Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

No to wyzej pisalem co moze być powodem spadku transferu (zle zozlozenie kabli na dslamie lub zbyt duza liczba uzytkownikow podpieta w jednej szafie).

A weź mi powiedz jaki masz teraz standardowy średni ping do onetu i wp a potem zmierz go wieczorem kiedy amsz spadki i równiez podaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyzej pisalem co moze być powodem spadku transferu (zle zozlozenie kabli na dslamie lub zbyt duza liczba uzytkownikow podpieta w jednej szafie).

A weź mi powiedz jaki masz teraz standardowy średni ping do onetu i wp a potem zmierz go wieczorem kiedy amsz spadki i równiez podaj...

1636667[/snapback]

no wlasnie pingi mam kurde bardzo dobre..mierzone zarówno w dzien jak i podczas spadków transferu

 

min. 11ms

max 22ms

srednio 16ms

 

cos koło tego..mogą się roznic max 1 ms..bo juz nie pamietam dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne lubić TP. W piątek po pracy pojechałem do telepunktu i podpisałem aneks na neo 6mbit'ów. Dzisiaj włączam komputer i patrze nowe synchro 7,6 Mb/s. Myślałem na początku, że to tylko nowe synchro i nic więcej jednak net śmiga jak szalony :lol:

 

W DLSMON'ie do sagema wygląda to dokładnie tak DL -> 7456 Kbps i UL -> 640 Kbps :lol:

 

Dotychczas miałem MARGIN : 35 dB teraz jest 16 dB a Attenuation było 5 dB i nadal tyle jest.

 

Od godzin testuje nowe łącze i nie mam żadnych problemów z rozłączaniem, jednak co najważniejsze upload jest na poziomie 640 Kbps !!

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Od godzin testuje nowe łącze i nie mam żadnych problemów z rozłączaniem, jednak co  najważniejsze upload jest na poziomie 640 Kbps !!

1660512[/snapback]

Moim zdaniem to zdecydowanie za malo te 640 Kb! Kurde dali te 6 mbit'ow, a taki upload :angry:. Eh szkoda gadac, jak bym mial juz te 6 mbbit, to bym juz server stawial do cod'a bo upload, juz bym mial ponad 2 mbitty, a nawet 3... A tutaj prosze TP kolejny raz sie "zabezpiecza", i ten limit. Myslisz, ze dasz rade na tych ponad 30 GB :wink:? Zdecydowanie powinien limit wynosic 50 , a nawet wiecej GB :unsure:... Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież limit wynosi 50 GB, a pozatym przy migracji jest 100 GB gratis do wykorzystania do marca następnego roku. Miesięcznie nie pobieram więcej niż 50 GB. przeważnie jest to około 40-50 GB. Chociaż ostatnio zauważyłem że ledwo 20 przekraczam, więc wiem, że mi wystarczy, jakoś ściąganie wszystkiego co się znajdzie nie ma sensu, pozatym nie mam tyle wolnego czasu, żeby to wszystko przeglądać, przesłuchać itd. Masz racje, że upload powinnien być większy jednak jak większość opcji ma 256 to ja naprawde się ciesze z moich 640 !!

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ledwo co przekraczasz 20 gb to po co ci łącze za 250zł ? ja na neo 640 bez limitu miesięcznie mam dl na poziomie70-80 gb dziennie ciągne minimum jeden film dvd i jakiś divx. na szczęscie z tpsa się rozwodze i migruje do asterka :] zero limitów, net 3x szybszy i za mniejszą kase mam net+tv+tel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 204 zl, za 640 płaciłem 170 i miałem upload na poziomie 20 a tu mam 64 więc chyba wiadomo czemu podpisałem aneks ??

 

EDIT : o download nie musze chyba nic mówić bo wiadomo jaka to prędkość, chociaż widze, że nawet połowa tego by mi wystarczyła

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zdecydowanie za malo te 640 Kb! Kurde dali te 6 mbit'ow, a taki upload :angry:. Eh szkoda gadac, jak bym mial juz te 6 mbbit, to bym juz server stawial do cod'a bo upload, juz bym mial ponad 2 mbitty, a nawet 3... A tutaj prosze TP kolejny raz sie "zabezpiecza", i ten limit. Myslisz, ze dasz rade na tych ponad 30 GB :wink:? Zdecydowanie powinien limit wynosic 50 , a nawet wiecej GB :unsure:...

1660566[/snapback]

weź w taki razie wymyśl UPOLOAD na poziomie 2-3Mbity na ADSL :blink: :blink: max w tej technologii może być 1Mbit..i tego nawet tepsa nie przeskoczy...

 

limit jest jak juz ktos powiedział 50GB..i starczy spokojnie...a jaka frajda sciagnac 1,4GB w nieco ponad 40 minutek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź w taki razie wymyśl UPOLOAD na poziomie 2-3Mbity na ADSL :blink:  :blink: max w tej technologii może być 1Mbit..i tego nawet tepsa nie przeskoczy...

 

limit jest jak juz ktos powiedział 50GB..i starczy spokojnie...a jaka frajda sciagnac 1,4GB w nieco ponad 40 minutek :)

1660936[/snapback]

Dont stresuj sie :P. Skad mialem to wiedziec, wlasnie dzieki Tobie juz wiem...

Co do limitu dla mnei to by bylo za malo, ja spokojnie bym przekraczal te 50 GB :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyobraźcie sobie chello 12 mbit ;)

To musi byc frajda...;)

1661718[/snapback]

na dodatek bez limitów. Aż boje się myśleć co niektórzy by robili z takim łączem. Podejrzewam, że strasznie wzrosła by sprzedaż dysków twardych, płyt CD-R i DVD-R :lol:

 

PS. Propozycja na reklamę dla chello : "zrób sobie backup internetu w zaciszu własnego domu" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troszku dorzucę do pieca. Mam Neo 128. Dziś pzryszedłem z roboty i myślę - zapodam do ściągnięcia nowe Catalysty. Cyk, pyk, leci....32 kB/s. Co jest!? Nic to ,zatrzymałem. Mykam na gamershella zobaczę jak leci co innego - zapodałem demo BiA....znów 30-32 kB/s. Nic do TPSA nie zgłąszałem , ze chcę migracji do 256 kbit. W tej chwili jak piszę te słowa w "mułku" kilka pierdół posuwa w granicach 30 kB/s.

Czyżby jakieś automatyczne podniesienie prędkości w ramach nowych taryf? Ktoś tez tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

Dla tych co nie wiedzą co to adsl:

 

http://adsl.kuban.ru/images/adsl-tech-big.jpg

 

http://www.sieci.egn.pl/xdsl.htm

 

Jak sam skrót wskazuje jest to digital = cyfrowy

analogowa linia jest tylko do dslam'u

Max download 8 megabit/s przy wysyłce 800 kilobit/s

Edytowane przez Sparrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max download 8 megabit/s przy  wysyłce 800 kilobit/s

 

1665363[/snapback]

Dlatego od momentu jak wprowadzili 6 mbit'ów to jestem ciekaw co zrobią dalej, żeby przyciągnąc klientów do siebie. Wiadomo, że nie każdy może pozwolić sobie już nawet na 6 mbit'ów, z racji np. odległości do centrali, tudzież słabej jakości kabli....więc teraz co ?? obniżenie cen ?? zwiększenie limit'ów ?? czas pokaże co zrobią, żeby zachęcić klienta do korzystania z ich usług, wiadomo też po co były teraz umowy na dwa lata...

 

...jednak nie spodziewam się, żeby TP zainwestowała tak jak np. Wielka Brytania w modernizację sieci pod ADSL2...

 

...nie powiem, jestem zadowolony z usług TP...chociaż nigdy nie jest aż tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej :)...a apetyt rośnie w miarę jedzenia :lol:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od momentu jak wprowadzili 6 mbit'ów to jestem ciekaw co zrobią dalej, żeby przyciągnąc klientów do siebie. Wiadomo, że nie każdy może pozwolić sobie już nawet na 6 mbit'ów, z racji np. odległości do centrali, tudzież słabej jakości kabli....więc teraz co ?? obniżenie cen ?? zwiększenie limit'ów ?? czas pokaże co zrobią, żeby zachęcić klienta do korzystania z ich usług, wiadomo też po co były teraz umowy na dwa lata...

 

...jednak nie spodziewam się, żeby TP zainwestowała tak jak np. Wielka Brytania w modernizację sieci pod ADSL2...

 

...nie powiem, jestem zadowolony z usług TP...chociaż nigdy nie jest aż tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej :)...a apetyt rośnie w miarę jedzenia :lol:...

1665431[/snapback]

Ja tez jestem zadowolony, moze od momentu kiedy mam neo (pazdziernik 2004 r) mialem jakies 2-4 przerwy w dostarczaniu lacza :). Ogolnie nawet bardzo jestem zadowolony, limit mi nie przeszkadza, bo malo sciagam, wiecej gram to nawet polowy nie wykorzystam :wink:. A jak juz sciagam to filmy, mam inne zrodla :arrow: osek ma szybsze neo :P. Takze oby tak dalej, no chyba, ze zwieksza limity, zmniejsza ceny, i bedzie wsio OK ;]. Tylko ten VAT :?. Za duzy jest u nas... Kumpel mi mowil, ze w Japonii, USA, i UK, net jest za free :blink:... Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk nie dobijaj ludzi :D apropos czemu tak malo wyslane :>

1666110[/snapback]

wiedziałem!!!!!! :lol: :lol: :lol: że będzie takie pytanie :) tak malo wyslane bo mam taka zasadę że szybciutko sciągne , a potem ustawiam na max wysył..i 1:1..jest nawet taki "myk" ze wrecz MUSZĘ skręcić upload do ok 12kB/s ponieważ w torrentch im szybciej ściągasz tym wiecej "samo ściąganie zajmuje wysyłania"..nie wiem czy To dobrze wytłumaczyłem..chodzi o to że jakbym ustawił upolad na powiedzmy 25kB/s to bym max mógł sciagać 500kB/s ponieważ UPLOAD byłby juz zapchany...

 

a po drugie mam tam konto które jest dla mnie bardzo cenne i napewno bym nie robił tak ze nic nie udostepniał..co prawda mam tylko 0.530 ratio , ale to z czasów neo 640, jak był kijowy upolad..teraz nadrabiam (bo teraz to przyjemnosc wręcz - 64kB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@satoshie, hmm co zrobią...przyspieszą łącza w tej samej cenie (obnizka sie nie bedzie opłacała - juz to widac po opcji 128) i zwieksza zasieg neostrady. Moze jakies nowe urzadzenia zaoferują. Co do limitów to nie sądze zeby zwiekszyli bo to ma zapobiegac rozdzielanie neostrady na kilku uzytkownikow....no ale czas pokaze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że jakbym ustawił upolad na powiedzmy 25kB/s to bym max mógł sciagać 500kB/s ponieważ UPLOAD byłby juz zapchany...

Przetestowalem na DC++ ze w neo 6144 wystarczy ustawic UL na 30kB/s i DL bedzie szedl na maxa,czyli 750kB/s. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...