Skocz do zawartości
Neonek

Glosniki do kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecalibyscie zeby podlaczyc do SB Live Player tak do ok. 300 zl? Wiem ze to malo, ale nie mam strasznych wymagan, byle by przyzwoicie i dosc mocno graly, a nie chce sie naciac na jakis szajs bo sie na tym nie znam :( Aha maja byc 2 satelity + subwoofer. Myslalem o Creative SW320. A co Wy myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma zestaw Samsunga (2 satelitki + subwoofer) i gra to całkiem fajnie - (chyba że ma tak dobrą akustyke w tym pokoju). W filmach to już rewelacja w tej cenie - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 300 zł. Troche mało ,może lepiej dobre słuchawki ? Dodam ,że na słuchawkach gra się wprost rewelacyjnie ,ja np. dużo grywam w q3 i musze powiedzieć ,że na słuchawkach efekt jet o wiele lepszy :D .

Na co dzień kożystam z kolumn (własnej roboty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecalibyscie zeby podlaczyc do SB Live Player tak do ok. 300 zl? Wiem ze to malo, ale nie mam strasznych wymagan, byle by przyzwoicie i dosc mocno graly, a nie chce sie naciac na jakis szajs bo sie na tym nie znam :(  Aha maja byc 2 satelity + subwoofer. Myslalem o Creative SW320. A co Wy myslicie?

Ja mam Samsunga SMS 5100 (Subwoofer 25W, 2x Satelitki po 7W), do tego dodatkowe dwa głośniki tylne i jest całkiem nieźle (jak ktoś nie ma dużych wymagań). W sumie cena wychodzi 300zł (Samsung 200zł + tylne głośniki 100zł).

Ale i tak wkrótce (jak zbiorę kasę) kupuje Creative Megaworks, bo dla mnie mój zestaw jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 300 zł. Troche mało ,może lepiej dobre słuchawki ? Dodam ,że na słuchawkach gra się wprost rewelacyjnie ,ja np. dużo grywam w q3 i musze powiedzieć ,że na słuchawkach efekt jet o wiele lepszy  :D .

Na co dzień kożystam z kolumn (własnej roboty).

Słuchawe nie polecam. Wiem, że efekt jest świetny - bo sam też to wypróbowałem -, ale przy długim używaniu szybko psuje się słuch (to wiem z innego źródła, nie z doświadczenia) ze względu na zbyt bliskie usytuławanie głośnika względem ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 300 zł. Troche mało ,może lepiej dobre słuchawki ? Dodam ,że na słuchawkach gra się wprost rewelacyjnie ,ja np. dużo grywam w q3 i musze powiedzieć ,że na słuchawkach efekt jet o wiele lepszy  :D .

Na co dzień kożystam z kolumn (własnej roboty).

Niestety sluchawki odpadna z kilku wzgledow. M.in. sa raczej niewygodne w dluzszym uzytkowaniu, muzy slucham raczej na kompie, nie zawsze siedzac przy biurku, wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative FPS 1600 są to zacne głośniki, dobrze grają i czysto, dwie satelity + subwoofer !! tak jak chciales, kosztują ok. 240 zł. !! w sklepie powiedz ze znasz kaloryfera to ci dadza obnizke !! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative FPS 1600 są to zacne głośniki, dobrze grają i czysto, dwie satelity + subwoofer !! tak jak chciales, kosztują ok. 240 zł. !! w sklepie powiedz ze znasz kaloryfera to ci dadza obnizke !! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative FPS 1600 są to zacne głośniki, dobrze grają i czysto, dwie satelity + subwoofer !! tak jak chciales, kosztują ok. 240 zł. !! w sklepie powiedz ze znasz kaloryfera to ci dadza obnizke !! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 300 zł. Troche mało ,może lepiej dobre słuchawki ? Dodam ,że na słuchawkach gra się wprost rewelacyjnie ,ja np. dużo grywam w q3 i musze powiedzieć ,że na słuchawkach efekt jet o wiele lepszy  :D .

Na co dzień kożystam z kolumn (własnej roboty).

a ile kosztowalo zrobienie takich kolumn, bo tez sie teraz nad zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie kolumn kosztowało mnie naprawde niewile pieniędzy , jest to typowy zestaw studencki tzn tani z dużym powerem i niezłą jakością brzmienia.

Każda kolumna składa się z dwóch głośników nisko-średnio tonowych (175 mm ,50 W sin,. każdy :D ) i jednej kopółki tonsila GDWK 9/80.

Koszt budowy:

głośniki basowe : 4 szt. 72 zł (hehehe nieźle nie ? kupił mi je kolega w niemieckim conrad elektronik z restposten , czyli tzw. wyprzedaży ,najlepsze jst to,ze te głóśniki ciągle są na wyprzedaży i ich zapas na razie im sie nie skończył. Są to głośniki które są stosowane w wierzach sony i philipsa :D )

kopółki : 2 szt 76 zł

zwrontica 2 szt. 10 zł , sam robiłem 6 dB/oktawe ,kondensatory z elektronicznego ,drut na cewke z zakładu gdzie przewijają transformatory.

materiał do wytłuminia 1.6 m^2 (1 m bierzący) : 12 zł

wyprowadzenia na kable + kable 10 zł

materiał do budowy : płyta osb i fornir na wykończenie : za darmo ,płyte miałem ,fornir dostałem od znajomego.

klej i wkręty :15 zł

lakier na wykończenie : za darmo ,zostało troche po remoncie :D

reasumując całość 195 zł + 9 dni roboty po ok 5 h dziennie (3 dni samo wykończenie) 8)

 

Niedawno robiłem też kolumny dla kolegi (z jego już pomocą) ,koszt wyszedł ok 300 zł ,ale całość zbudowana na głośnikach tonsila + fabryczne zwrotnice. W 2 osoby , dwa dni roboty nas to kosztowało.

 

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany samodzielną budowa kolumn ,chętnie pomoge (doradze) bo mam już w tym pewne doświadczenie (zbudowałem już 5 par kolumn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]  Aha maja byc 2 satelity + subwoofer. Myslalem o Creative SW320. A co Wy myslicie?

Cze. Ja mam właśnie SW320 (Creative Cambridge Sound cośtam) i polecam zdecydowanie!!! Primo: subwofer jest z drewna a nie z plastyku jak to bywa w większości zestawów w tym przedziale cenowym. Secundo: dodatkowy potencjometr który możesz sobie przykleić na monitorze. Ale najważniejsze to dźwięk! Jest super (jak za tą cenę - BTW: ostatnio widziałem w M1 za 250pln) - jak oglądam scenę z Gladiatora gdzie jest w Koloseum odtwarzana "bitwa" pomiędzy Hanibalem a Rzymianami to ciarki przechodzą po plecach :) No i power mają bardzo dobry jak odkręcisz vol na 10 (na zewnętrznym potencjometrze) to sąsiedzi z dołu przyjdą na 100%. :)

 

Jedyne co żałuję to gdybym dołożył jeszcze 200pln to bym miał zestaw 4+1 :(

 

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany samodzielną budowa kolumn ,chętnie pomoge (doradze) bo mam już w tym pewne doświadczenie (zbudowałem już 5 par kolumn).

niewykluczone ze zglosze sie po jakas porade, ale to dopiero po sesji :cry:

 

ProMode Rulezz - pochwalam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z niecierpliwoscia czekam na glosniki logitecha serii Z, ceny to 390 zeta za suba i 4 satelity, chyba beda niezle, a creative fps1600 to ma raczej 4 satelity a nie 2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... ja sie tam nie orjetuje w glosnikach do kompa zbytnio.

sam uzywam wzmacniacza samochodowego + transformatorek na szafie ;) + 2 kolumienki wlasnej roboty (2x tweeter + bass 20 cm) + 2 z kakiejs wierzyczki (zmienione glosniczki) jako tylne satelitki i siakoś to gra :)

aha, moj qmpel ma Creative SW 320 i zawaliscie graja :) polecam, w koncu to Creative :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad zestawem MT-322 Wooden Boombox 5.1 MediaTech'a. Ma 5 satelit i subwoofer. Choć nigdy takich nie miałem to zestaw wygląda ciekawie. Zobacz je na komputronik.pl

ja je widzialem na zywo i nawet ich sluchalem, niby wszystko ok, ale nie mam zaufania do tej firmy i jej podobnych vice. arowana, ktorej glosniki praktycznie sie rozsypaly. Tak wiec nawet ta cena by mnie nie przekonala. Wolalbym creative'a fps1600 za ok. 300 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 kolumny 120Watt Tonsila i Subwoofer 500Watt Houston Acoustic US-1000AL samochodowy i pamietam jak byla moja 18 bylem troche :oops: to przegiolem i z mebli wszystko pospadalo i okno mi w pokoju peklo mialem zjebke od starych ale sprzet chodzi wyjebisc**!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare godzin temu kupilem live'a 5. 1i glosniki creative fps1600 za 299 zeta i to jest po prostu genialny sprzet jak za taka cene. Swietna sprawa!

Jestes kolejnym posiadaczem klockow ! gratuluje zycze braku szumow !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare godzin temu kupilem live'a 5. 1i glosniki creative fps1600 za 299 zeta i to jest po prostu genialny sprzet jak za taka cene. Swietna sprawa!

Jestes kolejnym posiadaczem klockow ! gratuluje zycze braku szumow !

dzieki, no wlasnie zauwazylem, ze jak glosniki sa na maxa i nic nie leci, to troszke szumia, ale tak to sie tego nie da odczuc. Jak sadzicie, mozna przedluzyc troche kabelki bez straty jakosci dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne podsumowanie z uzywania zestawu creative fps1600+live. Tym razem po calych dwoch dniach uzywania :) zmieniam zdanie, on jest nie tylko super, jest za...isty :D nawet przy ogladaniu divx'ow bass lecacy po podlodze + dzwiek za plecami (nawet jesli ten sam co z przodu :P) robia wrazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase najlepsze beda Samsung 5100 naprawde super graja. Polecam. Nie pozalujesz ;]]

no nie wiem :) te moje fps1600 creative'a bez live'a sa za 200 zlotych. W tym wypadku stosunku jakosc/cena nic nie pobije :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...