Skocz do zawartości
Boster

Nokia 6230i Czy Se K700i

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna roznica na plus w N to karty pamieci co przy mp3 jest wrecz koniecznoscia.

Tak wiec chyba jednak Nokia, poza tym, ze przy odsprzedazy nie tracimy tak wiele bo ta dziwna firma tak trzyma ceny (to jest w sumie dosc ciekawe zjawisko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna roznica na plus w N to karty pamieci co przy mp3 jest wrecz koniecznoscia.

Tak wiec chyba jednak Nokia, poza tym, ze przy odsprzedazy nie tracimy tak wiele bo ta dziwna firma tak trzyma ceny (to jest w sumie dosc ciekawe zjawisko).

1540359[/snapback]

se k700i ma słabszej rozdzielczości wyświetlacz niż nokia 6230i. Nokia 6230i ma lepszy wyświetlacz bateria trzyma dłużej, oraz bdb jakości aparat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

se k700i ma słabszej rozdzielczości wyświetlacz niż nokia 6230i. Nokia 6230i ma lepszy wyświetlacz bateria trzyma dłużej, oraz bdb jakości aparat:)

1541324[/snapback]

ekran lepszy ma raczej k700 ;) i to o wiele na nokie przemawiaja karty pamieci i lepszy aparat cala reszta na SE, k700 jest naprawde udany! pozatym do 6230i porownywany jest raczej k750 a do k700, 6230 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6230i to nieporozumienie jak za tą cenę, o wiele bardziej opłaca się wziąć 6630.

 

EDIT: a jak masz wybór tylko pomiedzy tymi dwoma, bierz 6230i, sprzedaj i kup 6630

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6230i ma zdecydowanie lepszy wyswietlacz od k700i ltory ma rozdzielczosc 208x208, ma edge, ptt, aparat 1.3mpix, usb drive, wbudowane 32mb i karte w standardzie 32mb. 6630 to inna klasa telefonu mnie nie przypadl do gustu przede wszystkim z powodu wymiarow i szybkosci. 6230i to rakieta, deczko wolniejszy od 6230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mialem osobiscie kontakt z obydwoma telefonami. Oczywiscie zaczac trzeba od tego,ze ta sa zupelnie rozne klasy telefonow. Ale teraz do roznic:

- karty pamieci w 6230i

- lepszy wyswietlacz w 6230i - tutaj teraz pare osob bedzie mowic, iz jest to nie prawda :-) Ale sam to sprawdzilem. Co prawda wyswietlacz w SE jest wiekszy rozmiarami, ale ma mniejsza rozdzielczosc. Najwiekszym miunsem w SE jest dla mnie malutka czcionka przy pisaniu i czytaniu SMS'ow. W Nokii masz 3 rozmiary czcionki i wybierasz sam, ktora Ci najbardziej pasuje. Mi wieczorami sie juz wzrok meczy i w SE bez okularow juz nie moglem odczytac wiadomosci.

- lepszy aparat w 6230i

- dioda w SE - czasem sie przydaje, ale nie oczekujmy cudow.

- mniejszt rozmiar 6230i, wygodniej sie nosi w kieszeni.

- wyglad :-) to jest sprawa indywidualna. Mi sie Nokia bardziej podoba.Jest bardziej dostojna :-) Ale to jest kwestia gustu.

- 6230i chodzi bardzo ladnie i szybko :-)

 

Jak mowilem, to sa rozne klasy telefonow i sam musisz wybrac :-)

 

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy idzie wgrac na nokie6230i ,gry z ngage?

http://www.infonokia.pl/?page=artykul&idd=86 tutaj jest opis.

 

kolega ma n6600 i gry mu dzialaja bez problemów :-|

 

ja nie umie zainstalowac tego pliku co w opisie, mam go ale nie umie go zainstalowac

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., zal mi wszystkich slepych fanatyków Nokii - powinni wytatuowac sobie na czole "Nokia forever" :lol: . Na całe szczęscie to nie kalectwo.

Fanatycy Nokii zaproponowaliby Ci porównanie Nokia 3210 i...SonyEricsson P910i. Bo to ta sama klasa, chociaż i tak Nokia jest lepsza bo wygodniej pisze się sms'y i ogólnie jakos lepiej wygląda, i...w ogóle.

Z telefonów które wymieniłes to jak najbardziej dobre porównanie 6230i i k700, to ta sama klasa. Są plusy i minusy obu, jednak jesli ktos bez pojęcia już starał się na siłę porównac k750 z 6230i to chyba nie trzeba długo myslec,

- k750 to : aparat 2.0 Mpix, wyswietlacz 265 tys kolorów, karta 64Mb, ktos wspomniał o elegancji - to własnie k750 zdecydowanie przoduje przed Nokią w tej dziedzinie, itd, itp

- N 6230i to: aparat 1.3 Mpix, wyswietlacz 65 tys kol., mniejsza karta 32 Mb, elegancja godna ziemniaka, ....

To podstawowe różnice, tak więc bardziej własciwe jest porównanie 6230i do k700,

bo k750 to już własnie inna kategoria.

Jeżeli chcesz miec znakomity telefon , wygodny dla użytkownika , o wielu przydatnych funkcjach - wybierz SE K750 (symbolicznie droższy od Nokii - o niebo lepszy)

Jeżeli interesuje Cię telefon na krótki okres czasu to weź jakikolwiek, przy sprzedaży stracisz tyle samo na jednym i na drugim - i na trzecim (jesli to będzie k700).

Jesli jestes fanatykiem Nokii, to już nic Ci nie pomoże, kup Nikię i poddaj się terapii mając nadzieję , że Cię wyleczą bo dział marketingu tej firmy działa znakomicie i uzależnieni mają małe szanse wyrwac się ze szponów firmy.

To co należy wysoko cenic w firmie Nokia - to nie elektronika która stoi na srednim poziomie - a własnie dział marketingu tej firmy. Im należą się brawa za fachowosc. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zet64, w temacie jest pytanie o 6230 i k700i wiec po co piszesz tutaj o k750?. chyba zeby sie dowartosciowac ze SE jest jednak lepszy. Nie wiem o jakich slepych fanatykow Nokii Ci chodzi. Porownujac 2 modele o ktore tu chodzi to 6230 jest lepszym telefonem wiec nie wiem o co Ci chodzi. Jak tak dokladnie wymieniasz zalety k750 to warto wspomniec o wadzie ktora wg mnie wyskwalifikuje ten telefon to brak EDGE'a i szybkosc tego telefonu w porownaniu z 6230. A to ze SE ma lepszy aparat i wyswietlacz to sobie mozna darowac. Sam nie jestem zwolennikiem zadnej marki telefonow, uwazam ze kazda ma dobre i zle modele ale 6230/i to akurat dobre modele nokii. Zeby nie byc stronniczym to k700 i k750 to tez swietne telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy telefon ma plusy i minusy. Ja mam wszystkie z racji pracy jaka wykonuje.

 

6230i to taka 6230 doprowadzona do stanu uzywalnosci. Wreszcie normalny aparat i przycisk "ok" Lekko zmienione menu w stosunku do bez i. Nowy wyswietlacz. Wymienne obudowy. Bateria jest kiepska. Gorsza niz w se.

 

K700i ma najlepsza polifonie jaka slyszalem do tej pory, brak gniazda mmc dyskwalifikuje go zaraz na starcie jako telefon z mp3. Zero wymiennej obudowy, (raczej trudno dostepne i skomplikowana wymiana). Bardzo szybko sie niszczy szczegolnie tylna czesc.

 

6630 nie kupuj. Simlocka nie zdejmie z niego w tej chwili zadna osoba w polsce. Juz lepiej 6670 sobie kupic bo podobny aparat a 3G i tak nie wykozystasz.

 

K750i jest bardzo ladny, stosunkowo za krotko na rynku aby sie o nim wypowiadac. Praktycznie brak egzemplarzy pochodzacych z polskich sieci dyskwalifikuje go. PL menu wgrywane piracko nie jest dokladnie tym samym co wgrywa fabrycznie SE. Karty rozszerzen sa najdrozsze z mozliwych bo to w koncu sony.

 

D500 samsunga jest swietny. Ma jedna mala wade, jeden upadek zabija ten telefon. Tasma zerwana zostaje niemal na 100%. Brak mozliwosci rozszerzenia pamieci. Fabrycznie wbudowane 90MB jest czasem niewystarczajace. Zdjecia wychodza nieco przeswietlone. Egzemplarze z "wgranym polskim" maja tenedecje do zawieszania sie.

 

Kwestia wyboru lezy w mozliwosciach finansowych. Masz kafla kup nokie masz nieco ponad kup K750i. Faktem jest ze w ciagu 2 najblizyszch miesiecy na nokii stracisz 200zl a na SE (k750) okolo 400.

Edytowane przez Nefar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz rozmawiamy o d500 to lepiej poczekac na d600:2mpix, karta pamiecie, wiekszy wyswietlacz, przegladarka office i to co mnie rozwalilo to wyjscie na tv. dlaczego nikt nie wspomina o szybkosci telefonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy telefon ma plusy i minusy. Ja mam wszystkie z racji pracy jaka wykonuje.

 

6230i to taka 6230 doprowadzona do stanu uzywalnosci. Wreszcie normalny aparat i przycisk "ok" Lekko zmienione menu w stosunku do bez i. Nowy wyswietlacz. Wymienne obudowy. Bateria jest kiepska. Gorsza niz w se.

Miałem 6230, teraz mam 6230i (obydwa firmowe) - dla mnie to najbardziej surowy telefon na rynku - 0 radochy daje z siebie - typowo biznesowy fonik.

 

6630 nie kupuj. Simlocka nie zdejmie z niego w tej chwili zadna osoba w polsce. Juz lepiej 6670 sobie kupic bo podobny aparat a 3G i tak nie wykozystasz.

Ale w czym problem bo nie qmam??. W Katowicach już od miesiąca ściągają smoka z tego modelu - fakt, że za 200zł, ale można się targować ;]

 

D500 samsunga jest swietny. Ma jedna mala wade, jeden upadek zabija ten telefon. Tasma zerwana zostaje niemal na 100%. Brak mozliwosci rozszerzenia pamieci. Fabrycznie wbudowane 90MB jest czasem niewystarczajace. Zdjecia wychodza nieco przeswietlone. Egzemplarze z "wgranym polskim" maja tenedecje do zawieszania sie.

Mi te 90MB wystarczy w zupełności. O upadki się nie obawiam, ale przemyślę to co napisałeś. Zdjęcia moim zdaniem jak na telefon są świetne. Dorównują tym z S700i i 6630, w niektórych warunkach są lepsze.

Ideałem byłby D600, którego w PL jeszcze nie widziałem dostępnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6630 - dlaczego nie ? Simlock'a zdejmiesz w Warszawie za 100, polski też wgrają jak będzie trzeba...tyle że od kilku miesięcy mój kumpel ma "szczęscie" posiadac cos takiego i juz mu dwa razy wymieniali telefon, pierwszy wieszal sie tragicznie, drugi gubił ekran - trzeba było go wyłączac i włączac od nowa. Nic nie pomagało. Zresztą na Zachodzie nie bawią się miesiącami w serwisy, dają następny i już. A tu będziesz z nim walczył do upadłego, a raczej do czasu aż Nokia łaskawie wypusci dobry soft - tak mniejwięcej po roku od premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zet64, w temacie jest pytanie o 6230 i k700i wiec po co piszesz tutaj o k750?. chyba zeby sie dowartosciowac ze SE jest jednak lepszy. Nie wiem o jakich slepych fanatykow Nokii Ci chodzi. Porownujac 2 modele o ktore tu chodzi to 6230 jest lepszym telefonem wiec nie wiem o co Ci chodzi. Jak tak dokladnie wymieniasz zalety k750 to warto wspomniec o wadzie ktora wg mnie wyskwalifikuje ten telefon to brak EDGE'a i szybkosc tego telefonu w porownaniu z 6230. A to ze SE ma lepszy aparat i wyswietlacz to sobie mozna darowac. Sam nie jestem zwolennikiem zadnej marki telefonow, uwazam ze kazda ma dobre i zle modele ale 6230/i to akurat dobre modele nokii. Zeby nie byc stronniczym to k700 i k750 to tez swietne telefony.

1552254[/snapback]

Nie jestem zwolennikiem żadnej firmy, jednak przez moje ręce przewija się masa telefonów i mam możliwosc je porównywac, testowac... napisałem , że każdy ma plusy i minusy, ale w tym porównaniu sprawa jest prosta. A o k750 pisałem, bo jest lepszy od 700 i podanych Nokii a jest symbolicznie droższy od np 6230i za którą nie warto tyle płacic w żadnym wypadku. Chore ceny Nokii biorą się z fałszywej opinii o tych telefonach jako najlepszych :lol: , najłatwiejszych w obsłudze (tak, jesli ktos porównuje telefony z czasów N5110) :lol: :lol: , najtrwalszych... :lol: :lol: :lol:

 

Ach, i nie można pominąc lepszych dodatków w telefonie typu - lepszy aparat itd, bo o to też pyta zainteresowany.

 

A to że nie jestem zagorzałym zwolennikiem żadnej firmy spowodowane jest tym, że nie było jeszcze telefonu który byłby doskonały pod każdym względem, używam telefonów niesprzedawanych w Polsce, bo są ciekawsze i lepiej rozwiązane. jednak nie polecam tego nikomu bo w razie czego to nie ma częsci, no i znajomosc języka jest potrzebna...a w telefonach często w rodzimym języku ludzie nie potrafią sobie poradzic...np w Nokiach właśnie.

 

A co do k750, to nie ja go pierwszy wymieniłem. Znacznie wczesniej ktos to zaczął porównywac, więc nawiązałem do tamtej wypowiedzi.

 

A co do 6230 to tak, szybko i ładnie chodzi...

Edytowane przez zet64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem żadnej firmy, jednak przez moje ręce przewija się masa telefonów i mam możliwosc je porównywac, testowac... napisałem , że każdy ma plusy i minusy, ale w tym porównaniu sprawa jest prosta. A o k750 pisałem, bo jest lepszy od 700 i podanych Nokii a jest symbolicznie droższy od np 6230i za którą nie warto tyle płacic w żadnym wypadku. Chore ceny Nokii biorą się z fałszywej opinii o tych telefonach jako najlepszych :lol: , najłatwiejszych w obsłudze (tak, jesli ktos porównuje telefony z czasów N5110)  :lol:  :lol: , najtrwalszych... :lol:  :lol:  :lol:

 

Ach, i nie można pominąc lepszych dodatków  w telefonie typu - lepszy aparat itd, bo o to też pyta zainteresowany.

 

A to że nie jestem zagorzałym zwolennikiem żadnej firmy spowodowane jest tym, że nie było jeszcze telefonu który byłby doskonały pod każdym względem, używam telefonów niesprzedawanych w Polsce, bo są ciekawsze i lepiej rozwiązane. jednak nie polecam tego nikomu bo w razie czego to nie ma częsci, no i znajomosc języka jest potrzebna...a w telefonach często w rodzimym języku ludzie nie potrafią sobie poradzic...np w Nokiach właśnie.

 

A co do k750, to nie ja go pierwszy wymieniłem. Znacznie wczesniej ktos to zaczął porównywac, więc nawiązałem do tamtej wypowiedzi.

 

A co do 6230 to tak, szybko i ładnie chodzi...

1552492[/snapback]

 

A jak ma się wg Ciebie D500 do 6230i albo np. Motki E1000 (którą to też obstawiałem przy wyborze tel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e1000 na razie sobie daruj bo sa dostepne tylko wersje brandowane np. dla vodafone i sa z nimi problemy. d500 jest super wykonany jakosciowo, dobry wyswietlacz ale jest wolniejszy i ma nierozbudowalna pamiec(94mb), lepiej poczekac na d600

Edytowane przez Szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozbudowałem sobie pamiec w mojej 6230i do 512mb.

szkoda ze bateria tak słabo trzyma, można rozładowac bez problemów w jeden dzien. :-|

co to telefonu to bardzo fajny:)

szkoda tylko że plików .sis nie moze otworzyc a co za tym idzie nie mozna zagrac w zadna gre z ngage, a na n6600 mozna, brak symbiana :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...