Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj sobie netykiete KOLEGO

1576212[/snapback]

o czym ty mówisz?

 

Przeciez to jest temat o neo a nie o zachowaniu forumowiczów.

 

PS: Dzisiaj bylem w Telepunkcie ale do kolejki sie niedopchalem... niezle tumy dzisiaj napierały ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty mówisz?

 

Przeciez to jest temat o neo a nie o zachowaniu forumowiczów.

 

PS: Dzisiaj bylem w Telepunkcie ale do kolejki sie niedopchalem... niezle tumy dzisiaj napierały ;]

1576242[/snapback]

A później będzie płacz i zgrzytanie zębów :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a mi się pamiętne 640 kończy albo 14 sierpnia, albo 31. Piękne chwile z 640'ką przeżyłem :oops:

 

No więc teraz chyba inaczej się zadziała:

 

Więc neta będe miał tylko do małych pierdółek, takich jak granie w jakieś FPP + ściąganie czasem z sieci torrent. Opcja 256/128 mnie, chyba by zadowalała, ponieważ wysyłanie to połowa downstreamu, więc już nie tak trudno przestać być leechem.

 

Pozatym z tego co wywnioskowałem:

 

Upload przy graniu w FPP to niecałe lub około 4 KB/s a download to około 2 lub 3 KB/s. Pozatym lepiej mieć 2 razy więcej kilo + trochę rezerwy, ponieważ nie wiem jak to jest z tym odbieraniem/wysyłaniem pakietów, tzn czy może przez 50% czasu jest używane 8KB/s uploadu a przez reszte 0KB/s z czego śrenia 4KB/s.

 

Czyli...

 

16KB/s upstreamu wystarczy, a 32KB/s downstreamu napewno wystarczy, pingi i PL(równy 0) będzie taki sam jak na o wiele szybszej opcji neostrady.

 

 

Hmm... po zdecydowaniu się na tą opcję neo czekałbym tylko na chello, a po chello na jakiś inych providerów, rzekomo mających do nas zawiatać w 2007 roku. Co do 2k7 to według mnie "[ciach!]o prawda", dlaczego? dlatego, że po pierwsze: zanim by to doleciało do Kielc do mineło by... ho ho ... ja i Onio może się dowiemy ile, doliczyć do tego jeszcze trzeba fakt, iż zanim by się jakiś provider ulokował w naszej Polsce to też by musiało minąć trochę czasu (stworzenie łącz, wynajęcie ich, rozprzestrzenienie działania).

 

To co napisałem wyżej w skrócie:

ble ble ble bu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xionc nie placz.... ja sprzedałem niedawno z łezką w oku swój modem analogowy B) Jestem mastablasta bo dostalem 20 pln za niego... a na allegro chodzą po 1 pln ^^ W sumie dobrze sie spisywal... a jak sobie przypomne te przekroczone... 2-krotnie rachunki.... :mur:

 

A na chello to ja tak specjalnie nie czekam... jak bedzie to i tak pewnie u mnie nie dostępne (mieszkam o 100 m oddalany od ulicy i 150 m od najblizszego bloku) wiec nie bede miał pewnie mozliwosci podłączenia się. Wszelkie radia odpadają- mieszkam w dole miasta (doslownie), nadodatek zaslaniają mnie inne domki ehhh szkoda gadać... i tak jestem w zasadzie uzalezniony od monopolu TePSy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem od tego uzależniony... niestety. A to dlatego, nie z powodów takie jakie podałeś lecz jeszcze bardziej nienormalne powody. Po pierwsze nie mogę mieć kablówki, i DSL'a w bloku, ponieważ nie można okablować bloku, problem był nawet z telefonem, bo coś było pogmatwane w papierach. Radiówka dla mnie by była nie dobra. Jak to Onio pisałeś gdzieś już, ja potrzebuję łącza o dobrej jakośći, a według mnie tpsa ma najlepszą jakość łącz, a chyba najlepsze (pod względem jakości) są DSL'ki, a po nich chyba ADSL jest.

 

Moim zdaniem, opcja 6Mb neo jest troszkę bezsensowna, dlaczego? Ponieważ upload jest za mały, dajmy na to DC++, nie chcemy przecież, aby przy np 3 slotach już mielśmy zapchany upload, co wiąże się z wielkimi problemami z używaniem internetu. Pozatym limit 50GB może to by było dużo, ale nie przy takiej prędkości. Szybsze łącze pozwala ściągać więcej i zachęca też do ściągania jeszcze więcej, poniważ mamy więcej czasu, a wolniejsze łącze nie pozwala na ściąganie więcej, ale mniej, wolniejsze łącze zniechęca do ściągania, czyli mniej ściągamy. Dlatego nie powinno się przyrównywać limitu z opcji 1Mb do tej 6Mb, nie można powiedzieć, że jeżeli limit na 1Mb 15GB wystarczy ledwo ledwo to na 6Mb 90GB będzie też wystarczało. Bo napewno nie, przecież cas z używania internetu wcale się nie skraca diametralnie dlatego, bo użytkownik ma szybszego neta.

 

Opcja 256? Według mnie teraz najbardziej opłacalna, można ją wziąć na rok i czekać, aż wejdą inni providerzy i się ceny zmienią. Tylko nie wiem czy dobrze tutaj napisałem, ponieważ ta opcja 256 by mi się podobała dopiero wtedy, gdyby upload byłby 128kb/s. Jaki jest ten upload, tego nie wiem, więc może napiszcie, bo nie chce mi się szukać [bleh ;P].

 

IMO Gdy TPSA będzie miała konkurencję na tyle silną, aby nie była uzależiona od decyzji TPSA, czy ich łącz (w co wątpie) może stanie się dobrym dostawcą internetu, z szybkimi łączami, oraz docierającą nawet do Kielc usługą dostarczania internetu, dodać jeszcze można, iż może mieć dalej dobrą jakość dostarczanej usługi.

 

Aha... ja bym chciał kiedyś 8 megowe łącze tylko dlatego że 1MB by sie w 1s ściągało. 10 min 600 mega...

Edytowane przez xionc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Piękne chwile z 640'ką przeżyłem...  :oops:

 

1576337[/snapback]

ja też, z tym, że ja już przedłużyłem umowę na neo 640 na następny rok, jednak zastanawiam się poważnie nad zmianą na 6144 kbps. W sumie 50 GB to bardzo dużo (dodatkowo 100 GB za migrację na tą usługę), wiadomo download świetny i komfortowy, gorzej z uploadem, jednak i tak będzie lepszy niż na neo 640.

 

Największym plusem tej opcji jest dla mnie prędkość, gdyż ściągam co chce szybko i bez problemu i wyłączam komputer, więc od razu mniejszy rachunek za prąd, bo jak narazie to rachunki mam straszne, więc czy zapłace 170 pln czy 206 pln za neo to chyba nie będzie dla mnie większa różnica. poczekam jeszcze na relacje osób z prędkości i jakości usługi, które już mają 6 mbit'ów.

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem od tego uzależniony... niestety. A to dlatego, nie z powodów takie jakie podałeś lecz jeszcze bardziej nienormalne powody. Po pierwsze nie mogę mieć kablówki, i DSL'a w bloku, ponieważ nie można okablować bloku, problem był nawet z telefonem, bo coś było pogmatwane w papierach. Radiówka dla mnie by była nie dobra. Jak to Onio pisałeś gdzieś już, ja potrzebuję łącza o dobrej jakośći, a według mnie tpsa ma najlepszą jakość łącz, a chyba najlepsze (pod względem jakości) są DSL'ki, a po nich chyba ADSL jest.

 

Nie możecie radiówki założyć? Access point plus antenki u chętnych i okablowanie tylko w mieszkaniach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie radiówki założyć? Access point plus antenki u chętnych i okablowanie tylko w mieszkaniach :>

1576851[/snapback]

My sie znamy tylko z Tweaka ;] U mnie odpada... nikogo takiego nie widze... i tak wystarczy mi neo... ;] Moge sobie zalozyc ew. radio ale pingi beda pow. 200 i bede musial wiercić dach... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My sie znamy tylko z Tweaka ;] U mnie odpada... nikogo takiego nie widze... i tak wystarczy mi neo... ;] Moge sobie zalozyc ew. radio ale pingi beda pow. 200 i bede musial wiercić dach... ;/

1577001[/snapback]

Kto ci tak powiedzial ? Jak siec jest pozadnie zrobiona i nie PRZECIAZONA (typu 40 ludzi na jeden AP) to pingi sa po 1-2ms (do AP) !!

 

Wiem bo mam w zasiegu taka siec (8 osob) i gra sie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci tak powiedzial ? Jak siec jest pozadnie zrobiona i nie PRZECIAZONA (typu 40 ludzi na jeden AP) to pingi sa po 1-2ms (do AP) !!

 

Wiem bo mam w zasiegu taka siec (8 osob) i gra sie super.

1577062[/snapback]

...ja mowie o swoich sieciach w miescie... ;]

Jedynie jakieś osiedlówki są jeszcze ale mieszkam za daleko od takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pingi na radiówce mm super, tylko wq... mnie straty, które wynoszą czasami 0% jak dobry dzień, jak średni to 10% a czasami mam 50% i wtedy moge się tylko popłakać. Z jednej strony odciełem się od TP a z drugiej podpisałem umowę na neta i nie mam innej alternatywy teraz, chociaż to lepsze niż TP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to jeszcze nikt nie ma w TelePies ma taki burdel u siebie ze aneksów do umów nie moga podpisac...

Goscie z neo 640nie moga migrowac na 6144 bez rezygnacji i ponownej aktywacji uslugi.

Cala tepsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby zrezygnować trzeba ponieść koszt zerwania umowy. Dziwne tak chcieli żeby wszyscy zrezygnowali z neo 640, a teraz sami problemy stwarzają. Nie rozumiem ich wogóle, chociaż na neostrada.info ktoś pisał, że przy przejściu na 2mbit'y też trzeba było tak zrobić, ale dotyczyło to tylko nielicznych, gdyż niekótre osoby które miały tą samą opcje mogły migrować bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goscie z neo 640nie moga migrowac na 6144 bez rezygnacji i ponownej aktywacji uslugi.

A kto by chciał z 640 migrować. Nie dość, że szybka, to jeszcze bez limitu. Ja bym nigdy w życiu z tego nie zrezygnował. I nie rezygnuję - mam to ustrojstwo od 2 latek i jestem very happy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto by chciał z 640 migrować. Nie dość, że szybka, to jeszcze bez limitu. Ja bym nigdy w życiu z tego nie zrezygnował. I nie rezygnuję - mam to ustrojstwo od 2 latek i jestem very happy ;]

1577400[/snapback]

To ze ty nie chcesz migrowac z 640 to nie znaczy ze inni nie chca.

A tak a propo predzej czy pozniej tak czy siak podpiszesz cyrograf bo wprowadza nowe szybsze i tansze opcje...

Jak tepsa chce za wszelka cene wywalic 640stke to sie im to uda tak czy siak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto by chciał z 640 migrować. Nie dość, że szybka, to jeszcze bez limitu. Ja bym nigdy w życiu z tego nie zrezygnował. I nie rezygnuję - mam to ustrojstwo od 2 latek i jestem very happy ;]

1577400[/snapback]

Szybkie to bylo ale 2 lata temu ;]

 

Dzisiaj nie chcialoby mi sie czekac, ile to bylo... hm cos chyba kolo 3,5 czy 4 h na jeden plik ~700MB :blink: Wole go miec za jakies 20 gora 25 minut :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za wygodą i oszczędnością czasu, tak jak pisałem już wcześniej upload jest śmieszny przy takiej prędkości, ale i tak jest większy niż w neo 640. Dlatego jak tylko odpiszą z info@neostrada.pl czy mogę bez problemu przejść na nowe neo to podpisuje aneks, 170 za neo 640 to za dużo jak za taką prędkość, wole zapłacić 206 i mieć ten limit 50 GB, dla mnie wystarczy, a jak nie wystarczy to karta zdrapka i tyle...jakoś do końca miesiąca wytrzymam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEhehe Tepsa Rulez :)

Bylem dzisiaj w tpunkcie i chcialem migrowac na 256 (i tak mi sie umowa konczyla) no i pani klepie w ten klawiar i klepie, w koncu telefon do kogos tam i zglasza ze jej nie dziala migracja. Co sie okazalo do 5 sierpnia tepsa w poznaniu zatrzymala mozliwosc migracji na 256 (przynajmniej dla mojego regionu), musialem tylko przedluzyc umowe.

Jak zawsze BuRdEl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEhehe Tepsa Rulez :)

Bylem dzisiaj w tpunkcie i chcialem migrowac na 256 (i tak mi sie umowa konczyla) no i pani klepie w ten klawiar i klepie, w koncu telefon do kogos tam i zglasza ze jej nie dziala migracja. Co sie okazalo do 5 sierpnia tepsa w poznaniu zatrzymala mozliwosc migracji na 256 (przynajmniej dla mojego regionu), musialem tylko przedluzyc umowe.

Jak zawsze BuRdEl.

1578955[/snapback]

Wiadomo TPSA zawsze ulepsza ludziom życie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...