Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

A co ty myslales ze na swoim pierwszym komputerze bedziesz ZAWSZE grał w najnowsze gry ?? PRzez prawie rok neostrada chodzi mi super (raz jedynie byla jakas awaria przez 2 godziny) a tak to naokrąglo dziala.

1573910[/snapback]

:angry:

Po pierwsze: nie przypominam sobie żebyśmy przechodzili na "Ty" ....

Po drugie: co ma na celu to porównianie? Chyba jasno się wyraziłem, że sieć szkieletowa TPSA jest przygotowana z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu, aczkolwiek przy tak rosnacym popycie na ich uslugi, niebawem konieczna będzie modernizacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu - cholera jasna 50 gb to jest W CHOLERE Dużo. Wam odbija z tym ściąganiem czy co ? Jakaś mania ssania ?

 

Ja przez ~1,5 roku dopiero zapełniłem cały dysk (200gb) ! Ale nie ssam wszystkiego co mi popadnie, lecz naprawde warte ku temu rzeczy i je archiwizuje (stąd zapełniony dysk). Zastanawiam się nad tą opcją neo, bo 80 KB/s mi już niestety nie starczy, jednak boje się podpisywać umowy na 24 miesiące :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexer no wiesz, jak ja ssam średnio ok 20-30 Gb na miesiąc, bo przy moim łączu nie idzie i są do głównie map-packi, mody, dema, które zajmują po 100-300 mb, do tego filmy i mp3, to przy takim speedzie to mi by nie starczyło. To zależy od zapotrzebowania, korzystasz mniej to korzyśc dla Ciebie bo Ci styknie, mi by nie stykneło. Z drugiej strony nie stać mnie na takie łącze, nawet na takie za 100 zł, sam płacę 60 zł i uważam że to dużo. Dla mnie każdy grosz się liczy, nie pochodzę z jakiejś bogatej rodziny i niestety sam muszę sobie nazbierać na studia, samochód czy komputer. Za internet płacą rodzice, ale w zamian ja nie dostaje kieszonkowego. Nie jestem tam jakimś małolatem, który wciska kit, w Sierpniu kończę 17 lat, chcę iść na studia. Znaleźć dobrą pracę i korzystać trochę z życia.

 

Sorki za moje rozwody, ale ja tak na to patrze. Za taką cenę to powinienem mies internet super i bez limitów. Komu się podobają limity, jego sprawa, ja jestem przeciw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu - cholera jasna 50 gb to jest W CHOLERE Dużo. Wam odbija z tym ściąganiem czy co ? Jakaś mania ssania ?

 

Ja przez ~1,5 roku dopiero zapełniłem cały dysk (200gb) ! Ale nie ssam wszystkiego co mi popadnie, lecz naprawde warte ku temu rzeczy i je archiwizuje (stąd zapełniony dysk). Zastanawiam się nad tą opcją neo, bo 80 KB/s mi już niestety nie starczy, jednak boje się podpisywać umowy na 24 miesiące :o

1574240[/snapback]

 

Nexer: TU nie chodzi o to, że 50 gb danych jest duzo. Poprostu ludzie dzielą neo (taka neo na np. 6 osób była by dobrym rozwiązaniem - kazdy dostaje 1 mbit downloadu za około 30 -35 zl) wiec czy to nie jest oplacalne? Ale TPSA ogranicza to poprzez limitowanie - teraz na jedną osobę wychodzi tylko 8 gb danych- taki limicik szybko wykozystają. Na dodatek dochodzi problem Uploadu - jeden właczy p2p ustawi upload na maxa... i reszta moze pomazyc o graniu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexer: TU nie chodzi o to, że 50 gb danych jest duzo. Poprostu ludzie dzielą neo (taka neo na np. 6 osób była by dobrym rozwiązaniem - kazdy dostaje 1 mbit downloadu za około 30 -35 zl) wiec czy to nie jest oplacalne? Ale TPSA ogranicza to poprzez limitowanie - teraz na jedną osobę wychodzi tylko 8 gb danych- taki limicik szybko wykozystają. Na dodatek dochodzi problem Uploadu - jeden właczy p2p ustawi upload na maxa... i reszta moze pomazyc o graniu etc.

1574264[/snapback]

Fajnie, ale to nie jest zgodne z usługą (regulamin), więc tego typu komentarze powinny pójść na śmietnik - wiele osób może przeznie się zniechęcić do usługi.

 

@Nuklear - ja wogóle nie ssam filmów, dem - dla mnie to poprostu strata czasu i gb na dysku. Jednak aktualnie płace 185zł +22% za usługe neo+ to poprostu ta opcja 6mbit kalkuluje się - wyjde taniej podpisując umowe na 24-mc, akurat wygaśnie ona w 2k7 roku po prawdopodobnym wejściu innych operatorów (daj boże). Upload - no nic nie poradzi się, cholernie wolno, ale 32Kb/s przeżyje z chęcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale to nie jest zgodne z usługą (regulamin), więc tego typu komentarze powinny pójść na śmietnik - wiele osób może przeznie się zniechęcić do usługi.

1574327[/snapback]

I własnie po to postały limity. Jest to niezgodne z regulaminem jednak wiele ludzi tak robi. Nie uważam, że to ten Komentarz ma charakter zachęcający do tego typu obejść więc to było zbędne- zresztą to jest forum i kazdy ma swoje zdanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby limit był 100 Gb to jeszcze mozna by to przeboleć przy takim downloadzie :)

1574425[/snapback]

Żeby jeszcze było chociaż coś sciągać ;]

 

Samemu nie warto brać neo 6mbit. To sie nie opłaca. Takie łącze to tylko podzielić !

A regulamin? :) Gdyby nie było tego zapisku w regulaminie, a tak to ehhhh... w sumie nic nie zrobią, ale lepiej nie pisać o tym ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kant doopy potłuc ten regulamin tepsy - za dsla 1mbit płaci się ponad 300 tylko po to zeby "legalnie" podzielić ... A tu łącze 6 razy szybsze ... I bądź człowieku uczciwy - w tym kraju tylko złodzieje się dorabiają ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulamin? :) Gdyby nie było tego zapisku w regulaminie, a tak to ehhhh...  w sumie nic nie zrobią, ale lepiej nie pisać o tym ^^

1574441[/snapback]

Ja powiem tak... najciemniej jest pod latarnią. I jeszcze jedna myśl : przepisy są po to żeby je łamać. Sorry moderacje... mam legalnego neta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak... najciemniej jest pod latarnią. I jeszcze jedna myśl : przepisy są po to żeby je łamać. Sorry moderacje... mam legalnego neta ;]

1574676[/snapback]

Masz całkowitą rację, można je łamać. Może się jednak nie udać, a kara jak domniemam nie jest taka niska ;) Kogo stać na karę to i może próbować. Ja bym chętnie wziął te neo i podzielił na 3 -4 osoby, wyszło by mi wtedy 50 zł, a każdy miałby przyzwoitą prędkość. Jednak i limit i regulamin tego zabraniają, ryzykować przynajmniej narazie nie mam zamiaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się - jeżeli ktoś chce ssać z p2p, to też wypada oddać to, co się zassało. Na takim uploadzie to tragedia. Nie chce mi się teraz liczyć, ale żeby wysłać te 50 GB miesięcznie, komputer musiałby chodzić non-stop. No chyba że posiadacz neo ma w [gluteus maximus] udostępnianie i nic go nie obchodzi czy ktoś też ściągnie czy nie, bo ON już ma i po co ma mu komputer chodzić niepotrzebnie. Ale z takim podejściem to korzystanie z prywatnych site'ów torrentowych, czyli w sumie jedynego źródła, gdzie można maksymalnie wykorzystać download, odpada.

Tak więc do p2p takie łącze średnio się nadaje (neo 2 Mbit też w sumie).

 

Po drugie - jeżeli ktoś ma taki 'broadband' i korzysta z p2p, to zapewne będzie miał ochotę na ściąganie pozycji na DVD - i tutaj limit 50 GB już wcale nie wydaje się tak ogromny (nie mówiąc o tym co wyżej - czyli jak wysłać tyle samo ile się pobrało).

Więc powstaje pytanie - po co takie łącze?

I niech nikt tu nie wstawia głupot o tym, że ma 'komfort podczas korzystania ze stron z dużą ilością grafik i flashem' itp. (jak już tu kiedyś na tym forum miałem okazję przeczytać), bo z WWW, maila i komunikatorów można bardzo komfortowo korzystać na łączu 512 kbit/s, a nawet niższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja głęboko wierze że bedzie te 6Mbit bo nawet u mnie przed domem włożyli studzienke i oczywiście dwie linie kabli 20cm średnicy

jakby co to sie podepne :rolleyes:

 

P.S.

w małopolsce tepsa jedzie ostro z tymi liniami ziemnymi wiec nadzieja jest ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum.neostrada.info - tam juz goscie zrobili sobie migracje na neo 6mbitów. Juz nawet plakat pokazali, a pracownicy tpsa mowia ze info na www neo bedzie popoludniu dopiero. Pracownicy Telepunktów juz mogą robic migracje ;] Chyba sie przejde nawet dzisiaj a jutro zmigruje ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w telepunkcie i podpisalem aneks. przyspieszyc ma ponoc dopiero od 1 wrzesnia...  :angry:

1575708[/snapback]

Po co ? Nic nie trzeba podpisywac... automatycznie opcja 128 przechodzi na 256 (tylko trzeba czekac az przestawia port)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba jesli potem chcesz miec dalej 128(promocja jest do stycznia 06). poza tym i tak musialem przedluzac umowe bo konczyla mi sie w pazdzierniku.

 

Czyli smiało można powiedzeć, że w wakacje się nie pocieszysz nowym speed'em

zalezy kto do kiedy ma wakacje :P ja od wrzesnia bede mial jeszcze miesiac wiec nie jest tak zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stanie się z predkością po zakończeniu promocji?

 

Od dnia 1 lutego 2006 r. Abonentom, którzy nie wyrażą chęci dalszego korzystania z opcji 256 przez podpisanie aneksu migracyjnego, prędkość transmisji danych zostanie przywrócona do poziomu właściwego dla opcji 128 (128/64 kbps).

:blink: LOL...

Mam ta opcje neo i jak dla mnie to moga sie tak bawic w przyspieszanie i zwalnianie (mnie to rybka :lol: ). Nie dam im wiecej zarobic - niech sie lepiej postaraja :razz: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cmx- jezeli zrobimy migracje z neo 128 na 256 do konca stycznia 2006 r. To bedziemy mieli ją za cene 128 kbps ;] Wiec w sumie mozna to zrobic. A co do zwiększenia szybkosci to mozemy czekac nawet do konca listopada wiec bardziej wole zmigrowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...