glosno ;) Lokalizacja bardzo dobra bo do Oxford Street idziesz 15min wiec zaoszczedzisz na transporcie ;) Za bilet jednorazowy zaplacisz 1 funta (tyle co za piwko w sklepie), chyba ze ceny sie zmienily. Tygodniowy BusPass kosztowal cos okolo 10Ł. Srednia cena piwa w pubie to 3-5 funtow. Jak palisz to lepiej wez ze soba spory zapas fajek bo sa piekielnie drogie - 5Ł za paczke:/ Za obiad w knajpie zaplacisz kolo 10-20Ł, ale zadnej polecic Ci nie moge bo obiadki wcinalem tam gdzie pracowalem ;) Zreszta w calym londynie masz co pare metrow fastfoody wiec zawsze mozna szamnac jakiegos kebaba ~3Ł. Zarcie w sklepach nie jest drogie (kolo tego hotelu masz Tesco). Bilety wstepu tu i ówdzie faktycznie nie sa tanie - srednio 10Ł wiec jak chcesz cos wiecej zobaczyc to szarpnie Cie to po kieszeni... Na zakupy i nie tylko polecam odwiedzic Camden Town... tyle ode mnie :)

 

echh chcialbym jeszcze kiedys tam pojechac... Fantastyczne miasto!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, widzę, że nie było by tragicznie (poza biletami wstępu tu i ówdzie).

Znalazłem jeszcze na stronie Neckermanna ofertę noclegów u rodzin angielskich za 29 euro/noc + śniadanie. Myślę, że mogło by być to całkiem fajne. Właściwie to bym się zdecydował i zbierał do drogi :razz: gdyby nie fakt, że są wakacje i naszła mnie również ochota na bardziej "wakacyjny" kierunek - Egipt :lol: .

 

TecKilla, pamiętasz jeszcze nazwę tego hoteliku? poszukałem w google hoteli na Edgware Road i są różne nawet 4* :razz: ale to chyba nie ten :wink: .

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam żarcie jedwabiste :) i zgodzę się że londyn to cudowne miasto... gdyby leżało w takm klimacie jak np. Rzym i miało wszędzie zieleń i więcej jezior to jak dla mnie raj na ziemi :P

 

aha to co ja pisałem to było prawie równo tok temu ale nie mam takiej dobrej pamięci jak teckilla do cen ponieważ starzy fundowali to ja nie zwracałem uwagi na ceny...

 

PS polecam kupowanie ciuchów na oxford street 8) 100razy fajniejsze niż te szaro-czarne szmaty co są w polsce ! i wbrew pozorom wcale nie dużo droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TecKilla, pamiętasz jeszcze nazwę tego hoteliku? poszukałem w google hoteli na Edgware Road i są różne nawet 4*  ale to chyba nie ten

Nazwy niestety sobie nie przypomne (byla chyba arabska, jak zreszta cale Edgware), ale jak napisalem nie bedziesz mial zadnego problemu zeby tam trafic! Dodam, ze jak popatrzysz na mapke Londynu to przy koncu Edgware Road jest strumyk ;) a kilkadziesiat metrow wczesniej ta stacja Texaco no i ten hotel czy moze pensjonat raczej...

 

Moja siostra tam wyjechała niedawno i mówi że żarcie jest okropne

W restauracjach zarcie jest bardzo dobre, a zreszta zawsze mozna samemu cos upichcic ;)

 

gdyby leżało w takm klimacie jak np. Rzym i miało wszędzie zieleń i więcej jezior to jak dla mnie raj na ziemi

Mi wystarczal Regent's Park ;) Boskie miejsce... Spedzalem tam prawie kazda wolna chwile, a lato bylo wowczas wyjatkowo upalne ;)

 

PS polecam kupowanie ciuchów na oxford street  100razy fajniejsze niż te szaro-czarne szmaty co są w polsce ! i wbrew pozorom wcale nie dużo droższe...

Owszem, mozna i tak, ale ciuchy na Camden sa znacznie bardziej oryginalne ;) a co do cen, to nawet na Oxford Street sa nizsze niz u nas w kraju.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chwilowo odpuscilbym sobie wyjazd tam ... wiadomo czemu.

1537070[/snapback]

moim zdaniem to jest lekkie dramatyzowanie, ale jak kazdy z osobna uwaza.

 

teckilla - nie byłem w regent's park :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest lekkie dramatyzowanie, ale jak kazdy z osobna uwaza.

dokladnie! przeciez po ostatnich wydarzeniach to teraz miasto-twierdza ;) ale mozliwe, ze pojawia sie jakies niespodzianki np. ograniczenia w ruchu komunikacji miejskiej etc.

 

teckilla - nie byłem w regent's park

Zaluj, zaluj bo jest to naprawde niesamowite miejsce! Cisza, spokoj, duuuzo pieknej i wypielegnowanej zieleni (pracuje tam chyba kilkuset ogrodnikow ;) ), jeziorko, dzikie kaczki ;) no i te ogrody krolewskie echh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...