Skocz do zawartości
Qbiak

Jaką Mam Wybrać Myszke?

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft ma dwie zalety - dobry układ optyczny i cicha praca. Myszy A4Tech mają beznadziejnie głośny klik. Podobno SWOP-80 ma niezłą optykę, aczkolwiek testowałem wersję z szeroką rolką i tam precyzja przy powolnych ruchach pozostawiała wiele do życzenia - być może był to trefny model i być może miał inny czujnik (aczkolwiek byłoby to dziwne, bo kosztuje tyle samo, co SWOP-80).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tego logiego dopuki chrzesniak mi nie rozwalil jej :P dobra byla teraz mam tego microsofta powiem ze jest lepszy dokladniejszy i wygodniejszy chociarz rolka lepsza u logiego :D

polecam m$

1543585[/snapback]

Hehe nareszcie cos konkretnego do tej myzki m$ B) Chyba zdecyduje sie na nia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten wątek z takim pytaniem:

ponieważ szukam juz jakiś czas informacji na temat myszek juz wiem jakie są dobre itp ale niemogę znaleźć info na temat głośności przycisków a to dla mnie najważniejsze w kwestii wyboru ponieważ wszystko co lepsze od a4techa jest szczytem możliwości więc poco mam przepłacać, podobno ie3 jest ciche a ie4 to samo? moze ktoś miał doczynienia z większą ilością myszek i mółby się podzielić uwagami, a i jeszcze jedno może ktoś wie gdzie w okolicach sosnowiec-katowice są jakieś porządne myszy które można obmacać bo we wszystkich sklepach których byłem to syf jeden i ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w głośności myszek są i są jak najbardziej słyszalne. Chodzi tutaj o głośność kliku i o pracę rolki. Najcichszy moim zdaniem jest ewidentnie Microsoft. Jak ktos się nie boi rozbierać myszki to można sobie w większości przypadków lekko odgiąć blaszkę, która skacze po kółku zębatym rolki i powoduje stukanie podczas przewijania. Mikrostyków podregulować się nie da, można je jedynie wymienić.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem dzisiaj posiadaczem Microsoft Wheel Mouse Optical. Kawałek czasu używałem Logitecha M-BT58. Pozwolę sobie na miniporównanie.

Microsoft w stosunku do Logitecha ma lepszy czujnik optyczny (nie gram co prawda, ale przy intensywnym machaniu nie widać objawów gubienia się optyki, Logitech się gubił), bardziej miękki i "mlaskający" klik - mi wydaje się przyjemniejszy niż w Logitechu. Rolka zdaje się mieć niewielki luz, co czuć, jak się ją delikatnie dotyka - jest to odrobinę irytujące, ale myślę, że to kwestia rozebrania myszki i dogięcia jakichś tam blaszek - jest za to bardzo przyjemnie miękka w naciskaniu (Logitech ciut twardszy), przy przewijaniu słychać ciche tykanie (przy szybkim przewijaniu pojawia się dodatkowy niewielki hałas związany z owym luzem). Konstrukcja obudowy myszki zdaje się być trochę solidniejsza (za wcześnie jednak, żeby chwalić). Logitech po niespełna dwóch tygodniach używania zaczął delikatnie skrzypieć (mam na myśli obudowę).

Używam dość nieprzyjaznej optykom podkładki, bo takiej pseudo 3D ciemnej Della (miał z nią maleńkie (bardzo maleńkie ale jednak) problemy nawet MX510). Bardzo ją lubię, bo jest dość sztywna (to nie szmatka a coś ala miękkie PVC), cienka i śliska. Tutaj niestety objawia się wada myszki małomiękkiego - duża powierzchnia ślizgaczy powoduje delikatne przyhamowywanie przy bardzo precyzyjnych i powolnych ruchach. Pewnie radą na to będzie wymiana ślizgaczy - BT58 ma dużo mniejsze okrągłe i sunie po podkładce idealnie. Ogólnie jednak jestem zadowolony z zakupu i polecam myszaka tym, którzy chcą kupić Logitecha B58 lub coś w podobnej cenie a chcieliby mieć coś z dobrą optyką. Co ciekawe, wersja czarna jest tańsza od białej - przynajmniej we Wrocławiu.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam... lepszej do grania nie znajdziesz w takiej cenie.. mam ja ponad pol roku.... zero problemow

1549212[/snapback]

moze i bym kupil ale glośność przycisków mnie przeraża w a4techach szczególnie tych nowych chyba ze ten model ma wyjątkowo ciche...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma takie jak pozostałe modele, czyli raczej głośne. Trzeba przyznać, że firmy typu A4Tech i podobne robią coraz lepsze myszaki, ale z racji oszczędności, zawsze te produkty będą się różnić pewnymi niuansami (takimi jak rodzaj zastosowanych mikrostyków i głośność ich pracy) od produktów najbardziej znanych z tych "lepszych" czyli głównie Logitecha i Microsoftu (choć i tym wielkim zdarzają się wpadki). Generalnie nie ma w tym nic złego, bo mniej wymagający mogą sobie kupić w miarę dobry towar po bardzo przystępnej cenie, tym niemniej nerwicowcy szukający możliwie najbardziej perfekcyjnych produktów są zmuszeni do sięgania po produkty z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...