Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh farciarz ja nadal nie mam :>

Ciekawe czy jutro cos sie zmieni.

 

Dzwonil do ciebie lukk ktos w sprawie neo? czy samo sie przelaczylo?

1633148[/snapback]

nie nikt nie dzwonil..tak jak mowilem..zadzwonilem rano o 7.00 (nie mogelm az spac ;) i powiedzialem ze dzis 1 wrzesnia a 6mega niet..pani powiedziala ze albo mi przelacza albo ktos zadzwoni..no i siedze sobie w necie a tu ok. 11.30 ciach!! wywalilo z netu i modem zsynchronizowal się już na nowe predkosci...ale nie szło nijeak się połaczyc..wiec zadzwonilem znow na infolinie i razem z panią odinstalowałem ta głupią aplikacje, zainstalowałem same stery i wpisałem jakis numer ktory ma byc wybierany przy łączeniu z neo...po 3 h miałem nowe transfery już

 

przed chwilką leciała jedna poazycja z torrenta "zamknietego"..550-650kB/s :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk -> a jakie masz teraz parametry linii jak masz już 6mbit'ów ?? zmieniły się ?? zrywa połączenia czy chodzi bezproblemowo ??

1633203[/snapback]

Parametry się zmieniły i to bardzo..połączeń nie zrywa na szczęscie..transfery uzyskuje maksymalne w dzien i w nocy (tylko ok. 19.00-21.00 jakos zamula net:/)...aha co do parametró to weź małą poprawke na ten nieszczesny kable na odcinku dom-miaszkanie , ktory mi tepsa wymieni next week..więc trochę się pewnie polepszą..aha do centrali mam ok. 1,5km

 

Attentuation nic sie nie zmienilo..było i jest 18dB

natomiast MARGIN był ok. 33-40dB w dzień, a teraz jest ok. 13-15dB w dzień...z kolei wieczorem mialem 27-33dB, a teraz mam 4-9dB :blink: ..ale jak mowie..wsio działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie wieszają psy na tpsa, ale chyba mamy kolejnego szczęśliwego użytkownika neostrady... :D tymbardziej, że upload na poziomie 512 !!

1633246[/snapback]

no za ten upload to bym tepse najchetniej po łapkach wycałował :D :wink:

 

a jak tam u Ciebie?? w końcu przechodzisz na 6Mbit??

 

@SKRYTOBOJCA..a kiedy podpisywałeś aneks?? przed 20 sierpnia?? czy po??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za ten upload to bym tepse najchetniej po łapkach wycałował  :D  :wink:

jak będe miał taki sam upload to napisze nawet list pochwalny do nich :D

 

a jak tam u Ciebie?? w końcu przechodzisz na 6Mbit??

jutro jade do telepunktu podpisać aneks do umowy, szkoda, że będu musiał czekać aż do 1 października :(

 

na forum.neostrada.info stwierdzili, że parametry mam dobre do 6mbit'ów więc jade spokojnie i nie będe się zastanawiał przez reszte miesiąca czy nie będzie jaj z tą opcją.

 

pa pa neo 640 miło było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo 22 LIPCA...

n/c

1633332[/snapback]

ups..to chyba sobie poczekasz do października :blink: :blink: ponoc Ci wszyscy co podpisuja przed 20 (jak ja np.) mają nowe neo juz od najblizszego pierwszego miesiąca..a Ci co po 20 (jak Ty) mają od nastepnego misiąca (czyli październik w tym przypadku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 lipca !! czyli powinno byc od wrzesnia :)

 

Ale spoko wracam do domku dzis i juz jest 2mbit, no nie do konca bo brakuje jakies 16kB/s ale przy 240kB/s co ja tam sie bede zamartwiac hehe :D

 

No i dostalem SMSa, ze dostalem 100GB gratisa transferu, wiec zyc nie umierac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy podpisuja anex przed 20 bm nowa predkosc powinni miec od 1 kolejnego miesiaca, ci ktorzy po 20 bm powinni miec nowa predkosc od 1 nie kolejnego a nastepnego po kolejnym miesiacu. Tak to wyglada w teori. Skrytobójca sam wie jaka jest praktyka :]

Wszystko zapewne przez promocje przyspieszenie w cenie i awarie migracji :)

 

@lukk_ masz modem SAGEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt tlumenie masz tragiczne!! Wedlug specjalistów przy Attenuation wyzszym niz 50 dB usługa traci synchro. Jak widac nie sprawdza sie to zawsze:D

1610500[/snapback]

No na szczęście nie zawsze. Ale różne ciekawostki już były - modem razem z neostradą (thomson) się rozłączał mniej więcej co godzinę, potem po kupieniu routera już trochę lepiej było (kilka razy dziennie "tylko"). Następnie zmieniłem modulację na T1.413 i nie rozłącza się wcale, potem znowu zaczęło, to zamienili mi linie miejscami (mam ISDN, i na drugiej zwykłej linii neostradę) i jak na razie jest ok, ale boli mnie to, że nie mogę wyższej neostrady mieć :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast MARGIN był ok. 33-40dB w dzień, a teraz jest ok. 13-15dB w dzień...z kolei wieczorem mialem 27-33dB, a teraz mam 4-9dB

Nie jestes pierwsza osoba majaca 6mbit,ktora skarzy sie na spadek marginu wieczorem i w nocy,ciekaw jestem czym to jest spowodowane :blink:

U mnie akurat caly czas trzyma 14dB :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc spowodowane złym rozlozeniem łączy na DSLAMie lub nie tyle co zlym co po prostu zbyd duzym obciazeniem. Wiadomo ze wiezorem duzo ludzi wraca z pracy i odpala internet. Policzcie sobie ile przecietnych kowalskich z predkoscia 128kbps emuluje uzytkownik 6sciomegówki (48). Takze wiadomo o co chodzi.

Ciekawi mnie tylko czy do takiego DSLAMu co sa podlaczeni szarzy neostradowcy sa tez podlaczeni uzytkownicy DSLu...bo to wtedy juz by był delikatnie mowiac hardcore...

 

@lukk_ jak byś mial SpeedTouch'a to bys miał problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory modemik lepszy? Thomson czy Sagem?

 

Uzywam thomsona bo autolaczenie dziala perfekt, mam w szafie tez sagema ale z nim wlasnie jest ten problem z autoconnect, ze nim nie dziala dobrze :/

 

A tak pozatym ktory lepszy?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

ja mam sagema na neo128 i mam luz :) przerywa mi polaczenie tylko okolo 24:00 ale zaraz sam sie znów łączy bo mam Autoconecta - o jakich problemach z tym progsem myslisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory modemik lepszy? Thomson czy Sagem?

 

Uzywam thomsona bo autolaczenie dziala perfekt, mam w szafie tez sagema ale z nim wlasnie jest ten problem z autoconnect, ze nim nie dziala dobrze :/

 

A tak pozatym ktory lepszy?

1636284[/snapback]

hmmm dziwne ja mam sagema i autoconnect działa mi bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zimy sie nim nie bawilem wiec dokladnie nie opisze o co mi chodzi :)

 

Ale windows np sie juz zaladowal a modem nadal nie byl gotowy, wiec nie mozna sie bylo polaczyc a autoconnect mi sie wywalal i trzeby by bylo przy okazji restart modemu robic czy cus :/

 

Jutro nowa winde walne to moze przetestuje jeszcze raz :)

 

 

Pytanko wiec jeszcze raz, ktos mial stycznosc dluzsza z tymi dwoma modemami? i przetestowal ktory lepiej sie sprawuje?

Jezeli chodzi o wyglad to thomson wygrywa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale windows np sie juz zaladowal a modem nadal nie byl gotowy, wiec nie  mozna sie bylo polaczyc a autoconnect mi sie wywalal i trzeby by bylo przy okazji restart modemu robic czy cus :/

miałem ten sam problem...poprostu windows za szybko się ładuje i zanim modem sie zsynchronizuje to autoconnect nawiązuje połaczenie....w moim przypadku zanim sie zaloguje do windows'a czekam aż dioda na modemie sie ustabilizuje i dopiero wpisuje hasło i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modemy sa porownywalne. Na linuxie latwiej instaluje sie sagema. Sagem rowniez dziala bez problemu z 6sciomegowka (w przeciwienstwie do ST330). W dzialaniu te dwa modemy to praktycznie to samo.

 

A mam pytanie...o jakim autoconnect wy mowicie?

Po co za kazdym razem wpisywac haslo?

Instalujac sagema powinno utworzyc sie polaczenie internet adsl (dlatego lepiej chyba recznie stery zainstalowac bez aplikacji) i za pomoca tego polaczenia mozemy sie laczyc - wpisac pass i login, zapamietac haslo, wrzucic do autostartu polaczenie i ustawic w przegladarce by wybieral domyslne zawsze. Jak modem sie zsynchronizuje przed odpaleniem polaczenia to bedzie dobrze.

W speedtouchu trzeba takie polaczenie utworzyc...chociaz ja instalujac tem modem mam juz takie polaczenie gotowe.

Edytowane przez Sparrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc spowodowane złym rozlozeniem łączy na DSLAMie lub nie tyle co zlym co po prostu zbyd duzym obciazeniem. Wiadomo ze wiezorem duzo ludzi wraca z pracy i odpala internet. Policzcie sobie ile przecietnych kowalskich z predkoscia 128kbps emuluje uzytkownik 6sciomegówki (48). Takze wiadomo o co chodzi.

Uzytkownicy DSL - mają stałe polączenie przydzielone nie mnie nie więcej mają 2mb, tyle też cały czas mają, a Noestrada ma to do siebie, że zrywa bo nie ma stałego transferu, tylko jak potrzebujesz do dostajesz. Rok temu jakiś serwistant z TPSY który mi kabel robił nowy do DSL to tłumaczył. Nie wiem czy coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz :)

To ze neostrada zrywa polaczenie to wina albo komputera (sprzetu) albo uszkodzonej/slabej lini albo cos jest zle podlaczone.

 

Co masz na mysli stale podlaczenie w DSL? Wiesz wogole co to jest ADSL?

1636510[/snapback]

 

wiesz ale to jest troszke nienormalne imho ze wieczorem net gorzej działa (margin spada)..no przeciez chyba nie dlatego ze mam stary kabel i z tego powodu w nocy "gorzej pracuje"...chyba kabelki , kompy nie dzialaj inaczej w zaleznosci od pory dnia?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie...o jakim autoconnect wy mowicie?

Po co za kazdym razem wpisywac haslo?

Instalujac sagema powinno utworzyc sie polaczenie internet adsl (dlatego lepiej chyba recznie stery zainstalowac bez aplikacji) i za pomoca tego polaczenia mozemy sie laczyc - wpisac pass i login, zapamietac haslo, wrzucic do autostartu polaczenie i ustawic w przegladarce by wybieral domyslne zawsze. Jak modem sie zsynchronizuje przed odpaleniem polaczenia to bedzie dobrze.

chodziło mi o hasło do systemu windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...