Skocz do zawartości
menelaos

Czy Dokupywać Ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem słabo sie znam na ram'ach i mam problemik.

Mam 256mb ddr i zastanawiam sie nad kupnem dodatkowej kości 512 gdyż nie posiadam zbyt duzo gotówki[O takiej]

Czy takie rozwiazanie przyniesie zauważalne efekty (chodzi mi głownie o gry i wydajnosc w systemie)

dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system? Jesli seriw XP / ME to na 100%, przy 98/95 moze nie byc widac ;]

 

Ale ogolnie im wiecej RAMU tym sprzet chodzi szybciej. Oplaca sie doinwestoawc, szczegolnie ze RAM teraz kosztuje w granicy 150 zl no-name...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa XP, no chodzi mi głownie o takie gry jak doom3 farcry bo na medium 1024 troche tnie własnie myslalem ze to z powodu ramu:) dziękuje za odpowidzi :)

1540490[/snapback]

Hmmm, jak się tnie czyli masz mało FPSów to nie wina ramu. Ram może co najwyżej zniwelowac zajawisko doczytywania się (idziesz sobie a tu nagle zawiecha, dysk buczy, idziesz dalej po kilku sekundach) oraz szybsze wczytywanie się levelów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z fps jest w miare ok w doom3 jak np przechodze przez drzywi to zatnie na 1-2s chyba wczytuje bo dysk warczy jak pit-bull :P ze wczytywaniem lvl tez nie jest najlepiej troche trzeba poczekać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jak się tnie czyli masz mało FPSów to nie wina ramu. Ram może co najwyżej zniwelowac zajawisko doczytywania się (idziesz sobie a tu nagle zawiecha, dysk buczy, idziesz dalej po kilku sekundach) oraz szybsze wczytywanie się levelów.

1540512[/snapback]

 

Nie zgodzę się z Tobą, gram w AA po sieci i na bardzo wymagającej mapie - Hospital, kiedy dołożyłem ramu FPS podskoczył ponad dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przesiadlem z 256 (hynix) na 768 (po dolozeniu wlasnie tych samsungów 512) ... krecic sie kręcą nie najgorzej, ale jak dla mnie wazna jest cena - 145zł z przesylką ;)

 

a mi cs nigdy nie zacinał mimo 1152x864 @ 75Hz (nie daje wiecej monitor) i "fps_max 71" ;) zawsze plynnie, a dodatkowy ram pozwolil mi uzywac naprawde plynniej san andreas czy uzywania tlenu, nfsu2, wiampa i mozilli w tle bez prztycinek... no poprostu ram musi byc ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA RÓWNIEŻ MIAŁEM 512 MB-400 I ZASTANAWIAŁĘM SIĘ CZY STARCZY

 

I OKAZJA BYŁA I SE KUPIŁEM ZA DWA PIWA 128 MB -333

 

NO I NAWET DAŁO SIĘ PO DOŁOŻENIU JESZCZE FSB PODCIĄGNĄĆ

 

RACJA RAMU NIGDY ZA WIELE :)

 

AHA DAŁEM OGŁOSZENIE W SPRAWIE KUPNA --- NA FORUM KUPIĘ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...