Skocz do zawartości
konrad_p

Celeron 1.7ghz I Jego Podkręcanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Celerona 1.7GHz na płycie Epox EP-48DAE. 2 kości 256 MB pamięci DDR (jedna 266MHz, druga 400MHz), wiatrak na procku wiatrak Spire QuieTude V SP495B11 bodajże. :D

Moje pytanie brzmi ile da sie z niego wycisnąć, jak sądzicie, przy takim cofigu.

Teraz chodzi mi na 2.13GHz i temperaturka jest jak nic nie robi 29*C, wzrasta max 25*C. Dodam, że mam też Radka Szafira 9550 kręconego na 416/504.

Dajcie znac ile można podkręcic mojego Willamette na maxa :oops:

P.S. Nie moge znaleźć na Necie nic konkretnie o kręceniu tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie można powiedzieć ile sie podkręvi...(tak jak powyżej). Niektóre celerony dobrze się kręcą !!!

1537171[/snapback]

Zgadzam sie sam mialem kiedys celerona 2,4.Szedł spokojnie na 3,4 bez zmiany napiecia(dalej nie probowalem bo i tak zenujaca wydajnosc,a po co go bylo meczyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 1,7 o ile dobrze pamiętam szedł jakoś na FSB 118, celeron 2,0 juz spokojnie szedł 133 (bez podnoszenia napięcia :) )

1537534[/snapback]

2.0 to byl nw i szedl i na 3 ghz :)

 

edit: moze i wiecej nawet a wydajnosc jak duron 1.6 :)

Edytowane przez amras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, temat cel 1.7 pojawia się po raz kolejny...

 

Napisze po raz 4, to samo. Mi na płycie VIA p4pb400 fl, działał z fsb 133. W POST 2.4 Ghz (Codeshit).W grach 0% różnicy, w kodowaniu poprawa. Ten procesor to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyczna temperatura to taka przy ktorej proc sie sam wyłącza albo płyta go odcina, NIE DLA AMD

a to nowosc, musze sie dokształcic.

bo z tego co mi wiadomo to krytyczna temp to taka powyzej ktorej uklad moze zostac usdzkodzony i skraca sie jego zywotnosc. Ale to tylko moje zdanie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chłopie zmień tego C(w)eleron'a na jakiegoś Pentiumka. Nie wiem jak można robić takie dziadostwo jak Celerony. Sam miałem takiego C(w)elerona, ale już go na szczęście zmieniłem na P4. Różnica w wydajności 1000% szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chłopie zmień tego C(w)eleron'a na jakiegoś Pentiumka. Nie wiem jak można robić takie dziadostwo jak Celerony. Sam miałem takiego C(w)elerona, ale już go na szczęście zmieniłem na P4. Różnica w wydajności 1000% szybciej.

1572242[/snapback]

a roznice w cenie 1000% drozej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie,celeron niejest najlepszym prockiem,a szczegolnie do gier

ja mam celka northwooda 2400,podkrecic podkrecalem go do max 3400 na boxowych chlodzeniu,(radiator bardzo nierowny,procek ma np 70 C a radiator chlodny) ale napiecie z 1.525 musialem podniesc na bodajze 1.8 czy 1.9(teraz wiem ze przesadzilem nieco) przy takich ustawieniach dosc wolno chodziło wszystko i padało,przy 3200 spokojnie moge smigac,oczywiscie nie w takie dni jak teraz...(bez krecenia ma 50 C....mam taki upal w pokoju ze...)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Mhz w Celeronach to praktycznie nic nie dają. Nie poprawiają wydajności w grach, ewentualnie poprawiają działanie systemu. Mała ilość cache też daje się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sobie chodzi przeciętnie koło 2 ghz na boxowym chłodzeniu...bez problemu..max 50 stopni

 

Jego max stabilne to zdaje się, koło 2.3 było....poszedł na 2.5 ale komp się nie włączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poratujcie mam celerona 1.7 na płycie głównej av42 o ile mi wiadomo to nie można tam w biosie zmienic napiecia a po zmianie fsb uzyskałem 1,87

jak na tej płycie wycisnąć więcej może jakimś programem jak ktoś wie jakim nich mi powie ,ewentualnie jakieś inne porady prosze pomuszcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...