Skocz do zawartości
SZiBi

ECS K7S5a i podkecanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz bede podkrecal AXP wiec chcialbym skorzystac z waszej opini :)

Zflashowalem biosa do Chb0809 i teraz zastanawiam sie ktore z mozliwych fsb beda najbezpieczniejsze dla mojego hardware (hdd, pci itp.) Nie wiem o co dokladnie chodzi z dzielnikiem no ale zeby poprostu na pci nie poszlo zaduze taktowanie i sie nie spalilo. Jesli ktos moglby podpowiedziec mi jak zmienia sie dzielnik na mojej plycie i o co dokladniej z tym dzielnikiem chodzi (jakie sa zaelznosci pomiedzy roznymi wartosciami)

 

Za pomoc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz był na forum temat przy jakim FSB zmienia się dzielnik i co to jest, a więc SZUKAJ.

U większości płyt przeskok z 1/4 na 1/5 następuje przy 160MHz.

Czyli:

151MHz (@2000+) masz PCI 37.75MHz

157MHz (@2100+) masz PCI 39.25MHz

160MHz (@2150+) masz PCI 32MHz

163Mhz (@2200+) masz PCI 32.6MHz

 

Wątpie aby udało ci się wejść do tych wartości gdyż trudno się kręci na płytach ECS`a.

Drugą sprawą jest to, że nie opłaca Ci się krecić CPU gdy wąskim gardłem jest GF2MX200.

 

Najlepiej nie przekraczać 40MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak posiadam ta samą wersje biosu .

Na FSB 138 mam AXP 1900 + niestabilny

FSB 142 jest AXP 2000 + Lecz ni ładuje się winda ( zwis )

Na timingu ramu 2,5/5/3

Naprawdę na tej karcie nie da się kręcić sam ją posiadam i mni lekko wkórwia zbieram kase iszybko zmieniam :)

A wtedy ATEK poleci na 2200 + i będzie gicior :) o ile nie dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zauważylem dziwną rzecz po zmianie tego biosu mianowicie mnoznik mi sie zwiekszyl chyba bo

11x133=1463Mhz

a teraz wskazuje mi ze mam 1506 mhz czyli

11,33x133=1506

czy to normalne i czy moze cos jeszcze sie domyslnie zmienilo?

dla mi to wsumie nie przeszkadz :) ale czy tak powinno byc i czy to jest dla mnie naprawde dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ecs se nic nie podkręcisz

niepieprz bezmyslnie !!!

mam k7s5a ecs'a i xp1,6@1,9 (fsb 150) a na procku 1,74 czyli zanizone napiecie i jest calkowicie stabilnie

 

na k7s5a dzielnik 1/5 wlacza sie przy fsb 150 co daje bezpieczne 30 mhz dla pci itd

 

Do SZibi :

"firmowe" biosy ecs'a maja nieco zanizone fsb ( zamiast np 133 jest kolo 131, a ten bios co masz teraz minimalnie je zawyża i w tym jest roznica.

i niema mnoznikow typu 0.33 tylko np 11 nastepnie 11,5 12 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1506MHz, czyli musiałby zawyżać FSB o 4MHz 8O

Bardziej pravdopodobne jest to, że źle odczytuje.

 

Kolega z klasy miał błąd odczytu rzędu 50MHz. Musieliśmy sprawdzać WCPUID gdyż tylko temu programikowi ufamy. 8)

 

Jego Antek Tbird 1.33 poszedł na FSB 148. Przy 151 (czy coś koło tego) był blue screen. Pamięci 266MHz Kingstone i temp proca około 60st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze wysylalem juz odpowiedz na waszego posta ale chyba nie "doszla" jesli sie powtorze to sorx

 

RS wielkie dzieki za kompetena odpowidz :) ( wolalbym zeby to mnoznik sie zwiekszyl no ale ;)) )

 

Axcel bardzo chetnie bym zrobil screena i go tu dal ale gdy wlanczam WCPUID to pokazuje sie blue screen, nacisne Esc i wszystko wraca do normy cos jest nie tak moze to dlatego ze ogolnie mam tego ECS niestabilnego na sdr'kach ale ddr'ki bede mial juz na dniach :))

Jezeli ktos zna inna mozliwa przyczyne mojego problemu to please help me ;)

 

thx za odpowiedz szybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e!Gr00bY faktycznie pomoglo

 

faktycznie WCPUID pokazuje nizsze watrosci juz tylko +-0.9 Mhz

tyle ze obecnie pracuje na

1100 Mhz (sorx 1109:) ) poniewaz troche stabilniejszy system ( czekam na ddr'ki ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie na ECS po upgadzie biosu tez mi zawyza a nie wiem czemu tylko ze ja mam durona 1200 a po ugradzie zrobilo sie z 1197 na 1212 :) hyhy fajnie nie ! ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...