Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mysle ze za niedlugo nie bedzie trzeba pisac zadnej petycji bo TEpsa sama przyjdzie po rozum do glowy.

Chociazby dlatego ze konurencja sie rozprzestrzeni i np. takie chello które juz dla opcji 4Mbps ma upload 512 kbps wprowadzi 6 Mbit z 768 kbps uploadu.

A tepsa zostanie na lodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię - ta usługa to bardziej propaganda i reklamówka tepsy niż usługa 'dla ludzi'. Upload nie jest limitowany ilością przesyłanych danych, więc ograniczają go przepustowością żeby pojedynczy użytkownik nie wygenerował zbyt dużego ruchu w sieci (tak na mój gust).

A konkurencji z prawdziwego zdarzenia tepsa po prostu w tym sektorze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upload jest niski żeby nie można było ściągać nielegalnego oprogramowania.

Bo neostradą 6mbit można pół sieci ściągnąć. A tak niski upload jeszcze nie można tego podzielić więc TP i tak zostanie na lodzie ;] Niech tylko na rynek Polski wejdą zagraniczni dostawcy neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W promocji dialogu w moim regionie można teraz wziąć DSL z opcją downloadu 2mbit/s i uploadem... 512KB/s za 120-140zł miesięcznie (nie pamiętam dokładnie ceny, na stronach dialogu nic o tej promocji nie piszą bo to tylko promocje regionalne...). Oczywiście instalacja darmowa. DSL2 bardziej się opłaca od neostrady 6mbit ;) Mowa tu oczywiście o około 70-90zł różnicy w abonamencie, no i wiadomo... dialog bez limitów. Tyle, że nie każdy ma to szczęście mieć możliwość korzystania z usług Dialogu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upload jest niski żeby nie można było ściągać nielegalnego oprogramowania.

Bo neostradą 6mbit można pół sieci ściągnąć. A tak niski upload jeszcze nie można tego podzielić więc TP i tak zostanie na lodzie ;] Niech tylko na rynek Polski wejdą zagraniczni dostawcy neta.

1579560[/snapback]

Np na dc ++ upload nie ma zadnego znaczeniawiec chyab nie dlatego

 

A co do torrentow to wydaje mi sie ze z uploadem 256 kbps predkosc bedzie porownywalna z neo 1mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma dialogu w mojej okolicy :( chella, netii :( Jedynie TP i Szeptel - ma łącza bez limitów, ale ceny podobne jak w TP a nawet jeszcze bardziej przegięte. Jedynie radiówa co obecnie mam, ale nie jestem zadowolony z jakości. Jednak połączenie kablowe jest o 100 razy lepsze niż wifi. Trzeba będzie tak pożyć jeszcze z 2-3 lata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np na  dc ++ upload nie ma zadnego znaczeniawiec chyab nie dlatego

Jakże typowo 'polskie' jest to co powiedziałeś.

 

A co do torrentow to wydaje mi sie ze z uploadem 256 kbps predkosc bedzie porownywalna z neo 1mbit

1579819[/snapback]

Bzdura do kwadratu, poczytaj o tym na jakiej zasadzie działają klienty torrenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakże typowo 'polskie' jest to co powiedziałeś.

Nie chodzi mi o bycie lecherem , tylko praktyczna strone DC

 

Bzdura do kwadratu, poczytaj o tym na jakiej zasadzie działają klienty torrenta.

1580047[/snapback]

Im wiecej seedow tym masz wieksza predkosc , ale nie wszystkie torrenty sa tak super seedowane. Dla gorzej seedowanych istnieje prawidłowość im wieszy masz upload tym wiekszy download.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze za niedlugo nie bedzie trzeba pisac zadnej petycji bo TEpsa sama przyjdzie po rozum do glowy.

Chociazby dlatego ze konurencja sie rozprzestrzeni i np. takie chello które juz dla opcji 4Mbps ma upload 512 kbps wprowadzi 6 Mbit z 768 kbps uploadu.

A tepsa zostanie na lodzie

1579390[/snapback]

 

I o to chodzi TPSA. Zrobi sobie reklamę, że ma 6megowe łącze i wszystkie ślepia na nią są zwrócone, więc nie widzą dobrej, lecz niestety już słabej konkurencji.

 

Poztym wiekszość ludzi, pewnie, zwraca uwage tylko na sam downstream, i nie wiedzą nawet o czymś takim jak upstream. Zresztą jak już wiedzą to po co im up jak będą tylko leechować.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że na początku zapoznawania się z internetem, można nie wiedzieć o czymś takim jak upload, sam nie wiedziałem, lub można myśleć, że UL=DL. Tak przynajmniej było w moim przypadku spory kawałek czasu temu, z kilka lat. Ale zostałem kiedyś tam oświecony ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mik_druid

OT: To nie tak. W ogóle nie ma takiej zależności - klienty BT są nastawione na ściąganie, nie wysyłanie (a to nowina). Prędkość z jaką ludzie ściągają od Ciebie nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli ograniczysz upload na chama np. NetLimiterem na powiedzmy 1-3 kB/s to normalne, że klient zapcha upload samą komunikacją z peerami i z trackerem i download będzie spadał (bo w źle seedowanych pozycjach jest spora rotacja seedów/peerów). Jeżeli wysyłasz komuś bardzo wolno, to jego klient zaprzestaje ściągania (snubbed - może obiło Ci się o uszy, jeżeli nie - zapoznaj się), zamyka połączenie od Ciebie do niego, ale nigdy odwrotnie!

Może to nie na temat, ale lepiej takie rewelacje prostować.

Jak Ci się coś nie zgadza z tym co napisałem, zapraszam na priv.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko moze masz racje , ale zwykle kiedy zwiekszam upload to download tez mi sie zwieksza. Np sciagajac 2 torrenty na raz ( upload po 7 ) zwykle mam mniejsza predkosc (nawet sumujac predkosc 2 torrenow ) niz kiedy sciagam 1 ( z uploadem 13)

mam neo 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko widocznie sie myliłem , czyli wg was oplaca sie neo 6mbit do torrentow.

1580700[/snapback]

jeśli chodzi o download to tak, jeśli chodzi o upload to nie (share ratio :( ) , w sumie jeśli chodzi o TPSA to tylko na dsl'u za dodatkową opłatą mogą Ci zwiększyć upload

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o download to też się nie opłaca.

Naprawdę, 50 GB downloadu to można zrobić bez specjalnego wysiłku na nielimitowanej kablówce 512 kbit/s (za powiedzmy 70-80zł/mc).

No chyba że ktoś dostaje sraczki i musi mieć wszytkie nowości scenowe pierwszy i od razu (chociaż i tak nie będzie miał, bo z takim uploadem to szybko wyleci ze stron 'invite only').

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ktoś dostaje sraczki i musi mieć wszytkie nowości scenowe pierwszy i od razu (chociaż i tak nie będzie miał, bo z takim uploadem to szybko wyleci ze stron 'invite only').

1581072[/snapback]

Mi np Paszczu takie lacze by odp :D Poniewasz nie sciagam wiecej niz 50gb miesiecznie i mam dostep do szybkich serwerow news. A na news nie trzeba uploadowac :D Tylko sobie zasysasz na full lacza :) I przy 6mb plytka idzie circa 15min :razz:

 

I to sie nazywa komfort :)

 

 

Pozatym i tak nie nazekam bo mam lacze 1024/1024 no limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, punkt dla Ciebie - a teraz pomyśl ile % statystycznych Kowalskich ma dostęp do binarek (jeżeli w ogóle wie co i jak).

A nie masz czasem 512 UL? 8) W sumie niestotne - dla mnie takie łącze to parodia - wystarczy spojrzeć na chello.nl (1Mbit/s UL)

--------

 

I żeby nie było: Mój przeciętny DL w miesiącu utrzymuje się poniżej 15 GB pomimo tego że mam dostęp do trzech różnych łącz. Maksymalnie to może kiedyś było jakoś blisko 30 GB. Po prostu nie jestem w stanie 'przerobić' więcej w czasie, który 'poświęcam' na komputer. Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

Ale są też przecież androidy, które muszą dziennie obejrzeć 2-3 filmy, bo inaczej będą chore albo ściągać wszystko jak leci, mimo że nie nadążają już kupować płytek żeby to wszystko wypalić i odłożyć na półkę. Dla takich w zachodnich krajach jest oferowany broadband, ale nie w takim tepsowym wykonianiu - 240zł (bo przecież nikt normalny się nie udupi na 2 lata) za to, żeby trochę szybciej dane leciały po drucie, bo przecież 50GB to żadna łaska.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, punkt dla Ciebie - a teraz pomyśl ile % statystycznych Kowalskich ma dostęp do binarek (jeżeli w ogóle wie co i jak).

A nie masz czasem 512 UL? 8) W sumie niestotne - dla mnie takie łącze to parodia - wystarczy spojrzeć na chello.nl (1Mbit/s UL)

1581578[/snapback]

Wlasnie prawie nikt nie zna binarek ;) A binarki sa super :)

 

Nie mam 1mb w jedna jak i w 2 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie takie małe info o "binarkach"... troszkę więcej niż www.google.pl czy .com jakiś inny link, lub małe info, z którego bedzie sie więcej można dowiedziec.

Edytowane przez xionc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też, z tym, że ja już przedłużyłem umowę na neo 640 na następny rok, jednak zastanawiam się poważnie nad zmianą na 6144 kbps. W sumie 50 GB to bardzo dużo (dodatkowo 100 GB za migrację na tą usługę),

 

 

hehe! ta stówka nie jest dla neostrady 640, a tylko dla 128,....2024

.....tak twierdzą "spece" z TPSA....!

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe! ta stówka nie jest dla neostrady 640, a tylko dla 128,....2024

.....tak twierdzą "spece" z TPSA....!

 

1581966[/snapback]

hmmm możliwe, że masz rację, ale z tego co pamiętam jak chciało się przejść z 640 na 2048 to dawali te 100GB w prezencie, może zrezygnowali z tego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm możliwe, że masz rację, ale z tego co pamiętam jak chciało się przejść z 640 na 2048 to dawali te 100GB w prezencie, może zrezygnowali z tego pomysłu.

1581985[/snapback]

Nie zrezygnowali, tak bylo i tak jest. Ta stowka jest do wykorzystania do konca marca 2006 przy migracji z 320/640 na 1024/2048 i 6144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...