Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu chcialbym sie wypowiedzieć na temat tych 100giga ktore sie dostaje gratis przy migracji, je sie dostaje na stale, a nie do marca2006 jak twierdził lukk_...........

1691559[/snapback]

dobrze Lukk napisał, w regulaminie promocji też jest o tym napisane, że te 100 GB należy wykorzystać do końca marca 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze, że internet u nas w kraju jest w powijakach a raczej raczkuje mimo szybkich łączy....

 

tp.sa ma mało wykupinych publicznych adresów i dlatego m.innymi wprowadza restarty IP i również dlatego żeby utrudnić działanie programów peer to peer....

 

nie rozumiem także tych wszystkich śmiesznych limitów transferu...???

 

jest w polsce ciężko o dostęp do internetu za przyzwoitą kaskę bez limitów...

nawet super szybki CHELLO ma limity...

 

do tej pory miałem przez 2 lata neo+ 768 bez limitów ale stwierdziłem, że 169pln z vatem to przesada....

 

POWIEM TYLE : NIE WAŻNE CZY WYKOZYSTASZ TEN LIMIT CZY NIE, INTERNET Z LIMITEM NAKŁADA NA UŻYTKOWNIKA PEWNE RESTRYKCJE I STRESUJE KONIECZNOŚCIĄ CIĄGŁEJ KONTROLI TRANSFERU...

PS. PODOBNIE CZUJĄ SIĘ MODEMOWCY LICZĄC IMPULSY )))

 

CO TO ZA STAŁE ŁĄCZE Z LIMITEM TO WPREW IDEI )))

 

TERAZ MAM ŁĄCZE BEZ LIMITÓW I Z NIEZŁYM PINGIEM POZA TYM IP SIĘ NIE ZMIENIA PRAWIE W OGÓLE I ZA TĄ SAMĄ KASĘ CO W TP.SA 768 kbps MAM 3072/512 kbps

:wink: :wink: :wink: :mur: :mur: :mur:

 

B) B) B)

a możliwości sieci DSL są duże podobno 8mbit to bez problemu pójdzie po starych kablach tp.sa

 

ale co z tego skoro oni "oszczędzają" swoje kable )))

 

 

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zionc ip są zmienne bo na świecie brakuje adresów ;)

 

Limity są po to zeby nie dzielić łącza (weź sobie podziel na 3 osoby 512 z limitem 15GB ;) )

 

Nie oszczędzaja ale trzeba miec naprawdę dobrą i krótką linię żeby mieć szybkie łacze. ADSL ma możliwości max 8mbit/800kbps. Kable w Polsce są takie jakie są i czasem nawet 256 nie chce działać prawidłowo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sparrov

 

zgadza się że na świecie brakuje adresów ale to wcale nie znaczy że musi się tobie ono zmieniać !!

u obecnego operatora od prawie 2 miesięcy mi się nie zmieniło (co nawet mnie wkurza w niektórych przypadkach ale raczej jest zaletą) u innych klientów tej sieci jest podobnie

 

limity są po to żeby nie dzielić łącza / też się zgadzam ale są inne sposoby aby utrudnić lub zlikwidować próby dzielenia łącza

 

w moim przypadku zamiast praktyk limitowania operator wymaga rejestracji MAC'a modemu i MAC'a karty sieciowej, poza tym cena za podłączenie dodatkowego terminala to 5 pln miesięcznie więcej, więc nawet nie ma sensu dzielić na własną rękę !!

 

jak widzisz na w/w przykładzie można szanować klienta i nie uprzykszać mu życia radząc sobie z pewnymi ograniczeniami technicznymi...

 

 

ps. natomiast co do restartów adresów IP co 24 godziny to z informacji jakich zasięgnołem u samej tp.sa wynika jednak że to po to aby zminimalizować możliwości działania programów peer to peer...

 

natomiast wysokie pingi i gubienie pakietów na ruterach tp.sa to już inna sprawa

 

powiem jeszcze jedno w tym przypadku i obecniej sytuacji jakiej znajduje się TP.sa nie ma co jednoznacznie obwiniać samą TP.sa

firma sama to tylko zarząd reszta składa się z samych podwykonawców i dlatego jest tak jak jest między innymi... (krótko mówiąc dopuki wszystko działa jest fajnie ale jak coś się psuje to znalezienie winnego w tej firmie zajmuje strasznie dużo czasu)

nie miałem netu przez cały tydzień i wiedziałem który ruter wysiadł a oni grali na zwłokę przez tydzień wciskając mi kit że u nich wszystko dobrze !!!

jak zaczołem trochę ostrzej się bulwersować dostałem informacje że przyjdzie do mnie ich informatyk

oczywiście nikt nie przyszedł w wyznaczonym dniu i po tym jak zadzwoniłem z zapytaniem co z tym informatykiem powiedziano mi że napewno przyjdzie proszę czekać

ja na to że proszę do niego zadzwonić i zapytać o której łaskawie zamierza być i tu narodził się poważny problem bo oni nie wiedzieli kto to ma być ba nawet nie wiedzieli jaka firma się zajmuje tymi sprawami !!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się że na świecie brakuje adresów ale to wcale nie znaczy że musi się tobie ono zmieniać !!

u obecnego operatora od prawie 2 miesięcy mi się nie zmieniło (co nawet mnie wkurza w niektórych przypadkach ale raczej jest zaletą) u innych klientów tej sieci jest podobnie

Dla zwyklego, szarego uzytkownika, ktory nie bawi sie w stawianie zadnych serwerow www/ftp/gier czy innych temu podobnych fakt czy ma zmienne czy stale IP malo go obchodzi.

 

limity są po to żeby nie dzielić łącza / też się zgadzam ale są inne sposoby aby utrudnić lub zlikwidować próby dzielenia łącza

Owszem sa, ale ten jest najskuteczniejszy. TP chodzi o ograniczenie/zminimalizowanie sieci LAN na neostradzie a nie calkowite ograniczenie rozdzielania uslugi, bo ta zgodnie z regulaminem mozna sobie w obrebie wlasnego lokalu podzielic.

 

w moim przypadku zamiast praktyk limitowania operator wymaga rejestracji MAC'a modemu i MAC'a karty sieciowej, poza tym cena za podłączenie dodatkowego terminala to 5 pln miesięcznie więcej, więc nawet nie ma sensu dzielić na własną rękę !!

Tak? I co ci to da? W przypadku TP modemy podlaczasz przez USB (przynajmniej wiekszosc z nich) a wiec TP moglaby kontrolowac jedynie adres MAC modemu, a co z tym co jest za modemem? Mogliby oczywiscie wprowadzic inne utrudnienia, ale to z kolei wiazalo by sie ze zlamaniem regulaminu z ich strony o czym napisalem wyzej.

 

ps. natomiast co do restartów adresów IP co 24 godziny to z informacji jakich zasięgnołem  u samej tp.sa wynika jednak że to po to aby zminimalizować możliwości działania programów peer to peer...

Z moich (i nie tylko) obserwacji wynika ze zmienne IP w zaden sposob nie utrudnia korzystania z zadnego z p2p.

 

natomiast wysokie pingi i gubienie pakietów na ruterach tp.sa to już inna sprawa

Zbyt duzo ludzi, nie rozwijana infrastruktura. To problem wielu sieci korzystajacej z lacz TP.

 

 

 

Sama usluge, z limitami mozna przezyc, ale nie za ta cene, to praktycznie jedyne czym moga teraz wabic abonentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z DC++ nie pokożystasz sobie przy zmiennym IP (a już w ogóle przy zmienianym co 24h) oczywiście zależy co ściągasz bo z popularnymi rzeczami nie ma problemów a co do rozwiązań z numerami MAC'a kart to można było o tym pomyślieć na samym początku rozwijania infrastuktury a nie po roku czy dwóch wprowadzają takie ograniczenia !!

to tak jak by teraz zakazali wychodzić z domu po 22giej pod groźbą kary )))

 

poza tym pisałem że mój operator wprowadził minimalną opłatę za podłączenie dodatkowego terminala i to powoduje że nikt raczej na własną rękę nie dzieli łącza bo 5pln można przecież dopłacić !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zionc, z DC++ nie 'pokorzystam'? Ja jak mam sciagnac jakas MP3 to bez problemu to robie, a wieksze pliki np. 5GB GTA:SA sciagam z torrenta i zajmuje to mniej wiecej cala noc i pobyt w szkole :P Nigdy nie mialem z tym problemow.

 

Mozna narzekac i narzekac na TP, na obsluge itd. Ale nie mozna narzekac na jakosc dzialania samego lacza. W koncu kupujemy lacze bez zagwarantowanego stalego transferu, a akurat TePsa nie "korzysta" z tego pukntu tak jak Chello (czyli obcinajac dl lub blokujac porty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zionc

 

Co do zmiennych IP to chyba zdajesz sobie ile w polsce jest klientow neostrady???

 

Co do limitów to podobnie jak wyzej...to chyba najbardziej skuteczny sposób przy takiej liczbie uzytkownikow.

 

A co do P2P to nie wiem...ale trzeba tez tracic sesje zeby mozna bylo podliczyc transfer ;)

 

Co do podwykonawców to całkowicie się zgadzam... w kosc userom neo zapewne dają monterzy :P zreszta sam sie o tym przekonales ;) Pamietajcie ze infolinia nie kontaktuje się z nikim bezposrednio w sprawie problemów uzytkowników...po prostu problem idzie w sysyem a potem dzieje się co chce :P

 

@Bonjo

 

"Mozna narzekac i narzekac na TP, na obsluge itd. Ale nie mozna narzekac na jakosc dzialania samego lacza. W koncu kupujemy lacze bez zagwarantowanego stalego transferu, a akurat TePsa nie "korzysta" z tego pukntu tak jak Chello (czyli obcinajac dl lub blokujac porty)"

 

Jak mam to rozumiec? Kupujesz 512 to masz 512, proste ;) Jak poleci to masz zagwarantowaną prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z DC++ nie pokożystasz sobie przy zmiennym IP (a już w ogóle przy zmienianym co 24h) oczywiście zależy co ściągasz bo z popularnymi rzeczami nie ma problemów

Nie rozumiem problemu. Direct Connect mozesz wykorzystac wlasciwie zawsze. Pewien problem stwarzaja zablokowane porty (w przypadku nie dzielonej neostrady nie ma tego problemu), ale mimo tego i tak mozna korzystac z tego p2p bedac nieco ograniczonym (tryb passive), ale mozna. Nie wiem dlaczego w twojej glowie pojawila sie ta dziwna informacja ze zmienne IP umiemozliwia poprawne dzialania p2p.

 

a co do rozwiązań z  numerami MAC'a kart to można było o tym pomyślieć na samym początku rozwijania infrastuktury a nie po roku czy dwóch wprowadzają takie ograniczenia !!

Nie bylo sensu, bo tak jak juz napisalem wczesniej TP w tej chwli zezwala na rozdzielanie internetu. Chodzi tylko o to, aby dzielenie tego poza lokal, na wieksza ilosc osob bylo bezcelowe.

 

poza tym pisałem że mój operator wprowadził minimalną opłatę za podłączenie dodatkowego terminala i to powoduje że nikt raczej na własną rękę nie dzieli łącza bo 5pln można przecież dopłacić !!

Twoj wprowadzil, TP nie kaze za to dodatkowo placic, gdzie widzisz tutaj problem?

 

 

Mozna narzekac i narzekac na TP, na obsluge itd. Ale nie mozna narzekac na jakosc dzialania samego lacza.

1700627[/snapback]

Oj mozna narzekac na jakosc. Nie chodzi tu tyle o transfer, bo ten zazwyczaj jest zgodny z tym co obiecuje TP. Problem lezy natomiast w samej sieci, trasie pakietow, pingach (zdarzaja sie sporadyczne problemy). Jak dla mnie bezsensowa jest sytuacja, gdzie na obszarze kraju pakietj z jednej sieci do drugiej musi zwiedzic pol Europy. To istna glupota, ale jak wiadomo pieniadz rzadzi swiatem i TP tanie sie "nie podda".

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu. Direct Connect mozesz wykorzystac wlasciwie zawsze. Pewien problem stwarzaja zablokowane porty (w przypadku nie dzielonej neostrady nie ma tego problemu), ale mimo tego i tak mozna korzystac z tego p2p bedac nieco ograniczonym (tryb passive), ale mozna. Nie wiem dlaczego w twojej glowie pojawila sie ta dziwna informacja ze zmienne IP umiemozliwia poprawne dzialania p2p.

1701228[/snapback]

to może ja nie potrafiłem tego sobie ustawić ale pozwól że opiszę tobie moją traumę konkretniej

tak jak mówisz miałem tryb passive i jak wiadomo każdy użytkownik który udostępnia wydziela ilość slotów czyli ilość osób które w jednym czasie od niego ściągają

jak pisałem wyżej nie chodzi mi tu o rzeczy popularne które na jednym hubie ma wiele osób bo z tym nie ma problemów

ale zakładając, że sciągam plik który jest trudno dostępny i posiada go tylko jedna osoba na hubie (a takie rzeczy często ściągam) to wtedy sytuacja w moim przypadku wyglądała następująco:

zarzucam ten plik i czekam w kolejce żeby się zwolniły sloty tej osobie po czasie dobijam się do niego i zaczynam download i a tu nagle restart adresu IP i spadam na koniec kolejki oczekujących ponieważ ze zmienionym adresem IP w trybie passive nie jestem już rozpoznawany...

 

może jest na to jakiś sposób w ustawianiach i jeśli go znasz to podziel się tą informacją bo była by ona bardzo pomocna... (dla mnie już nie bo zmieniłem operatora na ICP.NET ale pewnie innym się przyda)

 

pozdrawiam :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja nie potrafiłem tego sobie ustawić ale pozwól że opiszę tobie moją traumę konkretniej

tak jak mówisz miałem tryb passive i jak wiadomo każdy użytkownik który udostępnia wydziela ilość slotów czyli ilość osób które w jednym czasie od niego ściągają

jak pisałem wyżej nie chodzi mi tu o rzeczy popularne które na jednym hubie ma wiele osób bo z tym nie ma problemów

ale zakładając, że sciągam plik który jest trudno dostępny i posiada go tylko jedna osoba na hubie (a takie rzeczy często ściągam) to wtedy sytuacja w moim przypadku wyglądała następująco:

zarzucam ten plik i czekam w kolejce żeby się zwolniły sloty tej osobie po czasie dobijam się do niego i zaczynam download i a tu nagle restart adresu IP i spadam na koniec kolejki oczekujących ponieważ ze zmienionym adresem IP w trybie passive nie jestem już rozpoznawany...

1701932[/snapback]

Podstawowe pytanie, dlaczego nie korzystales z active? TP nie blokuje zadnych portow, nie ma zadnych przeciwskazan ku temu zeby wykorzystywac wszystkie dostepne porty i babrac sie z passive/lowid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, dlaczego nie korzystales z active? TP nie blokuje zadnych portow, nie ma zadnych przeciwskazan ku temu zeby wykorzystywac wszystkie dostepne porty i babrac sie z passive/lowid.

1703538[/snapback]

Nie rozumiem problemu. Direct Connect mozesz wykorzystac wlasciwie zawsze. Pewien problem stwarzaja zablokowane porty (w przypadku nie dzielonej neostrady nie ma tego problemu), ale mimo tego i tak mozna korzystac z tego p2p bedac nieco ograniczonym (tryb passive), ale mozna. Nie wiem dlaczego w twojej glowie pojawila sie ta dziwna informacja ze zmienne IP umiemozliwia poprawne dzialania p2p.

1703538[/snapback]

sam tak wyżej powiedziałaś !!! :) Chyba więc sam sobie zaprzeczasz !!! :wink: :wink: :wink:

 

ale wnoskuje z twojej wypowiedzi, że zmiana ta tryb active naprawi ten problem i po resecie IP i zmianie na nowy bez problemu będziesz dalej sciągał dany plik, czy tak ????

bo z tego co ja się orientuje to nie ma to znaczenia nawet czy po zerwaniu połączenia zmienią ci IP bo i tak zwolnisz tego slota i ktoś ci go zajmie... może się mylę ??

 

ps.czytasz tylko wyrywkowo posty czy może tylko ostatnie zdanie :?: :?: :?:

a może nie czytasz tego co sam piszesz :?: :?: :?:

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Nie rozpatruje problemu ograniczeń transferu w kategoriach skuteczności tylko raczej w kategoriach sensowności i sposobu traktowania klientów !!

To że te psa skutecznie wyeliminowała nielegalne dzielenie łącza to nie ulega wątpliwości ale jakim kosztem ???

Wynika z tego że każdy potencjalny klient jest na wstępie podejrzewany o to że zamierza dzielić łacze ..... to chyba nie fer w stosunku do większości klientów, którzy raczej nie są zainteresowani dzieleniem łącza tylko korzystaniem z internetu bez ograniczeń....

 

Dodam jeszcze tyle, że wprowadzenie godziny policyjnej w znacznym stopniu zmniejszyło by przestępczość i byłoby jednym z skuteczniejszych sposobów wyeliminowania potencjalnych zagrożeń, dlatego stawiam pytanie czy właśnie takie bez kompromisowe sposoby są dobre ???

 

Wniosek „

Najważniejsze są interesy firmy a klient ma tylko napędzać koniukture nie będąc zadowolony bo nie ma innej perspektywy ???

A jak zauważyliście inni operatorzy idą w ślady TP.sa i w podobny sposób eliminują nieuczciwe dzielenie łącza ...

Do wszystkich entuzjastów tej metody (a widzę że jest ich wielu chyba że są pracownikami tp.sa) mówię że niedługo nie będzie łącz bez limitów ....

Powiem wam tyle że taki tok myślenia nie prowadzi do żadnych sensownych zmian

Dlatego mamy takie drogi publiczne taką służbę zdrowia i inne usługi prawie monopolistyczne .

A usprawiedliwiania ich działań nie rozumiem

:angry: :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejam Wam mojego posta z forum neostrada.info..moze poradzicie cos?? tzn neo wieczorem tez dziala ale musze sie rozlaczyc i polaczyc od nowa (i wtedy mam zazwyczaj nizsze synchro)

 

 

"dziś pogadalem dosc dlugo z panem na infolinii..byl bardzo mily i naprawde biegał podczas rozmowy do techników chyba z 6 razy..finał tego jest taki ze:

 

obciąć mi synchro do np. 7000kbps (zamiast 7552) nie mogą na centrali

 

moge zmigrowac do 2Mbit albo nawet 640Kbit (taka mialem wczesniej)..nawet bym sie zalapal na ta promocje ze pol roku za darmo, a potem 156 zeta za 2Mbit..+ dokupienie 10GB limitu to w sumie potem bym placil 186zeta za 45GB (tu mam 50 wiec podobnie)..ale ja chce to neo zostawic..glownie ze wzgledu na upload 64kB

 

przejrzalem forum , posszukalem tematów ze słowem MARGIN..i okazalo sie ze wlasciwie wsyzcy co maja neo 6Mbit maja MARGIN na poziomie 14dB..czyli tyle co ja!!! wiec dlaczego w ciagu dnia mam troszke (tyci ale zawsze) bledow CRC,HEC,FEC a inni ponoć nie??

dlaczego po ok. 19.00 MARGIN mi drastycznie spada do 5dB (nawet 3 czasami)..wtedy sypie juz błędami..inni tak nie maja czy to ukrywają?? następnie dlaczego do jasnej cholery mi nie zrywa połączenia???(nie zebym chcial ale przy MARGIN rzędu 5dB powinno nawet!!!)..a mi ANI RAZU nie zerwalo dziwne

 

jak wam net chodzi wieczorami?? wczoraj np. poszedlem spac o 2 w nocy i sie na nowo zsynchronizowałem i podkoczylo spowrotem na 15dB!! czyli to wina ludzi ktorzy wieczorami gadaja itp? przecieżona siec?

 

da się mnie przepiąc na inna linie/centrale itp? bo na info mowili ze ponoc nie ma takiej mozliwosci

 

wypowiedzćie się prosze "

 

 

EDIT--------------------

teraz mam np. 6dB MARGIN synchro na 7144 i net śmiga..ale dlaczego do jasnej cholery?? dlaczego mi nie rozlacza?? dlaczego w takim razie spada margin?? nie kapuje juz nic naprawde...za dnia jest pieknie..a wieczorami takie cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio obcięli synchro ale do 640 !! komuś na centrali coś się pomyliło chyba i zrobili mi migrację w dół bez mojej zgody :), kilka telefonów dziennie na blue line zmęczyło mnie troche....wracając do tematu....margin u mnie jest cały czas na poziomie 17 !! na poczatku jak dostałem nowe synchro wynosił 12 ale teraz jest cały czas 17 i ani drgnie...co do błedów CRC i FEC to pojawiają się u mnie, ale połączeń mi nie zrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra opowiem wam fajna historyjke..

 

otoz jak moze wiecie lub nie Neo 6Mbit wzialem w sierpniu i z dniem 1 wrzesnia mnie przelaczyli..od razu zauwazylem ze neo strasznie kiepsko dziala wieczorami i w weekendy po godz. 14..w dzien mialem 15dB (wiec spoko) a po 19 zaczynal mulic, rosły strasznie błedy, nie dalo sie smigac z max predkoscia..pomagalo rozlaczenie sie i polaczenie od nowa..wtedy laczyl sie z mniejsza synchr. a MARGIN spadal do 5dB (a nawet 3dB)..(co smieszne nie rozlaczalo mnie w sumie wogole ale to tak a propos)... no wiec telefon i przyslali montera..decyzja - kabel na odcinku dom-miszkanie do wymiany (ołowianka)..mial sie umowic pozniej w nest week..ni umowil..wiec troche ich dalej pogonilem na infolinii i w koncu przyszedl..wymienil..ale zero poprawy..wiec dzwonilem nadal i nadal i w koncu:

 

przedwczoraj zadzwonil rano koles z tpsa ze mi zmienili przydzielanie portow ze stałych na dynamiczne (nie wiem co to znaczy..myslalem ze tylko ip jest dynamiczne ale wszystko jedno..niech im bedzie)..odpalam po tej rozmowie kompa, łącze sie z netem i [gluteus maximus]..nawet w dzien jest gorzej..wiec dzwonie na 800102102 odebrala baba..mowie jej ze dzwonil koles, powiedzial ze mi zmienili porty, jest gorzej i chce powrotu do stałych portow..powiedziala ok...minelo przedwczoraj, wczoraj rano wlaczam kompa i co widze???????? moje stare neo 640..nosz kur..a :blink: :blink: :blink: dzwonie..znowu baba..mowie o co chodzi ze mam spowrotem neo 640 a chce nadal miec 6Mbit..ona mowi ok..w najblizszym czasie zmienia...

 

ale nie dawalo mi to spokoju..wiec dzwonie wczoraj wieczorem znowu..w koncuuuuu...facet :) no to pogadamy jak równy z równym ;) ..podaje mu numer ostatniego zgloszenia a on mi na to ze SAM CHCIALEM przejsc na neo 640!!!!! :mur: i pojdzie sie dowiedziec o co chodzi..poczekalem troche..przyszedl..i mu mowie o tej głupiej babie z ktora gadalem i ze byla chyba mało inteligentna i mnie nie zrouzumiala ze chcialem miec powrot do portow STAŁYCHm,a nie do neo 640 :?..on zrozumial, przyznaj mi racje, ale mowi ze tamto babsko mi juz rozwiazalo umowe na neo 6mbit i zrobilo nową na 640 (migracja techn.) ...ja mowie ze chce nadal 6Mbit..on oki, tylko zapytal na ile lat chce wziac itp..wiec wczoraj podpisalem nową umowe na 6Mbit :mur: :mur: finał tego taki ze teraz siedzie na neo 640 (dobre i to) i czekam na przepiecie na 6Mbit, poniewaz nie moga od razu bo tamta migracja z wrzesnia (!!!!!!) nie zostala jescze zakonczona...

aha dodatkowo otrzymalem W KOŃCU LOGICZNA rade ze moj problem moze sie = z tym iz w tych godzinach cos, gdzie na linii jest włączane i po prostu mam żądać przbudowy linii na 9393..

 

fajnie nie?? :mur: :mur:

 

i na koniec 2 pytanka...

- kiedy moga mi tą neo przywrocic?? orientujecie sie?? koles powiedzial ze bedzie to "poza kolejnością"..jak najszybciej niby

 

- powiedzial te ze niby ten limit co dostalem gratis (100GB) nie bedzie odnowiony..tzn jest tak ze z tego co dostalem we wrzesniu wykorzystalem 30GB..teraz nie mam limitow bo mnie przepieli na 640..i znowu podpisalem migracje na 6MBit..czy nie powiniennem dostac nowe 100GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez jakiś as pare tygodni temu przełączył na centrali z 6 mbit'ów na 640. czekałem tydzień czasu na 6 mbit'ów. Oczywiście dwa razy dziennie dzwoniłem na infolinie, żeby nie zapomnieli o mnie :)

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!@#$% :mur: czy w tej Tele Komunie naprawde pracują tacy fajni ludzie czy tylko oni takich udają , bo od upośledzonych się mniej wymaga ?? Nie bede opisywać tu swojej histori z Tele wrogiem bo to epopeja by wyszła która i tak jeszcze nie ma zakończenia i pewnie długo nie bedzie mieć , ale sam fakt ile ludzi ma miesieczne walki z TPSA mnie rozbraja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyscie byli na miejscu konsultantow zmienilibyscie poglad na te sprawy :)

 

A co do pracownikow infolini to po prostu zalezy na kogo trafisz. Jak slyszysz starszego faceta lub starsza babke od razu odkladaj sluchawke :P Z regoly bedziecie niezadowoleni po takiej rozmowie ;)

 

To moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...