Skocz do zawartości
Nyny

Nowe Opcje Neostrady. 6144 I 256 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

jejciu!!!!

gdyby nie te zas**ne limity to bym się nawet nie zastanawiał nad 6 mbit, kto to widział tak ludzi ograniczać :)

zresztą mogliby iść trochę proporcjonalnie czyli jak za 512kb ma 15 gb uploadu no to 6 mbit powinno mieć 180gb

dobrze godom ??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że limity muszą być i nic na to nie poradzimy, sieci osiedlowe muszą korzystać z DSL'a. Fakt limity nie są proporcjonalne do prędkości, które oferuje nam nasz "ulubiony" provider, jednak jak liczyłem limit 50GB i miesiąc, który ma 30 dni to średnio na dzień przypada po 1,67 GB. Moim zdaniem jest to dużo, jednak nie proporcjonalne do prędkości. Dla porówniania mam kolesia, który od jakiegoś czasu siedzi w Anglii, u niego też są limity, ale na zasadzie, że limit jest dzienny, dokładnie na 24 godziny ma limit 1 GB , a prędkość na poziomie 1Mbit'u, niestety nie wiem jaki jest upload, o cenie nie będe mówił bo to inny świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba zmienie na 6Mbit...we wrezsniu konczy mi sie umowa na moje 640...upload kiepski to prawda ale i tak lepszy niz teraz..6Mbit down. moze nawet troszke za duzo, ale przynajmniej limit 50GG..a to mi starczy..1,61GB na dzień to sporo..a komfort wyższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba zmienie na 6Mbit...we wrezsniu konczy mi sie umowa na moje 640...upload kiepski to prawda ale i tak lepszy niz teraz..6Mbit down. moze nawet troszke za duzo, ale przynajmniej limit 50GG..a to mi starczy..1,61GB na dzień to sporo..a komfort wyższy

1589230[/snapback]

jestem tego samego zdania, tylko ja muszę dowiedzieć się jak to jest z tą migracją u mnie w telepunkcie bo z tego co czytam to widze, że każdy telepunkt rządzi się swoimi prawami. W kwietniu podpisałem aneks na następny rok na 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tepsa nie była monopolistą na naszym rynku by to inaczej wyglądało. założe się, że jakby weszła jakaś inna sieć z zagranicy to tepsa drastycznie by poprawiła swoje usługi z neozdradą (parametry itp) aby być konkurencyjnym, a tak to nie ma konkurenta w adsl, tylko z kabla jest "coś"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamienilem pol roku temu 640 na 2048 i zaczalem miec drobne problemy z funkcjonowaniem tej uslugi. Tzn mam 2,5 km do centrali i miewam problemy z tak zwana synchronizacja modemu. Technik z ktorym rozmawialem powiedzial mi ze neo o takich transferach powinna byc uruchamiana na 4 zylowej intalacji bo problemy z jakoscia nosnej jakies tam tlumienie itp. Wiec najlepiej przed migracja poprosic o sprawdzenie parametrow lini itp zeby pozniej nie bylo przykrosci

 

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU mile zaskoczenie. Zlozylem migracje z neo 128 na 256 2-3 dni temu i zwiększenie prędkosci mialo nastąpic 1 wrzesnia, ale juz mam zwiększoną.... ciekawe jaki rachunek dostane  :oops:

1583899[/snapback]

hmm a myslałem że wszyscy z 128 dostają 256 i to bez dopłatdo końca roku i bez zamawiania

czyli jak zamówię już migrację będę musiał płacić więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie sobie o tej Neo 6Mbit a i tak większość z Was jej nie może mieć. Ja tak samo... No chyba że mieszkacie obok centrali...

1596907[/snapback]

jak obok to i nawet 8mbps mozna wyciagnac...

ale takiej oferty raczej tepsa nie wprowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwoniłem na infolinie techniczna neostrady i jakiś gość pytał mnie o wartości DSL Margin i Attenuation : są one u mnie na poziomie 39dB i 5dB, kazał mi chwilę czekać i poszedł chyba po porade, po chwili usłyszałem, że jest WYSOCE PRAWDOBODOBNE :D , że usługa będzie działać bezproblemowo, i teraz nie wiem już sam czy zaryzykować, jak coś pójdzie nie tak to już nie będe miał możliwości powrotu do neo640. Ktoś z forumowiczów ma już 6mbit'ów ?? jak u was wygląda Margin i Attenuation ????

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwoniłem na infolinie techniczna neostrady i jakiś gość pytał mnie o wartości DSL Margin i Attenuation : są one u mnie na poziomie 39dB i 5dB, kazał mi chwilę czekać i poszedł chyba po porade, po chwili usłyszałem, że jest WYSOCE PRAWDOBODOBNE  :D , że usługa będzie działać bezproblemowo, i teraz nie wiem już sam czy zaryzykować, jak coś pójdzie nie tak to już nie będe miał możliwości powrotu do neo640. Ktoś z forumowiczów ma już 6mbit'ów ?? jak u was wygląda Margin i Attenuation ????

1598387[/snapback]

a gdzie to sprawdzic??

 

ja juz zamowilem..i niech tylko cos nie bedzie dzialac..to pojde telepsa tak skopac ze im gardłem wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to sprawdzic??

 

ja juz zamowilem..i niech tylko cos nie bedzie dzialac..to pojde telepsa tak skopac ze im gardłem wyjdzie

1599367[/snapback]

jaki masz modem od neo ?? ja mam sagem'a. W system tray'u jest ikona od modemu. Klikasz na niej, później ALT + D i na pierwszej zakładce są te informace. Jeśli nie masz ikony w tray'u to w katalogu Program Files\Sagem itd. jest plik DSLMON.exe, uruchom go i dalej już analogicznie czyli ALT+D itd.

 

Tak z ciekawości podaj jakie masz wartości

 

Ja chyba jutro po pracy atakuje telepunkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz modem od neo ?? ja mam sagem'a. W system tray'u jest ikona od modemu. Klikasz na niej, później ALT + D i na pierwszej zakładce są te informace. Jeśli nie masz ikony w tray'u to w katalogu Program Files\Sagem itd. jest plik DSLMON.exe, uruchom go i dalej już analogicznie czyli ALT+D itd.

 

Tak z ciekawości podaj jakie masz wartości

 

Ja chyba jutro po pracy atakuje telepunkt  :)

1599540[/snapback]

tez mam Sagema..nie wiedzialem o ALT+D

 

no ale nie wazne..MARGIN mam 31dB (czyli mniej niz Ty) a Attenuation 18dB (czyli wiecej)...no jesli nie bedzie dzialac to chyba rozniose glowna siedzibe tepsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum.neostrada.info wysłałem jednej osobie, która ma nową opcję neo PW odnośnie tych wartości jakie są u niego, ale nie doczekałem się odpowiedzi :(

1599870[/snapback]

Na takich parametrach u Ciebie spokojnie pojdzie 6mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam Sagema..nie wiedzialem o ALT+D

 

no ale nie wazne..MARGIN mam 31dB (czyli mniej niz Ty) a Attenuation 18dB (czyli wiecej)...no jesli nie bedzie dzialac to chyba rozniose glowna siedzibe tepsy

1599732[/snapback]

Ja mam takie parametry jak Ty na neo 2048Dołączona grafika

 

Podpisalem aneks 5.08 na 6144,na razie jeszcze nie przestawili ale licze ze bedzie ok.

Tu jest ciekawy watek z usenetu o 6mbit:

http://tiny.pl/qw12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich parametrach u Ciebie spokojnie pojdzie 6mbit

1603437[/snapback]

zaraz zaraz czekaj...ja do tej pory myslalem ze IM NIZSZE te 2 wartosci tym lepiej..a tu z linka który dałeś wynika że im WYŻSZE tym lepiej działa NEO..w takim razie nie wiem czy koledze pójdzie..jeśli ma att. - 5dB...bo z tego co wyczytałem w linku to w nocy np. może spaśc do 0

 

mi natomiast pojdzie raczej na 99%..znowu podpierając sie na linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margin to odstep sygnalu od szumu w dB.. im wyzszy tym lepiej.. przy 10db juz sa klopoty (rosnie stopa bledow HEC az do zerwania synchronizacji)

1604108[/snapback]

ja mam teraz aktualnie margin az 40dB..wiec z tego wynika ze neo 6mbit powinno chyba smigac jak ta lala...juz sie nie moge doczekac 1 wrzesnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Attenuation to tlumienie... czyli im nizej tym lepiej. Co to jest Margin dokladnie to nie mam za bardzo pomyslu...ale tu bym z kolei zgadywal, ze im wyzej tym lepiej.

1603917[/snapback]

u mnie na poziomie 5dB

 

margin to odstep sygnalu od szumu w dB.. im wyzszy tym lepiej.. przy 10db juz sa klopoty (rosnie stopa bledow HEC az do zerwania synchronizacji)

1604108[/snapback]

u mnie 39 dB czyli z tego wynika, że powinno działać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawde zmieniasz na te 6mbit? Kurde - sam nie wiem - czy lepsze to 6mbit [bo moge miec] z limitem 50 GB, czy lepsze te 640kb/sek - bez liminut...

 

Jestem troche rozdarty, kurde no... ;]

1604221[/snapback]

Ja bym brał to bez limitu , mi taka prędkość w zupełności wystarczy i podejrzewam że tobie też :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym może i 50GB to mało, jeśli ktoś naprawde ściąga więcej to ok...jego pieniądze, jego przepustowość....dla mnie to nie stanowi problemu, każdy do czegoś innego wykorzystuje łącze. Jednak w moim przypadku specjalnie w tym miesiącu dokładnie sprawdzałem ile pobieram danych i mamy dzisiaj 20 sierpień, a u mnie na liczniku 23 GB więc lepiej zapłacić mi te 30pln więcej w miesiącu i komputer nie musi być włączony 24h na dobe tylko ściagam szybko co potrzebuje i koniec, witajcie niższe rachunki za prąd, bo powoli zaczyna wypłaty brakować na te wszystkie wydatki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sobie wziolem neo2mb , wczesniej neo640. uwazam że to najrozsądniejsza opcja.płacic bede 159zł z vatem.Dla mnie ponad 200zl za neta to troszkę dużo.

oczywiscie jak ktos sciaga do 35gb;)

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie trzeba to sobie wykalkulować. Ja ściągam koło 50-60GB miesięcznie - ale transfer mi nie spada jak przekraczam. A tak - ten cały limit zassam szybciej i transfer leci na łeb - na szyję....

 

Ja za swoje 640 kb płacę 180 zł. Drogo - bo bez limitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...